Výroba woblerů

Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil

Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?

A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%

B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%

C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%

D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%

E) 50 - 100 (jedu bomby)8%

F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%

Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.

NJirka R. - Profil | Čt 10.9.2020 18:04:13

HALIN >> Však v pohodě!
Zde přikládám odkaz na dnešní rotaci série tří wobíků dosud nebarvených, ani lakovaných. To pouze jako info, že rotační chod je plynulý, bez vaklů, překlápění a zadrhávání. Rozepínací gumičky jsem škrtnul hned zkraje, vsadil na dostatečně silný motorek, který osový "napnelizmus" unese. :-))
https://www.youtube.com/watch?v=iSIPcNcfHuA

    NHALIN - Profil | Čt 10.9.2020 18:03:09

    Zbynda56 >> já už to mám vyřešené a myslím že úplně skvěle a už nikdy měnit nebudu.Navíc už při stříkání se wobů vůbec nemusím dotýkat.veškerá manipulace už je jen v držáku takže predcházím případnému zamaštění.Sto lidí sto chutí a každý si najde to co mu vyhovuje.Já už sem udělal 4 kolotoče a až teď su spokojený na 100%

      NHALIN - Profil | Čt 10.9.2020 17:55:55

      Jirka R. >> já sem to hlavně zmínil aby ses vyhl případně tomu co se stalo mě.Prostě je to nejhorší co se ti může stát když si vyhraješ s wobem pak se ti podaří pěkně nastříkat a nakonec se ti to pokazí finální vrstvou.Pokud se ti to nepřetáčí nepravidelně tak se není čeho bát :)

        NZbynda56 - Profil | Čt 10.9.2020 17:32:49

        HALIN >> Taky jsem s tím měl problém, ale existuje úplně jednoduché řešení.A teď jsem si uvědomil svou blbost,protože na tomto kolotoči to nelze aplikovat. Mám totiž kolotoč podobný jako Milan66. Moje řešení- na jedné straně, na háčku ,přeložená a zkroucená gumička. Tato drobnost zabrání překlápění wobleru a stékání laku. ;-))

          NJirka R. - Profil | Čt 10.9.2020 17:23:51

          HALIN >> Pravdou je, že je tenhle systémek dosud nevyzkoušený, pouze tzv. naplano bez laku, nemám totiž zatím nic k finálnímu lakování. :-(
          Ale tím, že jsou všichni tři woblerové v centrální/podélné ose docela fest napnuti/rozepnuti mezi úchyty posuvného koníka (obratlík/motorek), je rotační chod v centrále naprosto plynulý, žádné překlápění, přetáčení, vakl.
          I tak moc díky za reakci. :-)
          J. R.

            NHALIN - Profil | Čt 10.9.2020 17:05:27

            Jirka R. >> myslím si že to nebude dobře fungovat ale na to musíš dojít sám.Když sem neměl wobler uchytlí napevno a měl sem ho přes očka drátů a gumičky tak se v jednom místě při otáčení přetáčel a pak sem tam měl stečený lak v jednom místě.Samozřejmě to tak nemusí být jen s tím mám takovou zkušenost

              NJirka R. - Profil | Čt 10.9.2020 16:52:56

              Díky moc všem za připomínky, know-how a nápady stran rotace lakovací "sušičky"!
              Motorku jsem dal zdroj DC 5V/890mA, neztratil však sílu, ale snížil otáčky ze 14 na 7/min. To už je nejen pro eliminaci nevhodného stékání finálního laku/epoxidu optimální. Mohu do rotační "série" přidat ještě dva 13cm wobíky, ale to nehrozí, nejsem manufaktura, ale pouhý nadšený amatér, navíc začátečník. :-))

                Nmarktomark - Profil | Čt 10.9.2020 16:02:02

                Trojan >> ak by ti bol lexan slaby, tak potom skus sklotextit.
                Ale to skorej vytrhnes lopatku, ako zlomis ci uz pri lexane, alebo sklotextite.

