Výroba woblerů

Tak nám opět začala zima a dlouhé čekání na duben, kdy se bude moc začít s vláčkou. Vím, že o výrobě woblerů už bylo napsáno dost, ale zajímaly by mě nové postřehy ve výrobě, zlepšováky a konečně i fotky výrobků, spokojenost v minulé sezóně apod.?
Autor diskuse: rybaříkkk - Profil , 31.1.2007 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: wopen Profil + mascha Profil

Kolik vyrobíte za rok vlastních woblerů?

A) 0 (teprv se odhodlávám začít)40%

B) 1 - 10 (spíš pokusuju)25%

C) 10 - 30 (jen doplním co utrhám)10%

D) 30 - 50 (mám velkou spotřebu)6%

E) 50 - 100 (jedu bomby)8%

F) 100 a víc (Lauri Rapalo, třes se)11%

Od 23.2.2016 hlasovalo 220 čtenářů.

BUTO OPAKCHO - Profil | Čt 11.6.2020 10:34:30

Big Mike >> Dík, souhlasím, vyzkouším.

    Big Mike - Profil | Čt 11.6.2020 10:22:35

    BUTO OPAKCHO >> nabarvil přímo na balsu, ono se to i vsáklo, pěkně jdou prolínat barvy. Nechat pořádně proschnout, pak vyleštit lžičkou na kafe - tou oblou stranou:) A pak jsem to vzal nitrolakem, později lakem na parkety. Buďto ponořit a zavěsit a nebo na 1. vrstvu lehce štětcem. Po zaschnutí postupně přidat 3-4 vrstvy dalšího laku. Na začátek výroby to úplně stačí.

      Kachna - Profil | Čt 11.6.2020 9:59:20

      BUTO OPAKCHO >> ničím, nechával "pachovou" stopu 😜

        BUTO OPAKCHO - Profil | Čt 11.6.2020 9:56:33

        Big Mike >> Po natření vodovkama nebo akrylkama jsi lakoval čím? Bez laku se to smyje.

          mart1k - Profil | St 10.6.2020 22:42:47

          Kachna >> co riesis, hlavne treba zacat, casom sa to bude len a len zlepsovat, a hej Big Mike co robi stetcami to nedas len tak, to chce roky praxe, ja ked pozriem na svoje prve tak sa chytam za hlavu :) ale chytali aj tie

            Big Mike - Profil | St 10.6.2020 21:52:14

            BUTO OPAKCHO >> já začínal s vodovkama a temperama, přímo na balsu a také to šlo.)) Těžko říct do čeho se chceš pouštět. Akrylky dnes mají v každém lepším papírnictví. Jde to i sprejema, na další stříkání ti musí odpovědět povolanější, já štětečkuju.

              BUTO OPAKCHO - Profil | St 10.6.2020 21:37:41

              Ahoj, můžu se zeptat jaké barvy (a lak) používáte na woblery? Zkoušel jsem něco spáchat, tvar tělíček celkem ujde ale s barvou si moc nevím rady.. Zkoušel jsem nějaké modelářské ale to není ono.

                Crevo - Profil | St 10.6.2020 21:07:36

                Dnes u nás pršalo tak som 3 vystrúhal. Uvidíme co na ne povedia ryby 😊

                  MBcraft - Profil | St 10.6.2020 20:43:46

                  invader >> toje ono luboš :) ides.. Dnes sa dostala ku mne na tvoje woby pochvala 😉

                    Kachna - Profil | St 10.6.2020 20:19:34

                    invader >> Jo, to mi je jasný, ale i ten airbrush by se mi hodil na jiný věci. Jen ty investice, ty ne jednou zabijou 🥴

                      invader - Profil | St 10.6.2020 20:15:16

                      Kachna >> nemusíš mat kompresor ,tie 30 mm malé su striekane autosprejmi a kúsok špongie na vzor

                        Kachna - Profil | St 10.6.2020 18:17:46

                        Big Mike >> Už to vidím, to bude katastrofa 🤭

                          Kachna - Profil | St 10.6.2020 18:06:39

                          Big Mike >> okej

                            Big Mike - Profil | St 10.6.2020 18:04:19

                            Kachna >> najdi si mé příspěvky, to dáš levou zadní:))

                              Kachna - Profil | St 10.6.2020 17:19:18

                              Nemáte taky foto nějakých růčo fůčo malovaných, myslím tím jako štětcem? Nějak mi spadlo sebevědomí se do něčeho takového pouštět.

                                Kachna - Profil | St 10.6.2020 14:51:56

                                invader >> pěkné to máš 🤗

                                  invader - Profil | St 10.6.2020 14:37:24

                                  návrat ku starým vzorom

                                    invader - Profil | Út 9.6.2020 13:54:34

                                    Kachna >> 3-3,5 atm,,a hlavne je tichý

                                      Zbynda56 - Profil | Út 9.6.2020 13:46:05

                                      Zbynda56 >> Já ho honím do cca 3,3-3,5. Podle toho, jak si ho nastavíš. No a u stříkačky si tlak reguluji podle potřeby.
                                      Jinak, když se koukneš na odkaz ,,invadera",tak tam je všecko napsáno.

                                        Kachna - Profil | Út 9.6.2020 11:37:09

                                        Jaký je cca provozní tlak?