Voda jaro 2006

Kdo můžete posílejte prosím aktuální zprávy o stavu vody (a sněhu). Mohlo by to být užitečné.
Autor diskuse: JKL - Profil , 30.3.2006 všeobecné - ostatní

JKL - Profil | Ne 2.4.2006 10:29:46

Před chvílí se vrátil kamarád z Borku - Labe vtrhlo na probošťák a přes ně jde voda do vesnice. Na Mělníku se vesele pytluje písek, jezdí tam i SDH z okolí.Kulminace údajně zítra. :-((

    Ondra (tloušťák) - Profil | So 1.4.2006 19:32:47

    JKL: Koukám že jsi koukal na čt1. Já taky:-))) Dnes jsem se byl u vody podívat ... je jí něj moc než normálně. Čím to je?? :o))))))

      JKL - Profil | So 1.4.2006 19:29:49

      Koukám na zprávy - kolem Labe a Vltavy tady dole to asi nebude velká sranda.Hlásí předpoklad průtoku Mělníkem až 2600. :-((
      Ondra (tloušťák) : To máš docela kliku. :-))

        slon1211 - Profil | So 1.4.2006 17:20:14

        A to je deda na stare metuji - kazdodenni navstevnik - proste povoden nepovoden chytat se musi

          slon1211 - Profil | So 1.4.2006 17:18:49

          tak tady je ten patnik pod soutokem Labe - Metuje

            slon1211 - Profil | So 1.4.2006 17:17:20

            nakonec jsme navstivili soutok Labe a Metuje v Jaroměři
            a tam to vypada asi takhle - ten patnik je znackou 0 km Metuje a za normalu je voda asi 2m pod ním

              slon1211 - Profil | So 1.4.2006 17:15:21

              dale jsme byli na Upě v Jaroměři a tam je to obdobné ,ale povedlo se nam najit oazu klidu a tou byl soutok UPY s bobřim kanalem - i rozdil v barvě vody je velmi markantni

                slon1211 - Profil | So 1.4.2006 17:13:16

                pod timto soutokem pomalu ale jiste mizi zahradky a chaty

                  slon1211 - Profil | So 1.4.2006 17:12:16

                  jeste pridam nejake fotky

                    slon1211 - Profil | So 1.4.2006 17:11:08

                    Dnes jsem se byl podivat v Jaroměři na soutoku stare a nove Metuje je to tam tak 2m nad normal a mezi rekami se vytvorilo jezero tak neni poznat kde je koryto jedne a kde druhe

                      OBr - Profil | So 1.4.2006 16:28:21

                      Jizera ve Vestci dnes kolem 13:00 Hladina je ještě 0,5m pod silnicí, nejspíš jí nepřejde, na druhé straně sice louky plavou, ale místa je pořád dost... v tůňkách kolem proudu bylo hodně malých utahaných a potlučených štiček :-(

                        Vláďa. - Profil | So 1.4.2006 15:11:12

                        Ještě jednou Znojemská přehrada trošičku z detailu.

                          Vláďa. - Profil | So 1.4.2006 15:00:16

                          Pri lestosnim toulani za pstruhy v Podyji (jestli nejaci zustanou) asi nebudu zakopavat o klady na brezich Dyje a pracovnici spravy Znojemske prehrady budou mit cim topit :-))

                            mirmen - Profil | So 1.4.2006 13:38:42

                            >jirka.v. > svobodu toušeňským kapříkům !!!!!!

                              jirka v. | So 1.4.2006 13:17:09

                              Labe a pískovna Toušeň se už spojují . J.

                                Honza Č. - Profil | So 1.4.2006 12:19:11

                                Střela č.5 od vodního díla je zvedlá.pokud nebude nějak extréně pršet ta by do 16.4.na zahájení mohla být na normálu.Horší to bude asi z rybama.Po tak dlouhé zimě s minimem potravy a hned tenhle výplach.ale snad to bude dobré.Může mi někdo napsat situaci na Berounce.Liblín a Zvíkovec?Dík.

                                  Holátko Josef | So 1.4.2006 11:49:26

                                  Ondra> V okolí Vsetína se spousta kopců sesunulo v důsedku podmáčení .... :o( Jaké je podloží u vás?

                                    Ondra (tloušťák) - Profil | So 1.4.2006 11:46:20

                                    JKL: Já jsem z Hostína ale u Liblic:-)) Tam jsem naštěstí na suchu. Jsme na kopečku:-)

                                      karelc - Profil | So 1.4.2006 11:26:47

                                      mirmen: škoda mluvit, přece jen, jsme národ, kde ta firma, co ji brzo smete voda, ničí krásný stromy a za to ji ještě lidi dávají utržit.

