Výroba woblerů

Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil

Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?

A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%

B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%

C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%

D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%

E) 50 - 100 (jedu bomby)8%

F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%

Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.

Nrybarbn - Profil | Pá 7.1.2011 11:13:52

Old Wolf >> čau medzeru na lopatku režeš len tak od oka alebo ako ? lebo mne to nie vždy vinde a mam už z toho nervy

    NkukkYn_ - Profil | Čt 6.1.2011 16:40:25

    mascha >> ja sem zkousel jen par kousku z alobalu je jasny ze se to po stice potrha a opravit se to dal lehce :) jinak sem delal par foliovych ale nic moc :) stejne chytam jen na trpytky a gumy :)

      NkukkYn_ - Profil | Čt 6.1.2011 16:38:52

      Poacher >> Diky :)

        Nmascha - Profil | Čt 6.1.2011 16:22:31

        sadraj >> to není španej nápad s tou holografickou fólií z baličáku, vim přesně, co myslíš, zkusim. I když holograficky lesklejch wobů mám několik hrstí z číny, tam ani jiný neuměj :-)

          Nsadraj - Profil | Čt 6.1.2011 15:23:53

          mascha >> zkoušel jsm skoro holografickou podobu udělanouz vanočnho nebo darkovéjho papíruodmočením papírové vrstvy a zbyde jen slabounká temeř mikro vrstvička která vapadá jako rybí supiny a leskne se neprosto užasne , polepoval jsme s ni normelne chemoprenem lžičky u třbpytek dal bych scan nebo fotku onogo materiálu ale nedá se nafotit stejne jako hologram sse z toho udelá jen čediváý flek , al dí se to normalně sehnat v papírnioctví v ruznejch barvách jako bud papír a nebo hotový tasky papírový a je to vzorek jakoby složenej z nepravidejlenjch pětiuhelniku a podoženej papírem ten papír se zo toho dá pod teplou vodou odnmočit a zbyde jen ta slabounká folie který po ushnutá jde nalepit , nekde jdme videl metodu jak todostat na povrch bez zlomu a podobne , stlačit to mezui dve dost tvrdé polyuretanové nebo mlitanové houby a tim tlakem se to roupútrostře po delem povrchu .
          Jinak se dá miosto alobalu použíz i daleko tenčší slabounká folie jterá se používí v kvetinářství na balení kvetim je to vlastne pojlinikovaný ultra tenký plat a tne jde také lepis chamoprenem nesavý na nesavý povrch takžka k čemikoliv a vyrovnat by to melo jit tektéž onemi kostkami z molitanu a stlůačením , samozřejmě že nastčíhat se to musi , jina k by to muselo nát zpracováno tepelně tka aby se folie nahřála dobře upevnená v ramečku aby nemeila puvodni tvar až do jejího zmeknutáí apotom i s ramečkem přiložit na hotoveho vobika a zhora přitlačit nekejku houou popřipade zespiod vysát vzduch aby se podtlakem přitiskla mekka nahřatá folie do vrsdtvy lepidlka pak by nebylo nastřihování třeba ale asi by se vzorek na folii nekde vytáhl jejím napnelismem

            Nmascha - Profil | Čt 6.1.2011 15:10:50

            kukkYn_ >> alobal bych zrovna asi do laku nelepil. já lepim ty tenký alobálky z vánočních kolekcí a k tomu tedy ten epoxid dávám, přijde mi to jemný.

              NPoacher - Profil | Čt 6.1.2011 14:57:38

              kukkYn_ >> Dobrá práce!

                NkukkYn_ - Profil | Čt 6.1.2011 14:06:42

                Jinak moje nejvetsi radost je tento wobik :) pridam video chodu,a 2 fotky moc sem ho nezkousel ale kdyz sem ho zkusil tak se neco laplo :)
                http://www.youtube.com/user/kukkyn#p/u/4/ELONlyNqkj​8

                  NkukkYn_ - Profil | Čt 6.1.2011 13:59:18

                  mascha >> ahoj delam to hodne podobne :) taky vsechno lepim lakem :)

                    Njambo - Profil | Čt 6.1.2011 13:04:57

                    pierco >> Ahoj,no tyto ti do hloubky moc nepůjdou, máš špatný úhel lopatky už od pohledu, dej více do předu -vodorovnějc.

                      Nmascha - Profil | Čt 6.1.2011 12:44:41

                      wopen >> rybarikkk - 6.1.2011 8:56:14 >> já to dělám tak trochu na hulváta, ale funguje to. Používám normální papír, na to tisk laserovkou, inkoustovka se ti pak rozpije. Vykrouhaný dřevo namočim do řidšího laku, aby nasáklo, nechám několik dní vyschnout. Pak ještě jednou lakovačka, normální hustotou. nechám lak krapet zavadnout a pak do toho plesknu tu tapetu. Nůžkama na hranách nastřihuju, aby to sedlo jak má. Tím se tapeta přilepí do laku. Po zaschnutí (lépe déle) jde zase celej wob do laku. Ostatní tu používají epoxidy, ty jsou možná tvrdší, průhlednější a krásnější, ale já to celkem rychle všechno zase urvu a myslim že rybám je to jedno, takže používám tvrdej lak na zatěžovaný parketový podlahy, kterej jsem vyhrabal v dílně.

                        NJaroch - Profil | Čt 6.1.2011 9:09:16

                        wopen >> rybarikkk - 6.1.2011 8:56:14 >> Máš pravdu :-) postup lepení a použitý papír a barva na potisky tady byla asi nejutajovanější část výroby woblerů .
                        Nicméně někde se to tam mihlo .
                        Tuto diskusi pečlivě sleduji od počátku protože mne fascinuje co někteří dokáží vykouzlit z kousku dřeva .
                        Já se taky pokouším o cosi na co by mohla ryba skočit ale chybí mi trpělivost :-)

                          Nrybarikkk - Profil | Čt 6.1.2011 8:56:14

                          Zdravím nadšenci:) Dlouho jsem se nezapojil do hovoru, ale měl bych jeden dotaz. Vím, že se tu v rubrice o výrobě napovídalo toho mraky, ale rád bych se zeptal někoho, kdo má zkušenosti s tou folii - potisk na detajlnější postup. Loni jsem to pruboval, ale bez valného úspěchu, jde mi o materiál a jak to nanášíte na wobler. Díky moc za výstižné informace. Vím, že v historii to je popisováno, ale vždy jen útžkovitě! Díky

                            NP!F - Profil | Čt 6.1.2011 0:30:11

                            pierco >> to bude skorej sklonom lopatky, olovo same o sebe moc neurobi ani keby bol ten wob potapavy.

                              Npierco - Profil | St 5.1.2011 23:51:58

                              celkom dobre pekne vibruje spicka velmi akcna rybka len ta hlbka mi robi trosku starosti nechcensa mu ist moc do hlbky dal som aj viac olova ale asi stale malo....

                                Ndrsnak80 - Profil | St 5.1.2011 23:34:43

                                pierco >> peknee.Ako to chodi..?

                                  Nanthrax - Profil | St 5.1.2011 23:32:07

                                  pierco >> Parada!

                                    Npierco - Profil | St 5.1.2011 23:23:31

                                    pierco >>

                                      Npierco - Profil | St 5.1.2011 23:21:31

                                      tak som to konecne skusil

                                        Nmike 1 - Profil | St 5.1.2011 15:51:10

                                        diks :)