- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pomozte zachránit rybník
a http://oa.macura.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=20 .
Pokud má někdo jakýkoliv nápad, jak rybník zachránit, jsme samé ucho. Nevidíme jediný důvod k utrácení peněz za násilné zbytečné změny v přírodě. Děkujeme.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NLukas Macura | Čt 22.6.2006 14:21:15
Jeste se chci zeptat, nevite jak je to se samocistici schopnosti vodnich toku ? Pritok do rybnika je totiz cim dal vice zaplaven splasky :(( Existuje nejaky vhodny zpusob, jak to vyresit? Vubec se v tom nevyznam. Samozrejme nejlepsi by byla kanalizace. Ale na tu nasi radni nemaji kdyz za 5.5 milionu zahrabavaji rybniky :((
NLukas Macura | St 31.5.2006 23:31:57
Je to opravdu zalostny stav, ale porad nam pripada logictejsi udelat z rybnika zpatky rybnik, nez neudrzovanou travnatou plochu. Za par let na ni totiz mozna vyroste i nejaky hypermarket :(, to az se zapomene ze tam byl rybnik a ze to puvodne bylo zasypano pro sportovni ucely..
Informace o rybniku se objevila i v reportu. Myslim, ze s tim, co mame, uz se nam podari rybnik zachranit. Dekujeme. Budeme dale informovat.
NLukas Macura | Čt 25.5.2006 13:25:55
Jeste jednou dekuji za hodnotne navrhy.
Nbrach - Profil | St 24.5.2006 18:43:08
Ve snaze pomoci jsem odpověděl dle svých možností. Poslal jsem vám i e-mail.
Nyní tápu. Ze začátku se jednalo o rybník. Nyní to už rybník není. Cituji:"Je fakt, ze v soucasne dobe se to rybnikem nazvat neda".
Na e-mail jste neodpověděl. A teď už potřebujete kontakt na Mo nebo nějakou organizaci.
Pokud existujete vy i ten skororybník, věřte, že za vás nikdo nic neudělá. Nápadů zde máte dost, tak se už trochu starejte sám, event. lidi v Orlové. My za vás nic nevyřešíme.
NMilan B. (MB) | St 24.5.2006 12:48:17
NLukas Macura | St 24.5.2006 11:05:17
Prosim, v tuto chvili bych potreboval, protoze jsem dnes dostal vyjadreni mesta, nejaky kontakt na rybarsky svaz nebo organizaci v nasem okoli, ktera by o rybnik pripadne projevila zajem (at jiz odkup nebo pronajem). Mesto tvrdi, ze to nikdo nechce. To mi pripada jako totalni blbost. Mesto udajne delalo i drazbu, ale nikdo se te "drazby" neucastnil. Taky velmi podivne. Stale nemuzu pochopit, kdo muze mit tak eminentni zajem na zasypani rybniku. Zakazka prece musi jit pres verejnou obchodni soutez, tak si tim zadna firma nemuze byt jista.. Ale je evidentni, ze za tim nekdo stoji..
Kdyz jim dam pod nos papir o tom, ze se o rybnik postara nejaka organizace a nebude je to stat ani korunu (nebo minimum, tedy oprava bidla a pritoku), nemuzou pred obcany ustat utraceni 5ti milionu.
Dalsi vec je, ze nemaji zadne dalsi plany co s tim dal. Dalsi penize pak prece pujdou do udrzby travnate plochy, ktera vznikne. Fakt to nechapu.
NG.Moolis - Profil | St 24.5.2006 10:27:19
NMichal | St 24.5.2006 10:25:06
NLukas Macura | St 24.5.2006 10:03:36
V kazdem pripade, dekuji vsem za podnetne navrhy!
NPetrson - Profil | Út 23.5.2006 20:41:39
NPetrson - Profil | Út 23.5.2006 20:22:37
NJan Černý | Út 23.5.2006 16:55:30
NJKL - Profil | Út 23.5.2006 16:42:44
NMichal Jakš - Profil | Út 23.5.2006 16:24:09
NMichal | Út 23.5.2006 15:52:59
NVase jmeno zde David | Út 23.5.2006 15:40:13
Nrybomil | Út 23.5.2006 15:30:22
NХА da madafakin ХАР - Profil | Út 23.5.2006 14:24:55
a to se jeste i dnes najde silenec, kterej bude i nadale tvrdit, ze hospodareni mensich, privatnich subjektu je horsi, nez poklicka zmrdosvazu
NRoyal Wulff - Profil | Út 23.5.2006 13:35:03
Pred par rokmi sa nam podarilo zachranit nasu pstruhovu riecku pred buldozerom Povodia za pomoci ochranarov. Dokazali vyskyt chranenych a ohrozenych druhov a dodnes nam ucinne pomahaju. Spolocne sme napr. zacali realizovat projekt reintrodukcie cereble a dokonca nam zohnali peniaze na nasadu lipna.
Nbrach - Profil | Út 23.5.2006 13:05:46
NG.Moolis - Profil | Út 23.5.2006 12:37:40
NLukas Macura | Út 23.5.2006 12:27:22
ten rybnik tam opravdu "je a neni". Tedy dlouho byl, ale pak prisli nejaci zamestnanci fotbaloveho klubu (mimochodem jineho klubu nez ktery tam x let predtim fungoval a nemel s rybnikem zadny problem) a rozbili nasilim bidlo a zakopali pritok.. Dnes tam voda je, protoze mistni aspon trochu bidlo opravili ale samozrejme ze to neni puvodni stav. Vody je tam uboze malo. Ale zab a dravych ptaku je tam dost. Diky za vsechny odpovedi! Budeme se jimi ridit. Jinak, nepochopil jsem to, ze muj dotaz byl anonymni. Podepsal jsem se preci. Ale napisu to jeste tady, pokud to neni videt. Nemam se za co stydet.
Lukas Macura
lukas@macura.cz
Obcanska alternativa
NMichal Jakš - Profil | Út 23.5.2006 8:33:35
NSander - Profil | Út 23.5.2006 8:09:14
NVase jmeno zde David | Út 23.5.2006 7:31:17
Zde mapa:http://www.mapy.cz/?mp=base&zm=15&cx=142277312&cy=
mapa letecká:http://www.mapy.cz/?mp=ophoto&zm=15&cx=142277312&c
3)si jsem slepej ale ja tam vidim zeleň
NPetrson - Profil | Út 23.5.2006 7:20:45
Nbrach - Profil | Út 23.5.2006 7:15:41
Urychleně sežeňte raky a nenápadně je vysaďte do rybníka. Pak zavolejte nejbližší pracovníky ochrany přírody (včetně nějakého redaktora z okresních novin), přesvědčte je o tom, že v rybníku žijí raci, a nejen raci, ale i žáby (skokan zelený, hnědý, ropucha obecná) a jiní chránění živočichové.
Problém je v tom, že rybník je chovný, což znamená, že ho občas vypouštíte. Udělejte z něj rybník revírový, což není vůbec žádný problém.
Kde to žije - všechna témata
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
6:31NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 47
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
CHYTIL.cz poslední kusy -55%Za 23 Kč
Nyní se slevou až -69%: AVID, FOX, KORUM, PRESTON a SONUBAITS. Oblečení, pruty, krmení, křesla, háčky a další. Platí do vyprodání zásob na www.chytil.cz
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic













