- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Dvouruční muškařský prut
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Nvraník - Profil | St 8.5.2013 21:34:43
NTukan - Profil | St 8.5.2013 18:17:50
Doufam že bekovka sedí :-))
NM_D - Profil | St 8.5.2013 16:43:20
http://yuenmah.blogspot.cz/2011/07/roll-cast-vs-switch-cast.html
"I often get questions from people starting out in Spey casting to explain what is a switch cast. Here is a video I made to illustrate the difference between a switch cast and a roll cast. Switch cast is the foundation of all Spey type cast and is often the first cast to learn when starting out Speying. While a traditional roll cast is limited in its D-loop size, a switch cast allows for a much deeper D-Loop to be formed and can achieve better casting distance. The switch cast is also sometimes referred to as a jump roll."
Nvraník - Profil | St 8.5.2013 16:30:09
byl to žert Tukane, proto ten smajlík .....:-) Zcela vážně bylo myšleno pouze to, že tvé bekovky jsou lepší než SW či DH.....A k těm prutům : jsem mírně pokročilý začátečník, asi jako většina na MRKu. Oba druhy mám a ve Švédsku se mi lépe hází krátkým SW. Nechci se ani zapojovat do diskuze, protože nachytáno nemám, jsem pořád žákem. Pobavily mě jen zážitky z Norska jak tam partičky čechů mávali kolem hlavy 15 stopejma klackama nad rybama kolem 5 kil....
Jako kdybych tady nebyl, musím se učit, potom něco můžu psát.
Pips
souhlasím plně, nemusí se tam tak úplně dobře brodit, stačí že máš, jako všude nahoře na severu, za zády les....
NPips - Profil | St 8.5.2013 15:19:29
NTukan - Profil | St 8.5.2013 9:04:55
Switch rod od firem jako Sage, nebo Loomis nejsou zrovna levne.
V řece kde chytam pravě metrovy ryby jsou.
NŘízek 5,21 - Profil | St 8.5.2013 8:19:44
NPike - Profil | St 8.5.2013 8:15:24
Nvraník - Profil | St 8.5.2013 5:06:40
Switch není ani levný ani univerzální - jako tvoje bekovky...ku.wa a když k němu doladíš lajny nebudeš se chtít tahat s DH, teda pokud v řece nejsou metrové ryby..... :-)
NTukan - Profil | Út 7.5.2013 23:18:15
NPips - Profil | Út 7.5.2013 22:05:46
NPips - Profil | Út 7.5.2013 21:59:33
Nmlíčnák - Profil | Út 7.5.2013 18:07:47
Njehla - Profil | Út 7.5.2013 17:22:32
Nmlíčnák - Profil | Út 7.5.2013 17:03:22
NM_D - Profil | Út 7.5.2013 11:09:52
Njehla - Profil | Út 7.5.2013 7:25:32
Nseko - Profil | Út 7.5.2013 0:47:16
Nja.ump - Profil | Út 7.5.2013 0:08:21
NTukan - Profil | Po 6.5.2013 23:10:51
Nstrejka - Profil | Po 6.5.2013 22:50:17
Nja.ump - Profil | Po 6.5.2013 22:46:03
NTukan - Profil | Po 6.5.2013 22:23:49
Rád se nechám poučit, protože se v teto problematice pohybuji krátce. Co jsem napsal je to, co jsem četl. Zdroje jak jsem již uvedl, čaposopis Trout and salmon a kniha The complete salmon fisher od Malcolma Greenhalgha plus par informaci s lidma co double hand chytaji celej život. Buď konkrétní Miloši
NTukan - Profil | Po 6.5.2013 22:23:26
Switch rod mi připada jako kočkopes, navic z hloubi duše se mi protiví univerzální věci. Borci v Trout a Salmon časopisu dělali loni recenzi začinali článek slovy o tom že pochybují že to k něčemu je, ale že po konci testu si dokažou představit uplatnění, to hovoří za vše.
Proto jsem si koupil sedmičku a teď nedavno i double hand.
Nseko - Profil | Po 6.5.2013 20:20:32
To switch znamena ze mozes menit techniky ,sposob lovu a hazania s jenim prutom a lajnov.Co je bblbost.Nie ze mozes odsrobovat fighting butt
NŘízek 5,21 - Profil | Po 6.5.2013 19:36:55
i switch prut má být v jednom kuse.
