- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pousteni ryb
pak prijde blbec s cervem a nebo rybickou a za 3dny to co pustim chytne a sezere,tak jestli to mam sezrat ja nebo on.."
PS:A tak se vas ptam:
1)Jake mate pocity z pousteni ryb?
2)Co z toho mate,ze kdyz ji pustite,nekdo jiny ji sezere?
3)Jak dlouho si myslite ze na vasi vode prezije do dalsiho uloveni(napiste cca sirku reky nebo rozlohu vody)?
PS:Omluvte gramaticke chyby,jsme jeste lidsky poter:)
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nnofish - Profil | So 20.6.2015 19:00:58
Jedu něco zkusit vybrat. Zdar
Nu.x.a. - Profil | So 20.6.2015 18:59:40
Nnofish - Profil | So 20.6.2015 18:33:35
NParanoidní Schizofre - Profil | So 20.6.2015 18:20:17
kde se to v těch lidech bere.....
Nu.x.a. - Profil | St 17.6.2015 18:50:49
NBláža - Profil | St 17.6.2015 16:43:46
Nfreddys - Profil | Út 16.6.2015 22:29:54
Nu.x.a. - Profil | Út 16.6.2015 22:23:31
NBláža - Profil | Út 16.6.2015 20:48:54
Mých 6-7 kaprů co si ročně vezmu když na něj mám chuť kaprolovcům neubere. Sypou je horem dolem. A klidně si ho vezmu paličkou jak píšeš. Stejně si radši kupuji mořské.
Takový extrémisti v Ch a P by měli chodit na léčení. To není urážka, to je konstatování.
NEsiizzMe - Profil | Út 16.6.2015 20:47:10
když tady napíše.."uvolni místo nám slušnejm"
To je dost ujetý;)
Npouštěč - Profil | Út 16.6.2015 20:37:48
NEsiizzMe - Profil | Út 16.6.2015 20:33:44
Npouštěč - Profil | Út 16.6.2015 20:07:45
Ale jak říkám, jsem taky zastánce Tvého stylu lovu a v jeho dodržování jsem stejně důsledný, ale soudit člověka podle toho, že jí ryby...
NEsiizzMe - Profil | Út 16.6.2015 19:54:20
Jenomže někteří lidé si je berou dom nebo prodávají kdesi v hospodě proto, aby se jim to vrátilo, to co do těch ryb vrazí(jídlo,vybavení, atd..)
NEsiizzMe - Profil | Út 16.6.2015 19:52:02
Nesnáším lidi kteří ryby berou jen pro obživu a né pro zábavu, nesnáším to ,že si ryby berou domů pro to, aby se jim to vrátilo za to, co do těch ryb vráží!
Nu.x.a. - Profil | Út 16.6.2015 19:38:50
Npouštěč - Profil | Út 16.6.2015 19:12:40
pasáž: Chceš být masař? buď.
Voda ti to vrátí..;)
mě opravdu dostala :D
Zajímalo by mě jak to voda vrací? Já jsem si v životě nevzal ani šupinu, ale proč označit někoho kdo vezme rybu pro svou obživu jako masaře... Ikdyby si vzal 50 ryb ročně, znamená to, že jeho rodina zkonzumuje jednu rybu týdně. To je podle mě normální a ještě málo. Ikdyž já sám ryby nejím, pouštím a nikomu je ani nedávám, díky mému přesvědčené pouštět. Ale to je jen vsuvka. Ale prostě jde vidět jak jde svět do zádele...
NEsiizzMe - Profil | Út 16.6.2015 18:22:13
Vám slušným rybářů,:! vy co berete ryby?
Pff, já ryby neberu vůbec a myslím že je to 100000000x lepší než to vaše masaření, čus.
NSkřivánek - Profil | Út 16.6.2015 17:55:17
Nu.x.a. - Profil | Út 16.6.2015 17:47:44
NRK - Profil | Út 16.6.2015 17:13:51
Upozorňuji, že já bych to neudělal, ale je mi to vcelku šumák, protože s tím nic neudělám.
