Pousteni ryb

Vim,ze asi tahle otazka tu jiste nekde padnout musela,ale ja ji nenasel.. a tak po vcerejsi a dnesni vyprave se vas ptam...proc pustit rybu?Vcera jsem byl u vody a ptal se rybaru jak to jde...rekli ze moc ne,ale vezir meli plny malych cejnku a plotic..to same asi na dalsich 5ti mistech..dnes jsme sel chytat okouny..tak si vlacim a najednou koukam ze plavackar vedle me je hrabe do pytliku..a ne velke...samy 12-25cm,evidentne vytahl minimalne jednoho ktereho jsem pustil, ten jeden byl bez ploutvicky...chytil jsem i sivena cca35cm a pustil ho,rekl mi proc jsem ho poustel a tak jsem se s nim dal do debaty co z tech okounku ma...rekl: "Proc bych je poustel?Driv jsem to delal taky,ale
pak prijde blbec s cervem a nebo rybickou a za 3dny to co pustim chytne a sezere,tak jestli to mam sezrat ja nebo on.."
PS:A tak se vas ptam:
1)Jake mate pocity z pousteni ryb?

2)Co z toho mate,ze kdyz ji pustite,nekdo jiny ji sezere?

3)Jak dlouho si myslite ze na vasi vode prezije do dalsiho uloveni(napiste cca sirku reky nebo rozlohu vody)?
PS:Omluvte gramaticke chyby,jsme jeste lidsky poter:)
Autor diskuse: R3F13X - Profil , 8.7.2006 dravci - druhy ryb, rekordy
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nnofish - Profil | So 20.6.2015 19:00:58

u.x.a. >> tak pokud chceš za každou rybu cenu, není na místě si vybírat :-)
Jedu něco zkusit vybrat. Zdar

    Nu.x.a. - Profil | So 20.6.2015 18:59:40

    nofish >> ja minulí roku pouštěl padesátky ale nic většího jsem nechyt minulý rok jsem měl takříkajíc "bezcandátavmražáku" letos jim dám zatím sem nechyt žádného já totiž nejsem nijak zdatný rybář a rybám moc nedám..

      Nnofish - Profil | So 20.6.2015 18:33:35

      u.x.a. >> ty "děcka" (ne věkem) tady, v životě nepochopí, proč jsi třeba takového 80cm candoška vzal a 50ky pouštíš... Otázka je, proč to nepochopí...., Já to tipiju na to, že tomu prostě nedají všechno a chytají max ty 50ky :-)

        NParanoidní Schizofre - Profil | So 20.6.2015 18:20:17

        jeden by řekl, že hospodští jsou živi z nákupů kaprů pod cenou od krvežiznivích masařek, naštěstí Alibabišovi registrační pokladny asi udělají této nechutné kaprošmelině utrum....
        kde se to v těch lidech bere.....

          Nu.x.a. - Profil | St 17.6.2015 18:50:49

          Bláža >> hlavně že se pouští, ještě horší je hláška místo ryby si dej párek.. :-)

            NBláža - Profil | St 17.6.2015 16:43:46

            u.x.a. >> Když pouštíš, tak můžeš všechno... Dobrá hláška, a takhle to pak dopadá. Ukázkové trápení živočicha....

              Nfreddys - Profil | Út 16.6.2015 22:29:54

              EsiizzMe >> Ahoj, přiznám se, že sem chtěl původně reagovat dříve a poněkud jinak, srdnatěji. Ale poté sem si na něco vzpomněl...Tak jenom napíšu svůj názor, zkus nad tím uvažovat s chladnou hlavou. Pořádně se zamysli nad tím, co zde napsali někteří starší kolegové, kteří se rybařině a dění kolem ryb věnují daleko daleko déle než ty nebo já. A zkus si uvědomit, že "ortodoxní Chyť a pusť", kdy agresivně hlásáš svoji pravdu a rád by si ji nutil ostatním, je stejně špatné, jako opačný extrém - tedy plnění mražáků a prodávání po hospodách (což je jen tak mimochodem podle mě jen kachna). Představ si, že by ti někdo nařídil každou mírovou rybu nekompromisně zabít - i takové jsou dnes návrhy (v zahraničí od ochránců zvířat). Ovšem rozhodně ti necpu svoje názory, jen takový podnět k zamyšlení.

                Nu.x.a. - Profil | Út 16.6.2015 22:23:31

                takhle dopadá pouštění ryb...nevím jestli se to rybám líbí,tohle ještě jde,mám známeho který byl kaprař kůli jezeru vrbenský s tím seknul a chytá sumce,říkal že nic ošklivějšího než kapř na Vrbnu nnikdy neviděl....

                  NBláža - Profil | Út 16.6.2015 20:48:54

                  EsiizzMe >> To si piš, že mi to voda vrací a v dobrém, jsem tam rád za každou chvíli relaxu. ;o)) Až jednou nachytáš tolik kaprů, co já už jsem pustil...

                  Mých 6-7 kaprů co si ročně vezmu když na něj mám chuť kaprolovcům neubere. Sypou je horem dolem. A klidně si ho vezmu paličkou jak píšeš. Stejně si radši kupuji mořské.

