Výroba woblerů

Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil

Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?

A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%

B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%

C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%

D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%

E) 50 - 100 (jedu bomby)8%

F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%

Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.

NZbynda56 - Profil | St 9.9.2020 10:47:22

rybobuch;Milan66 - volové ;-))) . Můj kolotoč dělá 22 ot/min. Nemám vůbec problém se stékáním laku, pouze jednou,když mi praskl hnací řemen. No a ,,to byla sranda" :-(((. Samozřejmě večer , než jsem šel spát vše OK, a asi po hodině.... . Ale to jsem odhadl podle tvrdosti laku a velikosti rampouchů-ráno.

    Nmarktomark - Profil | St 9.9.2020 10:06:23

    Jafu >> tak to uz je riadna masina na velke kusy.
    Pre inspiraciu, ja som urobil takyto kolotoc na 8ks, z 360°servo, regulatoru servo a nabijacky na telefon, otacky plynulo regulovatelne od nuly. Naklady do 10eur.
    Davam tam woblery od 4cm po 14cm.

      NJafu - Profil | St 9.9.2020 9:49:03

      Jirka R. >> Pri jednom ,dvoch wobleroch by to zastavovanie asi šlo ale vyskúšal by som pripojiť motorček k batérii s nižším napätím/s reguláciou/
      mohlo by to otáčky znížiť .
      Kvôli zachovaniu výkonu by však bolo lepšie to nejako jednoducho sprevodovať.
      Tiež ten obratlík nahradiť niečím odolnejším.
      Ale treba vyskúšať, na tie prvé pokusy by to aj takto mohlo stačiť😀

        NJirka R. - Profil | St 9.9.2020 6:28:27

        Jafu >> Máš pravdu, že těch 14ot./min. je na nátěr/nástřik designových barev opravdu moc. Při této fázi bude rotace vhodně regulována/zastavována přerušováním napětí motorku. Po finálním nátěru a pro zasychání laku/epoxidu bude těch 14 snad snesitelných.
        Jsem ve stavbě wobů naprostý panic, vděčný za každou radu, připomínku, jsem si ale taky vědom, že dost věcí si budu muset vytrpět/zažít sám. :-))

          NJafu - Profil | Út 8.9.2020 22:50:40

          Jirka R. >> Vymyslené to nie je zle, ale pri 14 ot/min to budú pekné fofry natreť to. Už vôbec si neviem predstaviť točiť za sebou 6 wobíkov . Ja natieram na kolotoči 4 woblery.nad sebou naraz pri cca
          2 ot/min a zdá sa mi to tak akurát aby som to dobre rozotrel a aj skontroloval a opravil. Porozmýšlaj ako by si to spomalil, eventuálne reguloval otáčky .

            Nrybobuch - Profil | Út 8.9.2020 22:49:33

            Motají " kundíky", na ty prý nejvíce berou.

              NBig Mike - Profil | Út 8.9.2020 22:20:36

              Milan 66 >> nevěřím, co by podle plakátu Z. umotál?:))

                NMilan 66 - Profil | Út 8.9.2020 22:19:29

                Big Mike >> 😀hoj Michale, nic. Nějaké nahotinky, však znáš Zbynu. 😁😁😁

                  NBig Mike - Profil | Út 8.9.2020 22:15:49

                  Jaký plakáty, o něco jsem někdy někde přišel?:))

                    NZbynda56 - Profil | Út 8.9.2020 22:09:46

                    Jirka R. >> To potěšení je vzájemné ! :-))

                      NMilan 66 - Profil | Út 8.9.2020 22:07:59

                      Jirka R. >> 😀😀taky jsem jeden z majitelů. 😁😁 Kupovali jsme se Zbynou spolu.

                      Svět je malý.

                        NJirka R. - Profil | Út 8.9.2020 22:05:18

                        Zbynda56 >> Jééé, tak tos mě z onoho jiného soudku dost potěšil...! :-))

                          NZbynda56 - Profil | Út 8.9.2020 21:58:55

                          Jirka R. >> Jó, tak toho jsem si nevšiml. Ale asi i kvůli tomu,že lakuji mimo kolotoč.
                          Z jiného soudku.Jsem jeden z hrdých majitelů Tvého plakátu, podle kterého občas něco umotám. ;-)))

                            NJirka R. - Profil | Út 8.9.2020 21:50:11

                            Zbynda56 >> Lze o 180 stupňů otočit koníka a pak vložit do rotace cca šest 12 cm woblerů spojených za sebou. Větší série nemíním dělat. :-)

                              NKachna - Profil | Út 8.9.2020 21:19:53

                              Jirka R. >> strejdo, ten důchod ti dává zabrat 😂

                                NZbynda56 - Profil | Út 8.9.2020 21:14:00

                                Jirka R. >> Ahoj,dobré, ale je třeba počítat,že málo kdy budeš míchat lak jen na jeden wobler. Na každou stranu kotouč a na pevnou osu.

                                  Naccess - Profil | Út 8.9.2020 18:47:15

                                  Jirka R. >> pekne to mas

                                    NJirka R. - Profil | Út 8.9.2020 18:03:55

                                    Abych jako nováček zdejšího vlákna dal něco do placu, hlásím, že jsem dnes dokončil hrubou stavbu rotační lakovny/sušičky epoxidových nátěrů. Už čekám jen na dodávku mikrostříkací pistole a mohu jít do toho.

                                    https://www.youtube.com/watch?v=OIPDL3v9X24

                                      Nmoje nervy - Profil | Po 7.9.2020 22:37:50

                                      Zbynda56 >> No nemože to byt zas tak drahé, laser ukazovátko pořídíš do stovky :-)))) a navíc takový kutil jak ty, si to sestrojí doma za polovic :-))))

                                        NZbynda56 - Profil | Po 7.9.2020 17:49:08

                                        moje nervy >> Nóó. Kluci za kolik se dá takový laser pořídit???🤣🤣🤣