Výroba woblerů

Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil

Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?

A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%

B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%

C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%

D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%

E) 50 - 100 (jedu bomby)8%

F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%

Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.

Ninvader - Profil | Út 15.9.2020 18:39:22

85 mm,drevo Abachi

    NO.W - Profil | So 12.9.2020 12:54:28

    upbraider >> Nóóóó , balsa je to.... balsa i když nevím proč ,vlastně to možná tuším,bylo možná pochopeno ,že duté plasťáky mají asi jiný vibrační signál,než plné woblery.Taky jsi si to mohl najít sám :-)))

      NZbynda56 - Profil | So 12.9.2020 12:01:38

      upbraider >> Nu dobrá. Aby sis nemyslel,že si jen dělám srandu. Ve volných chvílích zkusím něco takového vyrobit.😉😁

        Nrybobuch - Profil | So 12.9.2020 10:38:08

        No já nevím, mě na ty nové Rapaly neberou. Ty už jsou navrhované pro americký trh a naše hloupé ryby to nějak neoceňují.....

          NBig Mike - Profil | Pá 11.9.2020 20:09:06

          upbraider >> já už se smířil s tím, že ručně dělaný nůž nebude, ale dovalíš na urovnání emocí s Ekem, myslím, že vzor 13?!:))

          Ono ta zátěž uvnitř asi bude z pohledu zepředu trojúhelníková, dole základna a nahoru ke hřbetu se to bude zužovat, aby stál na břiše.))
          A bude to nějaká levná slitina, jako dávají do těch gumových rybek, co v sobě už mají zátěž a háček.

            Nupbraider - Profil | Pá 11.9.2020 19:47:50

            Zbynda56 >> origo Dremelku, je to ostuda, nemam, rezaci kotoucek by se nasel, nicmene Rapalka ma 3D oci jak estonska nezletila a jak nam vysvetlili V siti, nezletily se proste pulit nemaj, ze jo..

            Navic, znovu opakuji, jsme na MRKu. Epicentru vedomosti, takze driv nebo pozdejs mi to nekdo znaly vysvetli. Jen setrvat a hlavne nic nerezat:)

              NZbynda56 - Profil | Pá 11.9.2020 19:37:32

              upbraider >> Jóóó . A ještě dotaz-Ty nemáš doma dremelku? Řezací kotouček a hned víme na čem jsme.🥴🤭😆

                Nupbraider - Profil | Pá 11.9.2020 19:31:46

                Zbynda56 >> Ja prave nevim. Tyhle BX serie od Rapaly se mi zamlouvaji, tim jak hezky chodi, tak jsem jeden z nich zkusmo prohnal rentgenem. Cekal jsem, dve "oluvka", tak jak je ukazano tady na videjku v 1:10:

                https://www.youtube.com/watch?v=Y-p1wWBMr8I

                ....tedy pred a za prednim hackem.

                Neni tomu tak a myslim ze vsechny BX Rapaly (minimalne BX Brat, BX big Brat a BX swimmer) maji nad/pred prednim hackem tenhle utvar. No a protoze mi prekvapilo jak je to siroky, rikal jsem si, ze nekdo odsud byl urcite v Estonsku na brigade a...

                Navic Majkovi dluzim uz 8 let nuz, takze jsem se sem nechtel ani prihlasovat, natozpak neco psat, aby to snad vypadalo, ze jeste ziju...ale znate to... ta chut je nekdy silnejsi nez vy.

                Ja se ale v ty Sobeslavi jednou objevim i s RWLkou (aspon ted, kdyz to pisu, tomu verim..:)

                  Notoš - Profil | Pá 11.9.2020 19:15:15

                  já bych tipnul na nějakou slitinu (Cu, Zn, Sn) druhá možnost je nerez...

