Pousteni ryb

Vim,ze asi tahle otazka tu jiste nekde padnout musela,ale ja ji nenasel.. a tak po vcerejsi a dnesni vyprave se vas ptam...proc pustit rybu?Vcera jsem byl u vody a ptal se rybaru jak to jde...rekli ze moc ne,ale vezir meli plny malych cejnku a plotic..to same asi na dalsich 5ti mistech..dnes jsme sel chytat okouny..tak si vlacim a najednou koukam ze plavackar vedle me je hrabe do pytliku..a ne velke...samy 12-25cm,evidentne vytahl minimalne jednoho ktereho jsem pustil, ten jeden byl bez ploutvicky...chytil jsem i sivena cca35cm a pustil ho,rekl mi proc jsem ho poustel a tak jsem se s nim dal do debaty co z tech okounku ma...rekl: "Proc bych je poustel?Driv jsem to delal taky,ale
pak prijde blbec s cervem a nebo rybickou a za 3dny to co pustim chytne a sezere,tak jestli to mam sezrat ja nebo on.."
PS:A tak se vas ptam:
1)Jake mate pocity z pousteni ryb?

2)Co z toho mate,ze kdyz ji pustite,nekdo jiny ji sezere?

3)Jak dlouho si myslite ze na vasi vode prezije do dalsiho uloveni(napiste cca sirku reky nebo rozlohu vody)?
PS:Omluvte gramaticke chyby,jsme jeste lidsky poter:)
Autor diskuse: R3F13X - Profil , 8.7.2006 dravci - druhy ryb, rekordy

Nu.x.a. - Profil | St 10.6.2015 20:57:24

falco >> na co chytají ty sumce??????? ???!??

    Nfalco - Profil | St 10.6.2015 20:55:12

    u.x.a. >> ted nechapu?☺

      Nu.x.a. - Profil | St 10.6.2015 20:50:18

      falco >> pouští a zároveň zabíjí...

        Nfalco - Profil | St 10.6.2015 20:46:32

        u.x.a. >> Tak to si to vylepsil.😀Dobre vis ze sumcari poustej.. 😊

          Nu.x.a. - Profil | St 10.6.2015 20:42:15

          falco >> už sem to jednou psal sumcaři by měli vyjímkou ale jen když sumce nebudou pouštět!!

            Nfalco - Profil | St 10.6.2015 20:06:26

            u.x.a. >> Tvl..to napis do sumcariny. .hned budes oblibenejsi.😂

              Nu.x.a. - Profil | Út 9.6.2015 18:09:43

              Pvl >> díky, jsi kámoš :{§ˆ§}

                NPvl - Profil | Út 9.6.2015 18:02:59

                u.x.a. >> ":o§)) " aby jsi měl vzor .

                  Nu.x.a. - Profil | Út 9.6.2015 17:36:46

                  Pvl >> pravda pravdoucí:-$§

                    NPvl - Profil | Út 9.6.2015 16:54:40

                    JonyPapa >> Carp man CZ - 9.6.2015 16:52:58 >> To bylo nejlepší - dnešní hned po tom .

                      NCarp man CZ - Profil | Út 9.6.2015 16:52:58

                      Pvl >> Jedno z nejlepších bylo dát se na rybařinu ;)

                        NPvl - Profil | Út 9.6.2015 16:49:27

                        JonyPapa >> Carp man CZ - 9.6.2015 16:44:23 >> Udělal jsi jedno z nejlepších rozhodnutí ve svém životě

                          NCarp man CZ - Profil | Út 9.6.2015 16:44:23

                          SlavnýLovecPampalini >> už ho ignoruju

                            Nu.x.a. - Profil | Út 9.6.2015 16:42:00

                            Gloton >> je to tak ryby jsou blbé, koukal sem teď do ML a je to tam samej kapř to je snad asi nejblbějí ryba ze všech, toho chytne už i kdejaký vandrák , na fotkách v ML si rybář co drží kapř myslí jak je prefíkaný ale :-)..

                              NGloton - Profil | Út 9.6.2015 15:50:49

                              Někteří to tu zbytečně moc prožíváte......co chudák ryba když ji pořád někdo tahá, a jak se jí to nelíbí.......vždyť ty ryby jsou úplně "blbý". Mozek mají jen na základní funkce a přežití, nic si nemyslí, nic neprožívají.
                              Když ji někdo 20x zasekne a vytáhne, vytvoří se u ní nanejvýš podmíněný reflex, že když ke žrádlu vede nějaké "vlákno", může to být nebezpečné.
                              Hlavní důvod, proč se k rybám dobře chovat a dobře s nimi zacházet je přece čistě hospodářský, aby ryby byly zdravé, silné a pěkně nám rostly. Vůbec nejde o to, jestli z toho snad ta ryba nebude mít trauma a špatné sny.
                              Možný zákaz chytání na živou rybku je zase jen fantasmagorický výmysl úchylných rybomilců.
                              Ještě nezapomeňte chtít dravým rybám zakázat požírat jiné ryby, protože to je také čirá hrůza, když rybku jiná sežere za živa :))

                                NKnapík - Profil | Út 9.6.2015 7:45:32

                                JonyPapa >> Carp man CZ - 8.6.2015 19:20:56 >> jj, ten kapr bude celej štastnej a žhavej na to, až ho zas bude někdo rvát za hubu z vody, oni si vlastně kapři nic jinýho ani nepřejou. Odůvoďnovat pouštění ryb tím, že přeješ potahání i jiným rybářům je sice možná myšlenka rádoby šlechetná, ale rozhodně ne z pohledu ryby, která brání svůj život.

                                  Nu.x.a. - Profil | Út 9.6.2015 7:44:05

                                  Ruzzzik >> naopak bych povolil jenom žížalu!nic jiného..

                                    Nu.x.a. - Profil | Út 9.6.2015 7:42:24

                                    Poušťák >> to je pravda na filet z plotice :-)

                                      NRuzzzik - Profil | Út 9.6.2015 7:36:05

                                      u.x.a. >> To rovnou muzes zakazat i zizalu:) brepto:)

                                        NPoušťák - Profil | Út 9.6.2015 7:35:41

                                        u.x.a. >> on ale nechytal kapry