- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Výroba woblerů
Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil
Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?
A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%
B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%
C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%
D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%
E) 50 - 100 (jedu bomby)8%
F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%
Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
544x v oblíbených a 39x v ignorovaných.
Notoš - Profil | Út 1.9.2020 18:34:30
Zbynda56 >> Zbyňku, držím palce ať vše dobře dopadne! Woby samozřejmě luxus!!
Nkkkarlos - Profil | Út 1.9.2020 15:53:52
Zbynda56 >> Parádní práce 👍
Ať Ti to tam vše dobře dopadne a jseš brzo zpátky, ať můžeš tvořit tuhle nádheru ! Držím ✊✊
Ať Ti to tam vše dobře dopadne a jseš brzo zpátky, ať můžeš tvořit tuhle nádheru ! Držím ✊✊
Nmoje nervy - Profil | Út 1.9.2020 15:06:08
Zbynda56 >> To by šlo :-)))) Tak držím palce a ať s brzo doma.
NBig Mike - Profil | Út 1.9.2020 12:43:13
Zbynda56 >> Držím palce!!!
A až se vrátíš, přesně tyhle a takto barevné mi odleješ, ju?:)))
A až se vrátíš, přesně tyhle a takto barevné mi odleješ, ju?:)))
NP!F - Profil | Po 31.8.2020 23:35:47
Jirka R. >> nič iné som nečakal... reálne urobiť si vlastný wobler podľa svojej predstavy pre radosť z toho, že chytám na vlastné je jediná možná verzia toho, čo si písal. Po pravde ja som tu len fanúšik, nemám na to čas, vyrobil som jeden jediný wobler, ktorý síce je funkčný a vyzerá celkom fajn, ale je pre mňa defacto nepoužiteľný. Prakticky som šiel iba podľa know how tejto diskusie, následne som dolaďoval váhu... Predpokladám, že som jediný, čo vyrobil dvojdiel, ktorý ide na stojáku do 10 plus pri trollingu, pri akcii ktorá pripomína vŕtanie s príklepom do železa. Bohužial ryby to nedokážu oceniť a ja nemám čas to doladiť na takú uroveň, aby to pracovalo ako má. Respektíve mám, ale ten čas radšej trávim chytaním 😆
Asi aj kvôli prvotnému neúspechu, ja som zvolil asi hlúpu cestu, spraviť wob, ktorý nikto nerobí, už sa nedivím prečo. Ideš smerom, ktorý je v podstate záruka kvality, OFko je istota, že to ryby žrať budú. Držím palce.
Asi aj kvôli prvotnému neúspechu, ja som zvolil asi hlúpu cestu, spraviť wob, ktorý nikto nerobí, už sa nedivím prečo. Ideš smerom, ktorý je v podstate záruka kvality, OFko je istota, že to ryby žrať budú. Držím palce.
NJirka R. - Profil | Po 31.8.2020 22:04:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
P!F >> Díky za kompliment, pane kolego. Jsem ve stavbě woblerů naprostý novic, přestože jsem teorii věnoval několik týdnů. Pročítal jsem zdejší vlákno, zhlédl mraky videí na YT, hledal informace kde se na internetu dalo...
Mým cílem není ušetřit 250 korun za originální Rapalu, ba ani státi se komerčním dodavatelem pokoutního e-shopu, ale mám rád výzvy. Umělé mušky vážu spousty let, ale už je to rutina, pro mě žádné překvapení, upnout háček do svěráčku a na něj namotat vše, co na danou mušku patří, zalakovat hlavičku a finýto! Ovšem wobler, resp. jeho stavba, má více fází, vytvarovat korpus, založit nosný drátek, vyvážit tělo, kvalitně zvládnout jeho povrchovou úpravu, aby to nějak vypadalo, nu, a pak optimálně založit lopatku a nakonec nastupuje test chodu nástrahy... Něco se dá ještě u vody asi upravit, ale pokud modelář něco fatálně zmrvil v předchozích fázích, to už asi napravit nelze. Tahle výzva, dobrodružství, mě láká. Podezírám se, že teď poněkud víc, než chytit rybu...!
