Výroba woblerů

Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil

Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?

A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%

B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%

C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%

D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%

E) 50 - 100 (jedu bomby)8%

F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%

Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.

Nmarktomark - Profil | Čt 9.7.2020 18:33:59

moje nervy >> tak to uz su slusne lopaty. 🙂

    Nmoje nervy - Profil | Čt 9.7.2020 18:17:45

    mart1k >> Jo, cíl štika :-)

      Nmart1k - Profil | Čt 9.7.2020 17:07:09

      moje nervy >> pekne, cielene na stuky?

        Nkubas. - Profil | Čt 9.7.2020 15:11:54

        moje nervy >> Hodně pěkný ;-)!

          Nmoje nervy - Profil | Čt 9.7.2020 15:06:39

          Tak první testovací sada už má své šrámy, je na čase prověřit ostrým testem i tu druhou, to jsem zvědav jak je osloví, teda jestli vůbec :-))) V nejhorším ten správný zákus zajistí Mařena :-D

            Ninvader - Profil | Ne 5.7.2020 21:04:50

            UL, kamoš otestoval

              Ninvader - Profil | So 4.7.2020 13:16:42

              Vairon a Truitelle

                NMBcraft - Profil | Pá 3.7.2020 16:43:45

                marktomark >> pekna pracicka :)

                  Nmarktomark - Profil | Pá 3.7.2020 15:28:37

                  Pravdepodobne posledne woby pre tuto sezonu. Klasika 7cm, s vacsimi lopatkami.

                    NBig Mike - Profil | Čt 2.7.2020 6:14:42

                    Já tuhle jednoho na citrónku.

                      Ninvader - Profil | St 1.7.2020 12:59:23

                      treba doplniť zásobu

                        NMBcraft - Profil | Út 30.6.2020 17:34:53

                        Moja nedokončená domáca úloha

                          Nmarktomark - Profil | Po 29.6.2020 21:27:57

                          mascha >> dal som tam haky, ake boli doma po ruke, je pravda ze niektore z nich su uz riadne hrube.
                          Co sa tyka toho co pises ohladne zaseku a padania ryb, nevsimol som si rozdiel zatial, tie hrubsie haky som zacal davat minuly rok. Ked si pozries haky na tych delenych wobleroch nizsie, ak chytam na dunaji v prudoch a buchne mi do toho lepsi bolen, tak sa mi velmi casto stavalo ze ohol haky. Obcas sa mi stalo, ked som zasekol vacsiu rybu, vyhlo mi haky a rybu som stratil. Tie hrubsie uz neohne. Velkych sumcov som na woboch nemal tak neviem co by sumec urobil s tymi hakmi.

                            NBulda 64 - Profil | Po 29.6.2020 17:39:28

                            marktomark >> Díky.
                            Tady jsou důležitý ty hroty háčků dovnitř zahnutý- orlí drápek, což rybu udrží.
                            Já jsem si i normální trojháky upravoval, klaštičkama přihybal hroty dovnitř. Trojhák musel být tak akorát zakalený, jinak to praskalo a hrot se ulomil..
                            Na těch mořských nástrahách většinou jsou- pevný a ostrý 😄

                              Nmascha - Profil | Po 29.6.2020 17:30:18

                              marktomark >> máš to krásný, fakt. ale taky se zeptám na ty háky - mne trochu překvapuje, jak jsou masivní. Jsou to věci, který dávám při chytání na moři, jednak kvůli korozi, ale hlavně kvůli tomu, že ryby na moři jsou silnější a přitom mají mnohem měkčí tlamu, takže není problém se zásekem a následným vyklepáním. Mám pocit, že když jsem podobný mořský háky dával na štiky a candáty, tak byl problém se zásekem i se pak víc ryb vypnulo, než na klasický tenší sladkovodní háky. Co ty na to?

                                Nmarktomark - Profil | Po 29.6.2020 17:16:09

                                Po 2rokoch som konecne dokoncil aj tieto

                                  Nmarktomark - Profil | Po 29.6.2020 17:14:37

                                  Bulda 64 >> no presne ti nepoviem, lebo som osadzal asi 20ks woblerov, a haciky som daval posledne co som doma nasiel, od viacerych vyrobcov. Najskor to bude ownery st41 alebo ich cinska napodobenina z aliexpresu.

                                    NBulda 64 - Profil | Po 29.6.2020 16:35:03

                                    marktomark >> Ahoj.
                                    Moc pěkné wobíky.
                                    Poprosil bych o info. U těch žlutejch dvoudílů ten horní je osazen trojháky, které mi připomínají ty, s nimiž jsem byl nadmíru spokojen a udržely vždycky rybu i když dělala přemety a vyskakovala nad hladinu. Měl jsem je na americkejch woblerech VORTEX, který jsem chytal okolo roku 2000.
                                    Můžeš poslat nějaký odkaz, co je to za produkt a kde se dají nakoupit?
                                    Díky

                                      NBulda 64 - Profil | Po 29.6.2020 16:26:03

                                      Kluci, vážím si toho, když někdo dovede něco smysluplného vyrobit. Obzvlášť, když to souvisí s naší milovanou rybařinou. Kór v dnešní době, kdy si ukrojit ze svého času, je čím dál tím obtížnější. Já dělal woby jednorázově v jistém období, kdy jsem byl upoután na lůžko a nedovedl jsem si představit to nicnedělání, tak jsem restaurátorským nožíkem vystrouhal pár wobíků z lípy. Pak jsem měl radost, když jsem na ně něco lapnul...
                                      Ale představa, že je utrhnu s lehkostí na duši, se nepotvrdila. Každá ztráta vyrobené nástrahy mě víc bolela než u wobů koupených, třeba drahých :--)))
                                      Doufám, že se k výrobě wobů v budoucnu opět vrátím. Tato diskuze je mi velkou inspirací.
                                      Díky :o

                                        Nkubas. - Profil | Pá 26.6.2020 13:53:14

                                        marktomark >> Hodně pěkný!