MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Rybářské závody

Několik let u nás byly závody v lovu kapra.Někdy to šlo - nachytáno spousty kaprů, někdy to nešlo -bylo třaba jen 10 závodníků, kteří kapra chytili. Jednalo se o závody menší - asi 100 - 150 rybářů. Teď upravili propozice a sčítá se délka všech ryb
( kroměn dravců a úhoře).A Tak nastoupili plaváčkáři, kteří zvládli i 10 metrů ( cejnů a plotic). Většina to ale neuznávala, protože se vždy chytal kapr. Myslíte, že je správné porušit tradici, na úkor zatraktivnění závodů ?

Autor diskuse: standis ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 1.5.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Petrson - ® Út 9.5.2006 11:55:06
>> Standis > ale ono je to přece taky o přístupu Vašich členů, a promiň mi, o jejich určité zabedněnosti. Zaslouží si vyhrát, pokud celý život lapají jedním bobkařským stylem a nemakají na sobě? Závody, kde čapají plavačkáři, kteří to umí, jsou koncertem, kde je nejen co vidět, ale hlavně se co přiučit, hodnota takové akce prudce stoupá. Ale pro uspokojení všech bych klidně, jak už psali mnozí přede mnou, zavedl odlišné bodování ryb, pokud jsou závody tradičně o úlovcích kapra.
N zdepa - ® Po 8.5.2006 21:13:09
standis: A co bránilo těm ostatním, že nechytali pro danou situaci tím nejvýhodnějším způsobem, jako ti dva?
N standis - ® Út 2.5.2006 22:55:20
MrKos - ® Napsal jsem plavačkář, myslel jsem tím ale konkrétní rybáře s bičem 8 m a vším připraveným na ty miniryby.Omlouvám se všem, kterých jsem se dotkl. I tito rybáři zdolávali 2 kapry, jeden úspěšně, druhý nikoliv.Kdyby tito rybáři přišli s trochu silnějším náčiním, určitě by to všem natřeli i na kaprech. Ale šli na jistotu - na cejny a plotice. Místa jsou totiž losovaná a na holém břehu, kde dupe 10 rybářů na 20 metrech žádnej kapr ke břehu nepůjde.Ty dva kapry tahali po přestávce a otočce míst v rohu rybníka pod křovím( náhoda losu ).
andersk - ® Tento nápad na bodování se mi zamlouvá.Tady už budou šance větší pro každého.
N Lubos Zabcik - ® Út 2.5.2006 12:32:51
Teraz som bol na pretekoch tzv gulasovych kde sa pocitalo najvacsi kus kapra.na 500udic sa chytilo iba 8kaprov..a samozrejme hodnotil sa najvacsi.Aj ked umenie bolo vobec chytit nejakeho kapra:o))
N andersk Út 2.5.2006 8:33:01
U nás sa bodujú centimetre, ale až od 20 cm. Čo je pod 20 cm-0 bodov. Nad mieru je to 1 cm =1 bod. Najväčšia ryba je myslím samostatná cena. Už som videl aj to, že 1 cena je za najväčšiu rybu a zvyšok podľa bodov.
N MrKos - ® Út 2.5.2006 7:27:22
standis: a kdo to je plavačkář? ten přece také chytá kapry, ne? není pěkné a ani přesné to rozdělovat na plavačkáře a ty co chytají kapry.... v takovém případě nezbývá než udělat třeba kapra, amura, lína za cm a ostatní za bod nebo tři... tak jak již někdo psal níže.... přesto si myslím že ti " plavačkáři " i na kapry převálcují bobkaře.... a tedy zavedení vaší původní " tradice " problém nevyřeší...
N Míra Rybář - ® Po 1.5.2006 22:13:53
MrKos - standis - Myslel jsem, že tady sledujete různé rybářské stránky a že není třeba psát více právě kvůli reklamě, protože v propozicích i na těchto stránkách bylo vše popsané. Tak ještě jednou: Závody byly ve Štokách a bodování bylo podle váhy ulovených ryb.No a teť teda kvůli reklamě, se můžete podívat na ,,Noční Májový kapr". Bodování a revír jsou stejné.
N standis - ® Po 1.5.2006 21:35:09
MrKos - ® Právě proto,že už podruhé nastoupili plavačkáři, a ti co jezdili pravidelně na kapry a často i vyhrávali, říkali že už nepřijedou.Myslím, že závodníků bude naopak ubývat.Teď jsme se s více rybářema na rybách bavili o tomto problému, a budeme na výroční schůzi chtít vrácení k tradici. Snad budeme úspěšní.
Míra Rybář - ® Můžeš říct alespoň lokalitu závodů, myslím že některé borce poznávám.
N MrKos - ® Po 1.5.2006 18:53:52
pavouk28: myslím že tak uvažuje většina dobrých rybářů... a takoví kteří to přepočítávají už jsou zase někde jinde a řekl bych trochu mimo mísu...
N pavouk28 Po 1.5.2006 18:48:33
ja to psal sam za sebe.. jedu si zachytat ne vyhrat a vubec mi nejde o ty 400 co zaplatim jako startovne.. nejdu po tom abych je dostal zpatky..
N MrKos - ® Po 1.5.2006 18:38:28
Míra Rybář: to je reklama? aspoň jsi mohl napsat jaké máš pravidla počítání bodů Ty aby to vypadalo jako k otázce...:-)
...řekl bych že o ceny nejde vůbec... o tom závodění není a kdejaký opravdu závodník by Ti to zajisté potvrdil...

