MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Creutzfeld - Jakobova choroba u ryb.

Myslíte že je možné aby tuto nemoc měli i studenokrevní živočichové? U teplokrevných na její vznik má vliv podávání nedostatečně tepelně zpracovaných živočišných produktů.

Autor diskuse: Gagi ®
Zařazeno do: všeobecné - nástrahy, návnady, 26.2.2007

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Ed - ® Pá 2.3.2007 17:36:37
Gagi: Na Papui došlo k přenosu z důvodů kanibalismu a ne proto, že by někdo jedl hovězí. Jinak co se týče přenosu na člověka tak vědci PŘEDPOKLÁDAJÍ přenos z hovězího, nikdo z nich to není schopen stoprocentně prokázat. Takže např. v Německu a jiných západních státech už hysterie kolem BSE pominula a předpisy jsou mnohem volnější než u nás, jenže tam pracovníci státní veterinární správy mají asi rádi zvířata. Doporučuji ti přečíst si něco o nemocech a parazitech sladkovodních ryb a zjistíš že mezi teplokrevnými a rybami se nepřenáší téměř nic.
N Gagi - ® Pá 2.3.2007 16:05:37
šeptal: Lidí na to umřelo mraky. Na Papui nové gvinei (nebo jak se to píše), ale to je o něčem jiném. Mě nejde, teď, o lidi. Jen mi napadlo jestli nemůžeme tuhle nemoc ,,probudit" třeba u velkých kaprů.
N Stanley 87 - ® Pá 2.3.2007 7:57:59
Treba tolstolobik ji ma urcite.to je silene kravska ryba
N šeptal - ® Pá 2.3.2007 7:23:08
Gagi: Pranýřovat tě nehodlám. Jen jsem chtěl naznačit, že s ohledem na inkubační dobu tý choroby to u ryb žádný problém nepředstavuje. Si myslím. Nakonec, celý to považuju jen za cirkus s politickým pozadím. Kolik na to zařvalo lidí? Na prstech bych je spočítal, a ještě by mi nějaký zbyl volný na šťourání v nose. :o)
N Gagi - ® Čt 1.3.2007 20:38:19
šeptal: Myslel jsem při zadávání otázky na boilie, ale nechtěl jsem to příliš vypichovat. Nerad bych byl ukřižovaný.
N šeptal - ® Čt 1.3.2007 7:07:14
Gagi: Ryba krmená potencionálně rizikovou masokostní moučkou končí svůj život ránou do palice podstatně dřív, než by se u ní mohla taková choroba vůbec projevit. Nebo jsi někde viděl granuláče ve věku 20+? ;o)
N jindra - ® St 28.2.2007 18:32:31
Gagi:Ryby zabíjí spoustu jinejch a problematičtějších věcí.
N Gagi - ® St 28.2.2007 15:46:13
Já nemyslel kvůli přenosu na člověka. U krav (BSE) v médiích proběhlo že za to můžou masokostní moučky co se přidávali do krmiva. Tak mě napadlo jestli si třeba nezabíjíme ryby.
N šeptal - ® Po 26.2.2007 9:12:48
Myslím, že ne. A i kdyby - je to důležitý?
N Detreux Žába - ® Po 26.2.2007 9:06:32
lol dne :D Tak pokud je mi známo tak C-J choroba je zpusobena priony ( coz jsou bilkovine castice menší než viry) ale vlastně ještě nikdo neví proč vzniká. C-J choroba je neco podobnýho jako BSE nebo AIDS a nemoc se v těle inkubuje i nekolik let. Většina ryb je relativně krátkověkých takze nevidim problem. A prenos ze studenokrevnýho živočicha na člověka je celkem dost nerealnej.. Myslím ze neco obdobnýho klidne muzou mít ryby ale najisto ti to nereknu.
N Lubka - ® Po 26.2.2007 8:31:13
Konkrétně tento typ určitě ne. Prionové infekce se u ryb zásadně nijak nezkoumají.Ryba(konzumní) je také většinou krátkověká. Navíc asi málokdo pojídá mozek a míchu.hlavu bych si dělal z úplně jiných věcí:-)
N certbert - ® Po 26.2.2007 8:29:04
to jako myslíš šílený ryby???no ale něco by to mělo do sebe masaři by dali pokoj-:o)))
N Martin - ® Po 26.2.2007 7:06:32
Pokud myslíš konkretně CJD nového typu (bovinní spongiformní encefalopatii) tak s největší pravděpodobností ne, ale obecně jsou prionové choroby rozšířeny ve všech skupinách obratlovců i bezobratlých.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | nástrahy, návnady ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniUž máte koupenou krmítkovou směs?

Krmítkové směsi na lov ryb obsahují velké množství atraktorů, sušenek, posilovačů a sladidel, které jsou zárukou rychlého přilákání ryb na Vaše krmné místo a jejich udržení v lovném místě.

akce, rybareniLehátko Fox Flatliner Bedchair Camo

Tato Camo verze je na rozdíl od klasického zeleného Flatliner model opatřena bederním podpěrným systémem, proto ani „těžší váhy“ se nemusí tohoto lehátka obávat.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
RS Fish rybářské potřeby s.r.o RS Fish rybářské potřeby s.r.o

Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73