                  Takový extrémisti v Ch a P by měli chodit na léčení. To není urážka, to je konstatování.

                    NEsiizzMe - Profil | Út 16.6.2015 20:47:10

                    pouštěč >> A mě označili jako jako někoho "neslušného"
                    když tady napíše.."uvolni místo nám slušnejm"
                    To je dost ujetý;)

                      Npouštěč - Profil | Út 16.6.2015 20:37:48

                      EsiizzMe >> to bude ale podstatně menší část, tady jsi označil někoho masařem přes internet, jen proto že jí ryby... to mě připadne ujeté :D :-)

                        NEsiizzMe - Profil | Út 16.6.2015 20:33:44

                        pouštěč >> Ale někteří je jen nejí, znám toolik lidí, kteří je prodávají v hospodě, aby se jim to všechno vrátilo! :)

                          Npouštěč - Profil | Út 16.6.2015 20:07:45

                          EsiizzMe >> Dobře, ti mě taky vadí, ale prostě nemůžeš kemo hodit každého kdo si vezme rybu proto, aby ju snědl do jednoho pytle s masařema... Vždyť na to má právo :-) a je to potrava, ne hračka...
                          Ale jak říkám, jsem taky zastánce Tvého stylu lovu a v jeho dodržování jsem stejně důsledný, ale soudit člověka podle toho, že jí ryby...

                            NEsiizzMe - Profil | Út 16.6.2015 19:54:20

                            pouštěč >> Moc se neřechtej;)
                            Jenomže někteří lidé si je berou dom nebo prodávají kdesi v hospodě proto, aby se jim to vrátilo, to co do těch ryb vrazí(jídlo,vybavení, atd..)

                              NEsiizzMe - Profil | Út 16.6.2015 19:52:02

                              u.x.a. >> Nebuď chytrý;)
                              Nesnáším lidi kteří ryby berou jen pro obživu a né pro zábavu, nesnáším to ,že si ryby berou domů pro to, aby se jim to vrátilo za to, co do těch ryb vráží!

                                Nu.x.a. - Profil | Út 16.6.2015 19:38:50

                                EsiizzMe >> tak je neber, i když nebereš tak stejně zabíjíš(zažrané ryby, lov na nástražky, atd) mě lov pro zábavu např . nepřijde normální..

                                  Npouštěč - Profil | Út 16.6.2015 19:12:40

                                  Poslední roky reaguji v diskusích zcela ojediněle, ale tady jsem se teď opravdu zasmál :D :D

                                  pasáž: Chceš být masař? buď.
                                  Voda ti to vrátí..;)
                                  mě opravdu dostala :D
                                  Zajímalo by mě jak to voda vrací? Já jsem si v životě nevzal ani šupinu, ale proč označit někoho kdo vezme rybu pro svou obživu jako masaře... Ikdyby si vzal 50 ryb ročně, znamená to, že jeho rodina zkonzumuje jednu rybu týdně. To je podle mě normální a ještě málo. Ikdyž já sám ryby nejím, pouštím a nikomu je ani nedávám, díky mému přesvědčené pouštět. Ale to je jen vsuvka. Ale prostě jde vidět jak jde svět do zádele...

                                    NEsiizzMe - Profil | Út 16.6.2015 18:22:13

                                    u.x.a. >> Do koho tady valíš?
                                    Vám slušným rybářů,:! vy co berete ryby?
                                    Pff, já ryby neberu vůbec a myslím že je to 100000000x lepší než to vaše masaření, čus.

                                      NSkřivánek - Profil | Út 16.6.2015 17:55:17

                                      RK >> Masa Bob :) a jinak u nás, MO České Budějovice 2, se smí vzít maximálně 50 ks ušl. ryb a po překročení si musíš koupit novou povolenku :) ale mě je to stejně jedno :) moc ryb neberu (nechytím) :)))

                                        Nu.x.a. - Profil | Út 16.6.2015 17:47:44

                                        EsiizzMe >> tak to raději nechytej ryby vůbec, nebudeš zbytečně zabírat místo nám slušným rybářům co ryby občas bereme, nemám teď na mysli kapraře co chytají v březnu na filety to jsou zase pytláci a prasata to je něco jiného..

