Výroba woblerů

Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil

Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?

A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%

B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%

C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%

D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%

E) 50 - 100 (jedu bomby)8%

F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%

Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.

NJafu - Profil | Út 25.8.2020 14:21:39

Big Mike >> Že ja blbec som to opravoval. Mohol som už konečne niečo poriadne chytiť.
Pred a po oprave. Farby trocha iné-vybrúsené až na podklad. Ten modrý nemá ešte epoxi. Všetko sprejom.

    NMBcraft - Profil | Út 25.8.2020 9:21:57

    Ja fixujem farby riedkym duluxom na druhý deň final lak 2vrstvy CW epoxy.. Nikdy nebol žiaden problém

      NBig Mike - Profil | Po 24.8.2020 18:09:57

      moje nervy >> "zraněná" rybka je jasný cíl:)))

        Nmoje nervy - Profil | Po 24.8.2020 14:57:28

        Big Mike >> Něco na tom bude, čím víc rozkousaný wob, tím víc na něj ryby berou :-)))

          NWsaW - Profil | Po 24.8.2020 9:37:47

          Jafu >> Díky za radu. Asi zkusím jiný epoxi.

            Nrumo-x - Profil | Ne 23.8.2020 22:27:15

            Pouzivam devcon a bsi a obcas mi tie dierky a jemnu nezroznalost spravi tiez pri prvom natere . Ale len na urcite farby. Mozno mam mastne ruky , mozno pot alebo prach neviem. Ale druha vrsta epoxu to zaleje a vyhladi k dokonalosti. Ale v podstate mi je to jedno , lebo dufam ze mi ich ryby aj tak zosrotuju 🤣🤣🤣

              NMilan 66 - Profil | Ne 23.8.2020 22:11:40

              Big Mike >> taaaak!!!

              Čusky Michale.

                NBig Mike - Profil | Ne 23.8.2020 22:01:50

                Jakákoliv neúmyslná nerovnost povrchu woblera ( bublinky, praskliny, přilepené mušky, písek a někdy i jehličí ) ve vodě vytváří odlišné vibrace než 99% ostatních vymazlených woblerů a tudíž na něho ryby útočí o 45% více než na hladké manekýny!

                  NHALIN - Profil | Ne 23.8.2020 21:13:41

                  https://www.mojerc.cz/https://www.mojerc.cz/index.p​hp?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtue​mart_product_id=103816&Itemid=435& používám toto na srovnávací vrstvu pod letoxit a je to super a nedělá to vůbec žádné mapy.Dalo by se to použít i před finálním lakem

                    Nmoje nervy - Profil | Ne 23.8.2020 20:25:40

                    Jafu >> Ta fixace barev polyuretanem je dobrá, akorát tomu musíš dát čas ať vyzraje než se pustíš na final lak.

                      NJafu - Profil | Ne 23.8.2020 20:19:38

                      marktomark >> Mám ten istý problém. Teraz som prvý krát použil c/w a robilo to tiež, naviac my to rozpúšťalo sprejové farby. Musel som to cele úplne pebrúsiť na podklad a znovu celé nastriekať.
                      Potom som to namočil do polyuretanového laku. a problém sa stratil.

                        Nmarktomark - Profil | Ne 23.8.2020 20:00:52

                        WsaW >> no prave ten aceton, c6000 pouzivam aj ja na cistenie, takze miesat to s nim neni dobre, ani ine riedidlo.
                        Na fotkach, taketo iste problemy aj mne robi vacsina epoxidov. Je pre mna problem zohnat epoxid ktory je ok. Skusil som asi 7druhov, 2 z toho ok.

                          NJafu - Profil | Ne 23.8.2020 20:00:33

                          WsaW >> To nahriatie stačí aj fenom na vlasy. Ale radšej použi iný epoxi. 1200 je lepiaci a riedenie je je nanič. zostane dlho taký trocha gumenný. ked ho zase moc prehreješ tak je krehký a ľahko praská.
                          Prípadne použi nejaký polyuretanový lak na parkety.

                            NWsaW - Profil | Ne 23.8.2020 17:09:28

                            O.W >> Dobrý den. Právě v technickém listu bylo napsáno: ředidlo na umytí pomůcek - Aceton, C6000. Předpokládal jsem, že to tím půjde i ředit. Ale asi je ten aceton opravdu blbost. Nejdřív tedy zkusím to nahřátí a případně naředění ředidlem s6300. Případně změním epoxi. Moc dějuku za radu.

                              NWsaW - Profil | Ne 23.8.2020 17:05:29

                              marktomark >> Zkusím ho vynechat. Děkuju za radu.

                                NO.W - Profil | Ne 23.8.2020 14:55:02

                                WsaW >> No ono Luďku 1200 není nějak zvlášť dobrý epoxid.I epoxidy mají svoje ředidlo
                                https://www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz/redidlo-pro-e​poxidove-barvy-s6300 aceton nééé.
                                Výber některý z už ověřených epoxidů (bylo už psáno) ,míchej v AL kelímku ,na kolotoči přejeď po nanesení několikrát teplovzd. nebo PB pistolí.Epoxid se rozehřeje a rozleje se ,přebytečné kapky opadnou a toč.Myslím ,že to zahřívání nebude dobré na krátodobé epoxidové transpartentní lepidla.

                                  Nmarktomark - Profil | Ne 23.8.2020 0:51:25

                                  WsaW >> foto?
                                  Ja som mal podobne problemy s viacerymi epoxidmi, ze mi robili nerovnomerny povrch. Treba vybrat vhodny epoxid.
                                  Skus to bez toho acetonu, ten urcite robi tiez probem.

                                    NWsaW - Profil | So 22.8.2020 21:48:13

                                    Zdravím pánové, potřeboval bych poradit. Dřív jsem lakoval woblery lodním lakem, ale nebylo to ono (povrch krásně hladký, ale po kontaktu se šutrama praskal). Teď zkouším jako finálku epoxi 1200, ale nedaří se mi udělat hladký povrch. Nemáte s tím někdo zkušenost? Epoxi normálně namíchám (epoxi+tvrdidlo) a pak to trochu naředím acetonem. Na woblera to nanáším štětcem. Děkuji za radu.

                                      Nkaprus - Profil | So 22.8.2020 8:56:57

                                      Big Mike >> a haaa... Díky👍👍👍

                                        NBig Mike - Profil | So 22.8.2020 6:03:30

                                        kaprus >> ne, ne. Prostě to lépe pracuje při menší lopatce. Kdybys ho chtěl takto rozpohybovat s rovnou lopatkou, potřebuješ jí zvětšit.