MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Změny stavu vody

Zdravím všechny příznivce Petrova cechu.Mám pro vás námět pro diskusi.Jak velký vliv na lov ryb může mít upouštění přehradních a jiných vodních nádrží?Díky za poznatky.

Autor diskuse: Reed ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 19.10.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Michal Pá 27.10.2006 11:59:06
by mě zajímalo, jestli by sezobli i jepici, kdyby ho tam někdo hodil :-)
N jepice - ® Ne 22.10.2006 13:10:43
Kublajs- na pstruhovkách je to jinak. právě že když na P vodě (vlastně může být i MP) zvednou vodu, tak voda bere s sebou i hmyz ze stromků a trávy a potočáci a jiné ryb maj tím pádem hostinu. takže jim tam stačí hodit jakoukoli muchu a sezobnou ji
N MrKos - ® Pá 20.10.2006 15:30:50
Sander: to není tak docela pravda... ryby se jen přesunou o kousek dál nebo natlačí ke dnu či více do sloupce ale žerou prakticky furt... holt takto kategoricky bych to rozhodně neřekl...
N Sander - ® Pá 20.10.2006 15:01:49
Kubajz > přesně! Nechtěl jsem to sem psát, páč zadavatel otázky se ptal na přehrady, ale co se řeky týče, jakkoliv zvednou či omezí průtok, nebere nic. Ale vůbec nic!
N Kubajz - ® Pá 20.10.2006 12:44:04
Chodím na určitou řeku,kde je letos jakési pravidlo ve cca 23.00 zvednout průtok.Když to pustí,tak vím,že na záběr čekat nemusím.Trvá to asi 4hoďky.Jak voda opadne,tak záběry zase chodí.Docela mě to štve,protože tato doba bývala na ryby nejproduktivnější,ale pšt
N hraji - ® Pá 20.10.2006 11:47:20
Jak kde, na Dalešické přehradě s vodou hýbají i během dne o půl metru a ryby se chytají.
N robo - ® Pá 20.10.2006 6:48:01
O veľkých stojatých vodách nemôžem písať, lebo nemám až také skúsenost. Ale keď chytáme na derivačnom kanály (je to kanál Vážskej kaskády, kanál špičkovej elektrárne, ktorá nabieha 2x denne), tak je problém pri klesaní vody alebo pri stúpaní. Raz sme tam chytali a ryby ako tak brali, zrazu začala klesať voda a ani záber. Klesla min. meter (asi nejaká porucha, tak potrebovali rýchlo odpustiť vodu) a ani záber. Keď sa voda ustálila tak sa zábery vrátili. Potom začala opäť stúpať, opäť bez záberu až kým sa neustálila. Preto si myslím, že ryby nemalú problém s vysokým alebo nízkym stavom vody (nie až taký veľký), skôr majú problém počas zmeny výšky hladiny. Môže to byť prudkou zmenou tlaku, startou orientácie, zmenou metabolickích procesov, neviem čím to môže byť.
N brach - ® Čt 19.10.2006 20:47:30
Na Rozkoši to bylo vždycky naprosto zřetelné. Když začali odpouštět, bylo po rybách. Když napouštěli, tak jsme naopak nachytali. Jeden čas jsme dokonce, než jsme vyrazili, volali na hráz, jak to vypadá s vodou.
N josher - ® Čt 19.10.2006 15:36:57
Míra Rybář - ® plně souhlasím,např.na Dalešicích,kde se hýbe s vodou pořád to na braní ryb zas tak velký vliv nemá.Podstetně horší je to treba na D5,6,7 .Ty ryby si na ten pohyb vody asi doopravdy zvyknou.
N Míra Rybář - ® Čt 19.10.2006 14:53:31
Na přehradách, kde se denně hýbe s vodou, kvůli elektrárnám, jsou na to ryby zvyklé. Horší to je na vodách, kde se s vodou nehýbe a když je potom potřeba upustit, je to se záběry nějaký čas problematické. Nevím, jestli je to pravda, ale slyšel jsem z agentůry JPP ( jedna paní povídala), že v Luhačovicích před závody pohnou s vodou a že se potom málo chytá.