                                          NRK - Profil | Út 16.6.2015 17:13:51

                                          Tady někdo psal, že si vezme šupíka 13kg a ušetří tím malé.
                                          Upozorňuji, že já bych to neudělal, ale je mi to vcelku šumák, protože s tím nic neudělám.
                                          Ale spíš si kladu otázku-proč ho ten člověk bere? Chci si dát kapra? Tak si ho chytím-třeba padesátku-je polévka , třeba 8 porcí. Jsem nenažranej(v dobrém-já taky hodně jím)-vezmu si dva.
                                          Jsem otesánek, vezmu si za tři tejdny dalšího. Nechápu na co 13kg kapra. Je mi jasné, že do udírny. Ale proč si nevzít dva normální(argument, že to se nevyplatí roztopit udírnu neberu, rybaření je koníček) To pozvu celou vesnici? Nebo umírá rodina hlady a blíží se zima?
                                          Určitě ten člověk není zrůda-prostě si vezme 13kg šupíka, ale normální rybář, kterej nemá průmyslovou zpracovnu by to asi neudělal. To je podle mne to, oč tu běží. Mám rád ryby, tak si vezmu-sem tam. Ale nervu to do udíren, jak úchyl, nervu to do mrazáku na zlé časy. Když půjdu do krámu, tak taky nekoupím celou 13kg tresku. A to pominu, že nejlepší kapři jsou ti malí, ale to vědi na Západě-my jsme tady přes ,,bůčky" Je mi jasné, že se někoho třeba dotknu. Prostě podle řádů si může kdo chce vzít třeba 672 kaprů za rok, ale jak bychom se pak nazvali humorně-nějakou trefnou přezdívkou? Třeba hovado? Kretén? Nic jiného mě nenapadá..............teda napadá, ale nebyl bych slušný................

                                            NEsiizzMe - Profil | Út 16.6.2015 16:16:03

                                            u.x.a. >> Nevláčím:)
                                            neberu žádnou rybu dom,neberu! :)
                                            protože je nejím, a to doopravdy:)
                                            chytám,nejím ale pouštím:)
                                            To co sníš,už v životě nechytíš.

                                              NEsiizzMe - Profil | Út 16.6.2015 16:14:55

                                              Bláža >> Za prvé ošklivý v žádném případě nejsou! ;)

                                              Víš proč?
                                              Mám z toho pak dobrej pocit, a nedělá mi dobře když vidím jak někdo bere rybu paličkou;)
                                              Chceš být masař? buď.
                                              Voda ti to vrátí..;)

                                                Nrybomaniak - Profil | Út 16.6.2015 12:26:01

                                                myslím, že když si za rok odnesete 5 kapru 2 amury 1 dravce tak je to v pořádku...

                                                  Nfreddys - Profil | Út 16.6.2015 12:08:25

                                                  svaro >> Jo jo, to je přece jasný, že z podměrečných ryb vyrostou rovnou ty velký a ty budou ve vodě navždy. :-)

                                                    Nsvaro - Profil | Út 16.6.2015 10:30:46

                                                    poky82 >> OMG - no comment :o/

                                                      Npoky82 - Profil | Út 16.6.2015 9:58:25

                                                      Jouricek >> Pokud se budou brát velký, tak malý mužou bezproblémů dorůst. :))

                                                        NJouricek - Profil | Po 15.6.2015 22:20:17

                                                        Přemas >> myslim,že hádat se s nim nemá cenu,starého psa novým kouskům nenaučíš a s tím alibismem,co tu předvádí mu ani nic nevysvětlíš

                                                          NBláža - Profil | Po 15.6.2015 22:12:02

                                                          nofish >> Nemáš za co, jen mi vadí, že mnozí podlehnou masáži chyť a pust, a už vůbec nevědí jak je to s vlastním životem ryb. Stačí se trochu zajímat a přečíst trochu odborné literatury, případně příspěvky zde od lidí, kteří se tím opravdu zabývají, a nemají před očima rudé skvrny, když někdo vezme velkou rybu. Já osobně jsem taky spoustu věcí načetl až zde, ale to musí číst i věci, které se nezabývají jen honimírstvím za co nej rybou a masírováním si svého ega. Třeba jim to jednou dojde. Je zvláštní, že se nepozastavují nad tím, proč se do některých nově vyčištěných nádrží třeba nesmějí sadit kapři, asi by jim to nabouralo představu o jejich ikoně...

                                                            Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 22:04:54

                                                            Přemas >> Přečti si vše znova. jestli musíš mít poslední slovo, měj. Třeba o vydrách a tom co dokáží jsem měl možnost něco vidět, ale ty máš své teorie, praxe je k ničemu.
                                                            Už není čas, takž si napiš co je třeba :-)

                                                              NPřemas - Profil | Po 15.6.2015 21:52:33

                                                              nofish >> No vidíš, a to je přesně to tvé ono. Vnucovat jiným něco, co netvrdili.

                                                              PS: Vydry mají mladé, rodinky, ale až potkáš dva dospělé samce v párečku na procházce, tak zavolej, přijedu se podívat :o))

                                                                Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 21:44:10

                                                                Přemas >> A mám ti snad do nekonečna vysvětlovat, jak se třeba počítá cena povolenky a proč by byla dražší, kdyby bylo méně rybářů? Nebo tě přesvědčovat, že řeky neničí jen rybáři, že kdysi se chytalo taky a ryb bylo víc? Nebo že vydry se chovají jinak, než si myslíš?
                                                                Ne děkuji, ztráta času.
                                                                Neber to osobně, žij ve zdraví dál a ukončíme to.

                                                                  NPřemas - Profil | Po 15.6.2015 21:41:22

                                                                  nofish >> Reagoval jsem jen na to co jsi napsal. Poslední větou jsi to vystihl přesně. Jak to se všemi kolem sebe myslíš ...

