Pousteni ryb

Vim,ze asi tahle otazka tu jiste nekde padnout musela,ale ja ji nenasel.. a tak po vcerejsi a dnesni vyprave se vas ptam...proc pustit rybu?Vcera jsem byl u vody a ptal se rybaru jak to jde...rekli ze moc ne,ale vezir meli plny malych cejnku a plotic..to same asi na dalsich 5ti mistech..dnes jsme sel chytat okouny..tak si vlacim a najednou koukam ze plavackar vedle me je hrabe do pytliku..a ne velke...samy 12-25cm,evidentne vytahl minimalne jednoho ktereho jsem pustil, ten jeden byl bez ploutvicky...chytil jsem i sivena cca35cm a pustil ho,rekl mi proc jsem ho poustel a tak jsem se s nim dal do debaty co z tech okounku ma...rekl: "Proc bych je poustel?Driv jsem to delal taky,ale
pak prijde blbec s cervem a nebo rybickou a za 3dny to co pustim chytne a sezere,tak jestli to mam sezrat ja nebo on.."
PS:A tak se vas ptam:
1)Jake mate pocity z pousteni ryb?

2)Co z toho mate,ze kdyz ji pustite,nekdo jiny ji sezere?

3)Jak dlouho si myslite ze na vasi vode prezije do dalsiho uloveni(napiste cca sirku reky nebo rozlohu vody)?
PS:Omluvte gramaticke chyby,jsme jeste lidsky poter:)
Autor diskuse: R3F13X - Profil , 8.7.2006 dravci - druhy ryb, rekordy

NMichal | Pá 14.7.2006 9:10:24

šeptal: kam chodíš ty ? odpověz jen, jsi-li si jist, že to tady nečte tvá drahá choť :-)

    Nšeptal - Profil | Pá 14.7.2006 8:56:19

    Pike: Někdo chodí pro zážitky k vodě, jiný třeba do bordelu. Tím argumentuju na podobné dotazy já.

      NPike | Pá 14.7.2006 8:52:10

      Ano, to byla dobra pripominka. Spousta lidi se pta, co z toho mam, vrazim do toho prachy a ryby nenosim. Je to tu nejak divne zazite, ze bys mel aspon naplnit mrazak. Z toho, ze lepim letadla nebo chodim na fotbal taky nemam nic a nikdo se nad tim nepodivuje

        NDev - Profil | Pá 14.7.2006 8:40:39

        Me osobne se nejvice libi,kdyz chytim treba rybu na sterku a kdyz ji opet vracim do vody..proste se mi libi jak pokazde uplave a jde jeste docela dlouho videt,jelikoz je cista voda.A to at je jaka je,tim myslim velikost tak i druh ryby. Nemuzu ovsem rict ze zadnou rybu si nevezmu,to ne...Taky mi doma rikaji at uz konecne neco prinesu,takze jedine ryby co VYJIMECNE beru domu tak je kapr max MAX! do 60 a nekdy stiku,ale na ty nechodim,jen kdyz jdu nane cilene,to plati i v pripade sumce.U toho sumce nevim jestli bych nevzal i velikeho,ja zatim chytil jen metroveho :) ...

        Spousta lidi v mem okoli se me pta,co z toho mam,proc je poustim kdyz davam do rybareni tolik penez...Jedine co muzu udelat je usmat se a s klidem rict " Ja je chytam pro radost,ne pro jidlo"

        Kdyz to shrnu tak mam z toho dobry pocit ze jsem tu rybicku pustil a ze kdyz bude cim dal vice takovych lidi tak na se vody budou lepsi.Nevim co muze byt hezciho nez tahat velke ryby,a ne jen sotva chytit nejakeho miroveho kapra a to jeste k tomu kazdy hned vezme a sezere,a jeste se s tim chvasta ze KONECNE chytil miroveho kapra .. Prave to slovo konecne je uz na nekterych vodach opravdu KONECNÉ.

          NMichal | Pá 14.7.2006 8:36:16

          Bruno: všichni jsme zvrhlíci, měli by nás všechny zavřít za vraždu :-) I když se Refresh, který je mimochodem slušnej vůl, chvástá, že si nikdy rybu nevzal, tak by mu měli přišít minimálně ublížení na zdraví spousty ryb a omezování jejich osobní svobody a zavřít ho taky :-)

            Nšeptal - Profil | Pá 14.7.2006 8:21:00

            Bruno.fly: :o)))

              NBruno.fly - Profil | Pá 14.7.2006 8:16:00

              šeptal: Ale jednu vyjímku by snad udělat mohl a hodit si mašli :o)))

                NBruno.fly - Profil | Pá 14.7.2006 8:14:25

                Tak sem se tím prokousal a taky sem se bavil.
                Ten Refresh je kokot a né extrémista. Machruje tu s jídlem za devět kol a mluví o inteligenci, ale jeho pravopis má slabiny. Možná tím, že je to asi podle mejlu Slovák, pokud ten mejl ovšem platí.

                Jási někdy rybu vezmu a někdy zas pouštím.
                Mám MP i PP a třeba na MP jse byl letos 2x posedět a pokecat s kamarády. chytil jsem plotici a ocásek použil na candoše, kterej nepřišel. Takže sem taky zvrhlý hovado.

