MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jakou barvu háčku ?

Zajímalo by mě, zda má barva háčku vliv na četnost záběrů. Máte nějaké zkušenosti s barvou háčku na určité období roku ? Děkuji za informace.

Autor diskuse: Mr.Piket ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 15.3.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Mr.Piket - ® Čt 16.3.2006 9:03:49
Diky za informaci, vidim, ze na tech barvach opravdu neco bude :-)
N Radek S. Čt 16.3.2006 8:27:43
Barva háčků asi má vliv, zvláště z jara, kdy jsou ryby opatrné. Například, při lovu cejnů, chytám na červené háčky s hojňákem, se stříbrnými je o polovinu méně záběrů. Lovím v čisté sněhové vodě, v kalné asi barva nehraje roli. ostatně moje nej barvy jsou černá a červená. Doufám, že jsem alespoň trochu pomohl.
N miras S. - ® St 15.3.2006 20:31:10
Chytám převážně na černé nebo červené Ownery, dobré jsou i modré Mustady. Podle mých zkušeností se mi neosvědčují lesklé barvy, stříbrná a zlatá, ale možná je to i tím, že jim nevěřím a moc na ně nechytám. Ono i tady bude možná platit věř a víra tvá......................
N Amurek - ® St 15.3.2006 20:29:26
brach - ® Když chytám na různé plovoucí pufiny a nebo extrudy stávalo se mi dost často že jsem taky mněl záběry jenom na jeden prut i když byly nastrojeny stejně.Aspoň jsem si to myslel.Nedalo mi to tak jsem stáhnul oba dva pruty a porovnal.Na prutu co jsem mněl záběry jsem mněl o 2 až 3 cm kratší návazce.Zkusil jsem zkrátit na stejnou délku i ten druhý a problém byl vyřešený.Vypadá to jako blbost ale je to fakt. Nepochopím jak můžou kaprovi vadit blbé dva cm.Někdy to zase funguje obráceně a dokonce i během jednoho dne.Tak že si myslím že to kolikrát nemusí být v háčku.Mám to hodněkrát odzkoušené a většinou začínám lovit s různýma návazcema a pak se přispůsobím.Já osobně mám rád háčky zlaté ale používám i černé ale nepoznal jsem to nikdy ne četnosti záběrů protože chytám na položenou a u dna to asi takový vliv nemá,něco jiného to může být u hladiny.
N brach - ® St 15.3.2006 17:00:18
Mr.Piket - pokud jsi mě nepochopil, nevadí.
Zda má barva vliv na četnost záběrů skutečně nevím. A zkušenost s barvou háčku na určité období roku nemám. Omlouvám se za neposkytnutí tebou požadovaných informací:-))) Přečetl jsem si upozornění pro odpovídání na otázky...
N Mr.Piket - ® St 15.3.2006 13:50:45
Promiň, ale mechapu Tvůj komentář
N brach - ® St 15.3.2006 13:45:17
Až takhle?
Pak mi, prosím někdo odpovězte, proč, když chytám na dva naprosto stejně ustrojené pruty, stejné nástrahy, stejné místo, chytám občas jen na jeden prut?
Co se týče háčků, měl jsem rád stříbrné, protože na Rozkoši bylo třeba na candýty hodit daleko. Proto byl nejdříve planý hod (namočení monofilu) a pak se stahovalo. Kolikrát byl záběr od okouna...
N Honza T. - ® St 15.3.2006 12:27:31
Co se týče četnosti záběrů, tak nejvíce záběrů bylo na černé a červené háčky...V létě za intenzivního slunečního svitu se v méně nebo vůbec zakalené vodě se stříbrné a zlaté lesknou...Stříbrné tedy beru do kalné vody, tam je to celkem fuk...Známý chytá na stříbrné mustady a na nic jiného...Když jsme v létě chytali spolu a já měl navázaný červený háček, tak jsem byl mnohem více "vytížený" záběry než on...Myslím, že ryby červený háček láká...Snad kvůli barevné podobnosti s patentkou...
N Honza T. - ® St 15.3.2006 12:19:30
Mr.Piket:To jen jako příklad...Souhlasím s hrajim
N Mr.Piket - ® St 15.3.2006 12:12:11
Hraji : s barvou háčku a její trvanlivostí se dlouho ví, že prostě nedrží tak jak má. Půjdu se podívat a zeptat do "plavané"
Dikec
N hraji - ® St 15.3.2006 12:09:31
Mr.Piket: to netvrdím, ale jediná skupina rybářů, která loví s barevnými háčky cíleně, jsou plavačkáři.
Ostatní se drží barev dodávaných výrobci. Ale stejně ta barva mocnedrží, asi máš taky zkušenost, že se za chvíli odře. A ryby se chytají pořád. Zkus se zeptat v pokecu "plavaná" tam je koncentrace odborníků
N Mr.Piket - ® St 15.3.2006 12:09:30
Honza T. : ja jsem nikdy neřekl, že nástraha je zrovna rohlík, třeba to mohou být červy, nebo kukuřička nebo cokoliv mimo háček
N Mr.Piket - ® St 15.3.2006 12:06:54
Hraji : zřejme maš pravdu - jako vždy :-)
N Honza T. - ® St 15.3.2006 12:03:43
