MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

chov ryb-vylov

Je mozne chovat ryby v rybniku, ktory sa neda vypustit? Resp. ako taky rybnik lovit, akym systemom v nom chovat ryby? Jedna sa o cca 8ha, prietocny, hlbka max 8m. Je mozne ho zriadit ako sportovy, rekreacny a pod ale je aj zamer chovat v nom ryby na predaj a konzumaciu. Dik za kazdy tip.

Autor diskuse: MISO* ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 25.2.2007

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Petrson - ® Ne 25.2.2007 9:31:22
>> JKL > ahoj Jirko, letí k tobě Hedvika :))
N JKL - ® Ne 25.2.2007 9:09:51
MISO*, Podle české legislativy - jak píše Petrson- tam nemůžeš provozovat rybníkářství. Nejde jen o legislativu - při té velikosti bys ho asi těžko bez vypuštění slovil. S tím sportovním revírem bych až takový problém neviděl, prostě běžný soukromák s možností rekreace.
N Petrson - ® Ne 25.2.2007 9:09:29
>> MISO > co se týče způsobu lovu, zde se toho asi moc vydumat nedá, pakliže voda nelze vypustit ( i když po technické stránce by myslím řešení jednoduchého odtoku nebylo tak složité - skoro bych řekl, že snazší, než výlov za plného stavu hladiny). - Tedy zkouša agregátu, možná odhozové sítě (nevím, jak se přesně jmenují, navíc tady je myslím účinnost dost diskutabilní), velké čeřeny můžou být relativně úspěšné na vodách s hlubokými pobřežními úkryty; tenaty budou krajně nevhodné, vzhledem k nevratnému poškození úlovku.
N Petrson - ® Ne 25.2.2007 8:58:05
>> MISO > tady bude asi zásadní, jak to ošetřuje Vaše legislativa. V čechách samozjřejmě můžeš louži bez odtoku vlastnit, ovšem oficiálně tam nelze provozovat ani revír sportovní, ani chov (dle rybníkářství). Podmínkou k získání povolení u obou typů podnikání je např. výměra od půl ha, regulovatelný odtok a přítok - prostě musí splňovat docela podrobně uvedené parametry.
Popsaný příklad si snad lze představit jako ekologický provoz, dejme tomu s doplňkovým využitím ke sportovnímu rybolovu (chovu již nikoliv - intenzivní zarybňování na tomto druhu vody není povoleno), přičemž ovšem nesmíš tvořit zisk.
Nevím ovšem, jaké jsou slovenské normy v tomto směru.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniDelphin Lehátko Rebel - Super Novinka

Za 1.309
Postel plná překvapení! To je určitě slogan, který nejlépe vystihuje tuto postel. Když dáte prvotní předsudky bokem, zjistíte, že většina rybářů na rybách nic víc ke komfortnímu spánku nepotřebuje.

akce, rybareniPrologic set hrazd a vidliček (SLEVA 53%)

Za 999
Skvělý set od firmy Prologic ve kterém získáte čtyři vidličky a dvě hrazdy na tři pruty! Dali jsme dohromady naše vidličky a hrazdy a vytvořili tak perfektní lehký a kompaktní set, který je dodáván v elegantním pevném přepravním obalu. Tato verze pojme tři pruty.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING

Mezi rybáři z celého světa se už ví, že otevřené moře za průlivem mezi ostrovy Santo Antao a Sao Vicente a otevřené moře za ostrovem Sal je...