                                                                    Nansa - Profil | Po 15.6.2015 21:40:26

                                                                    Ryby púštam iba z dôvodu,že nedosahujú moje lovné miery.Kapor minimálne 50 cm ,šťuka 70 cm,zubáč 60 cm,sumec 85 cm atd.
                                                                    Horné miery sú nezmysel ktorý asi nikdy nebudem rešpektovať,pretože ako chovateľ hospodárskych zvierat viem ,že staré jedince v chove sú málo produktívne a teritoriálne podstatne obmedzujú mladšie-produktývnejšie ročníky rýb.

                                                                      Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 21:37:39

                                                                      Bláža >> Díky za podporu, ale stojí ti to za to? :-)
                                                                      Prý jsem arogantní, no nevím, třeba i jo... Možná mi spíš už leze krkem to jak lidi kecají, aniž by se zeptali/nastudovali si, základní věci. Furt všichni brečí, jak je málo ryb a přitom se (mimo kaprařů) snaží zaměřit na to chytit co nejvíc, klidně prcků... Pak nepochopí blbce, co raději chytí desetinu ryb, ale snaží se ty malé zbytečně nepoškozovat.

                                                                        Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 21:31:41

                                                                        Přemas >> Zarybnění místa rybolovem. Nemá to být spíš zarybnění díky rybolovu? no, tak vzhledem k tomu, že je na vodě vyhlášen rybářský revír, je stanoven plán zarybnění a jak to bude pokračovat dále a díky tomu se tam dávají ryby, pro jejichž lov jsou stanoveny pravidla.
                                                                        Pokud to chceš zcela nechat na přírodě, ok. Pronajmi si vodu a nech si tam ryby vesele vegetit. Jenže od toho tu jako rybáři nejsme. Stejně jako myslivci si také nepronajímají honitby za účelem pozorování zvěře. Samozřejmě, někdo má pro zábavu akvárko, jiný rybník.
                                                                        Jen tě chci upozornit, že třeba myšlenka revíru (neplést si s chovem ryba odlovem udicí) , kde se budou chytat a pouštět všechny ryby, případně třeba budou záměrně lovit a přitom pouštět určité druhy, by zcela jistě brzy narazilo u ochránců přírody a podobně. A je to pochopitelné. Lov je lov, ale záměrné týrání zvířat pro zábavu je prostě blbost.

                                                                        PS: poradím ti. Pokud víš, kde je málo třeba dravců, navrhni prostě několik let jejich plného hájení a ne chytání a pouštění...

                                                                        Tohle vzdávám, je to jak s malým dítětem co má přehled jen v tom, že je všechno na prd, ryb je málo a za vše můžou rybáři a je jim to úplně jedno.

                                                                          NPřemas - Profil | Po 15.6.2015 20:37:55

                                                                          nofish >> Poprosím o vysvětlení, jak vznikne zarybnění místa rybolovem. Děkuji ...

                                                                            NJouricek - Profil | Po 15.6.2015 20:31:54

                                                                            poky82 >> jenže ti malý se každý rok nasazují,zatímco velká doroste už celkem vzácně,takhle to nebereš?

                                                                              Npoky82 - Profil | Po 15.6.2015 20:27:10

                                                                              svaro >> Když zabiju šupíka 13 kg, tak nemusím zabít několik násaďáků. Taky se na to mužeš koukat takhle. Když ryby jím, tak je lepší bouchnout větší rybu než několik malých.

                                                                                NJouricek - Profil | Po 15.6.2015 20:15:34

                                                                                Bláža >> Já neberu žádné ryby,vzal bych ji,pouze v případě,kdybych viděl,že už to fakt nerozplave,.zatim se mi to za šest sezon nestalo,díky bohu.Je od tebe hezké,že mě chceš učit :)))

                                                                                  NBláža - Profil | Po 15.6.2015 20:09:05

                                                                                  Jouricek >> 80-ky nechytá každý den nikdo, ale starší ryba hůře snáší vytažení a pouštění, obzvláště, když bude 100% následovat tradiční miliskování a trápení ryby focením. Proto ji buď pustit hned, a to ještě pokud nebyla vytažena z velkých hloubek, jinak je lépe pro ni ji ukonči život a vzít si ji. Ušetříš jí mnohdy spoustu trápení. Candát není kapr, ten přežije skoro vše, ale i tak je někteří pouštěči dokážou skoro zabít...

                                                                                  Dravci rostou většinou mnohem rychleji než kapři, a přesto nestačí dorůstat. Kapra , kterých je neomezené množství, a pořád je sypou klidně sežer, násaďáků jsou ve vodách tuny, ale na malou rybku radši nechytej, většina dravců zhyne po zásazích rybářů....

                                                                                    NJouricek - Profil | Po 15.6.2015 19:57:36

                                                                                    Bláža >> Ano přesně tohle myslím.Pán evidentně chytá 80tky každou vycházku,tak mu to nepřijde nijak zvláštní.Aroganci přehlížim,na tu jsem tu zvyklej.K tomu candátovi mi přijde zbytečný se vyjařovat

                                                                                      Nschiwa - Profil | Po 15.6.2015 19:52:00

                                                                                      Jouricek >> To není chyba lidí,ale svazu,že si svůj revír nedokáže ohlídat.Kdyby tam projela RS na lodi,zabavila jim pruty a dala mastnou pokutu tak by si to příště rozmysleli.Jenže RS téměř nefunguje a svaz s tím nenadělá nic,maximálně nasype někam z mostu kapře ,aby zacpala většině svazolovcům huby.

