MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Ptačí chřipka

Bojíte se ptačí chřipky, nebo ne? Podle informací z tisku by naši republiku měla zasáhnout první vlna s přísunem stěhovavého ptactva. Ať si to chcem připustit či nikoliv, přece jen si myslím že rybáři jsou nejohroženější skupina obyvytelstva. (uhynulí ptáci kolem vod) Co si o tom myslíte?

Autor diskuse: Goshit ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 21.2.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N šeptal - ® Čt 2.3.2006 12:32:34
N pajda - ® Čt 2.3.2006 7:00:16
Sander - ®:
V tomhle Kocourkově, který se hrdě zove republika, není nic vyloučeno :-))
Amurek - ® : Neboj, ono se zase něco vyskytne.
N Bachy - ® Čt 2.3.2006 6:18:24
Myslím, že nejde o to jak vysoké procento lidí v Evropě to může dostat. Spíš jsem to chápal tak, že i kdyby to dostalo jen pár lidí a virus zmutoval - tak teprve pak by to bylo hodně nebezpečné. Myslím, že i přes zanedbatelné procento nákazy s přihlédnutím k tomuto nejhoršímu riziku je dobře, že někdo nějaký "humbuk" kolem ptačí chřipky dělá, zas tak hrozné to není a ono kdyby ten virus nakonec opravdu zmutoval a nikdo se o to nezajímal asi by nám k smíchu nebylo.
N Amurek - ® St 1.3.2006 21:53:08
Sander - ® Taky jsem si to myslel ale nevěděl jsem to určitě.
pajda - ® Tak že co?POHODA.
N Sander - ® St 1.3.2006 21:36:01
Amurek >myslím že nemoci z teplokrevných živočichů nemohou dostat studenokrevníci, něco jsem o tom slyšel a prý je to vyloučeno
N Amurek - ® St 1.3.2006 21:22:58
pajda - ® Ber to tak že ta kočka zďobla nějakého ptáka.To se nedá nic dělat,určitě si ho peupekla.Pokud sumec sežere nějakou kačku je to možné ale nevíme jestli to můžou dostat i ryby,pokud jo tak to by bylo zlé, víme co všechno kapr žere.Já myslím že pokud to při úpravě projde 70 stupni tak se zatím nemáme čeho bát.
N pajda - ® St 1.3.2006 21:02:42
No možná to bude ještě horší. Dnes jsem slyšel, že to chytla i nějaká kočka v Německu. Je potvrzen přenos i na savce. Kdo nám zajistí, že to nechytnou i kapři. Přenos je totiž možný i ptačím trusem.
No to bude pohled na kýchají kapry.
Podobný druh otázky jsem tu už viděl v souvislosti s krávami.
N Jeremy - ® St 1.3.2006 20:54:50
Dle mě už u nás dávno je,akorát že se to tutlá v médiích.
N mirmen - ® Čt 23.2.2006 21:49:29
Bude hodně materiálu pro muškaře :-)
N Joysi Čt 23.2.2006 19:06:37
DOCHYTALI SME ???
Nebude to vobec super ak najdu nejakeho chcipleho vtaka s H5N1 na brehu nejakej vody. Vyhlasia karantenu a revir nam zavru ...
N miki - ® Čt 23.2.2006 13:14:21
hraji: Ještě k tomu humbuku. Dneska říkali v rádiu, že se někde v obchodě objevila minerálka, která je prý údajně proti ptačí chřipce. Přítomný doktor potvrdil, že to je samozřejmě hovadina, ale přesto, pár lidí zase vydělá..........
N hraji - ® Čt 23.2.2006 13:12:19
šeptal: jediný příspěvek k této diskuzi, máš plnou pravdu, je to celé humbuk a výrobce léků si mne ruce. 80 lidí za tři roky je směšné číslo, pokud uvážíme, že tolik u nás zahyne lidí za měsíc na silnici
N miki - ® Čt 23.2.2006 13:07:25
Přesně tak, žádnou paniku.
N šeptal - ® St 22.2.2006 10:26:34
PJ: Naposledy zareaguju. Nejde o neopodstatněný optimismus, ale spíš o střízlivý úsudek. V JV Asii při hustotě obyvatelstva a jejich tendenci sdílet s drůbeží lože je i přes vysoký podíl umrtnosti nakažených panika zbytečná, jelikož vzhledem k výše uvedenému je pravděpodobnost přenosu na člověka očividně malá. Jelikož ve staré dobré Evropě s drůbeží nespíme, nežereme její pařáty a nevaříme je i s vnitřnostmi a jsme většinou až úskostlivě čistotní, tak možnost šíření nákazy a zvýšení šance na zmutování viru jsou velmi malé.
N PJ St 22.2.2006 10:16:20
šeptal: naposled zareaguju. Těch několik asiatů byla nadpoloviční většina nakažených. Vzhledem k eruptivnímu šíření H5N1 po Evropě a nemožnosti zabránit šíření, vzhledem k virové sezoně při předjarmím oteplení je pravděpodobnost kontaktu hominního a aviárního viru influenzy vysoká. Ale co se opravdu stane prostě předpovědět nejde. Neopodstatněný optimismus můžete zkusit šířit na Rujaně.
N Goshit - ® St 22.2.2006 9:37:40
šeptal: děkuji za více než vyčerpávající odpověď