Ale spíš si kladu otázku-proč ho ten člověk bere? Chci si dát kapra? Tak si ho chytím-třeba padesátku-je polévka , třeba 8 porcí. Jsem nenažranej(v dobrém-já taky hodně jím)-vezmu si dva.
Jsem otesánek, vezmu si za tři tejdny dalšího. Nechápu na co 13kg kapra. Je mi jasné, že do udírny. Ale proč si nevzít dva normální(argument, že to se nevyplatí roztopit udírnu neberu, rybaření je koníček) To pozvu celou vesnici? Nebo umírá rodina hlady a blíží se zima?
Určitě ten člověk není zrůda-prostě si vezme 13kg šupíka, ale normální rybář, kterej nemá průmyslovou zpracovnu by to asi neudělal. To je podle mne to, oč tu běží. Mám rád ryby, tak si vezmu-sem tam. Ale nervu to do udíren, jak úchyl, nervu to do mrazáku na zlé časy. Když půjdu do krámu, tak taky nekoupím celou 13kg tresku. A to pominu, že nejlepší kapři jsou ti malí, ale to vědi na Západě-my jsme tady přes ,,bůčky" Je mi jasné, že se někoho třeba dotknu. Prostě podle řádů si může kdo chce vzít třeba 672 kaprů za rok, ale jak bychom se pak nazvali humorně-nějakou trefnou přezdívkou? Třeba hovado? Kretén? Nic jiného mě nenapadá..............teda napadá, ale nebyl bych slušný................
NEsiizzMe - Profil | Út 16.6.2015 16:16:03
neberu žádnou rybu dom,neberu! :)
protože je nejím, a to doopravdy:)
chytám,nejím ale pouštím:)
To co sníš,už v životě nechytíš.
NEsiizzMe - Profil | Út 16.6.2015 16:14:55
Víš proč?
Mám z toho pak dobrej pocit, a nedělá mi dobře když vidím jak někdo bere rybu paličkou;)
Chceš být masař? buď.
Voda ti to vrátí..;)
Nrybomaniak - Profil | Út 16.6.2015 12:26:01
Nfreddys - Profil | Út 16.6.2015 12:08:25
Npoky82 - Profil | Út 16.6.2015 9:58:25
NJouricek - Profil | Po 15.6.2015 22:20:17
NBláža - Profil | Po 15.6.2015 22:12:02
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 22:04:54
Už není čas, takž si napiš co je třeba :-)
NPřemas - Profil | Po 15.6.2015 21:52:33
PS: Vydry mají mladé, rodinky, ale až potkáš dva dospělé samce v párečku na procházce, tak zavolej, přijedu se podívat :o))
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 21:44:10
Ne děkuji, ztráta času.
Neber to osobně, žij ve zdraví dál a ukončíme to.
NPřemas - Profil | Po 15.6.2015 21:41:22
Nansa - Profil | Po 15.6.2015 21:40:26
Horné miery sú nezmysel ktorý asi nikdy nebudem rešpektovať,pretože ako chovateľ hospodárskych zvierat viem ,že staré jedince v chove sú málo produktívne a teritoriálne podstatne obmedzujú mladšie-produktývnejšie ročníky rýb.
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 21:37:39
Prý jsem arogantní, no nevím, třeba i jo... Možná mi spíš už leze krkem to jak lidi kecají, aniž by se zeptali/nastudovali si, základní věci. Furt všichni brečí, jak je málo ryb a přitom se (mimo kaprařů) snaží zaměřit na to chytit co nejvíc, klidně prcků... Pak nepochopí blbce, co raději chytí desetinu ryb, ale snaží se ty malé zbytečně nepoškozovat.
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 21:31:41
Pokud to chceš zcela nechat na přírodě, ok. Pronajmi si vodu a nech si tam ryby vesele vegetit. Jenže od toho tu jako rybáři nejsme. Stejně jako myslivci si také nepronajímají honitby za účelem pozorování zvěře. Samozřejmě, někdo má pro zábavu akvárko, jiný rybník.