                    NZbynda56 - Profil | Pá 11.9.2020 19:02:30

                    upbraider >> No tak už nám to prozraď. Já odvozoval z rostřiskané P Rapaly kde byla zátěž nalitá na osu a byla tvrdší než olovo. Na volfram nevypadala.Jsem udělal stejně velkou a woblerek šel ke dnu.
                    Jo za D.😁

                      NZbynda56 - Profil | Pá 11.9.2020 18:47:12

                      Big Mike >> Já uvažoval o zinku. Viz vyvážení na autokola. Zinek se asi líp zpracovává, + plášť z plastu. Ten plášť bude asi dost masivní, protože pouze zinek z dostupných použitelných materiálů sublimuje. Jednoduše řečeno ztrácí svou hmotnost.

                        NBig Mike - Profil | Pá 11.9.2020 17:34:46

                        upbraider >> těžko říct, řízni to a budeme šecí chytřejší:)) Tedy ne, že bych nespal, když se to nedozvím.))
                        Ale ... My jedeme samodomo ještě olovo, ale může si to dovolit takový gigant jako Rapala, když je Greta určitě přes hranice sleduje? Nemůže!!! Takže olovo vylučme, jsem pro železo zalité v plastu a ve w. je kapsa se vzduchem, který tomu dává lepší vztlak než plast místo dutinky vzduchu.

                          Nupbraider - Profil | Pá 11.9.2020 16:53:40

                          Myslel jsem ze plech, ale klucka, rtg zespodu vypada takhle..

                          bejt to olovo, tak musi jit celej wob ke dnu no ni?

                          Jak znamo vic hlav vic vi, tak se ptam na miste nejpovolanejsim..

                            Nupbraider - Profil | Pá 11.9.2020 16:49:52

                            Protoze mam nejen US klavesnici, ale i rozjimavou naladu, zahral by si nekdo hru, ktera se zove "co je vevnitr"?

                            Nejaky info do zacatku: Rapala BX Brat 3' depth (BXB-3), 5cm, 10g, plavec s potopem do 0,9 metru

                            Pozor zaciname hrat, vevnitr je:

                            A) oloveny plisek
                            B) plast se zalitym olovenym pliskem
                            C) cely je to olovo
                            D) si vedle jak ta jedle, je videt , ze jsi z Prahy

                              NZbynda56 - Profil | Pá 11.9.2020 16:34:23

                              moje nervy >> já taky akorát že levá ruka je po té mozkovce na houno. A když něco chvíli držím ,tak mi to padá z ruky. Ale nestěžuju si - žiju.

                                Nmoje nervy - Profil | Pá 11.9.2020 15:20:22

                                Zbynda56 >> Já to stříkám všechno v ruce, bez nějakých udělátek :-)))

                                  NZbynda56 - Profil | Pá 11.9.2020 10:44:38

                                  rybobuch >> Já budu muset přehodnotit úplně všechno. Používám totiž trošku jinou metodu stříkání ,i lakování. Uvažuji o použití držáků na stávající (pokud to půjde) zařízení. Jinak se chová dvoudíl o váze 15g , nebo 25 či 45g. Na 350g jsem musel postavit úplné monstrum. Na ty velké hmotnosti pouze mechanické natažení bez pružného mezikusu nestačí. ;-)

                                    Nrybobuch - Profil | Pá 11.9.2020 8:23:09

                                    Zbynda56 >> No já o té držákové metodě taky uvažuji. Halinův kolotoč jsem zařadil mezi fotky na inspiraci......

                                      NZbynda56 - Profil | Čt 10.9.2020 21:01:56

                                      HALIN >> Už před tím jsem se na Tvůj kolotoč díval. A mám obavu, že je řešení tak dobré,že mne opět čeká výroba nového. ;-)))

                                        NHALIN - Profil | Čt 10.9.2020 18:15:30

                                        Jirka R. >> tak to se nemusíš bát ničeho jede ti to plynule.Jen sem tě na to upozornil předem ať se vyhneš problému dřív než by se to stalo jako třeba mě