Výroba woblerů

Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil

Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?

A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%

B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%

C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%

D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%

E) 50 - 100 (jedu bomby)8%

F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%

Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.

Nvocko - Profil | Ne 17.10.2010 19:55:41

Zdravim vsechny, chtel bych take zkusit vyrobit nejake woblery. Zatim mam rozdelano par balsovych telicek, ale nejsem si jisty povrchovou upravou. Chtel bych tedy nekoho poprosit o radu jakou chemii pouzit. Jaka lepidla pouzit a cim provest zakladni nater balsy. Zde na foru jsem vycetl ze konecna vrstva je provedena letoxitem, ale jinak mi to moc jasne neni.Prosim o konkretni vyrobce a typy vyrobku. Dekuji moc za odpovedi. Piste prosim sem nebo na ondra.vocko@seznam.cz. Jeste jednou mnohokrat dekuji

    N3stan - Profil | So 16.10.2010 21:35:00

    Poacher >> tento problem by si mal odstranit pouzitim vhodneho podkladneho laku. na niektore farby to proste nechyta. pouzi uretanovy vodou rieditelny na podlahy

      NTOMMY CATFISH - Profil | So 16.10.2010 16:23:17

      a ja zase skusim lodny lak nariedim ho a skusim nejak ho zlepsit a uwidim aky bude wisledok a ak zlý tak prejsem na epoxidd :D

        NOld Wolf - Profil | So 16.10.2010 16:20:40

        DeProfundis >> Hm měl bych strach,že to smažu,ale asi to bude barva od barvy.Už to nechci prodlužovat,ale problém je pokud jsem dobře pochopil mezi letoxem a epoxidem.Takže to bude letoxit ,protože je jenom málo materiálů na ,kterých epoxid špatně drží (nebo lépe řečeno tak výrazně mapuje).

          NPoacher - Profil | So 16.10.2010 16:07:15

          Old Wolf >> testnu jenom epoxid. Nakydam vetsi vrstvu a uvidim. dik

            NDeProfundis - Profil | So 16.10.2010 15:55:26

            Old Wolf >> ale když to nedřeš silou tak i akryl vydrží

              NOld Wolf - Profil | So 16.10.2010 15:08:32

              DeProfundis >> Aby nestříkal akrylem - to by to potom řádně odmastil až zmastil :))
              Poacher - vypusť letox 2 -3x epoxid ,ještě lépe polyuretan.

                NDeProfundis - Profil | So 16.10.2010 14:25:48

                Poacher >> nz, jen s tím odmašťováním - nevím čím jsi to zkoušel, ale pokud to nebyl jar atp., určitě to ještě zkus

                  NPoacher - Profil | So 16.10.2010 14:18:23

                  DeProfundis >> Pravda ze jsem naposled lakoval v lete. Mam tam nastrik barev a az pak ten letox ktery je perfektni az na tu lepkavost. Odmastovani taky probehlo. Mapuje to prave furt a muzu to roztirat jak chci. Mozna to bude v te teplote vzduchu. Diky moc za spostu rad

                    NPoacher - Profil | So 16.10.2010 14:12:45

                    Old Wolf >> Tocim tocim:) Tema jsem nechtel vytahovat, ale dik za rady

                      NDeProfundis - Profil | So 16.10.2010 13:39:41

                      Poacher >> takže prvně, letoxit je lepkavý někdy více, někdy méně a někdy vůbec. Co jsem tak vysledoval, je to dost závislý na teplotě při který to tvrdne a určitě s tím souvisí i vlhkost, ale tu nijak neovlivníš. Pokud jsi dělal první pokusy v létě při třicítkách, tak to fakt není ono. Zkus to teď a uvidíš, že to bude lepší. A jak se dívám, máš to stříknutý. Některý barvy opravdu po zaschnutí mají "mastnej" povrch. A nejenom tím, ono stačí, když ten vob chvíli matláš v packách a už je to mastný taky. Vem doma normální jar (nebo podobnou mrchu na nádobí) a houbičkou ten povrch pořádně odmasti. Dost to pomůže. Není to úplně stoprocentní, ale případný nedostatky překreje druhá vrstva. Taky je dobrý to na točáku hlídat a jakmile to začne mapovat, znovu to štětcem rozetřít. Taky občas, když to potřebuju urychlit, natočím si do mističky trochu horký vody a panáka, ve kterým mám namíchanej letoxit, do ní na pár minut ponořím. Ten proces to o dost urychlí, ale je to použitelný jen při lakování pár kousků.

                        NOld Wolf - Profil | So 16.10.2010 13:28:56

                        Poacher >> A co tak jeden typ ,,laku,, vypustit,, a dát dva typově stejné.Jinak mi to připadá,že netočíš.Pokud ano použij klidně štětec na rozetření vrchního laku ,nevěřím ,že by se to zase srazilo do map.Jinak myslím,že vývojová fáze letoxitu už je za námi :))

                          NPoacher - Profil | So 16.10.2010 12:53:17

                          DeProfundis >> Tady foto

                          Kdyz se podivas u briska vrstva laku chybi. Tak mi to dela porad:( Normalne jak kdyby to bylo mastne nebo tak neco.
                          Mapy dela ta vrstva epoxidu. Ten letox at delam co delam je po vytvrdnuti zlehka lepivy. To se prece nemuze nechat co?

                            NDeProfundis - Profil | So 16.10.2010 12:29:02

                            Poacher >> tak teď jsem vedle jak ta jedle! Letoxit je nevhodnej na finální vrstvu? A tak na to dáváš ještě Epoxid? A co ti kdy dělá mapy? Zkus mi to vysvětlit trochu detailněji.

                              NPoacher - Profil | So 16.10.2010 12:11:15

                              DeProfundis >> mam hotovou vrstvu letoxu ale ten je na finalni vrstvu lepkavy. Na tehle vrstve mi dvouslozka EPOXID s1300 nedrzi

                                Npavel68 - Profil | So 16.10.2010 12:05:34

                                DeProfundis >> Vypíchnutý voko ? Počítám že by mi tu držku rozpáranou od nehtů už nikdo nesešil o))

                                  Npavel68 - Profil | So 16.10.2010 12:04:46

                                  P!F >> Tam se radiátor nevejde ........ teda myslím .......... bych musel zkusit ....... a radši ne - co potom o)))

                                    NDeProfundis - Profil | So 16.10.2010 12:04:02

                                    P!F >> máš panely, nebo žebra? Nebo nějakej spešl atyp? :-)))

                                      NDeProfundis - Profil | So 16.10.2010 12:03:30

                                      pavel68 >> s tím bych si nezahrával! :o)))) Vypíchnutý voko za to nestojí:-)

                                        NDeProfundis - Profil | So 16.10.2010 12:02:38

                                        Poacher >> na jakej povrch jsi to zkoušel, už si to nepamatuju?