                Na PP jsem raději a když chytím pěknýho Duháka, tak si ho vezmu.
                Potoky a Lipany pouštím.
                Odsuzovat někoho za to, že si vzal rybu? Blbost, když to nepřehání.

                A takovej sport jako křeč a rybíz, kdy člověk tahá rybu na jemnej cajk tak dlouho až se jí svalovina zahltí kyselinou mléčnou a ryba má vysokou pravděpodobnost to nerozdejchat, je sport na hovno.

                Ale to už sme zas někde jinde.

                  Nšeptal - Profil | Pá 14.7.2006 7:56:11

                  Refreš: Když nehodláš brát jakémukoliv tvoru život, předpokládám, že NIKDY nechytáš na žížalu, nebo červa. A v rámci ohledu vůči rybám používáš výhradně BL háčky.

                    NNoe | Pá 14.7.2006 5:56:20

                    Japčák - určitě si vybíráš ty nejhezčí a samosebou ty co nejlépe chutnají, viz dravce, kterých je v našich vodách oproti letem minulým, o xx procent méně. all - Jinak, HEZKÉ VĚCI SE NĚNIČÍ......
                    vždy roním slzu, když pa-rybář vytáhne třebas lína a se slovy ten je hezký jej zabije...

                      NMr.Stick - Profil | Čt 13.7.2006 23:21:48

                      @Azbest: Děkuji za udání směru vaše prozřetelnosti :o)))))))) já snad padnu :o))) takhle jsem se dlouho nezasmál...Azbest rulezzzz :o)

                        NAzbest - Profil | Čt 13.7.2006 23:19:09

                        hajzlové!!!Vůbec nedokážete ocenit kvalitního jedince,který jest na úrovni několikrát převyšující tu Vaši.Místo abyste si z něho vzali příklad a taky se krmili pokrmy "bezmasatými"(jak je sám nazývá-zřejmě také příklad nadúrovňově vzdělanostní mluvy) a správně drahými(třeba mořské řasy na houbách),tak jen závidíte a haníte světce pověřeného prozřetelností,aby Vás vedl.Hanba Vám.Nedivím se,že Vámi opovrhuje a odmítá s Vámi komunikovat.Proč by měl házet perly sviním?Ale mě jistě odpoví,neb já jej pochopil a pokořil se.

                          NKlikař - Profil | Čt 13.7.2006 22:26:22

                          Refreš: jak to tak pročítám tak bych tě tipnul na nějakýho sektáře! Víš mně nevadíte,do tý doby než ku..va otevřete hubu a začnete kvákat ty vaše hovadiny.Jo a podle toho kam si napsal že chodíš jíst bych tě zařadil do sekce snílků.Víš jak jeden řek ,, děláš machry a hajzly máš na chodbě"

                            NJapčák - Profil | Čt 13.7.2006 22:04:45

                            Ryby jsem žral, žeru a budu žrát, samozřejmě si vybírám a jsou na zpestření jídelníčku.....
                            A ty anonymní supernadinteligente není ti líto chuděrky plotičky když ji zhltne (a šetrně nezabije) např štika ?
                            To musíš vymlátit všechny predátory konec konců i nás - lidi !!!
                            Né všichni papáme v nej restauracích kořínky za litr a ryby nám jednoduše (mě jen některé) chutnají....
                            PS - MRK sleduji ze začátku a nepamatuji se že by se tady někdo tak představil, ikdyž máš asi hromadu titulů ale pro mě jsi blb...

                              Nrosi | Čt 13.7.2006 21:36:41

                              Chlapi, teď vážně. Za poslední tři roky jsem si vzal pár duháhů,žádného lipana a jednoho potočáka - přes 50cm a to jen se zvědavosti, protože při odháčkování jsem v jeho tlamě viděl ploutev. Byl to potočák kolem 30cm částečně v rozkladu. Nebít té ploutve, šel by zpět do revíru.

                                NGroow | Čt 13.7.2006 21:31:15

                                Mirek-zl > Já se nezlobím, vždyť tady nejde o mě.

                                Azbest > jj, tak.

                                  NAzbest - Profil | Čt 13.7.2006 21:26:40

                                  Todle je a dycky bude kontroverzní téma a nikdy jinak.

                                    NMirek-zl - Profil | Čt 13.7.2006 21:25:13

                                    Groow: stavím se k tomu tak, že jsem loni sežral 12 kg ryb, letos mám vzítého jednoho kapra ale přišlo mě to tady jako v parlamentu , tak jsem si dovolil trochu humoru. Nezlob se prosím tě.

                                      NGroow | Čt 13.7.2006 21:24:28

                                      prichy > Tím jsem chtěl říct, že každý se k problematice C&R staví jinak. Jsou tady defakto tři skupiny. Řekněme dvě extrémní(pouštěči a masaři) a ti někde v středu. To kam se člověk řadí je jen jeho věc.

                                        Nprichy - Profil | Čt 13.7.2006 21:20:46

                                        Groow: nerozumime si, ale to je fuk, nechci byt tim, kdo to tu viri