                                                                                        NBláža - Profil | Po 15.6.2015 19:50:22

                                                                                        Jouricek >> Myslíš tenhle?

                                                                                        Jouricek >> Samozřejmě. A jaká prosím? MImochodem, jak rychle rostou dravci?
                                                                                        Už se těším, až budu pouštět polomrvého candáta, protože blbec zavede horní míru, díky tomu, že někteří jedinci berou 80-ku jako strašnou vzácnost, protože to nikdy nechytli...
                                                                                        Horní míra u štiky, je zajisté potřeba, vždyť na osmdesát roste tak straaaaašně dlouho.... (nebo kolik dáme tu horní míru? 120cm?)

                                                                                        Zamysli se nad tím, vždyť má pravdu. Takových diskuzí se tady vedlo už tuny, a je to k ničemu...

                                                                                          NJouricek - Profil | Po 15.6.2015 19:45:58

                                                                                          schiwa >> Co k tomu říct,lidi jsou hovada

                                                                                            NJouricek - Profil | Po 15.6.2015 19:44:45

                                                                                            Bláža >> To,že je člověk mladý,neznamená automatický,že musí být neznalý.Mnohý příklad máme,že tomu bývá občas právě naopak...tím ovšem netvrdím,že jsem znalý,to bych si nedovolil.Sice z něho asi občas vypadne i něco racionálního,ale to jak zareagoval na můj komentář mi stačí

                                                                                              Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 19:21:36

                                                                                              Přemas >> No tak vzhledem k tomu, že rybařina s sebou nese nějaké režie, by při zachování ploch vod, byla zajisté povolenka daleko dražší.

                                                                                              Přirozená reprodukce, je velice často nedostačující. To je prostě fakt. A pokud chceš aby se ryby v klidu třely a množily, je nejlepší vůbec je nechytat a jít si chytit ty tři do roka, co sníš.

                                                                                              Kormorán se vyhýbá obydleným částem až na ty, co jsme x krát viděl na takových místech. Jak na videích, tak na vlastní oči. Vydra nevyžere 10km vody? Fakt je tak teritoriální? Hele, až jich uvidíš 8-10 pohromadě (je pravda že na rybníce), budeš se asi divit. S tím, že je na x kilometrech vždy jen jedna, bych nesouhlasil, stejně tak jako zajisté víš, že kolikkrát najde i jeden jediný rybník uprostřed polí, i když okolo není jiná voda.

                                                                                              Ty ryby z vod díky rybářům mizí. Na druhou stranu, by na některých místech vůbec nebyly, protože jsou tam díky rybolovu. Nebo by tam byly úplně jiné ryby.

                                                                                                Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 19:15:55

                                                                                                Jouricek >> rada do života, nečti profily, někteří lidi tam záměrně klamou :-D

                                                                                                  Nschiwa - Profil | Po 15.6.2015 18:46:32

                                                                                                  Jouricek >> To s hladomorem nemá nic společnýho.Třeba tady na Slapech chytají už od jara z hauseboatů a motorových jachet dravce jen ,aby měli čerstvou rybu na gril , nějaké míry nebo hájení neřeší a žádní chudáci to rozhodně nejsou.

                                                                                                    NBláža - Profil | Po 15.6.2015 17:12:11

                                                                                                    Jouricek >> Jsi ještě mladý a neznalý. Na profil nekoukej, a čti příspěvky a zjistíš, že příspěvky kolegy nofish jsou určitě více přínosné, než tvé volání po všech možných mírách...
                                                                                                    Na rozdíl od tebe o rybách ví víc, než jen jak se chytají a pouští.

                                                                                                      Nsvaro - Profil | Po 15.6.2015 17:03:59

                                                                                                      Na ryby chodím preto, že si chcem oddýchnuť, trochu zregenerovať, vychutnať si zdolávačku pekného kapra - amura - jesetera... Proste pre radosť z lovu. Ryby púšťam. Púšťam, pretože mám z toho dobrý pocit a pretože nemám potrebu zapratať mrazák do posledného rožku. Občas pravdaže niečo domov donesiem (aby som frajerke zalepil ústa :D) ale ide vždy o násadové kusy. Stretám samozrejme aj rybárov - mäsiarov. Chápem, že je to pre nich normálne, že sú tak naučený, že z ich pohľadu je všetko ako má byť. Snažim sa pochopiť, že majú zžitý názor že čo nie je v chladničke, to sa nepočíta. Snažím sa byť tolerantný a neriešim že niekto nachytá 30 kusov drobotiny aby ich večer hodil sliepkam... Čo ale nechápem - a nikdy nepochopím - prečo musia od vody vláčiť aj veľké-staré kusy. Koľko radosti mi urobí taký 13 kilový šupík zo zväzovej vody, Prečo ten pocit nedopriať aj niekomu inému - prípadne aj sám sebe keď ho chytím o dva roky znova a bude ťažší o dve kilá? Veď taká ryba ani nemôže dobre chutiť. Určite by sa mi z nej vzpriečila kosť v hrdle...
                                                                                                      To čo potrebujeme je horný limit pre ulovené kusy - howg

