Nhejkal | Čt 13.7.2006 13:57:43
Refresh ano spravne zvirata nezabijis, jen je trapis, stresujes, pusobis jim bolest a nazyvas to sportem?????
NRefresh | Čt 13.7.2006 13:54:31
Fery: Pro mně je podstatné, že ty zvířata nezabíjím. Vegetarián sice nejsem, ale jím převažne bezmasité jídla. To s tím ale vůbec nesouvisí
Nikdo není na to, aby druhé soudil za jejich činy. Jedinou pro mne podstatnou věcí je, že se můj postoj nezmění a já se budu nadále chovat tak, jak se chovám.
PS: Vůbec nejsem extrémista. Sám extrémy nesnáším a samé o sobě jsou extrémní chování i extrémní činy známkou nezralé osobnosti. Známkou nezralé osobnosti je ovšem i označení někoho za extrémistu, když jej někdo sám nepozná.
NRefresh | Čt 13.7.2006 13:50:27
šeptal: ten kladný vztah je asi jenom z hlediska samotného lovu a jídla, ne z hlediska ůvaze o zbytečném zabíjení živých tvorů kvůli naplnění si žaludku. Neznám tě a nemůžu o tobě tvrdit, že si magor. Je samozřejmě každého věc jak činí. Ovšem moje přesvědčení, že cílený lov vůbec (ryb či jiných tvorů) je pohým vražděním, je neměnné a pocit, že s tím nemám nic společného hladí mojí duši a každej pohled na rybu plovoucí z mýho podběráku mně plní radostí. Toť vše.
NFery | Čt 13.7.2006 13:50:15
Refresh -to je přesně to o čem jsem psal..rybář exstrémista:-(((..propagace takovýho chování nikomu neprospěje!!..
NPike | Čt 13.7.2006 13:42:43
Refresh: Predpokladam, ze vegetarian nejsi. Takze kvuli salamu, rizku a steaku co ci das, se stejne musi nejake zvire zabit. A v tom neni velky rozdil mezi kaprikem a prasatkem. Takze hlasky typu, zabiju li rybu, jsem vrah jsou nesmysl.
Fosgen., Rybareni neni sport, je to konicek
Nhanzi | Čt 13.7.2006 13:35:18
Refresh: Jo, lidstvo je špína a jediným požehnáním bude se ho zbavit. Já si občas nějakou rybu vemu a rozhodně si jako vrah nepřipadám. Když jsem u té morálky, jako extrémista bych moh třeba prohlásit že dost zvrhlé je už jenom ryby chytat, když jsme teda všichni tak velcí milovníci přírody. Jak to lze vysvětlit, zábava na cizí úkor, navíc dost stresující a bolestivá. Lovecký pud? V dnešní době?
Nhejkal | Čt 13.7.2006 13:32:07
pitrs/Refresh - ted ste mi skoro rozplakali, gratuluju vam, uzasny sportovni vykon, nadhera, chtel bych take neco podobneho zazit, zapichnout hak do drzky souperi, zdolat ho, setrne vyhaknout a pustit . . . mym snem je tento sportovni vykon opakovat za den 10x, 20x . . ., samozrejme to tu rybu nestresuje o nic vic nez prohra fotbalistu, take po fotbalovem zapase zustane na travniku nekolik padlych sportovcu, ale coz stane se vzdyt ja ryby poustim jsem tedy sportovec a beda masari co si rybu byt jen jednu veme pryc s nim, upalit, zabit . . .
NLeo01 - Profil | Čt 13.7.2006 13:25:25
Refresh: Hmmm, to vyznívá, jakoby každý, kdo si ponechá rybu, byl magor. Se těším na ty reakce...:-)
Nšeptal - Profil | Čt 13.7.2006 13:24:02
Refresh: Když mám dobrou sezonu, nachytám několik set kilo ryb. Sežeru jich tak v průměru 20 kilo. Jsem tedy vyvrhel a nemám vůbec právo hovořit o kladném vztahu k přírodě?
NRefresh | Čt 13.7.2006 13:19:51
Už dlouho rybařím a v životě jsem si žádnou rybu nenechal. Připadal bych si jako vrah a samozřejmě bych se tím i připojil k řadě magorů, kteří nemají u vody co dělat. Miluji přírodu a je to smutné, jakým směrem se dnešní lidstvo ubírá. Když se někdo jenom podívá na morálku a hodnoty většiny lidí, není se čemu čudovat. Všechno zlé se člověku vrátí, je to jenom otázkou času. Bohužel z globálního hlediska to zlé uškodí i dobrým lidem.
Pitrs: Naprosto s tebou souhlasím. Přeji hodně ůspěchů.
