- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
jak chutna jeseter ?
Proc se jeseter tak malo v CZ vysazuje ?
Jak chutna jeho maso, je opravdu bez malych kosti ?
Jak chutna jeho maso, je opravdu bez malych kosti ?
Autor diskuse: dedek51 - , 26.7.2006 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
15 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NIgor - Profil | Po 31.7.2006 10:54:52
Pokud vím, tak na žádném ze soukromáků, kde se vysazují, se nesmí brát.
NPetrson - Profil | Ne 30.7.2006 1:52:48
Myslím, že jeseter malý, který kdysi býval hojný v dolních tocích Dyje a Moravy, by si zasloužil repatriaci. Je škoda, že tato ryba, jejíž úlovky v původním souvodí dosáhnou tak počtu prstů na 1 ruce za rok, v našich vodách chybí. Nemám pocit, že by se tím něčemu uškodilo, protože tento druh by akorát vhodně doplnil původní říční ryby - parmy, ostroretky, podoustve...Navíc je dobrým bioindikátorem. A nezapírám, že bych jeho maso alespoň jednou rád ochutnal. Jenže, jak už Hrouzek naznačil, asi by nejdřív muselo dojít k evoluci v myšlení těch, kteří tvoří zarybybňovací plány.
Co se ale týče jiných druhů jeseterů, byl bych velmi opatrný. I vzhledem k tomu, že jde o silně reofilní druhy, nepovažoval bych jejich vysazování za přínosné. Přesto jejich znamenité přírůstky ve vhodných (soukromých) vodách s písčitým dnem leccos naznačují.
Co se ale týče jiných druhů jeseterů, byl bych velmi opatrný. I vzhledem k tomu, že jde o silně reofilní druhy, nepovažoval bych jejich vysazování za přínosné. Přesto jejich znamenité přírůstky ve vhodných (soukromých) vodách s písčitým dnem leccos naznačují.
Nšvec - Profil | Čt 27.7.2006 13:03:56
Heinz :jak kdy.Už jsem chytl několik jeseterů a někteří se nechali táhnout jako kus hadru,o nějakém boji natož výskocích se jim asi ani nezdálo.Někteří ale hópó fest.
NHeinz - Profil | Čt 27.7.2006 10:46:25
Měl jsem na prutě 11kg jesetera, jak chutná zatím nevím, ale souboj s ním lepší než s kaprem. Než ho dostaneš k břehu , tak udělá 3 výskoky, ten první následuje okamžitě po záběru. Super adrenalin...
Nšvec - Profil | Čt 27.7.2006 8:11:59
Tady z těch odpovědí budou mít určitě radost majitelé soukromáků ve kterých se tato ryba vyskytuje.-))
Nšeptal - Profil | Čt 27.7.2006 7:21:58
Chuťově znamenitý, místo kostí snadno chrupem překonatelné chrupavky v zanedbatelném množství, po vyjmutí hřbetní struny - jakési imitace páteře, lze konzumovat jako rohlík. Blbě se čistí - kůže jak z pošťácký kabely a furt produkuje děsně smrkanců. A proč by se vysazoval? Nejsme v Sovětském Svazu.
NRobert(původní) - Profil | Čt 27.7.2006 6:49:03
Jeseter je dost dobrá ryba, na Ukrajině je v hospodě dražší než candát. Malé kosti opravdu nemá. Není ani moc tučný, ani moc suchý, tak akorát.
NJapčák - Profil | Čt 27.7.2006 0:16:41
V jestřabicích jsem Ho lapl doruky, v naprosté mělčině (na muchy a na přívlač moc nejdou) alespoň mě a sežrat ho , no takový hlad zatím nemám .....
Takže na otázku odpověď nemám.....
Takže na otázku odpověď nemám.....
NPyzda | Čt 27.7.2006 0:01:38
Hrouzek : jsi asi jeden z mála, pardů soukromáků, který může posoudit jeho chuť. Do svazovek se bohužel, nebo bohudík nenasazuje. Neříkej, že si ho nekoštnul?
NHrouzek - Profil | St 26.7.2006 15:22:40
Jeseter je natolik zajímavá ryba, že bych takovou otázku nikdy nenapsal...
Vysazuje se pro masaře, ne pro ostatní menšinu co si chtějí zachytat i další druhy ryb.... Tak proč vysazovat něco jiného než klapříky..
Jinak co se týká chutnosti této ryby, určitě bude vynikající...
Vysazuje se pro masaře, ne pro ostatní menšinu co si chtějí zachytat i další druhy ryb.... Tak proč vysazovat něco jiného než klapříky..
Jinak co se týká chutnosti této ryby, určitě bude vynikající...
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
13:13NRybáři vs ochránci přirody 82
13:13NDivoký potočák nebo granulák? 61
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...











