Výroba woblerů

Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil

Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?

A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%

B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%

C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%

D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%

E) 50 - 100 (jedu bomby)8%

F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%

Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.

NGroove - Profil | Čt 21.10.2010 22:58:39

MIPS >> Ma®ekB - 21.10.2010 19:42:39 >> nevim ja olovo nevazim, nemam na to vahu kazdej kus vyvazuju ve vode, vydlabu do nej diru, dam na nej trojhaky vemu kybl s vodou a narvu tam tolik olova abych byl spokojenej, zalezi jestli chces aby byl plovouci potaplivej nebo nejakej cca neutral. Ja je vyvazuju aby jen tak tak plavali nebo se pomalu potapely, kdyz pak jeste tu diru zaleju epoxidem a chytam na to s lankem, tak i ty vyvazeny jako stova plavaci jsou akorat pomalu potapeci :)
hrubej odhad fakt nevim pokud udelam loterii, tak tipnu tak na slidera z lipy ala salmo 7cm do 20g?

    NMa®ekB - Profil | Čt 21.10.2010 19:42:39

    Groove >> Existuje nějakej hrubej odhad kolik gramů olova přichází na cca 6-7cm slidera?

      NGroove - Profil | Čt 21.10.2010 19:40:47

      MIPS >> Ma®ekB - 21.10.2010 19:34:36 >> urcite z lipy, do ty balzy bys musel narvat tunu olova ....
      ja davam olovo jak mi bylo poradeno - kolem prvniho haku a funguje to. Sablona - koukni na nejakej eshop, stahni si obr. zvec si ho jak potrebujes vytiskni a mas sablonu uz staci jen vystrihnout a obkreslit :)

        NMa®ekB - Profil | Čt 21.10.2010 19:34:36

        Zdravím.Nějakýho woba sme už dělal,ale teď bych se rád pustil do výroby slidera..Nevím jak ho zatížit a jestli je lepší udělat ho z balsy nebo z lípy....Kdyby byla nějaká šablona byl bych rád..Díky..

          NJaroch - Profil | Čt 21.10.2010 19:25:23

          vocko >> Já se pokoušel taky něco vyrobit a sehnal jsem jen polotvrdý průměr 0,9 a byl tvrdý až až .

            NDeProfundis - Profil | Čt 21.10.2010 18:52:13

            vocko >> nemám vyzkoušíno, ale měl bych strach, že to bude moc měkký, vzhledem k tomu na co je to určený. Osteofix taky nepoužívám, takže bohužel.

              Nvocko - Profil | Čt 21.10.2010 18:15:37

              Zdravim vsechny a omlouvam se za vyruseni vyroby:) Chtel jsem se jen zeptat zda tyto dratky jsou vhodne na kostricky http://www.koralky.cz/draty-maly-navin/ a jeste jeden dotaz, jak tvrdy osteofix pouzivate(tvrdy, polotvrdy nebo mekky)? Diky za info

                NWalleye - altered ... - Profil | Út 19.10.2010 16:52:35

                mascha >> Nebavím se o duhácích .. :-)))

                  Nmascha - Profil | Út 19.10.2010 16:51:14

                  Walleye - altered ... >> pstruh je debil :-)

                    NWalleye - altered ... - Profil | Út 19.10.2010 16:24:25

                    kaňka >> Na tom až tak nesejde... ale kdo umí oživit i klacík tak je ve výhodě.V rybách se člověk beztak nikdy nevyzná. Kdyby jsi viděl třeba jakou mušku preferují pstruzi tak by jsi ani nevěřil .. otrhaná už od zoubků.drátek trčí.. štěty už takřka žádné.. pomalu už jen háček. Dáš novou ,.stejný původní model a bez ťuku .. vrátíš tu orvanou a berou. Tak si vyber.

                      Nkaňka - Profil | Út 19.10.2010 16:18:10

                      Walleye - altered ... >> Ahoj, pěkné moc nejsou , byly to jedny z prvních vlašťovek ale přes zimu něco ,,vyškroužlám" a ty teprve budou pěkné :-)))

                        Nkaňka - Profil | Út 19.10.2010 16:15:19

                        Jaroch >> Abych pravdu řekl tak konkrétně na tohoto woblera jsem snad nic nechytl :-))) Ale taky nedostal moc příležitostí , nějak jsem na tyto woby zapomněl vyráběl jsem je asi před 3-4 roky , a snad loni jsem je, ani nevím proč, vyřadil z arzenálu, ale nějaké ryby jsem na ostatní polapal .
                        Ale jak půjdu příště na štiky a okouny tak ho schválně testnu a pak dám vědět.

