Výroba woblerů

Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil

Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?

A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%

B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%

C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%

D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%

E) 50 - 100 (jedu bomby)8%

F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%

Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.

Notoš - Profil | Út 1.9.2020 18:34:30

Zbynda56 >> Zbyňku, držím palce ať vše dobře dopadne! Woby samozřejmě luxus!!

    NMilan 66 - Profil | Út 1.9.2020 15:59:57

    Zbynda56 >> jako vzdy Zbyno ,Top.

      Nkkkarlos - Profil | Út 1.9.2020 15:53:52

      Zbynda56 >> Parádní práce 👍
      Ať Ti to tam vše dobře dopadne a jseš brzo zpátky, ať můžeš tvořit tuhle nádheru ! Držím ✊✊

        Nmoje nervy - Profil | Út 1.9.2020 15:06:08

        Zbynda56 >> To by šlo :-)))) Tak držím palce a ať s brzo doma.

          NZbynda56 - Profil | Út 1.9.2020 14:42:48

          wopen >> Dík, ještě není lak na 100%.🧐

            Nwopen - Profil | Út 1.9.2020 14:16:01

            Zbynda56 >> pěkná práce

              NZbynda56 - Profil | Út 1.9.2020 13:01:27

              Big Mike >> No jistěééééé.🤣

                NBig Mike - Profil | Út 1.9.2020 12:43:13

                Zbynda56 >> Držím palce!!!
                A až se vrátíš, přesně tyhle a takto barevné mi odleješ, ju?:)))

                  NZbynda56 - Profil | Út 1.9.2020 12:31:16

                  Big Mike >> Spíše přežívám. Ve čtvrtek nastupuju do špitálu do Brna. 13cm

                    NBig Mike - Profil | Út 1.9.2020 11:53:08

                    Zbynďa žije a tvoří, huráááá!:))) Kolik to má na dýlku?

                      NZbynda56 - Profil | Út 1.9.2020 11:41:29

                      Ahoj, moje dvoudílné ,,nilsy". Bez lopatky a háčků 22g .Samozřejmě s dvojitou kostrou.🤔😁

                        NP!F - Profil | Po 31.8.2020 23:35:47

                        Jirka R. >> nič iné som nečakal... reálne urobiť si vlastný wobler podľa svojej predstavy pre radosť z toho, že chytám na vlastné je jediná možná verzia toho, čo si písal. Po pravde ja som tu len fanúšik, nemám na to čas, vyrobil som jeden jediný wobler, ktorý síce je funkčný a vyzerá celkom fajn, ale je pre mňa defacto nepoužiteľný. Prakticky som šiel iba podľa know how tejto diskusie, následne som dolaďoval váhu... Predpokladám, že som jediný, čo vyrobil dvojdiel, ktorý ide na stojáku do 10 plus pri trollingu, pri akcii ktorá pripomína vŕtanie s príklepom do železa. Bohužial ryby to nedokážu oceniť a ja nemám čas to doladiť na takú uroveň, aby to pracovalo ako má. Respektíve mám, ale ten čas radšej trávim chytaním 😆
                        Asi aj kvôli prvotnému neúspechu, ja som zvolil asi hlúpu cestu, spraviť wob, ktorý nikto nerobí, už sa nedivím prečo. Ideš smerom, ktorý je v podstate záruka kvality, OFko je istota, že to ryby žrať budú. Držím palce.

                          NJirka R. - Profil | Po 31.8.2020 22:04:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          P!F >> Díky za kompliment, pane kolego. Jsem ve stavbě woblerů naprostý novic, přestože jsem teorii věnoval několik týdnů. Pročítal jsem zdejší vlákno, zhlédl mraky videí na YT, hledal informace kde se na internetu dalo...
                          Mým cílem není ušetřit 250 korun za originální Rapalu, ba ani státi se komerčním dodavatelem pokoutního e-shopu, ale mám rád výzvy. Umělé mušky vážu spousty let, ale už je to rutina, pro mě žádné překvapení, upnout háček do svěráčku a na něj namotat vše, co na danou mušku patří, zalakovat hlavičku a finýto! Ovšem wobler, resp. jeho stavba, má více fází, vytvarovat korpus, založit nosný drátek, vyvážit tělo, kvalitně zvládnout jeho povrchovou úpravu, aby to nějak vypadalo, nu, a pak optimálně založit lopatku a nakonec nastupuje test chodu nástrahy... Něco se dá ještě u vody asi upravit, ale pokud modelář něco fatálně zmrvil v předchozích fázích, to už asi napravit nelze. Tahle výzva, dobrodružství, mě láká. Podezírám se, že teď poněkud víc, než chytit rybu...!
                          Zatím jsem ve fázi pokusů stavby tělíček. :-)

                            NP!F - Profil | Po 31.8.2020 20:58:27

                            Jirka R. >> palec hore pán kolega. Už som mal v pláne túto diskusiu vyhodiť z oblúbených, keďže v poslednej dobe sa nový prispievatelia prezentovali tým, že chceli odpovede na úplne primitívne otázky a keď im niekto slušne poradil, že všetky tieto veci sú tu už tisíc krát napísané a sú v tisíckach videí na youtube, bol poslaný všelikade... Konečne niekto, čo vie čítať a používať hlavu.

                              NHALIN - Profil | Ne 30.8.2020 20:14:52

                              Jafu >> já sem to dělal teď v sezóně na rychlo 4 kousky co sem naškubal a udělal sem je právě o cenťák delší a dal právě stejnou zátěž.Chodí parádně ale nechtěl moc hluboko tak sem právě přidal něco na předek.Nejvíc na nic je to pro mě zkoušet ve vaně.tam wob chodí ale pak až ho pošlu přes proud u vody tak je všechno jinak.

                                NJafu - Profil | Ne 30.8.2020 19:57:19

                                Tá pridaná záťaž trocha pomohla, ale musím to do budúcna asi vymyslieť trocha ináč.

                                  NHALIN - Profil | Ne 30.8.2020 13:33:35

                                  O.W >> přesně tak sem to teď řešil já.Dělal sem dvodíla o 1cm většího a dal sem málo zátěže tak sem musel vrtnout díru a přidat závaží a vyplatilo se:)

                                    NBig Mike - Profil | Ne 30.8.2020 12:45:24

                                    Jirka R. >> a tak to má být - začít od základů! Nejprve základní tvar OF Rapala, ověřit si jaký má vliv na chod w. tvar lopatky, vyvážení a pak se člověk odpíchne třeba i jinam.

                                      NJirka R. - Profil | Ne 30.8.2020 11:40:31

                                      Zdar kolegové, po zhruba třech týdnech pečlivého pročítání zdejšího vlákna jsem nakonec pořídil balzu a jal se tvořit vlastní woblery. Coby modelář začátečník míním následovat/kopírovat skvělou konkurenci fy Rapala, jíž mám mnoho dekád v oblibě. Na stará kolena tak budu mít za dlouhých zimních večerů nějaké to povyražení, to aby nebyla v důchodu nuda, neb vázání umělých mušek je pro mě už rutinou. :-)
                                      Těším se na další vaše příspěvky!

                                        NJafu - Profil | So 29.8.2020 21:39:57

                                        O.W >> Tak nejak to plánujem. Do budúcna vyrobím pár nových kúskov s väčšou záťažou
                                        a inak posunutou.
                                        Dík