Výroba woblerů

Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil

Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?

A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%

B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%

C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%

D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%

E) 50 - 100 (jedu bomby)8%

F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%

Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.

NP!F - Profil | Čt 9.12.2010 3:33:04

Ečko >> kurnik ta stuka sa mi paci, da sa to aj jest?

PS: 3stan prosim sprav mi jednu taku, dakujeeeem!

    NGroove - Profil | St 8.12.2010 19:22:43

    cannibal78 >> no tak v tom pripade uz tak dobra neni :D

      NeXecutor - Profil | St 8.12.2010 19:19:25

      Tak zacinam vyrabat po dlhom case aj ja :-)

        NEčko - Profil | St 8.12.2010 19:11:14

        cannibal78 >> nehovorím že si kúpim, ja by som nedal 120eu za prút, nie ešte za wobler :-))), snažím sa zlepiť niečo svoje, zima bude dlhá... a kde v čechách ak to nie je tajné?dík

          Ncannibal78 - Profil | St 8.12.2010 18:40:27

          Ečko >> mas aj lacnejsie no nie u nas ale v cechach od 5cm do 14

            NEčko - Profil | St 8.12.2010 18:38:40

            mňa by zaujímalo jedno, prečo majú tie nástrahy tak neskutočne dobrý chod bez lopatky? a tá cena? niekde zaprieť tak zima nezima, davaj do vody preň...

              Ncannibal78 - Profil | St 8.12.2010 17:11:42

              Groove >> ta aj stoji 120eur:)
              http://www.luckylures.nl/lures_esoxv2.php

                NGroove - Profil | St 8.12.2010 16:40:52

                Ečko >> ta je paradni

                  NMa®ekB - Profil | St 8.12.2010 16:29:36

                  Technický dotázek.jaké dřevo by jste použili na slidery kdyby nebyla lípa?

                    NEčko - Profil | St 8.12.2010 15:25:06

                    3stan >> nakvapkám všade laminát kde môže zatiecť, a potom to celé namočím po zaschnutí ešte raz do laminátu ako podklad pred konečnou úpravou... pred laminovaním do acetónu na odmastenie foto-niečo pre inšpiráciu, nie je môj...

                      N3stan - Profil | St 8.12.2010 15:16:40

                      Ečko >> ja to tiez neriesim, mam tieto veci nakupene,ale je s tym zbytocna prplacka

                        NEčko - Profil | St 8.12.2010 15:09:01

                        3stan >> kua tie chemikálie znejú hrozivo, nejak sa toho zatečenia osobne nebojím, mám v plane to zalepiť epoxidom (stredná tvrdosť) ktorý to celé uzavrie, akurát stružlikám lopatky... a potom vrchnú vrstvu podľa potreby(hrúbka)...

                          NTOMMY CATFISH - Profil | St 8.12.2010 11:30:57

                          3stan >> ale to len na viac dielných ?

                            N3stan - Profil | St 8.12.2010 10:44:54

                            TOMMY CATFISH >> nerobim to tak, nechce sa mi s tym babrat. urobil som tak len par kusov.

                              NTOMMY CATFISH - Profil | St 8.12.2010 10:39:44

                              3stan >> tak to robíš ? to ma zaujíma :) to len namočíš vobler do pixle alebo ako ?

                                NTOMMY CATFISH - Profil | St 8.12.2010 10:33:21

                                Groove >> dam foto len musím odfotiť :) ja som ich robil z dierkovačom a do stredu som nakreslil s čiernou fixou na CD oko :) pekne to je :)

                                  N3stan - Profil | St 8.12.2010 7:55:15

                                  Ečko >> ak sa bojis vodotesnosti,tak to jednoducho napust propionatom, palaroidom alebo minwax hardenerom. potom aj po prehryznuti laku ti to ostane vodotesne

                                    NEčko - Profil | Út 7.12.2010 21:50:30

                                    wet >> ďakujem za ochotu... budem sa snažiť niečo vykutiť, budem to dávať do epoxidu pred polepením tak by to malo byť ok... prax ukáže... je zima a na ryby sa moc nedá tak aspoň takto...

                                      NEčko - Profil | Út 7.12.2010 21:30:07

                                      wet >> znie to jednoducho, ale chce to prax... nič, pohoda, potrápim sa... trošku, o to bude väčšia radosť keď to bude hotové....

                                        Nwet - Profil | Út 7.12.2010 21:27:31

                                        Ečko >> tak na rovinu. Polepit viacdielne voblery je podla mna ch.j.v.na. Nikdy nedosiahnes 100% vodotesnost dreva a tym padom ti to po par rybach (aj bez nich)zacne absorbovat vodu a vobler bude vyzerat naprd. Ja sa snazim utesnit na 100% kazdu dierku specialne pri vystupe drotu epoxidom, tak aby nemohol sat vodu. Napr. rapala to vobec neriesi a casto krat tam je doslova ''napustny'' otvor pre vodu. Potom taka sprachnivena rapala moze prdnut aj po malom sumcovi.Ako zabavku to beriem, ale ak chces seriozny viacdiel kup si hotovy plastak.Tolko moj laicky pohlad na vec