Výroba woblerů

Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil

Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?

A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%

B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%

C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%

D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%

E) 50 - 100 (jedu bomby)8%

F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%

Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.

NOld Wolf - Profil | Pá 24.9.2010 12:27:57

Poacher >> No ono s tou balsou to není tak úplně jednoznačné.Na plovoucí woby asi ano tam se využije lehkost dřeva a vztlakové parametry.Nicméně na typy suspending či sinking bych asi dal přednost lípě na slidery klidně ten smrk či dřevo ještě těžší.Ono co je platné že je balsa lehká a nosná když ji musíš pro provedení sinking zatížit po délce, popř.kraterem ve středu wobu kusem olova.Nehledě na měkkost a pracné zpevňování.Já to nevím ,ale jsem naprosto přesvědčen,že Rapala určitě nepoužívá balsy našeho standartu.Budou nejspíš o hodně hustší a tedy i těžší (tohle jsou ,ale pouhé fabulace).
Jambo - velmi pěkná práce.Ještě trošku ty očka :))

    NP!F - Profil | Pá 24.9.2010 12:26:57

    Groove >> pozor, nitroceulozoveho laku je milion druhov, su rozne odolne vode. Je tam hromada takych ktore su urcene do exterieru a vydrzia kludne aj na wobe, ale drviva vacsina ej urcenych len do interieru a pri styku z vodou zosednu, ak to trva dlhsie zmaknu a zacnu sa olupovat.

    Fbsa >> nie je az tak podstatne z akeho materialu je lak ktory sa chystas pouzit, treba skratka precitat co je na plechovke, musi to byt leskle, odolne vode a oteru - pokial mozno odporucane na pouzitie v extremnych poveternostnych podmienkach. Este nam hra rolu aj vaha samotneho laku, respektive hustota v stvrdnutom stave ale na to si najdi odpornika, v tom sa prd vyznam.

      NGroove - Profil | Pá 24.9.2010 10:16:49

      fbsa >> než mi došel, tak sem taky nitrocelulozovej lak používal a bez problémů. Jenže já to natíral nezředěnym a štětcem, takže to byl takovej med a i na jeden nátěr se tam udělala pořádná vrstva - ze začátku sem tam dával tak 4 a pak když už sem měl málo tak jen jednu a problém žádnej. Zkus víc vrstev, (když to namočíš do zředěnýho tak ti většina steče) nebo to natřít nezředěnym, když ho máš, tak za tu zkoušku nic nedáš, já sem si ho nemoch vynachválit. Když to nepude tak můžeš zkusit ten epoxid, já jsem ho ještě nezkoušel, ale používá ho tu skoro každej.

        N3stan - Profil | Pá 24.9.2010 8:58:35

        pablo-fish >>
        upbraider- napr. prehnutie urobis zahriatim v rure na 200°C a dotvarovanim. zalomenu lopatku ohnes aj ya studena

          Npablo-fish - Profil | Pá 24.9.2010 7:35:54

          upbraider >> za studena, len ohneš alebo pomocou klieští a oceľovej guličky vytlačíš tlakom prehĺbenie lopatky (ako má napríklad nilsmaster)

            Njambo - Profil | Pá 24.9.2010 5:24:09

            fbsa >> samozřejmně na povrchovku epx.lak a několik vrstev, koupíš ho v každých barvy - laky a to různé značky dle ceny.

              Njambo - Profil | Pá 24.9.2010 5:20:27

              TOMMY CATFISH >> jo jo tak nějak .....

                Nfbsa - Profil | Pá 24.9.2010 2:52:44

                zdravím přátelé rybáři. Tak jsem vyrobyl dalších asi 15 weblerků. Bohužel při zatěžkávací zkoušce v terénu z nich po asi půl hodině chytání na každý jeden začla místy slézat barva. Povrchová úprava byl jen nitrocelulozový lak. Z vašich příspěvků jsem vyčetl že na povrchovou ůpravu používáte epoxid. Můžete mi prosim napsat jaký je pro tento ůčel nejidealnejší a nějaký odkaz kde ho můžu koupit. (popřípadě co používáte na povrchovou upravu vy a jak jste s tím spokojení.)Děkuji

                  Nupbraider - Profil | Čt 23.9.2010 23:35:10

                  for all: Když tvarujete lexan/makrolon používáte nějakej tepelnej zdroj co vám polykarbonát nahřívá? Myslím tím svíčku nebo něco podobného...