                                      Zkusím zvolit zelený, schválně, kam se to pohne.

                                        mirmen - Profil | So 1.4.2006 11:22:11

                                        Ještě doplním - z nějakého důvodu město Hradec Králové povoluje stavět supermarkety na pozemcích mezi Orlicí a výpadovkou na Třebechovice.
                                        Jako by neexistovala možnost pětisetleté nebo tisícileté vody.
                                        V té lokalitě se nachází i market fy LIDL .
                                        Pokud je mi známo, tak supermarket téhle firmy vynikl v letošní zimě například extremní odolností vůči zatížení střechy sněhem ( někde v ČR) a tudíž je zcela určitě vzorem maximální odolnosti i v případě povodně .
                                        Určitě nehrozí případné vyplavení supermarketů a tedy ani vznik nějakých zátarasů na jezech, v propustech pod mosty aj.
                                        Průtok vody ohrožujou stromy a keře , takže pryč s nima, záludnostma zelenejma :-)

                                          mirmen - Profil | So 1.4.2006 11:15:06

                                          JKL: v okolí Orlice za komančů zavezli desítky jezírek, zkrátili tok Orlice u Petrovic, zpevnili břehy kamenným zásypem .... teď se diví, že se rozlévá o něco míň vody do luk, že víc vody protéká rychleji krajinou, že se méňě kalu usazuje při rozlivu na lukách a více se ho dostává do nadjezí a zanáší koryto a snižuje jeho kapacitu.
                                          Povodí a.s. to řeší nákupem podvodních bagrů Komatsu a vesele fakturuje daňovým poplatníkům čištění koryt v rámci protipovodňových prací.

                                          Pěkná kocourkovská akce se podniku Povodí Labe a.s. podařila letos v předjaří.
                                          V rámci protipovodňové péče o Orlici a Labe vyklestili keře a rychlerostoucí dřeviny na náplavové hraně koryta. Prý tím zabránili , aby keře byly smeteny povodňovou vlnou do koryta a aby vznikl nějaký val na jezu.
                                          Jaksi ovšem "zapoměli " vyřezané keře na břehu.
                                          Můžeš hádat, kde jsou :-)
                                          A bacha - hádat smíš jen jednou.
                                          Daňový poplatník ovšem určitě zaplatí " odvoz dřeva po vykácení náletů ".

                                            JKL - Profil | So 1.4.2006 11:01:21

                                            Ondra (tloušťák) : Ještě abys neznal:-)) , pokud vím, Hostín to při té velké naschytal ale měls revír až u baráku, ne??V Lužci je pořád ještě rezerva k vršku hráze ale nevypadá to nejlíp....:-((

                                              JKL - Profil | So 1.4.2006 10:06:36

                                                JKL - Profil | So 1.4.2006 10:02:28

                                                Fakt by mne zajímalo, jaký podíl na těch malérech mají ty přitroublé a drahé "regulace" na kdajakém potůčku.Už jsem viděl betobnové koryto i na stružce v lese ......

                                                  Miroslav.S - Profil | So 1.4.2006 1:29:06

                                                  tady u plotu byla včera ještě silnice,kterou se dalo projíždět.Velké Meziříčí Balinka

                                                    Miroslav.S - Profil | So 1.4.2006 1:18:14

                                                    revír č. 461001 Balinka1 říčka která má během roku pár kapříků,cejnů a hezké tlouště odřízla v této vesnici lidem průjezd ke svým domůmŠířila se fáma,že u revíru Balinka1A rybník NOVÝ v katastru Měřín má naprasklou hráz. Byť to tak ze snímku nevypadá, přez mostek osobní auto neprojede.

                                                      Miroslav.S - Profil | So 1.4.2006 0:51:19

                                                      MP revír Oslava6 v obci Oslava poblíž Velkého Meziříčí.V době klidu říčka se šířkou 10 metrů.Dnes včera v 17 hod vypadala takto

                                                        Ondra (tloušťák) - Profil | Pá 31.3.2006 23:27:52

                                                        JKL: Jo tam to znám :-)))) Vody je opravdu hooodně:-((

                                                          Vaclav - Profil | Pá 31.3.2006 23:03:27

                                                          Genta:-prosím foto z mostu na Tyršovce proti proudu,jak to vypadá pod zámkem,moc dekuji

                                                            JKL - Profil | Pá 31.3.2006 16:51:55

                                                              JKL - Profil | Pá 31.3.2006 16:50:17

                                                              Soutok včera-zatím setrvalý stav, to horší teprve dorazí.

                                                                masox | Pá 31.3.2006 9:38:09

                                                                Doporučují http://stavy.pvl.cz/dispecink/verze4/cz/index.htm, jinak VD Řimov pod námi je zhruba 5 cm pod své maximum.