Maličkosti hrají často velkou roli,ale pochybuju,že když máš na zlatém,stříbrném nebo jinak výrazném háčku rohlík,který se ve vodě roztáhne a tím pádem háček zakryje,že ryby bude zajímat co je uvnitř toho lákavého chumlu...:))
N hraji - ® St 15.3.2006 12:02:58
Mr.Piket: je celkem jedno jak lovíš, ale vzhledem k tomu, že barvené háčky nabízí jen velmi málo firem a výběr barev je velmi omezený, nebude to tak důležité. Ryby vnímají barvy jinak než lidé, mají posunuté spektrum vidění a navíc, v kalné vodě je většinou tma jak v .....i, takže barva se neuplatní.
N Mr.Piket - ® St 15.3.2006 11:59:51
Čekal jsem mnohem více odpovědí.....
Vím, že při rybolovu soustředit se a zároveň si dělat poznámky ohledně barvy háčku je velmi otravné, ale opravdu si vyzkoušejte různé barvy háčků + nástahy a jejich kombinace. Jak jsem už řekl, s těmito poznatky jsem začal v loňském roce, na podzim. Zní to opravdu banálně, ale maličkosti hrají velkou roli.
P.S. : lovým převážně na feeder
N Honza T. - ® St 15.3.2006 11:34:06
Já používám černé,běžné stříbrné,červené a mám teď nově balení bronzových...Ještě jsem je nezkoušel,ale chystám se...Je to takový matný nevýrazný bronz...Tipnul bych jinou barvu,kdyby to nebylo napsané na obalu...:))...Jsou to colmic nuclear-Máte někdo zkušenosti?
N Bachy - ® St 15.3.2006 11:25:26
Jednu sezonu jsem lovil na kukuřici v obloučku velkého zlatého mustadu, v hloubce 2-3 m u břehu, v létním pařáku přes den (na položenou). Bylo to na více revírech a měl jsem opravdu hodně záběrů od násaďáků, vyjimečně i od trochu větších kaprů. Když jsem změnil barvu háčku a nechal přibližně stejný tvar, tak záběrů ubylo o polovinu. Nevím proč, ale fungovalo to nejlíp jen na zlaté a to na více revírech a po delší dobu. Měl jsem snahu na ty zlaté mustady nelovit pro jejich měkkou špičku, která se velmi rychle ztupila, ale prostě bez nich to tenkrát nebylo ono. Kdybych poznal rozdíl párkrát, tak to beru jako náhodu, ale bylo to častěji, fakt nevím. :o)
N JM - ® St 15.3.2006 11:04:30
Na položenou černé háčky, stříbrné se neosvědčily, tam kde většinou chytám je tmavé dno. Černé mám radši i proto, že mám doma světlý koberec a když mi při přípravě upadnou, jsou líp vidět.
N Mr.Piket - ® St 15.3.2006 10:52:06
profo : vyzkoušej a uvidiš, třeba to byla jen souhra nahod.
N profo - ® St 15.3.2006 10:31:11
Mr.Picket : je to možné. Já to nezpozoroval. Jen to co jsem ti popsal, myslím si, že razantonost záběrů je vlivem spíše žravosti ryb a návnady včetně forpasu, ale opravdu jsem nezkoumal jaký vliv na to má háček. Ale asi by to mohlo být jak to píšeš. Letos to vyzkouším a uvidím. Zaměřím se hlavně na ten háček a uvidíme.
N Mr.Piket - ® St 15.3.2006 10:13:28
Lovím převážně na feeder a zdá se mi, že pokud ladí barva háčku s nástrahou jsou záběry razantnější, ale je to pouze můj názor. Děkuji za názor.
N profo - ® St 15.3.2006 10:13:24
V podstatě souhlasím s hrajim. Zkoušel jsem zlaté háčky a jinak chytám na černé nebo červené. Velký rozdíl jsem nepozoroval. Jediný rozdíl byl hned z jara na zlatý háčky bylo méně záběrů. Myslím, že nebudí zrovna velkou důvěru mezi rybami po jaru. Když jsem ho vyměnit tenkrát za červený a černý až po utržení ve vázce, tak to bylo se záběry mnohem lepší. Byly četnější, ale jinak během sezóny to bylo stejné na všechny háčky.
N hraji - ® St 15.3.2006 10:07:59
Rád lovím na červené háčky, ale nemohu říct, že by to bylo proto, že je na ně více záběrů, prostě proto, že je tak vyrábějí. S barvami experimentují hlavně plavačkáři,kde to může mít význam, při normáním lovu například na položenou je podle mě barva háčku jen málo důležitá.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniGangster Carp Tele 3,9 m 3,5 lb + Druhý Zdarma (-41%)

Pruty Ron Thompson jsou vyrobeny z velice kvalitních materiálů a jsou schopni odhazovat velice těžké montáže do velkých dálek. Pruty mají rychlou akci a výborný poměr ceny a kvality. Kvalitní sedlo navijáku a tenká příjemná rukojeť.

akce, rybareniFOR JOB Komplet Walis Camou

Za 295
Nepromokavý komplet uložený ve skladné tašce, určený pro splynutí s okolím za deštivého počasí, v límci je integrovaná nepromokavá kapuce, ve velikosti XL, XXL

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Milo Brno Milo Brno

Brno, Zvonařka 5