Výroba woblerů

Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil

Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?

A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%

B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%

C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%

D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%

E) 50 - 100 (jedu bomby)8%

F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%

Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.

DeProfundis - Profil | Pá 22.10.2010 13:26:22

BuBu99 >> já vím, proto mám jedno spešl klubo nerezu na mrňky, ale toho je jen pár desítek metrů. To jediný jsem fakt kupoval cca za 4kila. Jinak mám od hodného kamaráda perníkáře drátu, že to nedám za život:-)

    mascha - Profil | Pá 22.10.2010 13:19:23

    DeProfundis >> aha, ve sváření se nevyznám, myslel jsem, že svářecí drát na CO nemůže být nerez, ta že se svařuje nějakym spešl postupem.
    jj. dělám prcky, velký mne ani moc nebavěj tahat.

      BuBu99 - Profil | Pá 22.10.2010 13:12:42

      DeProfundis >> jo ten TIG je asi nej i když né všechny v klubu jsou tak tvrde

        BuBu99 - Profil | Pá 22.10.2010 13:12:00

        mascha >> ještě jsem se nesetkal aby reznul ale je hodně druhů záleží jake má složení.

          DeProfundis - Profil | Pá 22.10.2010 13:11:33

          mascha >> svářečák samozřejmě nerez! Ten pak nerezne:-)
          Ale na takový prcky ti stačí asi cokoli.

            DeProfundis - Profil | Pá 22.10.2010 13:10:29

            BuBu99 >> správně:-) Nejideálnější tvrdost bych viděl u těch TIGů. Ten v klubu sice používám na menší jerky taky, ale je tvrdej jako prase a trošku z toho boleji prsty při titěrný práci po pár kostřičkách.

              mascha - Profil | Pá 22.10.2010 13:08:39

              BuBu99 >> 0,8 je pro mě dost. nejčastěji dělám pidiryby a semtam něco jako rapalova OF max 7cm. a myslim, že na to nejlepší 0,6.
              a taky mi na tom osteofixu vyhovuje, že nerezne, ten svářečák jo, nebo se pletu?

                DeProfundis - Profil | Pá 22.10.2010 13:08:08

                3stan >> přesně tak, měkkej na malý kousky, kde nebude žádnej odpor a tvrdej na větší, kde by se měkkej ohýbal zpátky.

                  BuBu99 - Profil | Pá 22.10.2010 13:05:29

                  mascha >> zeptej se nějákého kámoše kterej sváří používám normálně 0,8-1 drát v klubu na CO ale mám ho posledních 300m cca:-)))))))))
                  a nebo dávám občas drát na TIG svařování co je v metrech 1-1,5

                    mascha - Profil | Pá 22.10.2010 13:02:03

                    3stan >> nevim, troufam si tvrdit, že ten polotvrdej dokáže v těch průměrech pro velký hlubokopotápivý woby udržet totéž co tvrdej. Ten tvrdej už budu dávat jen na rotačky. a na malý mikromrdky mám nějakej měkkej poniklovanej co jsem dostal od kamaráda, co má opravnu kol.
                    Když říkáš, že osteofix je drahej, tak co používáš? svářecí?

                      3stan - Profil | Pá 22.10.2010 12:52:39

                      mascha >> ten tvrdy je lepsi na hlbokopotapave woblery prave koli tomu,ze drzi tvar. Je pravda,ze sa s nim tahsie pracuje,ale je zas pevnejsi. Mne vyhovoju droty tvrde aj makke a davam podla toho,co vyrabam.

                        mascha - Profil | Pá 22.10.2010 12:46:04

                        TOMMY CATFISH >> co zkusit fórum o prutech nebo poradnu? tady je to o šidítkách. (sorry ale pořádek muší bejt ;-)

                          mascha - Profil | Pá 22.10.2010 12:45:15

                          vocko >> mám trvdý osteofix a znovu už bych ho rozhodně nekoupil, příští klubo bude polotvrdý.

                            TOMMY CATFISH - Profil | Pá 22.10.2010 9:12:03

                            zdravým všetkých nemá niekto skúsenosti s touto udičkou ? chcel by som nejaké názory lebo neviem či si ju mám kúpiť alebo nie :) http://www.okfish.sk/rybarske-potreby-privlac/detai​​l/3649/pruty- je to trochu od témy ja viem preto sa vopred ospravedlňujem :) a je to udička
                            CORMORAN Black Bull HC - tá za 39,50 eur

                              TOMMY CATFISH - Profil | Pá 22.10.2010 8:56:08

                              DeProfundis >> pekne pekne veľmi pekné :) máš môj obdiv :) a to je fólia alebo papier ? lebo ja som si to bol vytlačiť v tescu a tá pani my to vytlačila ma taký papier ktorý sa len odlepí a nalepí kde kto potrebuje. 1 stránka stojí 70 centov ale bola zlá kvalita tích obrázkov.

                                DeProfundis - Profil | Pá 22.10.2010 8:21:16

                                wet >> včerejší a asi na dlouho poslední kousky

                                  3stan - Profil | Pá 22.10.2010 7:16:49

                                  vocko >> tie droty su makke. v 0,7 -0,8mm je to vhodne na male prcky do 5cm. mozno by som povedal ze na tie najmensie je to lepsie ako tvrdy drot. na vacsie woby pouzi nieco tvrdsie, napr. zvaracsky drot. 0,8-1mm. osteofix je prilis drahy.

                                    DeProfundis - Profil | Pá 22.10.2010 0:21:12

                                    wet >> ani moc ne, dneska jsem teda rozmotal točák na 3ks 80g mikromrdek, ale to jen abych měl co o víkendu házet do vody. Jinak toho mám poslední dobou moc a nic novýho se nekoná. K tomu mi teď začnou rekonstrukční práce na baráčku, takže bude i přes zimu asi vymalováno, bude to muset počkat až se přestěhuju. Ale když si vzpomenu, tak ti ráno něco blejsknu.

                                      wet - Profil | Čt 21.10.2010 23:40:59

                                      DeProfundis >> davno si nehodit foto z tvojej tvorby. Nerobis na nicom?

                                        DeProfundis - Profil | Čt 21.10.2010 23:34:14

                                        MIPS >> Ma®ekB - 21.10.2010 19:42:39 >> ono záleží s jakým dřevem budeš dělat a především jak bude vysušený. Z takový akorátní lípy, by to mohlo bejt kolem 8-10g. A na šablonu se vyprdni, udělej to od oka, jak se to bude líbit tobě, ten chod není ani tak moc danej tvarem, ale především vyvážením. A když ti to půjde jinak než origoš, neznamená to, že je to špatně.