Výroba woblerů

Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil

Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?

A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%

B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%

C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%

D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%

E) 50 - 100 (jedu bomby)8%

F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%

Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.

NO.W - Profil | So 29.8.2020 21:22:27

Jafu >> Asi se dá obecně říct (i když tzo není dogma) ,že takový klasický wob osazený háčky ,by měl na vodě sedět rovně (pokud člověk nemá v úmyslu jiné varianty chodu) a hřbet by měl čouhat cca 3-4 -5mm nad hladinu.Wob nebude pracovat pokud má hladinu v polovině těla ,nebo ještě níž (myslím běžný wob).Kup si dvoustrannou pásku ,nalep ze spodu na woba a přilep nějaké páskové olovo ,váha dle nutnosti.Pokud bude chodit ,budeš muset vrtnout dírku a přidat olovo.

    NJafu - Profil | So 29.8.2020 19:58:02

    Big Mike >> Asi máš pravdu. Celkovo to mám urobené s ťažiskom trocha dozadu pre lepší let. Ráno vybehnem k vode a vyskúšam . Zatial len prilepiť a uvidím. Dík.

      NBig Mike - Profil | So 29.8.2020 18:04:31

      Jafu >> osobně bych dal olovo co nejvíc dopředu, pod lopatku. A uvidíš, víc toho asi vymyslet už nejde.))

        NJafu - Profil | So 29.8.2020 14:26:19

        O.W >> Pri ,,vaňovom teste sa to zanorilo odhadom cca10-15cm, ale na dlhšej dráhe som to neskúšal. Ale asi fakt vybehnem na chvílu k vode a vyskúšam aj keď na tom jednom nieje epoxi.

          NO.W - Profil | So 29.8.2020 13:30:40

          Jafu >> Ahoj ,potopí se vůbec ?

            Ninvader - Profil | So 29.8.2020 12:26:36

            UL,38 mm

              NJafu - Profil | So 29.8.2020 11:22:43

              Skúste poradiť: 70 mm , chcel som to s ponorom tak do 1m, a ani bohovi tomu neviem upokojiť chod.
              Robí to strašne široké oblúky aj s najmenšou lopatkou.
              Otázka 2: namáčate wobíky v bielej farbe ako základ a aká sa vám osvedčila?
              Nejak ma prestalo baviť prvú bielu vrstvu striekať.
              Dík.

                NJafu - Profil | So 29.8.2020 11:05:56

                marktomark >> Takto to vyzerá po približne 5 rokoch . Parketový lak hodne zožltnutý a mierne gumenný.

                  NP!F - Profil | Pá 28.8.2020 23:01:46

                  Big Mike >> o wobler takých parametrov poriadna ryba ani bicykel neoprie! Detaily!

                    Nrumo-x - Profil | Pá 28.8.2020 22:46:32

                    O.W >> najlepsi epox co som kedy skusil. Pouzivam ho uz niekolko rokov . Na 30 min devcone po namiesani natrem dva woby. A netreba ziaden kolotoc .

                      Nmarktomark - Profil | Pá 28.8.2020 18:19:19

                      O.W >> devcon je fajn, 30minutovy. Na jedno zmiesanie som natrel 2kusy. Vlastnosti velmi dobre, co sa tyka tvdosti/krehkosti. Skoda za sa neda uz kupit na sk/cz.

                        Nmarktomark - Profil | Pá 28.8.2020 18:16:49

                        kaprus >> myslim ze davnejsie som to skusal, aj do parketoveho laku namacat. Aj tak tie epoxidy robiili mapy.

                          NBig Mike - Profil | Pá 28.8.2020 17:09:45

                          kaprus >> možná by to lépe chytalo na varhánky:) Ale co, nad něčím dumat musíme - kdyby se to jen namočilo a zavěsilo, to udělalo 5x, člověka by to asi ani nebavilo:)))

                            Nkaprus - Profil | Pá 28.8.2020 16:44:10

                            marktomark >> že se do toho montuju😀
                            Nezkoušeli ste to před epoxem a letoxem nejdřív poprášit lakem ve spreju? Jakoby udělat na povrchu takovou krupici? Třeba i mezi vrstvama...

                              NO.W - Profil | Pá 28.8.2020 14:27:47

                              rumo-x >> Jak jsi byl spokojený s tím devconem ,není moc rychlý ?

                                NZbynda56 - Profil | St 26.8.2020 16:14:04

                                Ahoj. Tak jsem zakopl o dávno zapomenutou pomůcku pro stříkače hlavně dvoudílných wobů. Třeba někomu pomůže.

                                  Nmarktomark - Profil | Út 25.8.2020 14:39:53

                                  Jafu >> taketo iste problemy su s niektorymi epoxidmi.
                                  Mne pomohlo zvolit ten spravny, len dufam ze ho budu aj nadalej vyrabat a predavat. Skoda devconu...ten mi najviac vyhovoval.
                                  Epoxid natieram rovno na farby.

                                    NKachna - Profil | Út 25.8.2020 14:38:50

                                    Jafu >> A já vůl jsem si myslel, že se do výroby pořádně obuješ 🐵🙉🙈🙊

                                      NJafu - Profil | Út 25.8.2020 14:31:19

                                      Kachna >> To preto aby som to v amoku nerozkopal😜

                                        NKachna - Profil | Út 25.8.2020 14:25:21

                                        Jafu >> vidím, že ses na to zul 🙊🙈🙉🐵