Výroba woblerů

Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil

Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?

A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%

B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%

C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%

D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%

E) 50 - 100 (jedu bomby)8%

F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%

Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.

NPoacher - Profil | So 25.9.2010 18:49:53

Marek_R >> anthrax - 25.9.2010 12:05:00 >> Kua ten pokus je dobry. Krasa

    NTOMMY CATFISH - Profil | So 25.9.2010 16:15:12

    Marek_R >> anthrax - 25.9.2010 16:10:40 >> a kolko približne stoja ?

      Nanthrax - Profil | So 25.9.2010 16:10:40

      TOMMY CATFISH >> Farbím ich hobby akrylovími farbami.

        NGroove - Profil | So 25.9.2010 15:41:16

        TOMMY CATFISH >> kdyz si na to vzpomenu zrovna kdyz budu mit doma fotak tak par jich taky mam

          NTOMMY CATFISH - Profil | So 25.9.2010 15:29:24

          nedate tu nejake fotky vasich sliderov ? bol by som rad a aj by som sa inspiroval

            NTOMMY CATFISH - Profil | So 25.9.2010 15:06:07

            a ďalší výtvor z mojej dielne ale zlá kvalita fotky

              NTOMMY CATFISH - Profil | So 25.9.2010 15:05:01

              Marek_R >> anthrax - 24.9.2010 16:12:24 >> mam na teba otazocku s cim tie vobleríky farbíš ?

                NTOMMY CATFISH - Profil | So 25.9.2010 14:53:04

                mascha >> ja by som aj tie tapety a nieco tomu podobne daval no to este neovladam porad a skuusim nejaky spravyt a potom poslem fotoo a okomentujess co powes ? :)

                  NTOMMY CATFISH - Profil | So 25.9.2010 14:50:18

                  Old Wolf >>noo nejak tak ako pises na slidery tazsie drevo a mne smrekove drevo vyhovuje napr.

                    NTOMMY CATFISH - Profil | So 25.9.2010 14:41:41

                    mascha >> a ako by som ich mal otapetovat ? to este neviem. Noo je pravda ze ten lak je aj na očkách preto lebo som ich nedal dostatocne daleko.

                      NTOMMY CATFISH - Profil | So 25.9.2010 14:37:48

                      Poacher >> noo dost sa stiepia tak z 10 kusov sa rozstiepia 2 kusy

                        Npepa-č - Profil | So 25.9.2010 12:12:47

                        když to nabarvím revellkama můžu přes to dát flexcoat?

                          Nanthrax - Profil | So 25.9.2010 12:05:00

                          Pokus

                            Nanthrax - Profil | So 25.9.2010 0:04:59

                            Poacher >> Je to skvela farba,mám naň jalca 58cm a ďalšie.Funguje v čistej vode.

                              NOld Wolf - Profil | Pá 24.9.2010 21:39:08

                              Poacher >> Hm je pravda ,že mám velmi slušně vybavenou dílnu takže opracování lípy ,dubu ,nebo balsy celkem moc neřeším pro stroje je to jedna práce naopak balsa je příliš měkká.Mít jenom nůž a smirk tak bych to viděl asi jinak.

                                NGroove - Profil | Pá 24.9.2010 19:29:04

                                P!F >> jo to co sem měl byl nějakej modelářskej na letadla, ten hold odolnej byl aby ledatýlka nedolýtala až přistanou třeba v orosený trávě :)

                                  NPoacher - Profil | Pá 24.9.2010 18:11:30

                                  Marek_R >> anthrax - 24.9.2010 16:12:24 >>Ten černozlatý model. Už jsi na tuhle barvu něco chytl?

                                    NPoacher - Profil | Pá 24.9.2010 18:09:51

                                    Old Wolf >> Máš pravdu. Jsem zapomněl napsat, že jsou vhodné na plovoucí. Lípové je ale třeba na ty slidery težké dřevo a stejně potřebuje vyvážit. Pak se s toho stává docela slušný granát. Je proto lepší udělat tělícko 5x rychleji balsové a nacpat ho olovem. Osobně dělám jen plovoucí a ty by měl dělat každý, kdo začína s výrobou.
                                    PS: Lípové slidery jsem dělal taky nožem řezbářským který jsem obtahoval na řemeni a je to fuška a to už jsem něco vyřezal:)

                                      NPoacher - Profil | Pá 24.9.2010 17:58:41

                                      Tak jsem si u nás koupil kruté nůžky na lexan :) Jsou Hezky do ruky a sříhají samy:))) 170kč

                                      http://www.rr-naradi.cz/nuzky-zahradnicke-prime-min​i-153mm

                                        Nanthrax - Profil | Pá 24.9.2010 16:12:24

                                        Tak nejaké do zásoby,dnes dostali druhú vrstvu letoxu.