- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Limit 7 kg.
Proč se tedy hovoří o limitu? Hned v první větě je napsáno, že si lovící může ponechat nejvýše 7 kg všech druhů ryb! V poslední větě je povoleno 7 kg překročit - čili další "paskvil", kde si navzájem odporují věty?
Limit je prostě maximální hranice, která se nesmí překročit.
(pozn: tento "paskvil" je uváděn již déle, není dílem nového zákona či nové vyhlášky!)
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NJKL - Profil | Pá 14.4.2006 11:29:28
Nxycht - Profil | Pá 14.4.2006 11:24:45
Ntomfisherman - Profil | Pá 14.4.2006 11:16:08
Ovšem to by musela zmizet ta poslední věta.
Npppp - Profil | Pá 14.4.2006 10:44:44
NFolpy | Pá 14.4.2006 10:44:02
NPan Slamáček | Pá 14.4.2006 10:41:29
NRybář - Profil | Pá 14.4.2006 10:37:46
Npppp - Profil | Pá 14.4.2006 10:31:51
NNavrc - Profil | Pá 14.4.2006 10:22:37
Ntomfisherman - Profil | Pá 14.4.2006 10:06:57
To je ono dvě kritéria, ale ani jedno nesmíš překočit - čili např. ne 4 osoby anebo ne 300 kg.
Obdobně je to formulované v BP v předpisu - 2 kusy vyjmenovaných ryb a nejvýše 7 kg.
Ovšem zde to upravuje ona poslední věta a ta dělá z toho rozporuplný paskvil.
Ntomfisherman - Profil | Pá 14.4.2006 9:56:39
za prvé mě nezajímají BP MRS,ale ČRS : Dojde-li k překročení tohoto limitu poslední ulovenou rybou, lze si i tuto rybu ponechat, tak tahle věta v BP ČRS není. A i kdyby tam byla, tak ta první věta je tam fakticky zbytečná, resp. zbytečná se slovem "nejvýše"!
Za druhé :pokud tedy umíš pořádně česky, tak víš co znamenají slova nejvýše, maximálně či limit - jejich význam je jednoznačný!!
Ještě bych bral jako výjimku, že když ulovím rybu nad 7 kg, tak si ji mohu ponechat - ale muselo by to být uvedeno jako výjimka, protože i v tomto se jednoznačně překračuje limit.
A v ostatních případech(ponechání si dvou 5 kg ryb ....atd.), to už naprosto ztrácí smysl psát o limitu, když se žádný limit vlastně nedodržuje!
Nprofo - Profil | Pá 14.4.2006 9:51:02
(5) V mimopstruhovém rybářském revíru si může osoba provádějící lov přisvojit v jednom dnu, i když loví na více rybářských revírech, nejvýše 7 kg všech druhů ryb. V tomto úlovku smí být nejvýše dva kusy kapra, štiky, candáta, bolena, sumce nebo jejich kombinace. Byla-li si osobou provádějící lov přisvojena ryba, kterou celková hmotnost úlovku přesáhla 7 kg, končí jejím přisvojením denní lov.
Opravdu hledáš něco co tam není. Překročením je dán konec lovu, když si tu danou rybu ponecháš, ale to je jen na tobě a na jinou debatu. Přece mi nechceš tcrdit, že rybu naporcuješ a co bude přes 7 kg vrátíš do vody? Je to napsáno dobře a myslím, že jasně. Rozpor v tom opravdu nevidím.
Apropo : s tím výtahem máš tam dvě kritéria a né dvě sobě si odporující věci. 3 osoby do max. váhy 250kg. nebo 2 osoby s váhou 250 kg, nebo 3 osoby s váhou třeba 200kg. Limit je buď 3 osoby nebo 250 kg. Kapišto?
Nhraji - Profil | Pá 14.4.2006 9:14:19
Cituji BP MRS pro rok 2006:
"V mimopstruhovém rybářském revíru si může osoba provádějící lov přisvojit v jednom dni, i když loví na více rybářských revírech, nejvýše 7 kg všech druhů ryb. Dojde-li k překročení tohoto limitu poslední ulovenou rybou, lze si i tuto rybu ponechat. V tomto úlovku smí být pouze 2 kusy uvedených ryb: štika, candát, sumec, amur nebo jejich kombinace. Úlovek kapra je omezen na 1 kus denně (je možná kombinace s jedním kusem z druhů výše uvedených ryb). Po ulovení a ponechání si dvou kusů uvedených ryb nebo jednoho kusu kapra a jednoho kusu uvedené ryby, končí denní lov, i když tyto nedosahují maximální povolenou hmotnost celkového denního úlovku 7 kg. Byla-li si osobou provádějící lov přisvojena ryba, kterou celková hmotnost úlovku přesáhla 7 kg, končí jejím přisvojením denní lov. "
Tak a kde tam vidíš možnost si ponechat to co píšeš? Co se týče poslední věty, je to logické ošetření stavu, že chytíš 15 kilového sumce a nebudeš asi 8 kilo házet zpátky do vody, ponecháš si ho a končíš denní lov. Správně jsi napsal, že ty si myslíš, že tam je rozpor
Ntomfisherman - Profil | Pá 14.4.2006 9:04:15
Navíc já v otázce píši, že vím, že je to tak chápáno, ale je tam dle mého jednoznačný rozpor.
Dám obdobný příklad : Výtah - max.pro 3 osoby a max.nosnost 250 kg - dle tohoto výkladu tam v klidu mohou vlézt tři 100 kg lidi??
Ntomfisherman - Profil | Pá 14.4.2006 8:56:51
NBachy - Profil | Pá 14.4.2006 8:56:40
Nprofo - Profil | Pá 14.4.2006 8:34:04
NThomasek - Profil | Pá 14.4.2006 8:12:47
Nhraji - Profil | Pá 14.4.2006 8:03:44
NVéna S. - Profil | Pá 14.4.2006 8:01:18
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
CA RYBOLOV NORSKO
Jsme cestovka zaměřená na rybolov v Norsku. Nabízíme velmi atraktivní lokality jako je SOROYA, BAKKAN WAHL, NORDKAPP,...