Nxycht - Profil | St 12.7.2006 23:05:30
Fosgen: jasně, máš svuj názor beru to
NFosgen - Profil | St 12.7.2006 22:57:33
xycht - s tim nemůžu souhlasit na lidi kteří mají ryby nekoukam jak na vrahy taky si ročně pár kousků vemu cca. 5 kaprů ( loni třeba jen 1 na vánoce ), ale nesouhlasim s tim,že rybaření neni sport, podle mě sport je to pokud ryby pouštíš a lov pokud už když jdeš k vodě tak víš že prostě rybu pokud přijde vemeš.
Nxycht - Profil | St 12.7.2006 18:35:53
tomas36: mě přijde dost úsměvný, že plno lidí pouští a na nás který ryby jíme koukají jak na vrahy ...:-) rybaření neni sport, je to lov....ryby nejsou žádný kamarádi a parťáci, jsou to zvířata, kterým lovem nezpůsobujeme žádný potěšení...a proto je potřeba se k nim chovat slušně a pokud se rozhodnu zabít, je potřeba to udělat rychle, aby ryba zbytečně netrpěla...
Ntomas36 - Profil | St 12.7.2006 17:37:23
xycht - s tim se stotoznim
jo a lhal jsem neberu vse- prvni kousek na novem miste poustim
Nxycht - Profil | St 12.7.2006 17:29:31
Ono bude stačit když budou lidi brát tolik kolik dokážou sežrat a ne tolik kolik dokážou prodat nebo vyměnit za bůhvíco
NFery | St 12.7.2006 17:27:42
pitrs-dobře napsaný a souhlasím..myslím si také,že vykřikování.."já pouštím ryby a kdo je víc"..nám ani rybám nijak nepomáhá..chce to nenásilně a pomalu a ne hned každého kdo si veme rybu domu nazývat masařem..každý k tomu rozhodnutí musí dojít sám a nesmí to být tak že musí..
Npitrs - Profil | St 12.7.2006 17:21:44
milý kolego je tomu již více jak deset let co rybařím a co pouštím ryby. Ze začátku pro potěšení a teď se to stalo mým životním stylem či posláním, nebo to tak cítím nebo co. Změnil jsem přístup k propagaci "CHYŤ A PUSŤ" už je velkohubě nepropaguji, ale v tichosti jdu příkladem a mám výsledky větší než když jsem to křičel do světa. Teď v sobotu mě u vody potkal človíček nerybář měl 65 let soudím a pozoroval mě a mé kolegy rybáře u vody. Nikdy v životě jsem jej neviděl a neznám jej předesílám. Přistoupil ke mě a podal mi ruku představil se a řekl mi že není rybář, a že je fotbalovým rozhodčím, ale že mě již dlouho pozoruje jak lovím a jak se chovám k ulovené rybě a řekl mi že mi přišel poděkovat za to vše. Toto jsem si chtěl nechat jako tajemství pro sebe ale chci jen tímto vyjádřit proč pouštím ryby, nejsem lovec nelovím ryby abych je konzumoval ale proto že chci cítit že jsem součástí přírody. Chci se alespoň na chvíli stát rybářem džentlmenem a chovat se k přírodě jak si zaslouží. Tobě příteli přeji aby jsi brzy začal ryby pouštět ne proto že je to v časopisem nebo proto že to dělá tvůj soused, ale proto že tuto ušlechtilou myšlenku tak cítíš a že jsi přesvědčen o tom že je to správné. Je mnoho rybářů ale kolik jich ryby pouští? Dám Ti ještě jednu radu: běž příkladem mladým rybářům tam je cesta, která má budoucnost. Znám málo starších rybářů kteří by rybu pustili, bojí se reakce okolí tak je to pane.
NKocháč - Profil | St 12.7.2006 15:31:36
Klikař - ® : pohoda dyť nehoří, teď to mám takový neurčitý, tak šetři drahocený čas. Pošty jsou hnus :o) Chtěl bych vyrazit na Bukovinku ve čtvrtek, ale asi to nevyjde :o) Dyť se potkáme :o)) Díkec za ochotu
NKlikař - Profil | St 12.7.2006 15:28:37
Kocháč - ® musim odjet budu až večer.Taky mně to mrzí.Pošly adresu a zítra to posílám.Buď poštou a nebo ti to pošlu kurýrem.Napiš kde budeš (adresu a zítra ráno to pošlu a v pátek to máš :-)) ahoj
NKocháč - Profil | St 12.7.2006 15:25:38
Klikař - ® : guten tág mladíku :o) Ten BLB a samozřejmě tvoje neúčast mě se*e :o