Výroba woblerů

Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil

Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?

A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%

B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%

C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%

D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%

E) 50 - 100 (jedu bomby)8%

F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%

Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.

Nvocko - Profil | Po 18.10.2010 20:47:15

Poacher >> Diky za radu, ja sem to tu prave pred casem prochazel, ale kochal sem se pouze vytvory a nenapsal si konkretni postupy. Ted kdybych to chtel dohledavat tak se asi zblaznim, protoze je toho tady opravdu hodne. Mohl bys mi jeste doporucit nejaky konkretni vyrobce tech barev? Hlavne toho epoxidu, pouzil bych jej jak na zaklad tak na posledni vrstvu. Jeste jednou diky moc:)

    Nkaňka - Profil | Po 18.10.2010 20:23:57

    Hele kecám tady a ještě jsem nehodil žádné foto svého výtvoru- jedni první průkopníci , momentálně nic nevyrábím páč nějak není čas a chuť.

      NPoacher - Profil | Po 18.10.2010 20:16:50

      kaňka >> ;)

        Nkaňka - Profil | Po 18.10.2010 20:16:13

        Poacher >> A nebo nalepí knoflíky , to by taky šlo :-))

          NTuber - Profil | Po 18.10.2010 20:15:07

          Poacher >> to by šlo:)

            NPoacher - Profil | Po 18.10.2010 20:14:38

            kaňka >> cernou muze vynechat a oko nalepi kupovane epoxy:)

              Npavel68 - Profil | Po 18.10.2010 20:14:00

              kaňka >> o)))))))))

                Nkaňka - Profil | Po 18.10.2010 20:13:37

                Poacher >> To mu chybí ,modrá ,bílá a černá , to nedá :-))))

                  NPoacher - Profil | Po 18.10.2010 20:10:57

                  Tuber >>Co treba tohle? :D

                    NTuber - Profil | Po 18.10.2010 18:56:11

                    kaňka >> to moc ne no...

                      Nkaňka - Profil | Po 18.10.2010 18:55:11

                      Tuber >> Já ne já měl vždy za 1 nebo dva , už si nepamatuju ale ty asi ano. Když se ti nechce nic vymýšlet , tak se mrkni na stránky třeba Rapaly nebo nahoře máš ,,Zobrazit zápisy s fotkou" a můžeš kopčit a kopčit a kopčit:-)))) I když se zelenou a červenou moc na výběr mít nebudeš:-)))

                        NTuber - Profil | Po 18.10.2010 18:54:38

                        mít žlutý sprej, tak si vím rady hned...

                          NTuber - Profil | Po 18.10.2010 18:51:13

                          kaňka >> máš za 5 z výtvarky? :))

                            Nkaňka - Profil | Po 18.10.2010 18:49:51

                            Tuber >> Teď vážně , použiji frázi p. učitelky z výtvarky na ZŠ ,, fantazii se meze nekladou" .

                              NTuber - Profil | Po 18.10.2010 18:46:11

                              kaňka >> aby to bylo co nejúčinnější...

                                NTuber - Profil | Po 18.10.2010 18:45:52

                                kaňka >> ale jak mám nastříkat ty barvy?

                                  Nkaňka - Profil | Po 18.10.2010 18:44:42

                                  Tuber >> Zmáčkneš čudlík a stříkáš ne? :-))))

                                    NTuber - Profil | Po 18.10.2010 18:36:26

                                    Zdar, mám 2 spreje - červený a zelený.
                                    Chtěl jsem se zeptat, nemá někdo nápad, jak nastříkat sprejem na woba?
                                    (Jakým způsobem)

                                      NPoacher - Profil | Ne 17.10.2010 21:42:09

                                      vocko >> Tak jsem hledal a nic jsem nenasel:) 311 stránek je dost:)

                                      Obroušené vytvarované tělíčka napusť bud sekunďákem, hodně naředěným dvousložkovým epoxidovým lakem, nebo jestli jde rozředit letoxit tak tím by to bylo asi nejlepší. Tohle je fakt nutnost. Jinak povrchovou úpravou wobler tak nevytvrdíš. Pak obrousit jemnějším smirkem do hladka > nátěr epoxidu > podkladová barva > barva vzoru > epoxid > oči > lopatka nejlépe z polykarbonátu lexanu, taky jsem používal polypropylen který najdeš třeba v potravinářství(krabičky od salátu atd). Lopatky lepím sekunďákem. Dá se dobře lepit i letoxitem a tavnou pistolí. Po lopatce dam ještě jednu vrstvu epoxidu a jdu lovit. Takový postup mam já. Odkoukal jsem to tady;)

                                        NPoacher - Profil | Ne 17.10.2010 21:04:23

                                        vocko >> Hod "vocko" na vic nez na posledni stranku. Je tu toho fakt hodne