- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak vrátit potočáka a lipana do P revírů ?
Kolegové, máte někdo "recept", jak zvýšit stav pstruha potočního a lipana v pstruhových revírech ? Co by podle Vás pomohlo ? Více vysazovat tyto druhy na úkor duháka a sivena, celoroční hájení, zvýšení míry, větší omezení ročního úlovku než dosud ? Každý názor je vítán, máte-li někdo ověřenou zkušenost z revírů Vaší MO, sem s ní.
Autor diskuse: Michal - , 13.4.2006 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nšeptal - Profil | Čt 13.4.2006 8:33:02
medvěd: Tak sorry. Psal jsi, že nevíš kde, tak jsem ti napověděl.
NSander - Profil | Čt 13.4.2006 8:30:30
Chlapi, zapomínáte na jednu věc, a je to věc podle mého nejdůležitější - zamezit regulaci říček a potoků, tzn. nejprve vytvořit potočákům a lipanům dobré životní prostředí. Násada přece nic neřeší. Ano, zvýší se jejich stav, ale na jak dlouho?!
NMichal | Čt 13.4.2006 8:28:21
profo: 2-5 cm nebo jsi se upsal ? jestli fakt 2-5 cm, tak je to docela drahý žrádlo pro okouny a tlouště, jinak nevidím důvod proš se na tebe sesypat, na některých MP má potočák dobrý podmínky a určitě je lepší nasadit potočáka než duháka
Nmacek | Čt 13.4.2006 8:27:57
medvěd> chce to lidi, čas a peníze.
bohužel podle murphyho se na jednom místě mohou setkat vždy maximálně 2 z těchto veličin… :-(
bohužel podle murphyho se na jednom místě mohou setkat vždy maximálně 2 z těchto veličin… :-(
NMiloš_Dia | Čt 13.4.2006 8:27:42
medvěd:
PP se u nás prý dělá hafo - téměř nikdo ho nekupuje, a tak ho prodávají do zahraničí. Kapacity jsou, není vůle ho nakoupit za 6,50 za kus, tuším že je to roček.
PP se u nás prý dělá hafo - téměř nikdo ho nekupuje, a tak ho prodávají do zahraničí. Kapacity jsou, není vůle ho nakoupit za 6,50 za kus, tuším že je to roček.
Nprofo - Profil | Čt 13.4.2006 8:25:07
je to jak píše Miloš a medvěd a jen je doplním, že je to i o přístupu MO. Možná se na mě sesypete jak vosy, ale v naší MO není jediný P revír a přesto (máme proudný revír, byť je MP) každoročně vysazujeme potočáka v počtu okolo 4000 ks ve velikosti 2-5 cm. Je to opravdu jen o tom přístupu lidí. Ale lipana nebo duháka zase ne.
Nmedvěd - Profil | Čt 13.4.2006 8:24:33
šeptal:nic nasazovat nebudu.Sehnat se dá určitě všechno.Chce to vůli a prachy.
Nšeptal - Profil | Čt 13.4.2006 8:19:36
medvěd: Zkus rybářství Vávrová - Fila. Je to snad někde u Třebíče a říkali mi, že potočáka i lipana dělaj.
NMichal | Čt 13.4.2006 8:18:20
medvěd: no, někde bude, ale asi to bude větší problém, než s duhákem, kdysi mi kamarád co má ryb. školu říkal, že chovat potočáka je docela náročný a proto se do toho nikomu moc nechce
NMichal | Čt 13.4.2006 8:16:16
medvěd: jo, souhlas, alespoň na 30 cm, když už ne na 35 čísel, já bych hlasoval pro těch 35 čísel, je otázkou, jestli taková míra by byla únosná na všech revírech, někde by možná stačilo těch 30cm
NKubík | Čt 13.4.2006 8:14:51
Byl bych pro-1-radikální zvýšení míry jak potoč. tak i lipana
2-omezit vysazování duháka a sivena a místo něj nasazovat více potoč. a lip.
3-max. týdenní limit braní potočáka na 3 kusy a za den 1 ks
Nevím jestli to je naivita nebo jestli je toto možné. Masaři, by ale určitě štěkali
2-omezit vysazování duháka a sivena a místo něj nasazovat více potoč. a lip.
3-max. týdenní limit braní potočáka na 3 kusy a za den 1 ks
Nevím jestli to je naivita nebo jestli je toto možné. Masaři, by ale určitě štěkali
NMichal | Čt 13.4.2006 8:14:34
šeptal: no, každopádně zvýšení míry a omezení ročního nebo i týdenního úlovku by zcela jistě bylo lepší než nic
Nmedvěd - Profil | Čt 13.4.2006 8:13:36
Michal:doplním Miloše
3 zvednout míru u pstruha
4.snížit počet odnesených ryb
3 zvednout míru u pstruha
4.snížit počet odnesených ryb
Nšeptal - Profil | Čt 13.4.2006 8:09:36
Michal: Tím by se rozhodně nic nezkazilo, ovšem mám dojem, že zvýšení míry a omezení predačního tlaku dává v tomhle případě dostatek prostoru pro nárůst jejich populace. (názor laika)
NMichal | Čt 13.4.2006 7:59:39
Miloš: myslíš ža ty dva body stačí ?! :-)
šeptal: a masaře :-) Osobně bych byl kromě jiného třeba i pro dvouleté celoroční hájení na vybraných revírech, kde má ryba šanci se třít.
šeptal: a masaře :-) Osobně bych byl kromě jiného třeba i pro dvouleté celoroční hájení na vybraných revírech, kde má ryba šanci se třít.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....