                                                                                                        NJouricek - Profil | Po 15.6.2015 17:03:04

                                                                                                        schiwa >> já bych zvýšil spodní a nasadil horní.Hladomor u nás není,tak proč se s tim srát

                                                                                                          NJouricek - Profil | Po 15.6.2015 17:01:21

                                                                                                          nofish >> Po přečtení tvého profilu jsem usoudil,že bude lepší,zdržet se jakékoliv odpovědi,tvoje reakce mluví sama za sebe,že nic kloudného z tebe nevyleze...

                                                                                                            Nu.x.a. - Profil | Po 15.6.2015 16:27:40

                                                                                                            EsiizzMe >> candáti bereš??

                                                                                                              NBláža - Profil | Po 15.6.2015 16:04:47

                                                                                                              EsiizzMe >> Řekni mi pádnej důvod, proč pouštět zrovna všechny kapry. Ostatní pouštím z 99,9% , ale proč zrovna bych měl pouštět kapra ze 100%. Čím je ta ryba tak vyjímečná, když ty velký pukáči jsou zrovna tak ošklivý....

                                                                                                                NEsiizzMe - Profil | Po 15.6.2015 15:33:29

                                                                                                                Ryby jedině pouštět!

                                                                                                                  NMrknato - Profil | Po 15.6.2015 15:07:39

                                                                                                                  To jsou zakázané způsoby lovu.... a §9 vyhlášky 197/2004 k nim přidává sportovní akce, průzkumné činnosti a hospodaření v chráněných ryb. oblastech. Na tyto zakázané a vyjmenované činnosti může vydat RO vyjímku...... nikoliv na sportovní rybolov, od těď, do nekonečna.....

                                                                                                                    Nkakr - Profil | Po 15.6.2015 14:39:55

                                                                                                                    (3) V rybářských revírech se zakazuje lov

                                                                                                                    a) vybraných druhů ryb po dobu jejich hájení z důvodu ochrany jejich rozmnožování,

                                                                                                                    b) vybraných druhů ryb, které nedosáhly nejmenší lovné míry, z důvodu ochrany těchto druhů ryb,

                                                                                                                      NMrknato - Profil | Po 15.6.2015 14:29:14

                                                                                                                      Někomu zde není jasný rozdíl mezi svazopojmem, svazocílem "sportovní rybolov" a vyjímkou příslušného RO ze zakázaných způsobů lovů, tedy že sportovní akce, tedy i "sportovní rybolov" ve svazohantýrce je zakázaným způsobem lovu.....

                                                                                                                        Nkakr - Profil | Po 15.6.2015 14:21:18

                                                                                                                        Výjimky ze zákazů lovu uvedených v § 13 odst. 3 písm. a) nebo b) zákona lze povolit uživateli rybářského revíru za účelem provádění hospodářské těžby, regulačního odlovu, záchrany rybí obsádky, pořádání SPORTOVNÍCH AKCÍ, průzkumné činnosti nebo pro hospodaření v chráněných rybích oblastech.

                                                                                                                          NMrknato - Profil | Po 15.6.2015 14:03:23

                                                                                                                          trubadurek >> Prosím tě, kde se v právních předpisech uvádí, že výkon rybářského práva (lov ryb), je sportovní rybolov? To je nesmyslná zkratka určité zájmové skupiny rybářů, a podobá se tvrzení, že noční rybolov není zločin a že kdo pouští, může sakovat a lovit na tři udice...... Tady se rodí nesmyly.

                                                                                                                            NPřemas - Profil | Po 15.6.2015 13:53:48

                                                                                                                            nofish >> 30tis. ...? Na to jsi přišel jak?

                                                                                                                            Když tam ryby nebudou, nemá se co rozmožovat.

                                                                                                                            Vydra je teritoriální, a není schopna sežrat ryby na 10km úseku. Tedy pokud tam ty ryby jsou jak mají být. Včetně mřenek, vranek, proudníků, tloušťů atd...
                                                                                                                            Kormorán se obydleným částem vesměs vyhýbá.

                                                                                                                            PS: Rybáři mají velký podíl na úbytku ryb. Je alibistické toto popírat. Nebo se ty ryby z těch rybníků, přehrad, nebo řek v obydlených částech měst vypařují??

                                                                                                                              Njaroslavstehlikst - Profil | Po 15.6.2015 13:14:09

                                                                                                                              Varada >> jako by mě to z huby vypadlo :)



                                                                                                                              přesně moje řeč :D

                                                                                                                                Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 12:21:15

                                                                                                                                Přemas >> OK, zdražíme povolenku a uděláme z toho "zábavu" pro vybrané. To už je moc ohrané. Až bude mít ČRS třeba jen 30 000 členů, už vidím jak tito dají za povolenku 30tis za rok a jak svaz bude mít stejnou "sílu" při prosazování svých zájmů...

