- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pousteni ryb
pak prijde blbec s cervem a nebo rybickou a za 3dny to co pustim chytne a sezere,tak jestli to mam sezrat ja nebo on.."
PS:A tak se vas ptam:
1)Jake mate pocity z pousteni ryb?
2)Co z toho mate,ze kdyz ji pustite,nekdo jiny ji sezere?
3)Jak dlouho si myslite ze na vasi vode prezije do dalsiho uloveni(napiste cca sirku reky nebo rozlohu vody)?
PS:Omluvte gramaticke chyby,jsme jeste lidsky poter:)
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NCottus - Profil | St 30.5.2007 18:49:42
Vzhledem k Tvému věku mě to těší dvojnásob!
Pokud více mládí bude mít takový názor- tak snad to s rybařinou u nás neskončí jak u " snězeného krámu"...
Ještě jednou,gratuluji k překvapivě zralé úvaze...
Nsoulfly - Profil | St 30.5.2007 18:29:33
NAďo - Profil | St 30.5.2007 18:18:52
Prikladom je Anglicko. Tu sa pustaju v podstate vsetky ryby spet. Nezarybnuje sa rocne ale asi raz za 10 rokov. Trofejne ryby tu doslova plavu v kazdej mlake. ........... Ani neviem co viac dodat.
NTORARYK - Profil | St 30.5.2007 18:11:51
Copak ještě pořád nechápete, že si sami pod sebou řežete větev a nejen sobě, ale i ostatním. Copak je náš národ tak nenasytný jak to zatím vypadá. Kdy konečně i ostatní pochopí, že povolenka k lovu je vydávána na sportovní rybolov a ne na hospodářskou těžbu!
Čím dál tím více rybářů volá po změně rybářského řádu, ale chování rybářů u vody tomu, bohužel, nenasvědčuje. Měli jsme legendární revíry Rozkoš, Mušov, Nové Mlýny, srovnatelné například s jezerem La Casein ve Francii, nebo Redmir Pool v Anglii. Bohužel jste je zničili svoji nenasytností. Kdo bude dál, Labe!?, nebo snad jiná lokalita a co potom, co potom budeme lovit. Zřejmě to dopadne jak na Mušově, nejsou kapři, nevadí, ještě jsou tady cejni. Ale letos ani ti cejni nejsou tak jak dřív. To taky přece nevadí, ještě je tady dost candátů a sumců a až nebude ani to, potom taky nevadí, pojedeme někam jinam. Ale to už nebude kam!
Copak si kapr, který přežije v jezeře nebo řece 10 až 20 let a po celou tu dobu všemu odolává, nezaslouží úctu a volnost. Vždyť na ryby jezdíme především proto, abychom si odpočinuli a navíc máme šupinaté obyvatele vod rádi. Upoutává nás jejich tichost, plachost a až majestátní klid. Když rybu přelstíme je to především náš úspěch a um. Tak proč ji ještě zabíjet a kazit tak radost jiným. Nebo snad vidíte ve všem jenom kus masa? V tom případě, byste mohli za chvíli sníst taky i vlastního psa. Vždyť to vyjde skoro na stejno, toho máte taky rádi, taky mu podstrojujete a učíte se ho poznávat a porozumět mu.
Jsme národ s jednou s největších kulturních a rybářských tradic na světě. Kdysi u nás panovala u sportovních rybářů úcta k ulovené rybě, bohužel teď už ne! Možná vás při čtení těchto řádků napadne protiargument politická a finanční situace v našem státě, ale ta s tím nemá bohužel nic společného. Ta vás neopravňuje k tomu, abyste rabovali a zabíjeli. Rybolov je přece především koníček a ten neděláme proto, abychom ukojili hlad a touhu po zabíjení, nebo snad ano?!
Snad se nám s podporou ostatních carp teamu a rybářů podaří prosazovat a šířit heslo „Chyť a Pusť“ a mezi ostatní rybáře a doufám, že nás bude rok od roku víc. Tohle se ale netýká jen trofejních kaprů, nýbrž všech druhů a velikosti ryb. Bylo by krásné, kdyby to jednou vypadalo jako na jedné rakouské pstruhové řece, kde má ryba míru ne od až nekonečno, ale např.od 30cm do 35cm.
Na závěr bych jménem našeho carp teamu chtěl popřát všem, kteří se řídí heslem „Chyť a Pusť“, čím dál více úlovků. A zároveň i všem, kteří se rozhodnou novou sezónu začít úctou k rybě a darováním její svobody. Třeba se vám za to odvděčí až bude větší a připraví vám nejeden krásný zážitek u vody.
Byl bych velice nerad, kdyby si někdo vykládal tento článek tak, že jenom na jmenovaných lokalitách by se měl chovat slušně, tak to ne! Tohle by mělo platit na všechny vody naší planety.Ryby si klidně brát můžete,ale pamatujte si,Nikdy to nepřehánějte.
NTORARYK - Profil | St 30.5.2007 17:35:23
NwillIam - Profil | St 30.5.2007 17:28:59
Nsoulfly - Profil | St 30.5.2007 16:19:54
NLudaT - Profil | St 30.5.2007 15:31:01
Toraryk: Ještě jednou se omlouvám.
Njindra - Profil | St 30.5.2007 15:30:44
NJPfish - Profil | St 30.5.2007 15:27:02
NJPfish - Profil | St 30.5.2007 15:27:02
NLudaT - Profil | St 30.5.2007 14:35:22
R3F13X: 1. docela dobrej. 2.co z toho mám? Asi to že mám tu možnost si tu rybu ještě někdy chytit. 3. netuším. PS: pokud ryba kterou chytnu vypadá že by asi nepřežila, tak ji samozřejmě vezmu. Pokud někdo ryby jí tak mě vůbec nevadí když si vezme ryby na talíř. Horší je když krmí celý příbuzenstvo.
NFishky - Profil | St 30.5.2007 13:58:04
R3F13x: 1) nic moc 2) nedovedu si představit, že bych měl odnést vše co chytím - musel bych si pořídit auto, slepice, prasata... prostě zvětšit rodinu tak jako mnozí :) 3) toto neřeším a je mi to u 99% obsádky jedno.
NLudaT - Profil | St 30.5.2007 13:41:40
NMRKnato - Profil | St 30.5.2007 13:38:29
NPetr Koch - Profil | St 30.5.2007 13:37:11
R3F13X: argumentace typu: " proč bych pouštěl, když ji někdo chytne podruhý a zmasí" je zcestná. Tohle přece musíš pochopit, ikdyž jsem se s tímto argumentem setkal u dospělých chlapů. Je to o vlastním přesvědčení a přístupu k přírodě, buď bude pro tebe ryba soupeř, který má po boji právo na život nebo maso, který sežereš. A rybu, kterou sežereš už nikdy nechytíš, to že ji chytí a sežere někdo jinej je už o jeho přístupu a jeho vztahu objektu jako masu či soupeři:o))) Nedělej si s tím hlavu a pouštěj, ale jen když opravdu chceš a cítíš to tak. Pouštět pro pózu, že jsem sportovní rybář a následně si stěžovat, že tu tebou puštěnou někdo sežral je hloupost.
PS: ale i ta póza může rybu ochránit a možná i na delší čas a časem to póza nebude :o)))
Kde to žije - dravci
SoNFotky ryb pouze na přívlač 107200
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoNBurza na přívlačové nástrahy 33420
SoNRare woblery - Rapala 14054
SoNÚhoří sezona 2012 10520
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
. . . NTrojháčky na dravce 60
. . . NJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