NM_D - Profil | Po 6.5.2013 17:13:33
NTukan - Profil | Po 6.5.2013 16:09:31
Nseko - Profil | Po 6.5.2013 16:04:14
Nseko - Profil | Po 6.5.2013 15:48:08
NPips - Profil | Po 6.5.2013 14:23:14
NTukan - Profil | Po 6.5.2013 2:06:11
NPips - Profil | Ne 5.5.2013 0:39:51
NPips - Profil | So 4.5.2013 23:09:14
NŘízek 5,21 - Profil | So 4.5.2013 22:58:35
Nvelký Rejnbouw - Profil | Pá 3.5.2013 22:59:01
NPips - Profil | Pá 3.5.2013 19:10:18
NPips - Profil | Pá 3.5.2013 19:04:12
Dvouručák je určen k házení s mokrou mouchou přes proud s překážkou za zády na vzdálenosti 10m a více. Pokud s ním děláš něco jiného, tak můžešstále velmi dobře chytat ryby. Já si třeba na nymfu beru 10stopou 4ku a na plavačku 6m bologňéze :)
Njehla - Profil | Pá 3.5.2013 19:01:57
vocas nechám řádně zapařit a vyzkouším to (ale aby mě cestou nevyloučili z kolektivu)..:-))))
NPips - Profil | Pá 3.5.2013 18:58:05
Rybu občas dá i když budeš máčet v příboji svůj ocas a rejdit okolo něj podběrákem :)
NJirka_K - Profil | Čt 2.5.2013 21:53:45
Nseko - Profil | Čt 2.5.2013 21:29:10
Nu.x.a. - Profil | Čt 2.5.2013 21:18:32
Njehla - Profil | Čt 2.5.2013 21:16:49
Nu.x.a. - Profil | Čt 2.5.2013 19:18:13
NRoyale with Cheese 3 - Profil | Čt 2.5.2013 10:30:28
Pak ještě existuje DFH , pokud se nepletu.
NJirka_K - Profil | St 1.5.2013 22:41:38
Nvelký Rejnbouw - Profil | St 1.5.2013 22:25:25
Njehla - Profil | St 1.5.2013 21:58:34
NPips - Profil | St 1.5.2013 21:51:51
1. DH je na velkou řeku. To je základ.
2. DH hází nejlépe malé mouchy a plovoucí a intermídové lajny. Pak je délka hodu a úsilí vynaložené v naprosto optimálním poměru. 30m jedním mrdem, bez většího úsilí. Čím těžší moucha a těžší lajna, tím strašnější je odhodit mouchu. Jarní chytání se Sink 6 lajnama a těžkýma trubicema není o házení(teplota vody okolo 4-7C). Nikdo s tím pořádně házet nedokáže ani není nutno. Voda je studená a ryby jedou většinou okolo břehu v jarní rychlé vodě nebo jsou u dna za šutrem.Je to spíše těžká nymfa. V létě(voda 12C a více) a na podzim se moucha tahá 15cm pod hladinou a podle proudu se může dát trošku těžší palice, ale S3 je asi maximum. Intermída stačí na 90% letního chytání.
3. Chytat s DH štiky je pičovina jak mraky. Velká moucha má strašný odpor vzduchu a šňůra nemá dostatek energie na zvednutí mouchy z vody a odhoz na optimální vzdálenost. S DH se moucha netahá až pod nohy , kde dravci obvykle mouchu dobírají a to je to nejdůležitější. Takže na štiky si beru osmu nebo wobler.
4. DH je skvělá věc a strašně rád s tím chytám. Mít v ruce pořádnej klacek je boží pocit, ale za ty roky jsem pochopil, že je to čistě zbraň na lakse a mořáky na řece, kdo říká něco jinýho nemá dostatečně naházeno.
Nstrejka - Profil | Út 30.4.2013 19:21:47
http://www.orvis.com/store/product.aspx?pf_id=0H2K
Njehla - Profil | Pá 22.3.2013 18:25:09
Nvraník - Profil | Pá 22.3.2013 17:52:08
Njehla - Profil | Pá 22.3.2013 16:10:35
Nimagicien - Profil | Pá 22.3.2013 15:43:54
Njehla - Profil | Pá 22.3.2013 12:23:49
kolega mě upozornil na zajímavý odkaz, ale ty to budeš určitě znát:
http://www.canerods.com/Rodmaking2.html
Kde to žije - muškaření
20:08NRybářská videa: Jeden rychlý SUMEC na zahájení s vábničkou a belly boatem 1
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:25NPovídání JEN o vázání a muškách 22020
PoNO muškách, umělých 34433
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
Co je nového - muškaření + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...

