                                                                                                                                U nás lipani jsou. Do vody se dávají. Že je lidi sežerou dřív než kormorán, se tak trošku nedivím. Zní to blbě, ale je to tak. Ano, budeme všechno pouštět, stejně t bude prd platné, když obce, zemědělci, povodí, vodáci, majitelé vodních elektráren, si dělají co chtějí a nikomu to nevadí.

                                                                                                                                K té likvidaci ohrožených druhů. Viz odstavec výše. Nevím, jesli je lov likvidací druhu. Podle mě, je třeba spíš se už konečně vyprdnout na to věčné sypání kaprů do vody, naučit lidi, že kapra si musí doslova "vydříd" jako každou jinou rybu a začít se věnovat i jiným druhům. Bohužel, nejsem tak naivní, že bych věřil, že na to jednou dojde. Ono prostě nejde až tak o to, že rybáři třeba vychytali štiky. Ale o to, kolik, jakých se do té vody dá a že ne v každé vodě se jim bude dařit. To samé lín a podobně.

                                                                                                                                Jako sorry, ale udělat rybník, kde se budou dávat dravci a nebudou odnášet, je fajn myšlenka. Ale dnešní rybolov je postaven na tom, že se ryby loví a odnáší. Na pouštění jsou soukromáky. Druhá věc je, že se z toho stalo krmení lidí kaprem, které stojí peníze a ty jinde chybí. Mi se to taky nelíbí, to se neboj. Podobně pstruhovky. Můžeš se snažit zarybňovat, ale tím, že to lidi všechno budou pouštět celou situaci nezachráníš, nevěřím tomu, dokud máme kormorány, vydry na každém potoce a x věcí, co jim ničí životní prostředí, fakt ne.



                                                                                                                                  NPřemas - Profil | Po 15.6.2015 11:57:27

                                                                                                                                  nofish >> Ano, a to je právě jeden ze základních důvodů, proč to u nás vypadá, jak to vypadá. Cena povolenky, rybářem může být kdokoliv, kdykoliv a s čímkoliv atd...

                                                                                                                                  Nechat osudu není něco jako, hele Lojzo přeci to tu nenecháme. Jen to jen z důvodu udržení populace daných druhů ryb. Lidi řvou kde je lipan, ale to, že jim roky ve své hamižnosti kroutili krkem, na to všichni zapomněli ...

                                                                                                                                  Nikdo není proti konzumaci ryb, ale pokud se nesmyslně likvidují ohrožené rybí druhy, a dalším se zadělává na jejich vyhynutí, tak je asi nějaký problém, který by se měl co nejdříve řešit ... mluvím o místních republikových podmínkách.

                                                                                                                                    Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 7:08:38

                                                                                                                                    Přemas >> U sousedů mají rybí ráj? CO já vím od lidí co tam jezdí, tak ten rybí ráj je tvrdě placený a ty peníze jdou asi kam? Sám moc dobře vím, kolik ryb z ČR do toho rybího ráje putuje.

                                                                                                                                    Ano, můžeš nechat ryby osudu. Otázka je. Kdo zaplatí nájem za tu vodu a režie okolo, z čeho a kde pak budou lovit lidi mající rybařinu rádi a přitom konzumující ryby. Rybolov je prostě pořád lov a ne žádný sport - sportovní týrání ryb. Samozřejmě, pokud najdeš dost sportovců, dáte dohromady dost peněz na vodu a ryby, není problém si sportoviště vytvořit. Ale chtít to na svazových vodách, je vrchol sobectví.
                                                                                                                                    U nás prostě žereme ulovené ryby. Je na tom postavený celý systém. Až tu budeme mít mořské ryby za pr korun, a sladkovodní levnější než výběrové hovězí, věřím, že spousta lidí si to maso raději koupí.

                                                                                                                                    Proč bych někam jezdil? Jeď ty jinam, když se ti nelíbí, kde chytáš a je tam prd. Ty se cítíš jako strašně ublížený, že tam máte málo ryb? No tak chytej jinde. Já dodneška nepochopil, kde se to láme mezi "hodně a málo" ryb. Jaká je optimlní frekvence záběrů za hodinu a podobně... Jeden den chytím 5 ryb, pak třeba čtyři dny ani čudlu, asi to bude tím, že jich během těch 4 dní rapidně ubylo a je jich málo.




                                                                                                                                      NVarada - Profil | Po 15.6.2015 7:03:01

                                                                                                                                      Ja si teda myslím že ryb je u nás dost,jako jsou revíry kde je ryb víc a míň ale fajn,nevím co by jste chtěli tahat rybu za rybou?Já loni žádnou velkou dravou nechyt,ale prostě proto že jsem lempl.Viděl jsem zalovit veliký štiky,vím že tu jsou boleni a sumci.

                                                                                                                                      Chodil jsem na jeden rybníček na mrtvou rybku na candáta.Nikonu to moc nebralo,staří rybáři držkovali že tam snad candáti nejsou atd. Na konci léta bohužel přišel úhyn ryb a všichni čuměli co tam vyplavalo za kusy...ono totiž chytat dravce nejde jsko ploticena plavanou...

