NCottus - Profil | Po 26.2.2007 12:46:03
Počítám, počítám...jeden pouští 99%, druhý 95%, třetí pouští všechno.....
Tak pánové , kde jsou pak ty ryby?...
NDR-VOŠTĚP - Profil | Po 26.2.2007 12:09:15
Zdravim všechny rybáře taky se svěřím jak to dělám já a jak to učím svého 8 letého syna.Loni začátkem května jsme jeli na prodloužený víkend na krásný rybník na vysočinu.Ubytovaní v komfortní chatě za supr prachy voda u huby výborně zarybněná.Po nastřílení vařené a konzervované kuku. přišli záběry od bílé ryby a posléze i od kaprú.Ti potom brali pravidelně celých 5 dnú. Můj malý rybařík tahal taky a měl radost když slyšel jak pípák zpívá.Odložil sem udice na těžko a vytáhl nový feedr od ježíška. Byla to moje premiéra ale chytal sem a to o dost víc než na těžko.Soutěžili sme spolu o njvětšího kapra vždy když byl kapr venku řekl že je krásnej a že bysme si ho mohli vzít.Tak jsem mu řekl že si kazdý jednoho vyberem a toho si vezmem.Souhlasil a řekl že ho dá babičce .Pak jsem přišel na to že kousek od břehu jsou líni tak sme se bavili i jejich lovem a pouštěnim zpět do vody.Kazdý jsme si vzali 2.Poslední den chytil syn výstavního okouna.Ukázal jsem mu jak ho má držet aby se nepopíchal o jeho ploutve a on ho držel v dlaních a kochal se jeho krásou.Pak řekl že je nádhernej a že ho pustíme.Manželka ho fotila jak ho pouští a on se štastně usmíval.Když u nás nasadí duháky tak si krásně zachytám pár si jich vezmu než odplavou s proudem pryč.Potočáka si vezmu když je špatně chycenej a teče z něho krev a někdy pěknou rybu.Tenhle zpúsob si myslím je obohacení jídelníčku .
Nmobbii - Profil | Po 26.2.2007 11:08:58
Nemyslim si ze ponechani si ryby je ponekud spatne ja osobne ryby poustim je to s duvodu ze je nejim a pokud se jedna o chytani malich kousku s toho duvodu ze je pustim a nekdo ji si ho odnese je to pekny blbost a obhajoba sve nenaz... ale v radu je napsane co je napsane a ja to tem lidem nevycitam at si ten malej kousek vemou:(nebo kousky )
NMrKos - Profil | Po 26.2.2007 10:56:44
Cottus: a dle jakého měřítka lze citlivě a dostatečně objektivně posoudit která ryba je v dané vodě přemnožená a nebo dokonce škodlivá?
Nšeptal - Profil | Po 26.2.2007 10:46:34
Cottus: Rybařina pro mě není honbou za kaloriemi, jež tělo žádá, ale prostředkem relaxace, kde je pro mě ryba třešínkou na dortu, kterým je pobyt v přírodě. To bude příčinou toho, že onu problematiku vnímám přesně opačně, než Ty, a že drtivou většinu ryb pouštím, bez ohledu na jejich druhovou příslušnost, či škatulkování na škodlivé a cenné.
Poslední větu netřeba komentovat.
NCottus - Profil | Po 26.2.2007 10:39:56
Což takhle to vzít opačně: Já si myslím, že převážná většina ryb by měla být etickým způsobem dopravena do kuchyně...(mimo podměrečných samozřejmě)
Důvod: Rybář - lovec by stejně jak myslivec měl vést cílenou ránu(návnadu, a místo výskytu..)
Jsou samozřejmě vyjímky -např.generační materiál, aj. Ale měli by to být jen vyjímky...
Tento způsob lovu preferujeme několik let na soukr, vodě... a kupodivu to funguje...
Jen je třeba vědět, co chci chytat..a jak..
Např.přemnožené=škodlivé druhy všechny a bez milosti! Tu milost pak ponecháváme pro jiné druhy...
Např.okoun v kvalitní úpravě je již od 5cm výborný...
CZ člověk by měl rybí maso konzumovat častěji, možná to má vliv pak i na logiku jeho projevů.
