Pousteni ryb

Vim,ze asi tahle otazka tu jiste nekde padnout musela,ale ja ji nenasel.. a tak po vcerejsi a dnesni vyprave se vas ptam...proc pustit rybu?Vcera jsem byl u vody a ptal se rybaru jak to jde...rekli ze moc ne,ale vezir meli plny malych cejnku a plotic..to same asi na dalsich 5ti mistech..dnes jsme sel chytat okouny..tak si vlacim a najednou koukam ze plavackar vedle me je hrabe do pytliku..a ne velke...samy 12-25cm,evidentne vytahl minimalne jednoho ktereho jsem pustil, ten jeden byl bez ploutvicky...chytil jsem i sivena cca35cm a pustil ho,rekl mi proc jsem ho poustel a tak jsem se s nim dal do debaty co z tech okounku ma...rekl: "Proc bych je poustel?Driv jsem to delal taky,ale
pak prijde blbec s cervem a nebo rybickou a za 3dny to co pustim chytne a sezere,tak jestli to mam sezrat ja nebo on.."
PS:A tak se vas ptam:
1)Jake mate pocity z pousteni ryb?

2)Co z toho mate,ze kdyz ji pustite,nekdo jiny ji sezere?

3)Jak dlouho si myslite ze na vasi vode prezije do dalsiho uloveni(napiste cca sirku reky nebo rozlohu vody)?
PS:Omluvte gramaticke chyby,jsme jeste lidsky poter:)
Autor diskuse: R3F13X - Profil , 8.7.2006 dravci - druhy ryb, rekordy

NGroow | Čt 13.7.2006 21:17:31

Mirek-zl > Pokud uvažuješ takhle tak to je pěkná kravina. Podle tebe by asi příroda padla na hubu kdyby nebylo šlechetných rybářů, kteří rybu zabijou ... a přírodě tak vlastně pomůžou, že ...

    NGroow | Čt 13.7.2006 21:15:54

    prichy > Samozřejmě je na jednotlivci jak se k tomu postaví.
    A tak myslím, že aktivní přístup k tomuto problému je správný a myslím, že lidičky kteří se sdružují do C&R klubu to myslí vážně(ale to je trochu mimo téma). Nic víc nic míň.

      NMirek-zl - Profil | Čt 13.7.2006 21:07:46

      Chlapi, zas to s tím pouštěním nepřehánějte, nebo jak se tam ty ryby nahromadí, tak ať zas není povodeň ! Každý extrém je blbě.

        Nprichy - Profil | Čt 13.7.2006 21:06:49

        Groow: rikam....osobni zkusenost...pust par ryb pred jinym...mozna to donuti cloveka k premysleni, myslim, ze prave tyto debaty - hadky k dobru veci neprispeji vubec
        (sam ryby beru ve velmi malem mnozstvi..pro uplnost)

          Nrosi | Čt 13.7.2006 20:58:12

          Ku..a ja se snad poseru smíchy!
          Refresh: nevím proč sem taháš vzdělání a finanční zázemí. Jestli je s tebe doma baba posraná kolik umíš vydělat zlaťáků a jak je umíš debilně utratit za kus žvance tak ať, ale sem to netahej .... Když máš love, super výbavu a auto co Tě doveze cestou necestou, polem nepolem až k vodě, neznamená to, že jsi dobrý rybář ( to nezmění ani deset titulů před a za jménem), tím se může stát i člověk z nejnižší sociální vrstvy. Je to o tom, jak to člověk cítí a stejné je to i s pouštěním. Mimochodem, v hlavě se mi zjevil guláš v podobě rybáře lítajícího po lese s ostře nabitým mušákem snažící se přelstít aspoň zajíce, když neuspěl s rybama - to po tvém příspěvku!

            NGroow | Čt 13.7.2006 20:57:55

            Jen jak jsem pročítal tuhle diskusi, tak jsem přišel na to, že spousta lidí si neumí obhájit svůj post ať PRO či PROTI. Žádné kloudné argumenty až na vyjímky jsem nenašel.