Zatím jsem ve fázi pokusů stavby tělíček. :-)
Mým cílem není ušetřit 250 korun za originální Rapalu, ba ani státi se komerčním dodavatelem pokoutního e-shopu, ale mám rád výzvy. Umělé mušky vážu spousty let, ale už je to rutina, pro mě žádné překvapení, upnout háček do svěráčku a na něj namotat vše, co na danou mušku patří, zalakovat hlavičku a finýto! Ovšem wobler, resp. jeho stavba, má více fází, vytvarovat korpus, založit nosný drátek, vyvážit tělo, kvalitně zvládnout jeho povrchovou úpravu, aby to nějak vypadalo, nu, a pak optimálně založit lopatku a nakonec nastupuje test chodu nástrahy... Něco se dá ještě u vody asi upravit, ale pokud modelář něco fatálně zmrvil v předchozích fázích, to už asi napravit nelze. Tahle výzva, dobrodružství, mě láká. Podezírám se, že teď poněkud víc, než chytit rybu...!
Zatím jsem ve fázi pokusů stavby tělíček. :-)
NP!F - Profil | Po 31.8.2020 20:58:27
Jirka R. >> palec hore pán kolega. Už som mal v pláne túto diskusiu vyhodiť z oblúbených, keďže v poslednej dobe sa nový prispievatelia prezentovali tým, že chceli odpovede na úplne primitívne otázky a keď im niekto slušne poradil, že všetky tieto veci sú tu už tisíc krát napísané a sú v tisíckach videí na youtube, bol poslaný všelikade... Konečne niekto, čo vie čítať a používať hlavu.
NHALIN - Profil | Ne 30.8.2020 20:14:52
Jafu >> já sem to dělal teď v sezóně na rychlo 4 kousky co sem naškubal a udělal sem je právě o cenťák delší a dal právě stejnou zátěž.Chodí parádně ale nechtěl moc hluboko tak sem právě přidal něco na předek.Nejvíc na nic je to pro mě zkoušet ve vaně.tam wob chodí ale pak až ho pošlu přes proud u vody tak je všechno jinak.
NHALIN - Profil | Ne 30.8.2020 13:33:35
O.W >> přesně tak sem to teď řešil já.Dělal sem dvodíla o 1cm většího a dal sem málo zátěže tak sem musel vrtnout díru a přidat závaží a vyplatilo se:)
NBig Mike - Profil | Ne 30.8.2020 12:45:24
Jirka R. >> a tak to má být - začít od základů! Nejprve základní tvar OF Rapala, ověřit si jaký má vliv na chod w. tvar lopatky, vyvážení a pak se člověk odpíchne třeba i jinam.
NJirka R. - Profil | Ne 30.8.2020 11:40:31
Zdar kolegové, po zhruba třech týdnech pečlivého pročítání zdejšího vlákna jsem nakonec pořídil balzu a jal se tvořit vlastní woblery. Coby modelář začátečník míním následovat/kopírovat skvělou konkurenci fy Rapala, jíž mám mnoho dekád v oblibě. Na stará kolena tak budu mít za dlouhých zimních večerů nějaké to povyražení, to aby nebyla v důchodu nuda, neb vázání umělých mušek je pro mě už rutinou. :-)
Těším se na další vaše příspěvky!
Těším se na další vaše příspěvky!
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33405
NFotky ryb pouze na přívlač107172
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NRare woblery - Rapala14053
NKayakfishing a kajakorybaření20680
NPrivlac s multiplikatorom31598
NVláčenie z člnu27208
NÚhoří sezona 201210514
NGalerie okounů ...1092
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNBurza na přívlačové nástrahy 33405
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
ČtNKayakfishing a kajakorybaření 20680
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...





















