Platnost celoroční povolenky

Nevíte někdo, jak je to s platností roční celosvazové povolenky? Mám dojem, že jsem kdysi někde četl, že na ní lze chytat až do 15. ledna, ale teď to za boha nemůžu najít... Díky moc.
Autor diskuse: crypto_rsa - Profil , 4.1.2007 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nceczubr - Profil | Ne 1.1.2017 16:53:31

kakr >> Samozřejmě máte pravdu oba,u nás je toto zavedeno již řadu let a není s tím žádný problém,15.12. mám novou,dochytám starou a do15.1.ji vrátím,jako asi 50-70 dalších co to tak dělají taky,není problém členovi,který povinnost nesplní nevydat pov.další sezonu,ale to se ještě nestalo.

    Nhering - Profil | Ne 1.1.2017 16:53:05

    kakr >> Nedovedu si představit,že bych někomu já vydal potvrzení o vrácení a vyplnění sumáře povolenky a dotyčný si odešel dochytat do konce platnosti povolenky defakto s vyplněným a uzavřeným sumářem a fyzicky neodevzdanou povolenkou.To bych byl nejspíše podvodníkem co vydává nepravdivá potvrzení.Nebo to snad vidíš jinak??? Já textu rozumím zcela jasně!

    Řešení je prosté,buď udávat platnost celoroční povolenky s např.pětidenním přesahem,zde nevím jestli je to legislativně možné anebo změnit jednací řád.

    Ano,vše je o dohodě,ale taky znám lidi.

      Nsven - Profil | Ne 1.1.2017 16:38:20

      Grasel >> Názor JUDr. Šímy je stále aktuálni.
      Ceník zvěře a ryb je pouze orientační, nikoli závazný.

        NSerjoža - Profil | Ne 1.1.2017 16:36:28

        u x a >> Tak to běž dělat a uvidíš.Ty lidi to dělají ve svém volnu po práci.A nebudou tam kvůli někomu sedět že si zrovna vzpomene.Když má MO třeba 1500 členů a každé to bude chtí v jiný den tak to za rok nezvládnou..Je to dobrovolné.Chytat ryby nikdo nikoho nenutí.

          Ncomputerfish - Profil | Ne 1.1.2017 16:32:06

          u x a >> Hlavně k vůli sumarizaci úlovků. Uzávěrka se dělá ročně, s tím souvisí účetnictví, zarybňování a jeho vykazování na krajské úřady včetně úlovků a hlavně rybářská sezóna někdy končí a začíná. Tak je to na světě zařízeno. Někdy se prostě musí povolenky hromadně sesbírat přesně za tímto účelem. S tvým nápadem by se to nepovedlo nikdy. Tečka.

            Nnofish - Profil | Ne 1.1.2017 16:30:57

            computerfish >> Víš, proč se povolenky mají vracet v nějakých termínech a ne kdy se lidem zrovna zachce? Pokud ano, nechápu tvé hloupé otázky. Pokud ne, google dneska funguje nadmíru dobře.
            Jsi strašný demagog. Tady vymýšlet fráze o tom, že slušní mají pykat za gauery a podobně. Hromada lidí je slušná, tak by měli mít doma zbraň. Přece nebudou doplácet na gaunery, co by s tím někoho možná zabili.
            Ta pravidla jsou jasně daná. Pokud to nechápeš, takhle jednoduchou věc, nemám síly na to ti to vysvětlit. že se nedodržují povolenky se vydávají než se vrátí stará a podobně, je věc dané MO, jim to může zkomplikovat další věci. Ale obecně nelze mluvit o tom, že lidé mají nárok na novou povolenku před tím, než vrátí starou.

              Nkakr - Profil | Ne 1.1.2017 16:30:32

              hering >>
              Já se také bavím o členech. Požadavek je -

              potvrzení o vrácení povolenky s řádně vyplněným „Sumářem úlovků
              a docházek“ za uplynulý rok do 15 dnů po "skončení její platnosti" MO, která
              povolenku vydala. Náklady na vydání potvrzení nese žadatel.

              Když povolenka platí do 31.12. proč Spolek nutí člena vrátit ji dříve??

              Nic Spolku nebrání novou povolenku vydat 20 prosince a starou (roční platnou do 31.12.) člen vrátí do 15 ledna.
              Kde je problém? Je to jen o lidech.....

                NSerjoža - Profil | Ne 1.1.2017 16:29:42

                computerfish >> To je asi na domluvě mezi členama MO že povolenky vydávají už v Prosinci.Protože to nevydává jeden člověk ale musí se jich tam sejít aspoň 5.Ono to nebude asi všude stejné.U nás je to léta tak že až po novém roce,výdejní dny jsou napsány před vchodem do MO.

                  NJovánek - Profil | Ne 1.1.2017 16:29:37

                  computerfish >> Do prahy utíká jen líná holota, škrblíci a provinilci.

