- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Škody na rybí obsádce
Včera (2.4.) jsem se byl projít kolem oblíbeného stojáku a pohled byl velmi nehezký. Sice revír byl v zimě udržován a ošetřen proti zamrznutí okna, ale i tak za dobu vycházky jsem napočítal 24 ks padlých kaprů okolo 45+cm. Asi čtyři byly ještě uvěznění v ledu. Led zatím roztál pouze cca 1m od kraje a už je jich tolik. Jak to vypadá u Vás a co myslíte, že je hlavní příčinou této situace.
Autor diskuse: profo - Profil , 4.4.2006 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NFrk - Profil | Út 4.4.2006 18:40:15
Tom B./ Teplá voda ode dna? Ta by měla rybám zůstávat. Výkyvy teploty a tím i kyslíku to není to pravé ořechové......
NTom B. - Profil | Út 4.4.2006 18:25:18
Frk : neřeknu Ti přesně, ale byly průměrné hodnoty. Čísla fakt přesně neznám. Máme navíc spodní odtok z rybníka, takže voda by měla být dobra - zdravější
NFrk - Profil | Út 4.4.2006 18:19:34
Tom B/ Kyslík OK? Kolik?
Mohlo taky dojít k hlubokému prochlazení, přidušení, zvednutí ryb (zanešená žábra), nebo amoniak. Možností je víc. Opavdu je to ale případ od případu.
Mohlo taky dojít k hlubokému prochlazení, přidušení, zvednutí ryb (zanešená žábra), nebo amoniak. Možností je víc. Opavdu je to ale případ od případu.
Nschrek - Profil | Út 4.4.2006 18:12:17
jjj letos to bylo hrozny super reviry u nas tyky nejak vyzdechali nebo je museli nahazet do moravy aby se zachranily byl problem ze na led napadnul snih a nikdo ho nemohl odhrnout aby proslo svetlo skrz na roztliny
NTom B. - Profil | Út 4.4.2006 18:01:24
Ted jsem to počítal, tak u nás cca 70 kaprů okolo 50 cm. Okna na rybníce celou zimu pravidelně udržovaná, když jsme zjistili první úhyn nasazena na 2 dny hasičská stříkačka na promísení vody. (předem říkám, že jsme tím nevíříli bahno) kyslík měřen 2x za zimu 30 m od přítoku to bylo OK. Led 50 cm, rybník bez stálého přítoku. V tom vidím tu hlavní chybu.
NFrk - Profil | Út 4.4.2006 17:47:50
profo/ Prohlubně se opravdu mají dělat poblíž "loží "ryb. Dělají se jak pro usnadnění výměny plynů tak pro jiné účely. Jeden z hlavních důvodů je "pustit světlo do rybníka". Světlo přeci podporuje fotosyntézu.
Jinak musím uvést, že mezi revírem a komorovým rybníkem mohou být velice značné rozdíly. U komory mohu některé podmínky ovlivnit, u revíru těžko. Tohle všechno je potřeba vzít do úvahy při přípravě na zimu a nemůžeme vše brát podle šablony.
Jinak musím uvést, že mezi revírem a komorovým rybníkem mohou být velice značné rozdíly. U komory mohu některé podmínky ovlivnit, u revíru těžko. Tohle všechno je potřeba vzít do úvahy při přípravě na zimu a nemůžeme vše brát podle šablony.
Nbrach - Profil | Út 4.4.2006 15:59:58
Celkem uhynulo okolo 0,5 tuny ryb v zastoupení: karas, plotice, tolstolobik, amur, kapr, štika, candát, okoun.
Nbrach - Profil | Út 4.4.2006 15:56:47
1. Dlouhá zima
2. Led seděl na hladině ("okny" voda vytékala na led)
3. Zabahněný rybník
4. Hodně trávy ve vodě na podzim (přes zimu hnila)
5. Díky všemu abnormální absence kyslíku
A to se ještě vzduchovalo a přečerpávalo
2. Led seděl na hladině ("okny" voda vytékala na led)
3. Zabahněný rybník
4. Hodně trávy ve vodě na podzim (přes zimu hnila)
5. Díky všemu abnormální absence kyslíku
A to se ještě vzduchovalo a přečerpávalo
Nprofo - Profil | Út 4.4.2006 14:44:57
Navrc : musí tam být vždy dostatečný přísun světla pod led a dostačující odvod plynů mimo vodu (tzv. Okna v ledu). Je nutný ty okna dělat a udržovat dostatečně velká dle rozlohy revíru a pokud možno v blízkosti trdlišť ryb, aby byly plyny odváděny co možná nejkratší cestou. Bohužel to je věc, kterou u nás (předem říkám je to jiná MO než je má) zanedbali. Teď chodí a ptají se jak to, že má MO má podstatně nižší úhyn než mají oni, když taky prosekávali. Jediné co se jim nechá říct, že málo. Jedno okno 1,5x1,5 mna rybník skorem 0,5 ha je opravdu dost málo. Není to jen z mé hlavy, ale shodli jsme se na tom i s naším hospodářem.
NNavrc - Profil | Út 4.4.2006 14:35:18
Profo: Co tím máš na mysli (tou údržbou), docela by mě to zajímalo, protože u nás se téměř z každého rybníku vyklidilo asi 500 kg uhynulých ryb.
Nprofo - Profil | Út 4.4.2006 14:32:28
Frk : Bohužel máš plnou pravdu a myslím si, že je rozhodně po takové to zimě vidět kompetentní jednání osoby, která má tu danou vodu na starosti. Jak na potvoru je na tomto rybníku vidět, že byla nedostatečná už jen příprava vody přes léto a podzim a údržba v zimě to už nedokázala zachránit....:-(((
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBleskovky: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru 1
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
Co je nového - všeobecné
22:03NBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...




