                  Nebo tvarujete lopatky za studena?

                  Dík za každou inspirativní odpověď....

                    NPoacher - Profil | Čt 23.9.2010 18:58:30

                    TOMMY CATFISH >> Smrk jsem taky pouzival a je na opracovani dobry ale stipe se dost po vlaknech. Bylo mi tehdy zdechlo kupovat balzu. Pak jsem si objednal na eshopu 3 metrove desky komplet tak za 300kc a mam na dlouho pokoj. Balzove woblery chodi mnohem lepe jak smrkove!

                      Nmascha - Profil | Čt 23.9.2010 10:01:48

                      TOMMY CATFISH >> ja si tedy myslim, že vybarvení, nastříkání nebo pokreslení, je podle vkusu každého soudruha. Jsem přesvědčený, že ryba vnímá barvu, zvlášť při pohybu, pouze jako celkový dojem (červený, zelený, stříbrný, duhový...) a kresbou detailů, jednotlivých šupinek apod. se nezabývá. Čili, jestli ti to takhle pokreslený vyhovuje, je to ok (i když mně se ty tvoje malůvky taky nelíbí - otapetoval bych je, to není náklad navíc, na prachy se nevymlouvej)
                      Spíš co mně vadí je, že to máš celý tim lakem oslintaný i přes drátěný očka.

                        NTOMMY CATFISH - Profil | Čt 23.9.2010 9:23:14

                        Poacher >> asi budem používať zapaľovač, krabičku od zápaliek alebo obyčajné pravítko, mne sa smrekové drevo zdá celkom dobré ale každého je to osobná vec aké drevo používa a ja som si aj chcel zohnať balzu no vtedy keď som začal vyrábať tak mi zružili v tescu modelársky obchod - takže smola

                          NTOMMY CATFISH - Profil | Čt 23.9.2010 9:17:36

                          wet >> oni su 3 krát alebo 4 krát namáčané v lodnom laku a na tých väčších je aj nejaký červený sprej ktorý som mal v poruke, ale teraz práve nemám dosť financií lebo si chcem kúpiť multiplikátor na sumce :)Penn Commander Pro,
                          takže až neskôr , ja mam tých spravených voblerov asi tak 30 možno aj viac no len tie slideri majú dobrý chod. S voblermi ktoré majú loparku sa musím ešte pohrať lebo ešte ich neviem správne vyvážiť :(

                            NTOMMY CATFISH - Profil | Čt 23.9.2010 9:09:33

                            jambo >> ja zatiaľ používam len smrekové lebo iné nemám a nieje to až také ťažké ho opracovať - aspoň mne sa zdá :) a ten hladký povrch spravíš s jemním šmirgel papierom že ? :)

                              N3stan - Profil | Čt 23.9.2010 7:00:06

                              Poacher >> mam to otestovane,len tiez to ma svoje muchy i ked spokojnost. na lexane drzi lepidlo super,ale na balze menej. je treba davat este uplne riedke lepidlo do drazky,aby sa dostalo trochu do struktury dreva.

                                NJaroch - Profil | Čt 23.9.2010 6:18:50

                                Poacher >> Ono pravítko ze školy je asi nejlepší měřítko , to má doma snad každý ale já měl Euro v ruce jen jednou a už prd vím jak je velké :-)
                                To krabička sirek , cigarety , tic tac , CD placka a jiné věci které se doma najdou a mají stejné rozměry v SR i ČR :-)

                                  Njambo - Profil | St 22.9.2010 23:09:01

                                  TOMMY CATFISH >> Ahoj,ano používám i smrkové dřevo je dostupné a jde to .Dej si víc záležet na té povrchovce .

                                    Nwet - Profil | St 22.9.2010 22:27:30

                                    TOMMY CATFISH >> ked si si dal tu robotku a urobil celkom slusne drevene slideri, nebolo by na skodu ich pekne polepit, ci nastriekat auto spraymi za par korun.

                                      NPoacher - Profil | St 22.9.2010 21:30:31

                                      TOMMY CATFISH >> Smrk je na pitchu. Jedine balza. A to tvoje meritko je spatne. Kdo vi jak je velky nejky stary samsung?? Pouzij aspon mince. petruv

                                        NPoacher - Profil | St 22.9.2010 21:25:59

                                        3stan >> Hoj Máš to otestované? No asi jo:) Sorry za zápis. Hned ho pohledám:)