                    Nu x a - Profil | Ne 1.1.2017 16:27:15

                    je někdo schopen mi odpovědět místo hrajího(zřejmě sám neví) co by vzniklo za chaos a paniku kdyby povolenka platila od výdeje do výdeje.tj když jí koupím v květnu tak by platila do května ...

                      Ncomputerfish - Profil | Ne 1.1.2017 16:26:12

                      hering >> Po svém možná ano, ale lidsky ve prospěch slušných rybářů. Nejsi ty z nějaké MO která vyhání slušné rybáře k přestupu do Prahy? Ani bych se tomu moc nedivil.

                        NJovánek - Profil | Ne 1.1.2017 16:25:29

                        crypto_rsa - >> :-))

                          Ncomputerfish - Profil | Ne 1.1.2017 16:23:45

                          nofish >> Jistota? A jakou máš, když prodáš rybáři povolenku po odevzdání staré jak to prezentuješ ty, že ho potrestáš když s rybařením na konce sezóny stejně sekne? Nemáš jistotu vůbec žádnou. A pokud ji vrátí pozdě ale přinese není v sankci přece žádný rozdíl. Druhá otázka je, proč by to rybář slušňák dělal. Ano gauner na tom vydělá jednou neodevzdanou povolenkou. Ale slušní rybáři za něj mají kolektivně pykat........

                            NSerjoža - Profil | Ne 1.1.2017 16:22:18

                            Pánová stejně tam mrzne a ryby neberou tak se nedohadujte,vypište si sumáře,prohlídnite a opravte si cajk.Dokupte háčky a olova atd.A v sobotu si zajdite pro papíry a je to.

                              Nhering - Profil | Ne 1.1.2017 16:21:27

                              kakr >> Já se bavím o členech svazu na které dosahuje jednací řád ČRS a ne o nečlenech.

                              Čl. 24
                              Povolenky k lovu ryb
                              1. Povolenky k lovu ryb se řádným členům vydávají na základě:
                              a) platného rybářského lístku,
                              b) platné členské legitimace,
                              c) potvrzení o splnění členských povinností a
                              d) potvrzení o vrácení povolenky s řádně vyplněným „Sumářem úlovků
                              a docházek“ za uplynulý rok do 15 dnů po skončení její platnosti MO, která
                              povolenku vydala. Náklady na vydání potvrzení nese žadatel.
                              2. Podmínky vydávání povolenek k lovu ryb čestným členům, kteří mají platný rybářský
                              lístek, stanoví MO nebo organizační jednotka Svazu, která povolenky vydává.
                              3. Povolenky k rybolovu se nečlenům vydávají na základě:
                              a) platného rybářského lístku,
                              b) prohlášení, že v uplynulých dvou letech nebyl vyloučen z ČRS nebo MRS.

                                Nkakr - Profil | Ne 1.1.2017 16:15:59

                                hering >>
                                Kolega computerfish má pravdu pravdoucí.Stačí jen umět číst a textu rozumět. Dá se lovit regulérně 31.12. i 1.1. Není problém novou povolenku vydat před koncem roku a současně do skončení platnosti staré(31.12.) lovit na starou.

                                  Ncomputerfish - Profil | Ne 1.1.2017 16:15:30

                                  Serjoža >> O.K. Devadesát procent rybářů kupuje novou v prosinci a současně odevzdává starou, protože pro aktuální rok už pověsili klacky na hřebík. Těch deset procent si povolenku ponechává a vrátí ji v termínu. Jsou rybáři kteří loví mezi svátky i na nový rok. Proč jim to neumožnit? Je to jen o lidech. Pokud si nějaký funkcionář hraje na demagoga, je to jeho věc.

                                    Nu x a - Profil | Ne 1.1.2017 16:13:53

                                    hraji >>tak jak?vysvětli mi přibližně co by vzniklo za chaos,stačí přibližně!

                                      Nnofish - Profil | Ne 1.1.2017 16:10:59

                                      computerfish >> je podmínkou pro vydání nové povolenky splnění členských povinností a je jako sankce za nevrácení povolenky to, že nemusí/nemá být vydána nová? Pokud tohle chápeš, je ti snad jasné, jak to je.
                                      To, že se povolenky vydávají před vrácením staré, je jedna věc. Druhá je, že už pak nejsi schopen aplikovat trest, v případě že majitel tu starou nevrátí.
                                      Trestat někoho o rok později? To snad nemyslíš vážně. Neváhej, že jsem si naprosto jistý, že pokud vydáš hromadu povolenek s předstihem, bude o to větší množství těch, co se nevrátí.

                                        NSerjoža - Profil | Ne 1.1.2017 16:09:57

                                        computerfish >> Unás ti vydají povolenku na základě vrácení staré a vyplněný sumář.Do 15 dní po ukončení její platnosti.Plus další povinnosti člena.Brigáda,atd.Když to nemáš máš smůlu a povolenku ti nadají.(Nesplnění povinnosti člena MO)Lidí co chcou chytat je habaděj.Tak musí taky něco dodržovat.Jinak mají smůlu.