Pousteni ryb

Vim,ze asi tahle otazka tu jiste nekde padnout musela,ale ja ji nenasel.. a tak po vcerejsi a dnesni vyprave se vas ptam...proc pustit rybu?Vcera jsem byl u vody a ptal se rybaru jak to jde...rekli ze moc ne,ale vezir meli plny malych cejnku a plotic..to same asi na dalsich 5ti mistech..dnes jsme sel chytat okouny..tak si vlacim a najednou koukam ze plavackar vedle me je hrabe do pytliku..a ne velke...samy 12-25cm,evidentne vytahl minimalne jednoho ktereho jsem pustil, ten jeden byl bez ploutvicky...chytil jsem i sivena cca35cm a pustil ho,rekl mi proc jsem ho poustel a tak jsem se s nim dal do debaty co z tech okounku ma...rekl: "Proc bych je poustel?Driv jsem to delal taky,ale
pak prijde blbec s cervem a nebo rybickou a za 3dny to co pustim chytne a sezere,tak jestli to mam sezrat ja nebo on.."
PS:A tak se vas ptam:
1)Jake mate pocity z pousteni ryb?

2)Co z toho mate,ze kdyz ji pustite,nekdo jiny ji sezere?

3)Jak dlouho si myslite ze na vasi vode prezije do dalsiho uloveni(napiste cca sirku reky nebo rozlohu vody)?
PS:Omluvte gramaticke chyby,jsme jeste lidsky poter:)
Autor diskuse: R3F13X - Profil , 8.7.2006 dravci - druhy ryb, rekordy

Nbigjohn - Profil | St 30.5.2007 13:08:34

petruv zdar chci vam jen zdělit neni to o tom rybu chytit a sežrat ale ten pocit ten boj a tu radost o puštěni snad si vezmete s toho ponaučeni!!!!!!ještě bych si rad zachytal na nějakych řekach

    NCottus - Profil | Út 27.2.2007 20:24:28

    mobbii: pojď vedle na pstruh.seminář...tam už nežertuju...

      Nmobbii - Profil | Út 27.2.2007 20:17:00

      Cottus:jsem rad ze jsme se domluvili :-))

        NCottus - Profil | Po 26.2.2007 22:20:20

        mobbii:..Á..to sorry, to jsme se nepochopili,ber to s humorem..já to tak beru také...!!

          Nmobbii - Profil | Po 26.2.2007 22:05:06

          Cottus: nechapu proc se do me navazis nikoho tady neobvinuji nikomu nic nevicitam vyjadruji jen a pouze svuj nazor

            NCottus - Profil | Po 26.2.2007 21:59:12

            mobbii: ...a poznáš vůbec husu od kačeny, resp. od volavky..??

              Nmobbii - Profil | Po 26.2.2007 21:49:36

              Potrefena husa se vzdycky ozve :-)

                NCottus - Profil | Po 26.2.2007 21:31:37

                Já na ně nešlapu...a batoh nenosím..., ale beru všechno, co uznám za vhodné...

                  Nmobbii - Profil | Po 26.2.2007 21:28:44

                  Jasny ze ma kazdy pravo si rybu ponechat ale kdyz vidim ty vydry jak zmeri rybu malem na ni slapou aby mela miru a uz aby byla v batohu je mi s toho na bli+í

                    NCottus - Profil | Po 26.2.2007 21:17:23

                    Zajda: ...no ten okoun možná sežere víc ryb jak ty....

                    ...ale je to sranda ,né...?

                      NVybliz - Profil | Po 26.2.2007 20:25:16

                      Bonno: Ano, to me uz taky napadlo, jen nemam zatim fotak a poradne ulovky. :))

                        Ncarpdu - Profil | Po 26.2.2007 20:17:44

                        PouštěŤ určitě ano ale ne všechno, každej má právo si tu rybu vzít domů, proto ty ryb jsou. Ale určitě s rozumem jak v počtu kusů tak i velikosti ryb.

                          NFosgen - Profil | Po 26.2.2007 19:10:24

                          Podle mě se nedá koukat na to jestli tu rybu sežeru já nebo někdo jiný, je to o tom co ty jako rybář cítíš, že je správné, není to o tom kdo ji sežere. Já pouštim všechno, ale nedělam si iluze, že ty ryby co pustim přežijou. Prostě cítím, že je to správné, ryby pouštět, a doufám, že lidi časem dospějou ke stejnému názoru. A v našich vodách bude i za X let pořád něco plavat.

                            NBonno - Profil | Po 26.2.2007 18:59:12

                            Vybliz, zdar:) A teď si představ, že by pod fotkou bylo : RYBA KLEPNUTA NA MÍSTĚ, DOMA SNĚDENA.:)) Což je legitimní...

                              NDenny - Profil | Po 26.2.2007 15:21:17

                              DR-VOSTEP - myuslim ze to je ta nejlepsi cesta,kterou synovi ukazujes,moc hezky se to cte.

                                NPalky - Profil | Po 26.2.2007 14:27:12

                                vecna tema...slava tomu kto ju polozil...

                                  Ncarpdu - Profil | Po 26.2.2007 13:49:13

                                  Mrkos : 10:56:44 no přeci kapr skoro všude protože není původní druh a vytlačuje původní druhy ryb :o)))
                                  Já jen tak nedalo mi to :o))))))))))

                                    NMrKos - Profil | Po 26.2.2007 13:37:04

                                    Cottus: nepočítej a přemýšlej nad 10:56:44

                                      NZajda - Profil | Po 26.2.2007 13:28:15

                                      Cottus:A to se ptas ty,ktery sezeres i 5cm okouna?

                                        Nprofo - Profil | Po 26.2.2007 13:01:46

                                        Cottus : no v mrazáku přece...:o)))))))))))))))))))))))))))