- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lov na živou rybku definitivně povolen novelou zákona.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nxycht - Profil | St 22.3.2006 16:09:22
Řekl bych, že jednoháky u větší nástražní ryby nestačí, ale to je jen můj názor. Jednoháky jsem používal jen při lovu na úhoře. Když chytáš sumce na bojku tak stejně musíš sekat co nejdřív - mě osobně se ještě nestalo že by měl sumec trojhák hluboko, vždycky v tlamě. Čeho bych se jen vyvaroval, by byla zbytečná manipulace s rybou po vyvolení - pokud to jde, fotit ve vodě (pokud si nechceš ponechat) apod. Ale to je zase jiná otázka :-)
NPetrson - Profil | St 22.3.2006 16:08:35
NPitris - Profil | St 22.3.2006 15:50:55
NPetrson - Profil | St 22.3.2006 14:13:58
Líbí se mi i zamyšlení Strejky, které ve srovnání s faktem, že pigluje ségru, považuji za velmi vyspělé :-))
Ale vážně k tomu: Debata o formách lovu na živou je jistě na místě, jsem pro zákaz víceháčkových systémů a víceháčků. Čas k tomu nazrál právě teď, kdy se jasně rozhodlo, jak to vůbec s živou nástrahou bude. Vcelku chápu, že se vedení Svazu tímto dřív detailně nezaobíralo, když se ani nevědělo, zda tento lov nebude úplně zakázán. Třeba si Rada ČRS a MRS v tomto vezme inspiraci pro své připomínky k novele vyhlášky 197.
>> Pitrís > jistě máš na svůj názor právo, ovšem obhajovat jej stylem "když starému ani neťukne a svět se nepo, ať nechytá vůbec ani dravce " je nejméně tolerantní postoj, jaký jsem v této diskuzi objevil a nemůžu jej přijmout. Třeba se dožiješ neklidného stáří, a když už nebudeš moci vláčet (pochopil jsem z kontextu že vláčce se asi věnuješ), třeba si na tu hloupost vzpomeneš a přehodnotíš ji.
>> Xycht > jak víš, chci se taky na vousáče trochu zaměřit, v tomto mám dilema s těmi trojháky. Uklidni mě prosím a uveď z praxe, že i při použití velké nástražní ryby stačí větší jednoháky :-)
PS: Si se zřeknul registrace ??
Nprofo - Profil | St 22.3.2006 13:37:01
Nmarchi | St 22.3.2006 13:18:32
Nmarchi | St 22.3.2006 12:59:40
NPetr Havlíček - Profil | St 22.3.2006 12:54:18
Nrett.rett - Profil | St 22.3.2006 12:19:02
NMrKos - Profil | St 22.3.2006 12:01:21
jestli jsem zároveň sportovní to nevím, to nechť posoudí jiní ....
Nxycht - Profil | St 22.3.2006 11:59:06
Troufám si říct, že lov sumců je určitě diskriminován - jen kolik znám revírů přes 10ha, kde se nesmí lovit na bojku, kde se nesmí chytat z loďky, kde se nesmí vábit - potřebné pro lov na rousnice, takže kdyby se zakázal i lov na živou, tak fakt nevim. Navíc v případě rousnice se nedá moc mluvit o nástraze pro cílený lov trofejních sumců - často je během hodiny oškubou okouni nebo cejni. O komplikacích při bojkování, kdy o půlnoci musím bojku stáhnout a pak když chci znovu chytat, tak ve 4h zase na vodu, radši ani nemluvim.
Pak tu ještě zbývá vláčení, ale tam kde se nesmí z loďky si troufám říct, že je to dost problém při lovu sumců a hlavně lovit pravidelně trofejní sumce na vláčku dovede zřejmě jen špičkovej vláčkař - co tak vím tak tady na mrku Goba, pak znám ještě jednoho člověka ale ten se ještě nedostal přes 140cm. Ale to nechci použít jako argument, není lehké chytit trofejní rybu jakýmkoliv jiným způsobem, ale u tý sumcařiny je to všechno hodně specifický.
Takže ať se zakáže lov na živou rybku, ale potom ať se trošku změní předpisy ve prospěch lovců, kteří chytají sumce. EDIT: nechat zažrat rybku se mi vůbec nelíbí, navrhuju zrušit trojháčky a dvojháčky a povolit lov jen na jednoháčky.
Nvraník - Profil | St 22.3.2006 11:06:24
myslel, aleode mě to byla čistá legrace, tohle přece nemůže normální člověk myslet vážně :-) I když kačenkář.......
Natc24 - Profil | St 22.3.2006 11:03:10
Nvraník - Profil | St 22.3.2006 11:01:06
ptal jsem se proto, že vím jaký si dobrák a že by si autorovi určitě neublížil :-)
Kde to žije - dravci
SoNFotky ryb pouze na přívlač 107200
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoNBurza na přívlačové nástrahy 33420
SoNRare woblery - Rapala 14054
SoNÚhoří sezona 2012 10520
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
. . . NTrojháčky na dravce 60
. . . NJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Camping MEVA🏕️ Buďte připraveni na každé dobrodružství! S vybavením Meva si užijete pohodlí při kempování, rybaření i cestování. Vařiče, kartuše i další spolehlivé vybavení, na které se můžete vždy spolehnout.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...













