Výroba woblerů

Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil

Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?

A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%

B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%

C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%

D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%

E) 50 - 100 (jedu bomby)8%

F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%

Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.

NDeProfundis - Profil | So 16.10.2010 7:25:20

Poacher >> vysvětli mi tuhle větu - "Nevím mi na letoxit nechytá můj dvousložkový epoxyd"

    NP!F - Profil | So 16.10.2010 2:23:50

    Jaroch >> lodny lak bude makky vydy, mozno to bude o nieco lepsie ked ho nariedis acetonom ale v konecnom dosledku... kusne ti wobler zubac alebo zubata a wobler je na kasu. Pokial sa niekomu robi zle s epoxidom najlepsie riesenie je polyuretanovy lak, je tvrdy skoro ako sklo, lahsi alebo rovnako tazky ako voda podla typu a vobec nevadi ked das 10 nasobok tuzidla, potom stvrdne v pribehu dajme tomu 2 minut. Lak na parkety nemusi byt zly, ale pokial clovek necha mokre woblery v krabici je pravdepodobne ze zosedne co nie je uplne koser.

      NPoacher - Profil | So 16.10.2010 2:08:09

      Jaroch >> Lodní lak jsem použil na poslední sérku a není to moc dobré. Mam to přitom na topeni tak měsíc. Nevím mi na letoxit nechytá můj dvousložkový epoxyd. Dělá to mapy tak jsem testnul ten lodní. Lak na parkety jsem taky okuloval na netu můžeš sehnat. GL

        NJaroch - Profil | Pá 15.10.2010 19:39:42

        TOMMY CATFISH >>Lodní lak je třeba naředit ředidlem a potom lépe vysychá , je sice potřeba udělat více vrstev ale jde to .
        Ta měkkost je dána hustým lakem v silné vrstvě.
        Kdysi byl ještě lak na parkety a u těch stačily dvě tenké vrstvy a bylo to tvrdé až až .
        Pokud by bylo potřeba ten lodní lak ještě přitvrdit tak tam můžeš přimíchat tvrdidlo co se dává do autolaků (ale s mírou) :-)

          NDeProfundis - Profil | Pá 15.10.2010 17:13:12

          Iwík >> na kolik vyjde hlína dneska?
          Hlavně nezakrnět! :-)

            NIwík - Profil | Pá 15.10.2010 15:01:19

            DeProfundis >> no to jako fakt :o)
            chci se zase trochu posunout ;)
            naposledy ten kapr a už mi to modelování vcelku chybí, tak se těším, až si domů přivezu tu hlínu ;)

              NDeProfundis - Profil | Pá 15.10.2010 14:56:09

              Iwík >> to jako fakt? Tak to jsem docela napnutej. Ale to bude přesně ten trénink, kterej potřebuju, abych tě mohl zaúkolovat. A nakonec, třeba až to uvidím, tak budu chtít taky:-)

                NIwík - Profil | Pá 15.10.2010 14:35:36

                DeProfundis >> heleť, koupikm si šamotku a moje příští dílo bude štika s candátem na jednom podstavci :o))

                odhaduju, že délka ryb se¨bude pohybovat kolem 60 - 70 cm ;)

                  NDeProfundis - Profil | Pá 15.10.2010 14:30:54

                  Iwík >> já zapoměl :-))) Tak kruť, na to si počkám! :o)

                    NIwík - Profil | Pá 15.10.2010 14:29:23

                    DeProfundis >> :o))))

                    Já mám na Slováči příbuzný ;) takže neboj :O)



                    a keramiclej točák, hmm, to nezní špatně :o) Asi o víkendu něco vykroutim :o))

                      N3stan - Profil | Pá 15.10.2010 13:06:48

                      DeProfundis >> :))

                        NDeProfundis - Profil | Pá 15.10.2010 13:01:22

                        3stan >> aby si Iwča nemyslela, že diskogule jsou poslovensky koule od Venuše :-) Ona už československou éru asi moc nepamatuje:-)

                          NDeProfundis - Profil | Pá 15.10.2010 12:58:37

                          Iwík >> no radši opatrně, odstředivá síla je mrcha

                            N3stan - Profil | Pá 15.10.2010 12:58:26

                            motor na diskogule. 3-5 otacok za minutu. cena okolo 7e a napaja sa to rovno do siete,takze nehrozi,ze baterky dojdu v nespravnom case. iba ze by vypli prud.

                              NDeProfundis - Profil | Pá 15.10.2010 12:57:57

                              boyscout >> určitě, pro Iwču s její šikovností jistě nebude problém odebrat ten excentr a upnout to do něčeho použitelnýho:-) Jistě bude i prvním výrobcem keramickýho točáku a to budeme teprve valit bulvy!

                                NIwík - Profil | Pá 15.10.2010 12:52:12

                                boyscout >> :o))

                                  NIwík - Profil | Pá 15.10.2010 12:52:00

                                  DeProfundis >> hmm, nesmí stříkat ... dobrá tedy :o))

                                  takže centrifuga nepřipadá v úvahu ;)

                                  Děkuji Ti Románku ;)

                                    Nboyscout - Profil | Pá 15.10.2010 12:51:11

                                    DeProfundis >> já myslím že většina těch hraček pro ženské už se dnes dělá s plynulou regulací otáček. :-)

                                      NDeProfundis - Profil | Pá 15.10.2010 12:47:23

                                      Iwík >> slečno, nesmí vám to z toho stříkat, takže radši pomaleji. Tak otáčku za 1-5s, záleží jak je to veliký, nejlepší s regulací.

                                        NTOMMY CATFISH - Profil | Pá 15.10.2010 12:34:39

                                        DeProfundis >> no tak tak v ruke nikdy na točiaku najlepšie :) musim spraviť ale ešte neviem ako a z čoho :)