Výroba woblerů

Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil

Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?

A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%

B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%

C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%

D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%

E) 50 - 100 (jedu bomby)8%

F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%

Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.

NP!F - Profil | Pá 12.11.2010 13:08:08

3stan >> cez vikend uz mam volno, respektive uz teraz. Ale nevstanem. Ja az tak o desiatej vyrazim.

    N3stan - Profil | Pá 12.11.2010 13:01:56

    P!F >> skoda. hladal som partaka na vikend,ale ty by si aj tak asi rano nevstaval.

      NDeProfundis - Profil | Pá 12.11.2010 12:49:59

      P!F >> jediný pozitivum bude lehkost a opracovatelnost, jinak to bude utrpení ve všech směrech.

        NP!F - Profil | Pá 12.11.2010 12:48:07

        DeProfundis >> Je to absolutne nenasiakave, bezne som tie plavaky pouzival bez povrchovej upravy a nebol problem ani pri niekolko hodinovej chytacke.

        3stan >> chodim akurat do prace, taham treti tyzden bez volna, praca a spanok nic ine. Nie ze by ma to nejak zvlast tesilo ale chcem si spravit vianoce.

          NDeProfundis - Profil | Pá 12.11.2010 12:45:32

          Konkrétně letoxit si myslím, že to nerozleptá, ale i tak bych měl obavy že to bude až příliš pracné, aby se docílilo hladkýho povrhu. K tomu olovu - určitě ho tam přijde daleko více než do dřeva, vždyť je to samej vzduch :-) A většina podobnejch materiálů je extrémně nenasákavá!

            N3stan - Profil | Pá 12.11.2010 12:44:28

            P!F >> no treba na to nejaky bezrozpustadlovy epoxid alebo polyuretan. inak na ryby chodis?

              NP!F - Profil | Pá 12.11.2010 12:38:16

              Nat >> tak to ze tam treba dat viac olova je iste, vytlak to ma ako cert, na 10g plavak som daval uplne mini telicko... Skorej ma zaujima ci mas vymyslene cim to natriet aby si to vytvrdil a nerozleptalo to, uz s lepidlom som mal problem pri tych plavakoch, skoro vsetko mi to rozpustalo (tiez som pouzival lak co bol akurat v sklade)

                N3stan - Profil | Pá 12.11.2010 11:27:39

                Nat >> ja som s tym nepracoval,viem,ze sa niektore robia na extremne tlaky. chcelo by to urobit par pokusov s lakom,ci je to dostatocne odolne. urcite by to chcelo viac olova,lebo to je tak 3-4 krat lahsie ako balza

                  NNat - Profil | Pá 12.11.2010 10:39:11

                  3stan >> napadlo ma to preto lebo balzu by som si musel ist kupit a styroduru sa nam vala na firme viac ako dost, Vcera som nasiel akurat jedno xps co je extremne tvrde. Len preto ma to zaujimalo ze aky vytlak asi moze mat ten material, ze ci by tam netrebalo az moc olova na vyvazenie.

                    N3stan - Profil | Pá 12.11.2010 6:55:24

                    Nat >> pouzit by to slo, pokial dostanes epoxid dostatocne hlboko,aby to vytvrdlo. ale nakoniec by si zistil,ze vytvrdzovanie ti zaberie viac casu ako vyrezanie z dreva. pouzi balzu alebo lipu. makka balza pokial ju dobre nenaimpregnujes je vhodna akurat na dravce bez zubov.

                      NP!F - Profil | Čt 11.11.2010 23:57:06

                      Nat >> robil som z toho telicka anglicakov, super s s tym pracuje ale podla mna to bude moc krehke na vacsieho dravca.

                        NNat - Profil | Čt 11.11.2010 14:40:51

                        Ahoj, neskusali ste niekto vybrusit vobler zo styroduru?

                          NTOMMY CATFISH - Profil | Ne 7.11.2010 14:43:13

                          Blažík >> ja ju opracovavam prv nozom a potom smirglom do hladka ... neide to az tak lahko, ale da sa to :) a podla mna dlhsie vydrzi wobler a je zadarmo drevo toje dobre :)

                            NBlažík - Profil | Ne 7.11.2010 4:35:58

                            TOMMY CATFISH >> jak jde ta líska opracovávat? přeci jen mám ji blíž u domu, než tu lípu :-)

                              NTOMMY CATFISH - Profil | So 6.11.2010 17:30:54

                              BuBu99 >> jaaj ja smrek a liesku :)

                                NBuBu99 - Profil | So 6.11.2010 17:21:43

                                TOMMY CATFISH >> ted nedělám a jinak z lipového když je chut

                                  NTOMMY CATFISH - Profil | So 6.11.2010 17:19:58

                                  BuBu99 >> jaaj ja som si už myslel že kôli mne lebo tu veľa prispievam a niekto si može myslieť že sú to blbosti. A robíš z lieskového dreva ?

                                    NBuBu99 - Profil | So 6.11.2010 17:15:41

                                    TOMMY CATFISH >> tady to žije hlavně v zimě ted není čas dělat ....-))))

                                      NTOMMY CATFISH - Profil | So 6.11.2010 17:13:34

                                      čavte používate drevo z liesky ? nejak to tu už nežije čo sa stalo ? myslí divú liesku :D

                                        NKnapík - Profil | Pá 5.11.2010 10:02:23

                                        pivovarskej >> ta spodní vypadá spíš jako otvírák na pivo .-)