              Nprichy - Profil | Čt 13.7.2006 20:55:36

              R3F13X: nedaval jsi stejnou otazku na chytej? Vis moc proti masareni neudelas...vetsinou z toho vznikne debata podobna tehle a to se jen kazdy z nas placame po rameni a je to cele k H.....nicemu, vem kamose na ryby, poustej pred nim a zkus ho presvedcit, aby taky tu a tam necemu dal svobodu...(duvody jsou jasne, kazdy z nas chce chytat velke a zdrave ryby)

                Nprichy - Profil | Čt 13.7.2006 20:52:00

                co sledujete touhle debatou? (no musim napsat jeste par pismenek i kdyz nechci....ted me to snad pusti)

                  Nxycht - Profil | Čt 13.7.2006 20:44:11

                  Noe: aha, tak to sorry...:-) nedošlo mi to

                    NAzbest - Profil | Čt 13.7.2006 20:35:55

                    Frostty-:-)))))))

                      NNoe | Čt 13.7.2006 20:34:59

                      xycht, pike - to se z toho mého příspěvku nedá poznat, že to bylo myšleno s nadsázkou?

                        NFrostty - Profil | Čt 13.7.2006 20:20:25

                        Kolči - ®: ja ti nevím, bral sem to podle sebe...ja jím hlavně vepřáky a skoťáky:-)))...a občas vemu nějakou rybu...a nedokažu si představit že vyhodim 9kil za vývar z blatouchu "pocukrovanej" květy muškátu:-))))

                          NKolči - Profil | Čt 13.7.2006 20:18:20

                          Frostty: a ty si snad myslel ze tam zere maso?:-)

                            NFrostty - Profil | Čt 13.7.2006 20:13:06

                            Refresh: milovníku všeho živého pojed se mnou na exkurzi na jatka..ukažu ti jak se sprovodi 100 "živých tvorů" během 15 minut..život není jen pohoda, klíídek, tabáček a silně pochybuji že bys na kytičkách a kořínkách vyrostl v tak zdatného a inteligentního člověka jako zajiste seš:-)))) a nebo sem se zmýlil a v té "povrchni" restautraci pojídaš kopřivy...

                              Nmedvěd - Profil | Čt 13.7.2006 20:02:30

                              Já bych tedy za dvacet deka flákoty skoro talíř nedal.V tý zakouřený hospodě je to spousta gulášů,utopenců a svěženek

                                NKolči - Profil | Čt 13.7.2006 19:54:33

                                Azbest: :-DDDDD

                                  NAzbest - Profil | Čt 13.7.2006 19:53:24

                                  Refresh-fakt nutně potřebovat zvýšit svoje vzdělanost a tak prosit velký myslitel a bibliofyl o svěření informace co být ten mimozemský slovo zbohem a jestli být možné přeloýžit do jazyka nevzdělanců,kteří třeba nemít ani obyčejná prostřední škola....Děkovat velice hodně,tlouct vděčně hlava o podlaha a ukrutně se kořit před velký myslitel Bwana Kubwa.

                                    Nxycht - Profil | Čt 13.7.2006 17:59:39

                                    Noe: rybaření je lov...přece nemůže bejt sport činnost, kterou nějaký zvíře trápim...svym způsobem to trápení je...

                                      NKolči - Profil | Čt 13.7.2006 17:24:31

                                      Refresh: nevim, proc do tyhle otazky tahas ukoncene ci neukoncene vzdelani...

                                        NMr.Stick - Profil | Čt 13.7.2006 17:21:49

                                        @Refresh: Hmmm...tebe bych chtěl potkat osobně...to by fakt stálo za to...a jak píše Azbest, když teda máš tak vysoké vzdělání, vysvětli to, na co se tě ptal...mimochodem, sám ročně vezmu tak 5 až 10 ryb, povětšinou kaprů...a co teď, jsem masař? A mám vůbec právo vzít živému tvoru život...ANO, porazil jsem ho a jako predátor, ho taky můžu zabít...ale narozdíl od predátorů 4nohých, já můžu taky s pocitem zadostiučinění onen napůl získaný cizí život darovat...