Uzly

Jakym uzlem vazete silony dohromady ? Jde me o to, ze jsem posledni dobou strasne trhal 14 stroft. Vazal jsem to tak jak me to kdysi naucili t.j. klasicky soudek. Jak prechod 20-18 tak 14-14-mucha. Myslel jsem, ze je stary coz asi opravdu je, ale pak jsem skusil vazat ten co je namalovany na civce a kupodivu nepraska nebo jsem opatrnejsi. Toto je o Policce a boatu na sucho a Stroftu. Bavil jsem se v jiz zminene Policce o zavodech se Slovenskou reprezentaci (smolar Miro Zubor chytal vedle me) a oni vetsinou chytaji na 3M. Jano dokonce rikal, ze Stroft nestoji za nic dokonce cituji "Marek (Elias) na nej sice neda dopustit ale on je prodava" :-)) Pak me kamarad radil, ze chyta na Scorpio a pry je to nesrovnatelne. Bohuzel v Neroli maji jen 8, 10, a pak 26 a vic. Na co chytate a jak to vazete vy ?
Autor diskuse: JVC - Profil , 21.10.2001 muškaření - náčiní, doplňky
10 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Nsnook - Profil | Ne 15.2.2009 12:31:12

Pouzivam tenhle a super:-)

    Nvráťa | So 27.10.2001 15:05:06

    KOlikrát jsem si řikal, jak asi vypadá chirurgickej uzel. Žádnej co jím je se na vázání vlasců nehodí. Když už tak už bych šel do katovský smyčky.

      Nvráťa | So 27.10.2001 15:02:35

      1. slinit, slinit a zase slinit.
      2. používám klasický pružný uzel a chce to 6-7 ovinů oboustranně. To je soudek?
      3. se Stroftem nemám problém ani s vázáním 0,10 / 0,18. 0,15 už používám vzhledem k ceně Byron a je to naprosto v pohodě.
      4. mikrokroužky maji jednu vadu. Po čase se odrbou a rozdírají vlasec v uzlu. POužívám je jen na nymfové forpassy.

        NNazir | Po 22.10.2001 21:33:20

        2 Alan: Kdyz takovy prcek stoji 10 Kc, tak musi byt bud z platiny, nebo z titanu, to je prece UPLNE JASNY. :^)

          NJVC - Profil | Po 22.10.2001 20:06:08

          alane co to znamena sterlink silver ? Vsude jsem to hledal ale nenasel bohuzel I still haven`t found what i`m looking for :-)

            NAlan | Po 22.10.2001 14:51:36

            K uzlům. Ten soudkovej je lety prověřenej spolehlivej uzel, zato o Stroftu se šíří zvláští zprávy. Ale to už se tu probíralo.

              NAlan | Po 22.10.2001 14:47:46

              Nazir>Ty titanové kroužky mi připomněly historku s Knákalem. Nebyl schopen kamarádovi vysvětlit, proč mluví o titanu, když je na tom pytlíku napsáno "Sterling Silver".

                NJVC - Profil | Po 22.10.2001 6:24:32

                S tim slinenim je to pravda. Na Loucce jsem chytal na 8-ku a vse bylo v pohode. Pravda je, ze souudek asi nebude to prave orechove.

                  NRosťa | Ne 21.10.2001 18:48:15

                  Vlasce spojuji chirurgickým uzlem.Do průměru 0.10 4 oviny,větší průměry 3 oviny.Soudek už vůbec nepoužívám.Chytám na Stroft-bez Tebou uvedených problémů.

                    NNazir | Ne 21.10.2001 18:05:30

                    Stroft pouzivam na muchy, s nastavcem jsem navazec driv spojoval klasicky provliknutim dvou smycek, ale po par vychazkach byla ta smycka na nastavci (proklate drahem) takova vselijaka a tak uz me to prestalo bavit a presel jsem na titanovy mikrokrouzky. K tomu privazuju navazec/nastavec tim samym uzlem, co muchu k navazci, tedy provleknout ockem, parkrat obmotat vlasec a provleknout prvni smyckou od ocka. Zatim se mi nestalo, ze by to nedrzelo (jen je ten uzel potreba pred utahnutim poradne oslintat :^)).