                          NPoacher - Profil | Út 19.10.2010 15:24:18

                          vocko >> Nemáš zač

                            Nvocko - Profil | Út 19.10.2010 14:22:09

                            3stan >> Chapu, ze si kazdy hlida sve know-how a nechce jej vydat jen tak, proto si take danych rad cenim. Nejsme preci profesionalni vyrobci, kteri taji vse co jen jde, ale skupina nadsencu do vyroby vseho mozneho i nemozneho,alespon v mem pripade. Svymi dotazy jsem jen chtel predejit chybam zbusobenym vrstvenim ruznych materialu(obcas si doma nalakuju nejakeho veterana), nic totiz neni horsi nez pohled na zkazene dilo po nekolikahodinove praci zpusobene spatnou volbou materialu. Zkratka jsem nechtel sledovat jak po naneseni vrstvy mizi z wobleru barvy, barva nepekne steka a tvori oka nebo se vrstva barvy nevytvrzuje. Proto moc dekuji Poacherovi i Tobe, ze jste zareagovali a poradili presne to, co jsem potreboval.

                              NPoacher - Profil | Út 19.10.2010 12:34:21

                              3stan >> To jo ale jestli se na to nevykasle po prvnim nezdarenem pokusu, tak si toho hledani vsude mozne stejne uzije az az:)

                                Nvocko - Profil | Út 19.10.2010 10:21:53

                                Poacher >> Super diky. No ja mam nejaky barvy jeste z pokusu o airbrush na vse mozne u nemozne:) Jsou to akryly od schmincke.Tak by to melo byt dobry. Diky moc za radu. kouknu po tom epoxidu:)

                                  NWalleye - altered ... - Profil | Út 19.10.2010 9:30:42

                                  kaňka >> Pěkné Aldo ... ale ,,nepropaluj" to tak ! Víš,že ty woblery loví samy bez nějakého vedení na jakém koliv místě, čase, období v roce i denní dobu všechny ryby ... :-)))

                                    N3stan - Profil | Út 19.10.2010 7:16:28

                                    vocko >> neber to ako provokaciu, ale ti co si presli zaciatkami, skusanim... stravili vlastnymi pokusmi, hladanim na internete atd niekolkonasobne viac casu ,ako keby mali precitat cele toto forum. Tu je kazda rada vzacna. Ale k veci tvojej otazky. farby pouzi akekolvek. zalezi ci chces striekat alebo malovat. mozno by som nedoporucil temperky,lebo som ich ani nikdy nepouzival. ale vo vseobecnosti akekolvek modelarske alebo hobby farby, autolaky, specialne airbrush farby... je toho kvantum co sa da pouzit. ja davam z kazdeho typu vzdy len konkretnu farbu,lebo aj u jednej znacky sa tie farby lisia vlastnostami a napr. niektore odtiene jednoducho nezozenies u jednej znacky.

                                      NJaroch - Profil | Út 19.10.2010 5:45:37

                                      Hele Kaňka !
                                      To hejno rybek je fakt zajímavý nápad který jsem tu ještě neviděl .
                                      Ještě aby to chytalo a můžeš se plácat po rameni :-)

                                        NPoacher - Profil | Po 18.10.2010 21:35:47

                                        vocko >> Já mam S1300 od SINCOLOR. Výrobce a typ jsem ale neřešil. Jediný dvousložkový co byl, jsem koupil:) 1kg stál kolem 200kč a máš to navěky.
                                        Epoxidy se ředí ředidlem s6300. Na tu finální lakovačku dej těch vrstev vice. Sám to ted po nabarvení budu testovat jenom s epoxidem tak jsem zvědavý..
                                        Jo a barvy používám lihové AGAMA na stříkání a na štetec modelářské vodou ředitelné. http://www.rc-modely-modylek.cz/Modelarske-potreby/​MINICOLOR-Modelarske-barvy-leskle.html