Jen tě chci upozornit, že třeba myšlenka revíru (neplést si s chovem ryba odlovem udicí) , kde se budou chytat a pouštět všechny ryby, případně třeba budou záměrně lovit a přitom pouštět určité druhy, by zcela jistě brzy narazilo u ochránců přírody a podobně. A je to pochopitelné. Lov je lov, ale záměrné týrání zvířat pro zábavu je prostě blbost.
PS: poradím ti. Pokud víš, kde je málo třeba dravců, navrhni prostě několik let jejich plného hájení a ne chytání a pouštění...
Tohle vzdávám, je to jak s malým dítětem co má přehled jen v tom, že je všechno na prd, ryb je málo a za vše můžou rybáři a je jim to úplně jedno.
NPřemas - Profil | Po 15.6.2015 20:37:55
NJouricek - Profil | Po 15.6.2015 20:31:54
Npoky82 - Profil | Po 15.6.2015 20:27:10
NJouricek - Profil | Po 15.6.2015 20:15:34
NBláža - Profil | Po 15.6.2015 20:09:05
Dravci rostou většinou mnohem rychleji než kapři, a přesto nestačí dorůstat. Kapra , kterých je neomezené množství, a pořád je sypou klidně sežer, násaďáků jsou ve vodách tuny, ale na malou rybku radši nechytej, většina dravců zhyne po zásazích rybářů....
NJouricek - Profil | Po 15.6.2015 19:57:36
Nschiwa - Profil | Po 15.6.2015 19:52:00
NBláža - Profil | Po 15.6.2015 19:50:22
Jouricek >> Samozřejmě. A jaká prosím? MImochodem, jak rychle rostou dravci?
Už se těším, až budu pouštět polomrvého candáta, protože blbec zavede horní míru, díky tomu, že někteří jedinci berou 80-ku jako strašnou vzácnost, protože to nikdy nechytli...
Horní míra u štiky, je zajisté potřeba, vždyť na osmdesát roste tak straaaaašně dlouho.... (nebo kolik dáme tu horní míru? 120cm?)
Zamysli se nad tím, vždyť má pravdu. Takových diskuzí se tady vedlo už tuny, a je to k ničemu...
NJouricek - Profil | Po 15.6.2015 19:44:45
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 19:21:36
Přirozená reprodukce, je velice často nedostačující. To je prostě fakt. A pokud chceš aby se ryby v klidu třely a množily, je nejlepší vůbec je nechytat a jít si chytit ty tři do roka, co sníš.
Kormorán se vyhýbá obydleným částem až na ty, co jsme x krát viděl na takových místech. Jak na videích, tak na vlastní oči. Vydra nevyžere 10km vody? Fakt je tak teritoriální? Hele, až jich uvidíš 8-10 pohromadě (je pravda že na rybníce), budeš se asi divit. S tím, že je na x kilometrech vždy jen jedna, bych nesouhlasil, stejně tak jako zajisté víš, že kolikkrát najde i jeden jediný rybník uprostřed polí, i když okolo není jiná voda.
Ty ryby z vod díky rybářům mizí. Na druhou stranu, by na některých místech vůbec nebyly, protože jsou tam díky rybolovu. Nebo by tam byly úplně jiné ryby.
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 19:15:55
Nschiwa - Profil | Po 15.6.2015 18:46:32
NBláža - Profil | Po 15.6.2015 17:12:11
Na rozdíl od tebe o rybách ví víc, než jen jak se chytají a pouští.