N Reed - ® Čt 19.10.2006 14:05:22
Zdá se mi,že ryby si zvykají docela dlouho.Je fakt,že jsem u vody neseděl po upouštění delší dobu než tři až čtyři dny,ale za tu dobu to byla na záběry bída.Hlavně teď k podzimu,když příbřežní vegetace prakticky zmizí na souši.
N havl Čt 19.10.2006 12:37:17
Myslím že změny stavu vody jsou problémem na řekách
docela často, protože skoro na každé je nějaká ta větší menší vodní elektrárna. A záleží hlavně na tom rytmu práce. Zažil jsem řeku kde během dopoledne se třikrát zrychlil proud a zase zpomalil a nezabral ani hrouzek. Možná ale jenom něco zrovna zkoušeli. Pokud ten interval není nějaký extrémní tak nemám zkušenost že by to bralo víc či míň, častějšími návštěvami, zkoušením a taky díky domorodcům lze zjistit kdy to má nebo nemá smysl. Navíc jsem slyšel od nějakého profesionálního rybáře že si ryby prostě zvyknou. K tomu špatnému roku. Asi záleží na vodě, já si na větších stojákách a nádržích zachytal celkem stejně jako jiné roky ale na řekách, hlavně těch menších a mělčích, to byla bída. Hodně podstav, sinice atd. Počasí taky nebylo žádná zlatá co se týče trvalosti. Dlouho zima, sníh, pak na chvíli oteplení, pak zase ochlazení, noční mrazíky, červencové extrémní vedra, srpen zase extrémně chladný a deštivý, aspoň že to září se vydařilo. Takže vlivů na špatný rok může být víc.
N R3F13X - ® Čt 19.10.2006 12:27:00
Katastrofalni jak pod prehradou tak na ni....
N libkos - ® Čt 19.10.2006 12:26:39
Myslím si, že když klesá voda, tak se ryba drží dál od břehu a při prudkém poklesu táhne z vodou nebo k přítoku.Možná trošku ubyde záběrů, ale nijak markantní to neníAle pod přehradou katastrofa.studená voda vykoná své
N RoKro - ® Čt 19.10.2006 12:18:31
Zkušenost - je to celkem nevyzpytatelný :-)
Mám chatu na Orlíku, u Podolska. V nádrži se výška hladiny v průběhu roku mění celkem dost a není nouze ani o několikametrové změny v průběhu jednoho či několika málo týdnů. Vždycky jsme nadávali (místní rybáři), že "zas s tím hejbaj, pak maj ty ryby brát". Vloni, 2005, se s hladinou hýbalo jen málo a skoro celý rok bylo docela dost vody. Přesto se aspoň v této oblasti jednalo o jeden z nejhorších roků z hlediska braní ryb za posledních cca 20 let. Možná má někdo jiný názor a jinou zkušenost, já tam samozřejmě nejsem celoročně a denně, nedělám si taky žádnou statistiku a můj náhled je tak možná hodně o pocitech a dohadech. Ale rodíl proti roku 2004, kdy bylo vody spíš málo, a přesto jsem si docela dobře zachytal, byl citelný.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniVyužijte snížení ceny u echolotů Lowrance

Dodáme do 24 hodin a bez poštovného k objednávce přibalíme zdarma baterii a nabíječku..Pokud se přihlásíte obdržíte další bonus v podobě 3% slevy.


akce, rybareniPrologic Podběrák Multi Length Handle (SLEVA 50%)

Za 1869
Díky tomuto novému jednoduchému a spolehlivému systému rukojetí je možné použít tento podběrák ve třech různých délkách rukojeti. Stačí jednotlivé díly pospojovat dohromady tak, že budou bezpečně zajištěny.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby Rybina Rybářské potřeby Rybina

Největšího kapra chytíte pouze s kvalitním vybavením a to Vám nabízíme v našem e-shopu Rybářské potřeby Rybina. Široký výběr rybářských...