                                                                                                                                      A k otázce pokud chytnu rybu a vím že ji zpracuju tak bych byl blázen kdybych ji pustil,a ještě kdyby mě k tomu někdo nutil,horní míra u jakékoliv ryby je neobhajitelný nesmysl jdoucí proti smyslu lovné míry.Dravcú musí být už z principu míň než třeba kaprů,někde se podle mě třeba štik vysazuje zbytečně moc.

                                                                                                                                      Takže poušténí zdravých nehájených ryb mi zpúsobuje utrpení a jde přímo proti smyslj rybolovu.Kapry pouštím často,je jich moc a nikdo to furt nechce žrát a nemam mrazák.Ale chytiit štiku,sumce,candáta,úhoře,pstruha,okouna,lína ve velikosti větší než mírové je pro ně jistá smrt a konec na pekáči:-)

                                                                                                                                        NPřemas - Profil | Po 15.6.2015 6:02:44

                                                                                                                                        nofish >>
                                                                                                                                        Nechceš porovnávat se zahraničím, ale i u sousedů na západ mají oproti nám, rybí ráj ...

                                                                                                                                        Nastínil jsem vodu, kde se dravé ryby nechávají přirozenému osudu. A to je právě ta problematika, že mnoho lidí si takovou vodu neumí představit. Natož pochopit ...

                                                                                                                                        Na stav svazových vod si nestěžuješ. Není problém přijet na VČ moře, a všem nám to tu ukázat. Jací jsme to lemplové, když tu prdlajs chytáme ...

                                                                                                                                          Ndonald5 - Profil | Ne 14.6.2015 22:06:13

                                                                                                                                          nofish >> já taky větší, nemusím se pak tolik bát že sežeru nějakou kostičku. Tohle se sem ale moc nehodilo napsat :-D

                                                                                                                                            Nnofish - Profil | Ne 14.6.2015 22:01:04

                                                                                                                                            donald5 >> Akorát zapomínáš na to, že ryba je studenokrevný žovočich. Velký candoš má maso tučnější. Má jakýsi "mezisvalový tuk", jinak dobré. Jsem raději za většího, nemusím zabíjet děti...

                                                                                                                                              Nnofish - Profil | Ne 14.6.2015 21:59:33

                                                                                                                                              Přemas >> ne nepotřebuji na to 30 hodin
                                                                                                                                              Horní míry někde mají, jinde ne, zase nepřeháněj
                                                                                                                                              soukromáky, kde je hromada ryb po hromadě sem netahej, dej se prachy, udělám ti ho taky, to myslím vážně.
                                                                                                                                              Nezapomeň, že na severu mají i mořské ryby, daleko víc hektarů na počet rybářů a že ryby tak žerou, to se neboj....
                                                                                                                                              J8 si na svazové revíry nestěžuji. Kde mají dravci podmínky, tam jsou. A jaký je optimální počet? Tolik, že i "lepl" co se podívá na video na mrku chytí po dvacet minutách metrovku štiku? ....

                                                                                                                                                Ndonald5 - Profil | Ne 14.6.2015 21:47:46

                                                                                                                                                Colasrumem >> si dej steak z 6 let starýho býka a budeš ho žvýkat ještě k snídani :-)

                                                                                                                                                  Ntrubadurek - Profil | Ne 14.6.2015 21:43:44

                                                                                                                                                  zdravim chlapci. po douhé době smysluplná otázka... Můj pohled na věc je následujíci. Proč se této činnosti, které se věnujeme říká sporotovní rybolov??? co je na tom sportovního cíleně stresovat ryby, působit jim bolest? Ryby chytám rád. Jde mi o relax a odpočinek v přírodě. Když jdu na ryby, jdu pro ryby. Snažím se cíleně chytat ty ryby, které pak odnesu a následně zkonzumuju. Když vidím, jak se lidi k uloveným rybám chovají během zdolávání, nezbytné fotodokumentaci a pouštění, bylo by lepší ryby rovnou usmrtit.

                                                                                                                                                    NPřemas - Profil | Ne 14.6.2015 21:22:55

                                                                                                                                                    nofish >> Tojako, že těch 30hodin máš na záběr a okouna 25cm?

                                                                                                                                                      NPřemas - Profil | Ne 14.6.2015 21:20:49

                                                                                                                                                      nofish >> Tak v Severských, západních zemích se u dravých ryb horní míry nebojí. A řeknu ti, není vidět, že by to něčemu ublížilo. Snad jen polystyrenové krabice českého rybáře. I u nás se dají najít revíry, kde se štiky, okouni rozmnožují samovolně, a díky systému C&R tam jsou ve všech dostupných velikostech. Plavou tam společně s líny, ploticemi, cejny, perlíny, kapry ... nikdo nikomu nepřekáží a štiky tam jsou luxusní. Kolik znáš svazových revírů, kde můžeš s jistotou o dravých rybách říci, tady jich je tři pr ... ?

                                                                                                                                                        Nfuuckir - Profil | Ne 14.6.2015 21:16:16

                                                                                                                                                        nofish >> nene, okoun je málo.. O32,7..