- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Výroba woblerů
Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil
Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?
A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%
B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%
C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%
D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%
E) 50 - 100 (jedu bomby)8%
F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%
Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
544x v oblíbených a 39x v ignorovaných.
Nmoje nervy - Profil | Čt 9.7.2020 15:06:39
Tak první testovací sada už má své šrámy, je na čase prověřit ostrým testem i tu druhou, to jsem zvědav jak je osloví, teda jestli vůbec :-))) V nejhorším ten správný zákus zajistí Mařena :-D
Nmarktomark - Profil | Pá 3.7.2020 15:28:37
Nmarktomark - Profil | Po 29.6.2020 21:27:57
mascha >> dal som tam haky, ake boli doma po ruke, je pravda ze niektore z nich su uz riadne hrube.
Co sa tyka toho co pises ohladne zaseku a padania ryb, nevsimol som si rozdiel zatial, tie hrubsie haky som zacal davat minuly rok. Ked si pozries haky na tych delenych wobleroch nizsie, ak chytam na dunaji v prudoch a buchne mi do toho lepsi bolen, tak sa mi velmi casto stavalo ze ohol haky. Obcas sa mi stalo, ked som zasekol vacsiu rybu, vyhlo mi haky a rybu som stratil. Tie hrubsie uz neohne. Velkych sumcov som na woboch nemal tak neviem co by sumec urobil s tymi hakmi.
Co sa tyka toho co pises ohladne zaseku a padania ryb, nevsimol som si rozdiel zatial, tie hrubsie haky som zacal davat minuly rok. Ked si pozries haky na tych delenych wobleroch nizsie, ak chytam na dunaji v prudoch a buchne mi do toho lepsi bolen, tak sa mi velmi casto stavalo ze ohol haky. Obcas sa mi stalo, ked som zasekol vacsiu rybu, vyhlo mi haky a rybu som stratil. Tie hrubsie uz neohne. Velkych sumcov som na woboch nemal tak neviem co by sumec urobil s tymi hakmi.
NBulda 64 - Profil | Po 29.6.2020 17:39:28
marktomark >> Díky.
Tady jsou důležitý ty hroty háčků dovnitř zahnutý- orlí drápek, což rybu udrží.
Já jsem si i normální trojháky upravoval, klaštičkama přihybal hroty dovnitř. Trojhák musel být tak akorát zakalený, jinak to praskalo a hrot se ulomil..
Na těch mořských nástrahách většinou jsou- pevný a ostrý 😄
Tady jsou důležitý ty hroty háčků dovnitř zahnutý- orlí drápek, což rybu udrží.
Já jsem si i normální trojháky upravoval, klaštičkama přihybal hroty dovnitř. Trojhák musel být tak akorát zakalený, jinak to praskalo a hrot se ulomil..
Na těch mořských nástrahách většinou jsou- pevný a ostrý 😄
Nmascha - Profil | Po 29.6.2020 17:30:18
marktomark >> máš to krásný, fakt. ale taky se zeptám na ty háky - mne trochu překvapuje, jak jsou masivní. Jsou to věci, který dávám při chytání na moři, jednak kvůli korozi, ale hlavně kvůli tomu, že ryby na moři jsou silnější a přitom mají mnohem měkčí tlamu, takže není problém se zásekem a následným vyklepáním. Mám pocit, že když jsem podobný mořský háky dával na štiky a candáty, tak byl problém se zásekem i se pak víc ryb vypnulo, než na klasický tenší sladkovodní háky. Co ty na to?
Nmarktomark - Profil | Po 29.6.2020 17:16:09
Nmarktomark - Profil | Po 29.6.2020 17:14:37
Bulda 64 >> no presne ti nepoviem, lebo som osadzal asi 20ks woblerov, a haciky som daval posledne co som doma nasiel, od viacerych vyrobcov. Najskor to bude ownery st41 alebo ich cinska napodobenina z aliexpresu.
NBulda 64 - Profil | Po 29.6.2020 16:35:03
marktomark >> Ahoj.
Moc pěkné wobíky.
Poprosil bych o info. U těch žlutejch dvoudílů ten horní je osazen trojháky, které mi připomínají ty, s nimiž jsem byl nadmíru spokojen a udržely vždycky rybu i když dělala přemety a vyskakovala nad hladinu. Měl jsem je na americkejch woblerech VORTEX, který jsem chytal okolo roku 2000.
Můžeš poslat nějaký odkaz, co je to za produkt a kde se dají nakoupit?
Díky
Moc pěkné wobíky.
Poprosil bych o info. U těch žlutejch dvoudílů ten horní je osazen trojháky, které mi připomínají ty, s nimiž jsem byl nadmíru spokojen a udržely vždycky rybu i když dělala přemety a vyskakovala nad hladinu. Měl jsem je na americkejch woblerech VORTEX, který jsem chytal okolo roku 2000.
Můžeš poslat nějaký odkaz, co je to za produkt a kde se dají nakoupit?
Díky
NBulda 64 - Profil | Po 29.6.2020 16:26:03
Kluci, vážím si toho, když někdo dovede něco smysluplného vyrobit. Obzvlášť, když to souvisí s naší milovanou rybařinou. Kór v dnešní době, kdy si ukrojit ze svého času, je čím dál tím obtížnější. Já dělal woby jednorázově v jistém období, kdy jsem byl upoután na lůžko a nedovedl jsem si představit to nicnedělání, tak jsem restaurátorským nožíkem vystrouhal pár wobíků z lípy. Pak jsem měl radost, když jsem na ně něco lapnul...
Ale představa, že je utrhnu s lehkostí na duši, se nepotvrdila. Každá ztráta vyrobené nástrahy mě víc bolela než u wobů koupených, třeba drahých :--)))
Doufám, že se k výrobě wobů v budoucnu opět vrátím. Tato diskuze je mi velkou inspirací.
Díky :o
Ale představa, že je utrhnu s lehkostí na duši, se nepotvrdila. Každá ztráta vyrobené nástrahy mě víc bolela než u wobů koupených, třeba drahých :--)))
Doufám, že se k výrobě wobů v budoucnu opět vrátím. Tato diskuze je mi velkou inspirací.
Díky :o
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33409
NFotky ryb pouze na přívlač107180
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NRare woblery - Rapala14053
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NPrivlac s multiplikatorom31598
NVláčenie z člnu27208
 Úhoří sezona 201210514
NGalerie okounů ...1092
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
6:47NFotky ryb pouze na přívlač 107181
StNBurza na přívlačové nástrahy 33409
StNPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
So Úhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....


























