- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chytání dravců a kaprů
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NPetrson - Profil | Po 18.9.2006 22:14:36
NHenjo | Po 18.9.2006 22:08:18
Saša: ano, můžeš chytat na jeden prut dravce (položená a plavaná) a na druhý prut kapra, ale musíš předem říct, jakého kapra chytáš, když Ti náhodou zabere jiný kapr, nebo uplně jiná ryba, tak jí musíš pustit. To je holt to úskalí toho, když chytáš přímo "kapra", to je vysoká škola chytání, která nezná slitování
NTopaga | Pá 15.9.2006 8:28:20
Nbrach - Profil | St 23.8.2006 13:55:44
Brach: Clovece co ho prudis? Urcite se tesi a ted aby se bal, aby nepotkal takoveho experta jako jsi Ty. Pak se clovek divi, kde skoncila vstricnost a slusnost. Jde prece jen o zakon a znam z legislativy desitky nejasnych pripadu a spornych bodu, co a jak vykladat. Pokud mu nechces pomoci, nech si svou kudlu klidne v kapse v jakékoliv poloze a neotravuj tady zivot. Samozrejme plati co psal Honza Pok..
Příteli, reagoval jsem (na rozdíl od tebe) na položenou otázku a přímo odpovídal Sašovi, kterého trochu lituji, protože jsem mu zřejmě způsobil duševní újmu. Bylo by záhodno, kdyby sis přečetl ty tři řádky, které máš nad okénkem, do kterého jsi napsal ten svůj výplod. Přesto se na tebe nezlobím, i když mě přímo napadáš.....
MrKos - samozřejmě máš pravdu, je více nejasností v RŘ a v BP a nejen tam.
Ale otázka Saši má jednoznačnou odpověď : "ANO" a skutečně nesvědčí o jeho rybářských kvalitách, ať je začátečník, nebo ne. Na tuto otázku by mu odpověděl kterýkoliv rybář, kterého potká u vody a proto si myslím, že do MRKu nepatří.
Je však dále zbytečné rozebírat ZPŮSOBY rybolovu.
NPetrson - Profil | St 23.8.2006 5:59:07
NJKL - Profil | Út 22.8.2006 9:09:01
NMrKos - Profil | Út 22.8.2006 6:34:06
ofšem prakticky máš pravdu a být jen přítomen většinou nestačí...
NJKL - Profil | Po 21.8.2006 21:26:05
NBosanac - Profil | Po 21.8.2006 21:11:44
NJKL - Profil | Po 21.8.2006 20:57:53
NBosanac - Profil | Po 21.8.2006 20:52:30
NJKL - Profil | Po 21.8.2006 20:44:25
NBosanac - Profil | Po 21.8.2006 20:38:22
NTopaga | Po 21.8.2006 19:37:39
NMrKos - Profil | Po 21.8.2006 14:20:56
ostatně Brachu : jaký Ty máš názor na mojí teorii uvedenou ve dvou předchozích příspěvcích?
NMr.Stick - Profil | Po 21.8.2006 14:16:56
NMrKos - Profil | Po 21.8.2006 14:14:35
když si to vyložím po svém tak můžu vesele bobkařit a přitom vláčet mrtvou či živou rybku opatřenou trojháčkem... a nemůže mi nikdo říct ani zbla... maximálně bych rozlícené RS, pro podložení svých slov o tom že plavačkuju, prut před očima občas položil do vidličky :-)) osobně je mi to fuk a už si ani nepamatuju kdy jsem naposledy chytal na dva pruty ale jen poukazuju na možnost nevědomosti...
NMr.Stick - Profil | Po 21.8.2006 14:08:46
A co se týče tvého dotazu, mám absolutní tmu :o) nejvíc to vystihl kolega silvan :o)
NMrKos - Profil | Po 21.8.2006 14:01:54
a když už jsi tak chytrej tak mi vysvětli rozdíl mezi plavanou a vláčením při lovu na rybku... :-) a pro případnou nejasnost podotýkám že i při plavané je dle BP připuštěna možnost že není nutný splávek a případně lze použít trojháček a nástrahu aktivně vodit ... :-)
NMrKos - Profil | Po 21.8.2006 13:29:31
NMr.Stick - Profil | Po 21.8.2006 13:07:23
Nsilvan - Profil | Po 21.8.2006 13:05:46
NMrKos - Profil | Po 21.8.2006 10:41:12
jinak nic proti Tobě, Sašo... a kombinovat můžeš prakticky cokoliv... cílová ryba není podstatná, podstatná je technika... takže jak psali pánové níže když budeš vláčet tak jen jeden prut a jinak můžeš dva...
NHonza Pok. - Profil | Po 21.8.2006 10:33:57
Včera jsem viděl, jak člověk, který měl RL i povolenku, společně s kamarádem, co neměl oprávnění, vláčeli. Jeden ulovil větší štiku a neuměl jí zabít (zkoušel to nožem a pěstí do hlavy).
Takže pánové, lepší dotaz začátečníka než být dobytkem a pytlákem s RL, RŘ a povolenkou...
NTopaga | Pá 18.8.2006 15:41:17
Nbrach - Profil | Pá 18.8.2006 14:30:29
Když si přečtu otázku podobného znění, která svědčí o jistém ignoranství, otvírá se mi kudla v kapse.
Dá se to přirovnat ke člověku, který udělal autotesty, dostal řidičák a ptá se, jestli může jezdit na červenou (s trochou přehánění tady vidím paralelu.
NHonza Pok. - Profil | Pá 18.8.2006 7:04:18
Pokud by jsi chtěl zkušet vláčet (tahat ve vodě různá cingrlátka a kusy gumy), tak to můžeš dělat jen pomocí jednoho prutu. Ten druhý nech odpočívat na břehu tak, aby nebyl háček ve vodě.
Hodně zdaru!
P.S. neboj se ptát, protože jsem už potkal několik rybářů, co možná měli zkoušky, ale chytali na tři pruty. Z těch si příklad neber...
Kde to žije - všechna témata
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:40NRybáři vs ochránci přirody 83
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
13:13NDivoký potočák nebo granulák? 61
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...