standis: a stejně tak to není o tom jak se co počítá... prostě každý může přijít a stejně tak nemusí když se mu to nelíbí... otázkou zůstává jestli chcete aby jste chytali po vašem ty vaše kapry a přitm tam seděli třeba jen 4 a nebo přijedou i lidé z okolí třeba právě proto že jim jde dobře plavačka a zajednou si zachytat se šancí i něco malého vyhrát... když sám přiznáváš že atraktivita je na ůkor tradice tak si odpovídáš na otázku v podstatě sám...
pavouk: přesně tak
N Míra Rybář - ® Po 1.5.2006 17:42:56
pavouk28 - podle mě jde havně o ceny.Závody pořádám několikrát za rok, ale kdybych dal za první místo třeba jenom nějakou plandavku, už bych se nemusel s dalšíma závodama vůbec zaobírat. Zachytat si rybáři můžou na svazovkách, nebo na soukromáku poměrně laciněji, než o závodech. Tuto sobotu a neděli, jsme pořádali závody družstev. Díky počasí přišlo jen 12 skalních dvojic, za což jim děkuji a mají můj obdiv, že to v tom počasí vůbec vydrželi.První tři dvojice obdržely poháry a ceny za několika násobek startovného. Poslední družstvo odstoupilo ze závodu předčasně a tak nezískali ani cenu útěchy. Každý tým obdržel biť maličkost a věřím, že se s nimi na příštích závodech opět setkám.A tady jsou vítězové.
N pavouk28 Po 1.5.2006 14:36:04
podle mě jde o to si zachytat ne ? takze bych klidne jel i kde nemam šanci vyhrat.. nebo kdo z vás jde po první ceně ?
N HP - ® Po 1.5.2006 12:41:27
Myslim, že tredice by se moc měnit neměli protože lidi jezdí většinou tak kde to znají, a maji šanci i vyhrát. Malo kdy se podaří porazit plavku když se krmí a je jedno zda se měří vše či ne, ale jde to. Jen je smutný být na zavodech kde je výhra za 1či 2 kapříky.
N Petr Havlíček - ® Po 1.5.2006 12:13:21
Já myslím, že záleží na pořadateli jaká pravidla stanoví. A rybář ať se rozhodne. Faktem je, že pokavaď se smí krmit, tak ti "plavačkáři" vyhrajou ať se chytá kapr nebo bílá ryby. Oni to prostě umí. Jistě, zvlášť na gulášovkách platí mít štěstí na los, pakliže na těch nej...místech již nesedí domácí borci "týden dopředu".
N MrCement Po 1.5.2006 11:43:28
Lov ryb na cm je uz "sport" na metry a neni o nahode - vyhravaji ti trenovani. Druhy zpusob je o stesti a to asi slusi vesnickym zavodum vic - proste vyhrat muze deda s bambusakem, prcek s pidiprutem.
N slon1211 - ® Po 1.5.2006 10:55:17
medved: souhlas
maximalne je mozne udelat kompromis jak se to nekdy deje , ze se pocita delka kapra 1cm za bod a bila ryba 1-3body za kus
N medvěd - ® Po 1.5.2006 7:42:26
standis:samozřejmě.
N Míra Rybář - ® Po 1.5.2006 7:27:35
Pravidla závodu určuje pořadatel dlouho před závodem a s nimi by se měl každý závodník seznámit. Pokud s nimi nesouhlasí, má možnost se zúčastnit soutěže, která mu vyhovuje.
N detreux - ® Po 1.5.2006 0:08:37
jak se to veme, kdyz se hraje na delku ryb vyhraje ten kdo umí, kdyz o nejvetší rybu je to o nahode a muze vyhrat kdokoliv.....

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPENN multiplikátor COMMANDER 30 LW LH LWS

Za 2.120
Skladem 2 kusy! Multiplikátor vhodný především na moře do Norska. Vybavený převody z pravé oceli V2A, ozubená kolečka, pojistka zpětného chodu, kuličkové ložisko a ocelový řadič se systémem LWS jež umožňuje po vyřazení řadiče nalezení původního bodu navíjení

akce, rybareniSportcarp vlasec Stoner

Za 299
Stoner je náš nový vlasec, který má nízkou průtažnost a je velice vhodný do kamenů a závadových vod. Díky speciální výrobní technologii má 10x větší odolnost proti oděru než běžný monofil stejného průměru.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
www.kaprarina.cz www.kaprarina.cz

Specializovaný e-shop s rybářskými potřebami nejen pro kapraře. Výběr toho nejlepšího od předních světových i domácích firem za nejnižší...