Nsvaro - Profil | Po 15.6.2015 17:03:59
To čo potrebujeme je horný limit pre ulovené kusy - howg
NJouricek - Profil | Po 15.6.2015 17:03:04
NJouricek - Profil | Po 15.6.2015 17:01:21
NBláža - Profil | Po 15.6.2015 16:04:47
NMrknato - Profil | Po 15.6.2015 15:07:39
Nkakr - Profil | Po 15.6.2015 14:39:55
a) vybraných druhů ryb po dobu jejich hájení z důvodu ochrany jejich rozmnožování,
b) vybraných druhů ryb, které nedosáhly nejmenší lovné míry, z důvodu ochrany těchto druhů ryb,
NMrknato - Profil | Po 15.6.2015 14:29:14
Nkakr - Profil | Po 15.6.2015 14:21:18
NMrknato - Profil | Po 15.6.2015 14:03:23
NPřemas - Profil | Po 15.6.2015 13:53:48
Když tam ryby nebudou, nemá se co rozmožovat.
Vydra je teritoriální, a není schopna sežrat ryby na 10km úseku. Tedy pokud tam ty ryby jsou jak mají být. Včetně mřenek, vranek, proudníků, tloušťů atd...
Kormorán se obydleným částem vesměs vyhýbá.
PS: Rybáři mají velký podíl na úbytku ryb. Je alibistické toto popírat. Nebo se ty ryby z těch rybníků, přehrad, nebo řek v obydlených částech měst vypařují??
Njaroslavstehlikst - Profil | Po 15.6.2015 13:14:09
přesně moje řeč :D
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 12:21:15
U nás lipani jsou. Do vody se dávají. Že je lidi sežerou dřív než kormorán, se tak trošku nedivím. Zní to blbě, ale je to tak. Ano, budeme všechno pouštět, stejně t bude prd platné, když obce, zemědělci, povodí, vodáci, majitelé vodních elektráren, si dělají co chtějí a nikomu to nevadí.
K té likvidaci ohrožených druhů. Viz odstavec výše. Nevím, jesli je lov likvidací druhu. Podle mě, je třeba spíš se už konečně vyprdnout na to věčné sypání kaprů do vody, naučit lidi, že kapra si musí doslova "vydříd" jako každou jinou rybu a začít se věnovat i jiným druhům. Bohužel, nejsem tak naivní, že bych věřil, že na to jednou dojde. Ono prostě nejde až tak o to, že rybáři třeba vychytali štiky. Ale o to, kolik, jakých se do té vody dá a že ne v každé vodě se jim bude dařit. To samé lín a podobně.
Jako sorry, ale udělat rybník, kde se budou dávat dravci a nebudou odnášet, je fajn myšlenka. Ale dnešní rybolov je postaven na tom, že se ryby loví a odnáší. Na pouštění jsou soukromáky. Druhá věc je, že se z toho stalo krmení lidí kaprem, které stojí peníze a ty jinde chybí. Mi se to taky nelíbí, to se neboj. Podobně pstruhovky. Můžeš se snažit zarybňovat, ale tím, že to lidi všechno budou pouštět celou situaci nezachráníš, nevěřím tomu, dokud máme kormorány, vydry na každém potoce a x věcí, co jim ničí životní prostředí, fakt ne.
NPřemas - Profil | Po 15.6.2015 11:57:27
Nechat osudu není něco jako, hele Lojzo přeci to tu nenecháme. Jen to jen z důvodu udržení populace daných druhů ryb. Lidi řvou kde je lipan, ale to, že jim roky ve své hamižnosti kroutili krkem, na to všichni zapomněli ...
Nikdo není proti konzumaci ryb, ale pokud se nesmyslně likvidují ohrožené rybí druhy, a dalším se zadělává na jejich vyhynutí, tak je asi nějaký problém, který by se měl co nejdříve řešit ... mluvím o místních republikových podmínkách.
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 7:08:38
Ano, můžeš nechat ryby osudu. Otázka je. Kdo zaplatí nájem za tu vodu a režie okolo, z čeho a kde pak budou lovit lidi mající rybařinu rádi a přitom konzumující ryby. Rybolov je prostě pořád lov a ne žádný sport - sportovní týrání ryb. Samozřejmě, pokud najdeš dost sportovců, dáte dohromady dost peněz na vodu a ryby, není problém si sportoviště vytvořit. Ale chtít to na svazových vodách, je vrchol sobectví.
U nás prostě žereme ulovené ryby. Je na tom postavený celý systém. Až tu budeme mít mořské ryby za pr korun, a sladkovodní levnější než výběrové hovězí, věřím, že spousta lidí si to maso raději koupí.
Proč bych někam jezdil? Jeď ty jinam, když se ti nelíbí, kde chytáš a je tam prd. Ty se cítíš jako strašně ublížený, že tam máte málo ryb? No tak chytej jinde. Já dodneška nepochopil, kde se to láme mezi "hodně a málo" ryb. Jaká je optimlní frekvence záběrů za hodinu a podobně... Jeden den chytím 5 ryb, pak třeba čtyři dny ani čudlu, asi to bude tím, že jich během těch 4 dní rapidně ubylo a je jich málo.
NVarada - Profil | Po 15.6.2015 7:03:01
Chodil jsem na jeden rybníček na mrtvou rybku na candáta.Nikonu to moc nebralo,staří rybáři držkovali že tam snad candáti nejsou atd. Na konci léta bohužel přišel úhyn ryb a všichni čuměli co tam vyplavalo za kusy...ono totiž chytat dravce nejde jsko ploticena plavanou...
A k otázce pokud chytnu rybu a vím že ji zpracuju tak bych byl blázen kdybych ji pustil,a ještě kdyby mě k tomu někdo nutil,horní míra u jakékoliv ryby je neobhajitelný nesmysl jdoucí proti smyslu lovné míry.Dravcú musí být už z principu míň než třeba kaprů,někde se podle mě třeba štik vysazuje zbytečně moc.
Takže poušténí zdravých nehájených ryb mi zpúsobuje utrpení a jde přímo proti smyslj rybolovu.Kapry pouštím často,je jich moc a nikdo to furt nechce žrát a nemam mrazák.Ale chytiit štiku,sumce,candáta,úhoře,pstruha,okouna,lína ve velikosti větší než mírové je pro ně jistá smrt a konec na pekáči:-)
NPřemas - Profil | Po 15.6.2015 6:02:44
Nechceš porovnávat se zahraničím, ale i u sousedů na západ mají oproti nám, rybí ráj ...
Nastínil jsem vodu, kde se dravé ryby nechávají přirozenému osudu. A to je právě ta problematika, že mnoho lidí si takovou vodu neumí představit. Natož pochopit ...
Na stav svazových vod si nestěžuješ. Není problém přijet na VČ moře, a všem nám to tu ukázat. Jací jsme to lemplové, když tu prdlajs chytáme ...
Ndonald5 - Profil | Ne 14.6.2015 22:06:13
Nnofish - Profil | Ne 14.6.2015 22:01:04
Nnofish - Profil | Ne 14.6.2015 21:59:33
Horní míry někde mají, jinde ne, zase nepřeháněj
soukromáky, kde je hromada ryb po hromadě sem netahej, dej se prachy, udělám ti ho taky, to myslím vážně.
Nezapomeň, že na severu mají i mořské ryby, daleko víc hektarů na počet rybářů a že ryby tak žerou, to se neboj....
J8 si na svazové revíry nestěžuji. Kde mají dravci podmínky, tam jsou. A jaký je optimální počet? Tolik, že i "lepl" co se podívá na video na mrku chytí po dvacet minutách metrovku štiku? ....
Ndonald5 - Profil | Ne 14.6.2015 21:47:46
Ntrubadurek - Profil | Ne 14.6.2015 21:43:44
NPřemas - Profil | Ne 14.6.2015 21:22:55
NPřemas - Profil | Ne 14.6.2015 21:20:49
Kde to žije - dravci
9:23NÚhoří sezona 2012 10520
7:44NBurza na přívlačové nástrahy 33417
PáNFotky ryb pouze na přívlač 107199
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...















