Pousteni ryb

Vim,ze asi tahle otazka tu jiste nekde padnout musela,ale ja ji nenasel.. a tak po vcerejsi a dnesni vyprave se vas ptam...proc pustit rybu?Vcera jsem byl u vody a ptal se rybaru jak to jde...rekli ze moc ne,ale vezir meli plny malych cejnku a plotic..to same asi na dalsich 5ti mistech..dnes jsme sel chytat okouny..tak si vlacim a najednou koukam ze plavackar vedle me je hrabe do pytliku..a ne velke...samy 12-25cm,evidentne vytahl minimalne jednoho ktereho jsem pustil, ten jeden byl bez ploutvicky...chytil jsem i sivena cca35cm a pustil ho,rekl mi proc jsem ho poustel a tak jsem se s nim dal do debaty co z tech okounku ma...rekl: "Proc bych je poustel?Driv jsem to delal taky,ale
pak prijde blbec s cervem a nebo rybickou a za 3dny to co pustim chytne a sezere,tak jestli to mam sezrat ja nebo on.."
PS:A tak se vas ptam:
1)Jake mate pocity z pousteni ryb?

2)Co z toho mate,ze kdyz ji pustite,nekdo jiny ji sezere?

3)Jak dlouho si myslite ze na vasi vode prezije do dalsiho uloveni(napiste cca sirku reky nebo rozlohu vody)?
PS:Omluvte gramaticke chyby,jsme jeste lidsky poter:)
Autor diskuse: R3F13X - Profil , 8.7.2006 dravci - druhy ryb, rekordy

Klikař - Profil | St 12.7.2006 15:24:20

šeptal - ®to nééé (ale nemusíš vůbec) :-)))))
Kocháč - ® ááá nazdar mládenče.Jen mimo mísuta Bukovinka vypadá moc hezky a určitě se tam někdy zajedu podívat.Jo a pošly mi na email tvou adresu a ja ti expres pošlu vzorky BLBa

    šeptal - Profil | St 12.7.2006 15:19:29

    Klikař: Copak musím nutně reagovat jen souhlasně?

      Kocháč - Profil | St 12.7.2006 15:19:19

      koukám že na sebe narazili dva :o))

        Klikař - Profil | St 12.7.2006 15:17:57

        šeptal - ® zcestný ? tak proč reaguješ :-)

          šeptal - Profil | St 12.7.2006 15:15:08

          Klikař: Já to tak beru. Jen mi ten argument přišel trochu zcestný. Howg.

            Klikař - Profil | St 12.7.2006 15:13:53

            šeptal - ®no to by chom mohly polemizovat ! Nechme toho ja jsem napsal svůj názor a ten není pro nikoho směrodatný oki

              šeptal - Profil | St 12.7.2006 15:04:25

              Klikař: Myslíš, že ten kyanid se v těch rybách, nebo v bahně pořád drží? Notabene, nějakých těžkých kovů, aromatických uhlovodíků, oxidů dusíku, prachu a síry se na Žižkově načucháš víc, než kdybys zbaštil labáka 70+. :o)

                Klikař - Profil | St 12.7.2006 14:58:34

                šeptal - ® Z čeho tak usuzuju ? Stačí když napíšu např.jedno jméno Draslovka !!! :-)))

                  šeptal - Profil | St 12.7.2006 14:54:29

                  Klikař: Dle čeho tak usuzuješ? Sice je mi jasný, že to žádný vrchol zdravé výživy nebude, ale jako tragédii to rozhodně neposuzuju.

                    Klikař - Profil | St 12.7.2006 14:51:42

                    ano pochutiny které požívám nejsou zajisté ,,IN" ale to co plave v našich vodách-fuj !

                      šeptal - Profil | St 12.7.2006 14:49:46

                      Klikař: Čím se živíš, že ryby ze státních vod nebereš kvůli intoxikaci? Myslíš, že vajíčka, rohlíky, nebo vepřový na tom budou líp? V našem prostředí sotva.

                        Klikař - Profil | St 12.7.2006 14:46:17

                        ja ryby neberu (ze státních jsou toxikované a soukromák nebrat) Nemám nic proti lidem kteří si rybu v povoleném množství vemou domů,mají na to právo (to že je ryb.řád špatný a zastaralý až příště)Musíme si uvědomit že kapři kolem 50 cm jsou určeni na trh a nejsou to matiční ani dispozičně vybrané ryby,tak proč by si je lidi nemohly odnést?Toť můj názor (třeba zastaralý) :-)))

                          rosi | St 12.7.2006 13:59:07

                          To snad nemyslíš vážně. I kdybych byl jedinej,co je bude pouštět, tak to dělat budu. A proč? Protože to tak cítím. Ať si každej žere co chce, a chová jek chce. Nechci být jako většina a všechno brát do mrazáku. Pokud to chceš dělat jen proto, že to dělají ostatní, tak to s rybama nemyslíš vážně a jen hledáš vhodnou omluvu pro své chování. Pokud si rybáři budou brát vzor z masařů tak to daleko nedotáhnem. Osobně si myslím, že pár lidí přehodnotí svůj postoj, když na vlastní oči uvidí rybáře, který pouští ryby. Nehleďte na ostatní a chovejte se podle vlastního přesvědčení.

                            šeptal - Profil | St 12.7.2006 13:12:03

                            medvěd: Nejspíš bych tě neporazil, i když na gymplu jsem to mazal docela slušně. Ovšem s mým sportovním talentem bych tě mohl přivést na pokraj šílenství. :o)

                              Michal | St 12.7.2006 13:03:46

                              medvěd: můžu tě ujistit, že znám pár lidí, kteří by to zcela jistě nedokázali (nejsou beznozí, na vozíku ani nic podobného), jsou to takový ti sportovní antitalenti (třeba jako já, i když ve volejbalu se už i trefím do balonu)

                                medvěd - Profil | St 12.7.2006 13:01:08

                                šeptal:dnes už to nebude problém téměř pro nikoho

                                  Michal | St 12.7.2006 13:00:40

                                  šeptal: pak by medvěd napsal, že ji podcenil :-))

                                    šeptal - Profil | St 12.7.2006 12:59:28

                                    medvěd: A kdyby tě dokázala porazit v basketu? :o)

                                      medvěd - Profil | St 12.7.2006 12:54:08

                                      Kaprňák:nevím jestli je to velikostí mého sebevědomí,ale ryybu rozhodně neberu jako rovnoceného soupeře.

                                        Kaprnak - Profil | St 12.7.2006 12:52:33

                                        1) Když pustíš rybu tak je to uplně skvělý pocit!!! Vem si, že ta ryba roste 15 let a ty ji pak vezmeš a sežereš!!! Rybu neberu jako potravu, ale jako rovnocenného soupeře!!
                                        2) Už se mě několikrát stalo to co tobě a zkoušel sem ty rybáře přesvědčit ať to taky pouští, ale zatím marně:( Jsou to.........
                                        3)Máme tu hodně rybníků, ale je tu víc rybářů jako ryb.)) Ta ryba vydrží tak 14dní, je to tady banda masařů!!!!