Nprofo - Profil | Po 26.2.2007 10:02:38
sám ryby v drtivé většině pouštím. Ale ročně odnesu a kuchyní proženu cca 10 kousků převážně kapra. Jedním důvodem je to, že kapra nemám moc v lásce a raději lapu jiné mnohem atraktivnější u nás se vyskytující druhy a za druhé proto, že občas je na rybu prostě taky chuť. Pokud si někdo myslí, že jsem magor a vrah, tak ať si to klidně myslí. Jeho rozum tím vykazuje značné nedostatky ve znalosti chovu ryb jejich distribuce a to proč se hlavně do tý vody sypou. Jen pro jeho ego, rozhodně to nebude proto, že si někdo usmyslel, že zkusí jak to vypadá, když je v řece a nebo rybníce víc ryb než vody. A na tohle nepotřebuju ani vysokou školu a několik titulů za a před jménem a ani plnou kešeňu zlaťáků. Na ryby chodím a občas prostě je i zabím a sním. Nevidím v tom nic špatnýho. Jinak na poruchy v hlavě je lepčí box a nebo návštěva u Mudr. Chocholouška vážený pane Refresh...:-)
NVybliz - Profil | Po 26.2.2007 7:34:55
Bonno: Mam naprosto uplne stejny nazor. A vzhledem k tomu, ze jsem bulaty rybar, tak tech uslechtilych ryb za rok chytim 5. :) Okouni jsou na tom u me lepe i v oblibenosti. Nebudu nikomu nadavat, ze pousti/nepousti ryby. Ja to zpravidla nedelam, i kdyz mam taky nastavene nejake mantinely. Nema smysl brat sotva mirovou stiku/kapra, to uz je krkounstvi. Osobne proti metode "Chyt a pust" nic nemam, ale kdyz koukam na fotky z Lovu, tak se nemuzu ubranit usmevu pri precteni vet : "RYBY SAMOZREJME VRACENY VODE!". Ta velikost pisma je presna. V takovem pripade to pusobi umele a vyvolava to ve me rozporuplne pocity modni zalezitosti. Cimz rozhodne nechci nikoho urazit. Je kazdeho vec, co z rybou udela, ale nemusim si u toho hrat na "hrdinu".
Ale jinak jsem se pri cteni teto diskuze vyborne bavil(misty jsem busil smichy hlavou do monitoru), za coz dekuji vsem zucastnenym. :)
NDenny - Profil | Ne 25.2.2007 16:33:56
Pokud mohu neco rict tak jen to ze pocity pri pousteni ryby jsou dost rozdilne,kdyz potrebuju rybu a chytim malou tak jsem nastvanej ze ji poustim,protoze nema aspon 60 - 70cm,jindy poustim vetsi s tim proc nepustit kdyz ji nepotrebuju ale ve vetsine pripadu to beru tak ze je to konicek a mam radost z ulovku a dalsich veci s tim souvisejicich a tak zhruba 99.9 % ryb vracime vode.To jestli zrovna tu rybu kterou prave poustim nekdo jiny zitra nebo za 5 let sezere neresim,uz proto,ze to nijak neovlivnim.Co se tyka te posledni casti otazky je to velmi rozdilne ,jednak v tom o jakou jde rybu,jednak ziju momentalne nekde jinda a tak treba pokud poustim kapra tak ten tady klidne chcipne starim a napr u lososa je to do doby treni.Chci jen podotknout ze nepatrim mezi ty kteri prosazuji C&R za kazdou cenu,pokud se nejedna o ohrozeny druh nebo pokud je to u nekterych druhu v dobe treni,zkratka kdyz mam chut na rybu tak ji klidne zabiju a snim a zadne vycitky pri tom nemam.Rybarina ma napr.oproti myslivosti,kterou jsem delal vic jak dvacet let jednu velkou vyhodu a to je v tom ze o zivote ulovene ryby mohu rozhodnout zda usmrtit nebo darovat zivot,kdezto v pripade lovu palnou zbrani,kdyz uz jednou vystrelim,tak to nejde.Pisu to proto ze ani rybarina ani myslivost pro me neni sport,je to lov se vsim vsudy.
NVítek - Profil | Ne 25.2.2007 12:05:05
Já pouštím ryby mírové, i když mají kus přes. Nechávám si málo, jednou za čas, pro radost v kuchyni.
NBonno - Profil | Ne 25.2.2007 11:40:52
Já osobně už začínám být alergický na výzvy, aby rybáři ryby pouštěli...Začíná mi vadit ten tlak, který má v rybáři vyvolat pocit viny, pokud si svou chycenou rybu ponechá.Pokud dodržuji veškerá ustanovení rybářského řádu, platím příspěvky..atd..., není důvod, abych se cítil vinen z toho, že jsem nepustil rybu...A navíc, přátelé, já ryby v podobě pokrmu miluji. Vaření je také mým velkým koníčkem.... a řeknu vám, chytit pěknou rybu, připravit ji a pozvat rodinu na chutnou večeři, kde se mohu chlubit, jaký to byl ohromný boj a jak jsem to zvládnul:-))) , to je taky docela příjemná záležitost:)) A na závěr jeden biblický verš: Ep.Římanum 14:3 Ten, kdo jí, ať nepohrdá tím, kdo nejí, a kdo nejí, ať nesoudí toho, kdo jí; vždyť Bůh ho přijal!
