Výroba woblerů

Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil

Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?

A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%

B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%

C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%

D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%

E) 50 - 100 (jedu bomby)8%

F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%

Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.

mart1k - Profil | Út 21.7.2020 12:19:37

Big Mike >> pracujem z domu,tak vtedy trochu casu je :)

    Big Mike - Profil | Po 20.7.2020 23:51:16

    Jak já pořád říkám, nebo kdysi někdo - je to marný, je to marný, je to marný!.)))

      marktomark - Profil | Po 20.7.2020 23:20:34

      tazik >> este k tomu co ti napisali, ja by som tie oluvka dal k spodnemu ocku, a platy olovenej zataze v drazke na pripadne vyvazenie woblera. T.j. Opacne ako to tam mas.

        Jafu - Profil | Po 20.7.2020 21:55:20

        tazik >> ako píše Big Mike tie očká sú k lopatke príliš vysoko. Spustil by som ich tak na polovičnú vzdialenosť. Aj to umiestnenie záťaže nie je najšťastnejšie. Príliš od seba a vysoko

          Jafu - Profil | Po 20.7.2020 21:36:03

          mart1k >> Som na tom podobne. Tiež som sa pustil do brúsenia aj to preto, že potrebujem niečo čo chodí plytko a také nemám

            Milan 66 - Profil | Po 20.7.2020 20:25:12

            tazik >> jak píše OW. Mě se ty lopatky moc přesně nezdaji. To musí chodit blbě.

              O.W - Profil | Po 20.7.2020 20:22:22

              tazik >> U posledního obrázku u té trojice je vidět velmi křivě nalepená lopatka.U tšch dvou to bude asi podobné.Lopatku můžeš nalepit křivě (na osu wobu) ,ale potom musíš vyhnout i vodící očko.Wob vyhazuje do leva , očko do prava ,nesmí to být ,ale extrém ,to se už potom špatně ladí.Pokud chceš ,vyřež lopatky žiletkou ven a osaď přesně na střed čumáku ,za předpokladu ,že vodící očko je též ve středu wobu.

                Big Mike - Profil | Po 20.7.2020 16:02:47

                tazik >> tam už je to dáno asi těma tvarama, je to prostě oxotično. Jak vidím sklon lopatky, její postavení a postavení předního očka, to nejspíš nevyladíš:(( Ale když to budeš vodit jako jerky, ono to nachytá!

                  tazik - Profil | Po 20.7.2020 14:41:54

                  Dobrý den.
                  Tak jsem udělal první 3 kousky v životě a s dalšíma třema si nevím rady...Pořád plavou buď do boku nebo rovně a nekmitají do stran....zkusil jsem porovnat očka, lopatku přebrousit, aby byla rovně, myslím, že tělíčko taky není špatně vybroušené, olůvka (asi 3,5 g) jsou hlavně před a za spodním háčkem, ale pořád to prostě nechodí...nenapadá vás prosím něco čím by to mohlo ještě být? Už si s něma nevím rady..:/

                    Big Mike - Profil | Po 20.7.2020 12:51:14

                    Kde na to berete čas v této době, něco dělat? Když nejsem u vody, tak spííím nebo pracuju.))))

                      mart1k - Profil | Po 20.7.2020 11:45:22

                      Tak konecne nieco robim aj ja :)

                        sharmantny1 - Profil | So 18.7.2020 23:06:04

                        MBcraft >> Vdaka :) Tak ja velmi cas na tie woblery ani nemam...venujem sa tomu iba sem tam cez vikendy, takze to chvilu trva kym cosi spravim...preto väcsinou ani nemam co sem dat :D

                          MBcraft - Profil | So 18.7.2020 12:40:52

                          sharmantny1 >> ty sem moc casto lurky nedavas :D ale ked sem cosi hodis tak to stoji zato .. krasna praca :)

                            rumo-x - Profil | So 18.7.2020 10:42:35

                            Tak u mna opat klasika. Zubace to maju takto radi ,tak naco striekat nieco ine 🤣

                              sharmantny1 - Profil | So 18.7.2020 8:07:31

                              otoš >> Tak toto som nikdy nejako neriesil, aby kruzok s ockom dokopy nepresiahli predny diel...nemota sa mi to zatial a pracuju tak ako chcem...ale skusim si na to nabuduce dat pozor ;) dik za pripomienku :)

                                otoš - Profil | So 18.7.2020 6:10:20

                                sharmantny1 >> Máš to doopravdy moc hezké, ale...
                                Proč máš to drátěné očko pod bříškem u těch dvoudílů tak veliké? Když na to pověsíš kroužek a pak přidáš ještě trojháček, tak nedodržíš tzv. Otošovu konstantu, kde délka očka, kroužku a trojháčku nesmí přesáhnout délku tělíčka přední části dvoudílu!
                                :-))
                                Barevné provedení těch dvou vrchních okounů je úžasné!

                                  sharmantny1 - Profil | Pá 17.7.2020 21:36:42

                                  rybobuch >> vsetko plavajuce

                                    sharmantny1 - Profil | Pá 17.7.2020 21:36:16

                                    mascha >> Dakujem .... som rad ze sa pacia :)

                                      rybobuch - Profil | Pá 17.7.2020 17:06:36

                                      sharmantny1 >> Paráda. A dvojdíly jsou plovoucí nebo potápivé?

                                        mascha - Profil | Pá 17.7.2020 16:17:31

                                        sharmantny1 >> hele, to je prda, fakt přesně podle mýho gusta, velikost, tvary, barvy! Jako často tu jsou k vidění věci, před kterýma smekám kvůli entuziasmu a řemeslný úrovni. Ale tohle je pro mne osobně topka!