                  NBig Mike - Profil | Čt 10.9.2020 15:17:02

                  Trojan >> chytají! Už to jen doladíš polykarbošem a je hotovo:)) Jen bacha na lepení vteřiňákem, je to sviňa a polykarbonát křehne:((

                    NTrojan - Profil | Čt 10.9.2020 13:06:44

                    Tak už. Pár výrobků a včerejší sumejš na homemade.

                      NTrojan - Profil | Čt 10.9.2020 12:40:35

                      Big Mike >> Diky, mam objednano 2mm desku.
                      Zkousel jsem vsechno mozne, ale ta vydrz je mizerna. Zvlast na sumcovejch wobech.
                      Chtel jsem pridat nejake fotky, ale prohlizec na mobilu se vzdycky sekne, kdyz se o to pokusim.

                        NMilan 66 - Profil | Čt 10.9.2020 12:34:08

                        Big Mike >> a obaly od CD.

                          NBig Mike - Profil | Čt 10.9.2020 11:52:29

                          Trojan >> polykarbonát, alias lexan. Nebo jsem začínal s válcovými krabičkami od vitaminů, rozřezaným kanystrem od náplně do ostřikovačů...

                            NTrojan - Profil | Čt 10.9.2020 9:20:28

                            Cauves panove, z ceho delate lopatky?
                            Delam woby, chytaj dobre ale s materialem lopatky bojuju... Dik.

                              NMilan 66 - Profil | St 9.9.2020 20:07:12

                              Ja mam jednoduchy, s motorkem z mikrovlnky. Cca 6 otacek za minutu.

                                NJafu - Profil | St 9.9.2020 19:55:27

                                Jirka R. >> Jasne, že to je len také vykecávanie k téme. Tie poznámky len preto, aby si zbytočne nechodil do slepých uličiek.
                                Tvary a presné kópie nie je to najdôležitejšie. Omnoho dôležitejšie je nevzdávať to. Kľudne urobiť 2-3 woblery odskúšať rôzne lopatky, záťaže .a keď sa potom podarí wobík, ktorý chodí a vyzerá tak ako si si predstavoval
                                tak to až potom človeka nakopne do ďalšej roboty.

                                  NKachna - Profil | St 9.9.2020 19:15:22

                                  Jirka R. >> srabe 🤪 ale to přijde 😂😂😂

                                    NJirka R. - Profil | St 9.9.2020 18:16:26

                                    Jafu >> Že si jen tak povídáme... Rotace při zasychání finální "emulze" je sice důležitá, ale pro mě v tuto chvíli asi to poslední, co potřebuju řešit. Ještě jsem nedokončil jediný kousek! Starosti mně proto dál dělá už primární výroba, založení lopatek různě tvarovaných woblerů, přičemž preferuji floating, neb chytám převážně v mělké řece Sázavě. Naobjednal jsem si hromady materiálů, přípravků i nářadí, naprosto jsem zešílel vůlí po co nejpřesnějších kopíí fy Rapala, jíž preferuju. Podvědomě tuším, že tohle "dobrodružství" je správnou cestou a náplní nastávajících dlouhých zimních večerů, kterou lze navíc zúročit u vody.
                                    Zatím jediné, co mě neláká, je stavba prutů. Vystačím s komerčními kousky! :-))))

                                      NHALIN - Profil | St 9.9.2020 11:05:46

                                      Já sem to vyřešil takto.Wobler mám v přípravku až ho natřu tak ho jen vložím do kolotoče a to ho nemusím ani zastavovat.Mám motorek grylovací a ten má myslím 4ot/min a nemám potřebu měnit otáčky vše funguje víc než dobře

                                        NJafu - Profil | St 9.9.2020 10:55:08

                                        marktomark >> Ono to vôbec nie je veľké. má to len 10cm na šírku a viem v tom točiť naraz 4 woblery do 15 cm. Pôvodne to bol len taký rýchli prototip, ale zistil som, že to stačí. Ale tú reguláciu ti závidím. Niekedy by to chcelo iné otáčky. Musím zohnať iný motorček.