NMilan B. (MB) | Ne 16.7.2006 23:59:32
Kaslu na to, na anonymy nema cenu reagovat :-( Oba dva......
Nrosi | Ne 16.7.2006 22:48:56
Fery - asi máš pravdu, beru na vědomí a omlouvám se!
NFery | Ne 16.7.2006 21:57:11
rosi-tímhle vystupováním,se jen snižuješ na stejnou úroveň..
Nrosi | Ne 16.7.2006 21:49:13
Refresh: Větší umachrovanej čurák než Ty sned neexistuje. Znáš někoho z těchto lidí co tu píší osobně, že o nich můžeš psát že Ti nesahají ani po členky? Ty si asi myslíš, že jsi někdo, ale podle mě jsi ubohej zamindrákovanej kokot, který se snaží na sebe upozornit tím, že má love na rozhazování a vzděláním. Víš, opravdovej borec se nechlubí tím co má a nedává to všude najevo, ale žije a chová se tak, že se za sebe nemusí stydět.
K romům - i když jsem čech, ale znám jich pár, se kterýma se stýkám, navštěvujeme se a jsou opravdu dobří. Ty hovada o kterých se zmiňuješ jsou i mezi bílíma.
NJKL - Profil | Ne 16.7.2006 18:22:04
Azbest : Nikdo se nemusí snižovat - stačí se ve sprše ohnout pro mejdlo - a je to.
NAzbest - Profil | Ne 16.7.2006 18:20:53
R3F13X-proč se tituluješ "ještě lidským potěrem",když je Ti 20 roků?Tady se už na věk ohledně hrubek odvolávat asi nezabere:-)
NAzbest - Profil | Ne 16.7.2006 18:15:25
JKL-:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Hnědý proužek se při nevázaném sexu tvoří špinavou rukou?Nemohu uvěřit,že by se kdokoli ke službě vytváření proužků na tomto pahýlku snížil osobně...
NJKL - Profil | Ne 16.7.2006 17:46:35
Refresh: Ó veliký guru, neopouštěj nás nicotné a nech naše nedostatečné smysly omývat řekou Tvé moudrosti.Nezbavuj naše dychtivé zraky záře svých členků. Ty jediný osvícený, neodvracej svou vznešenou tvář od ubohosti naší, svou velikostí jseš zajisté předurčen k vyšším cílům a konzumaci pokrmů vznešených. Nezazlívej nám barbarům, že puzeni jsme občasnou touhou pokrm sobě obyčejný připraviti z ulovených živočichů neb nektarem a ambrózií neoplýváme. Odpusť nám přízemním nedostatek vzdělání i zvyk náš nešlechetný trávit čas volný lovem živočichů šupinatých, kteříž jsou jen Tobě právem bytosti nejvyšší vyhrazeni. Budiž Tobě koupel příjemnou a hnědý kroužek na údu Tvém po nevázaném sexu zůstavený budiž odstraněn způsobem příjemným. Budiž vzdán dík Tobě za vědomí, že sporty bojové neboli asijské nepředpokládají již vyrovnanost duševní v kterémžto omylu jsme byli my nevědomí udržováni.
NBlack_Blood - Profil | Ne 16.7.2006 17:05:14
Ja ryby z 99,9% poustim. Nekdy kdyz jsem na kaprech tak kapra napisu hodim do vezirku a pak ho trebas za 30min pustim zpatky do vody. Proste si uvedomim ze se mi tu rybu nechce zabijet i kdyz bych si ji trebas dal na obed. Letos jsem jeste zadneho kapra domu neprivezl. Kdyz chodim muskarit tak kdyz poustim rybu tak mam z toho radost ze za jeji krasny boj ji muzu aspon odmenit svobodou a ze snad priste zabere znova a ja budu mit opet moznost si s ni krasne zabojovat. Pstruhu jsem letos vzal 2. Jednoho protoze jsem jeste pstruha nejedl a tak jsem ho chtel zkusit kdyz vsichni je berou jen protoze jsou dobri na maso a druheho protoze byl nejaky divny jako by ho neco napadlo. Jinak vse poustim. A navic neni nad to dat rybe svobodu za to jak krasne bojovala a jezdila a snazila si zachranit zivot. Je to mnohem lepsi pocit nez ji klepnout po hlave a pak se bit do hlavy sam ze v nasich vodach nic neni protoze to nekdo vyzere.