Alespoň teď v tom máme všíchni jasno..... A na ryby se bát chodit nemusíme. :-)
N šeptal - ® St 22.2.2006 9:31:19
PJ: Neublížily. Ale vzhledem k tomu, že na naší planetě je na váhu víc bakteríí, virů a podobných "neřádů", než ostatních živých organismů, tak při představě, že jen zlomek promile z nich může zmutovat do vraždící bestie se kterou se imunita nedokáže vypořádat, takl to bych si musel prohnat kulí makovici. Zkrátka vedeme, stejně jako všechno živé, boj o přežití, kde bakterie a viry jsou největším soupeřem, ale panika kvůli pár desítkám mrtvých asiatů v průběhu několika let jistě není důvodem k panice. Kolik jich tam za hodinu zařve na úplavici, nebo tuberu, o tom se nikde nepíše. Je to stejný cirkus, jako BSE a SARS.
N PJ St 22.2.2006 9:23:05
Ta debata má cenu, když se budete držet logiky předchozích příspěvků. Můj závěr je, že nikdo nemůže dělat závěry na jednu nebo druhou stranu, protože není dost informací.Uvidíme za 2roky. Srovnání se španělskou chřipkou je mimo, pivovarské kvasinky možná šeptalovi už ublížily ale jinak. S Rudou r souhlasím, že nemá jíst chcíplé labutě!
N maxwell - ® St 22.2.2006 9:23:03
šeptal:stačilo sem dát odkaz.
N Rudo_r St 22.2.2006 9:10:31
šeptal: dobré zhrnutie, dávam plný počet bodov.
PJ: vieš definíciu "zdravého" človeka? Ja nie. Ide o silný imunitný systém, ktorý je schopný bojovať s rôznymi "agresormi" v organizme človeka. Súhlasím s názormi niektorých (aj lekárov), ktorý tvrdia, že naša prehnaná snaha vytvárať skoro sterilné prostredie vlastne oslabuje imunitný systém. Nechcem zľahčovať riziko, ktoré tu je v súvislosti s vtáčou chrípkou. Ale určite nepôjdem vykúpiť v lekárni všetky typy vakcín proti chrípke. Ale ani sa nebudem hrabať v zdochlinách vtákov, nebudem konzumovať nedostatočne tepelne upravené mäso hydiny a nepoleziem len tak do kurínov alebo na povalu plnú holubov... .
Mne by stačilo len "pár" akcií firiem vyrábajúcich očkovacie látky proti chrípke.
N šeptal - ® St 22.2.2006 9:09:56
PJ: Takže je to vlastně celý tak trochu o hovnu, ne? Zmutovat do vražedné podoby můžou třeba i pivovarské kvasinky. A panika kolem nich žádná není. :o)
N PJ St 22.2.2006 8:47:13
šeptal: to taky není pravda, mladý lidi umírají hlavně na úrazy, onkologická onemocnění jsou u teenagerů hlavně krevní etiologie. Karcinom plic je problém starších ročníků. Když se mám vrátit k H5N1, pak s jistotou bude klid po proočkování populace účinnou vakcínou, která zatím neexistuje, protože zatím neexistuje mutant, který by epidemii/pandemii způsobil.
N šeptal - ® St 22.2.2006 7:53:28
PJ: Abys nemyslel, to není z mojí hlavy. Jen s tím ve velké míře souhlasím. Nakonec, mladí lidé umírají víc na rakovinu. A cigára se vesele prodávají dál. A prodávat budou - smrt je skvělý kšeft.
N PJ St 22.2.2006 7:50:07
šeptal: myslím, že jsi mimo. Na H5N1 umírají mladí, zdraví lidé a to přímo v důsledku infekce chřipkou. Uvažuje se o hyperimunní reakci kdy imunita autodestruuje napadené buňky( viry obecně můžou postihnout libovolnou tkáň, hyperinunní reakce je např. známá z fulminantních průběhů běžně nezhoubných heatitid), pacienti tedy přímo umírají na orgánová selhání způsobená inefcí H5N1.
Můj názor je, že zatím nikdo nedovede spolehlivě ohodnotit riziko vzniku pandemie a její dopad. Odpověď se dozvíme v příštích několika letech, kdy bude H5N1 "ve hře". Jenom bych dodal, že bych chtěl být majitelem firmy, která vyrobí účinnou očkovací látku.
N šeptal - ® St 22.2.2006 7:36:50
V souvislosti ze zmínkou o španělské chřipce opět vkládám malý komentář.

DOST BLÁBOLŮ O "PTAČÍ CHŘIPCE"!

Absurdní bezuzdná medializace "ptačí chřipky" ("ptačí chřipka", H5N1, atd.) probíhající v posledních týdnech v USA a Kanadě nakonec dohnala členy Disclosure k rozhodnutí zveřejnit k tomuto předmětu několik rozumných slov.Na závěr takřka nepřetržitého šíření popisu hororů provázejících hurikány Katrina a Rita, se všechny větší sdělovací prostředky (MSM) z nějakého důvodu znenadání rozhodly, že dalším tématem dne bude ptačí chřipka. Všechna MSM o ní postupně začala chrlit "zaručené informace" a poskytovat "rady", co bychom měli dělat, abychom se na ni "připravili", a co by prezidující Křoví (v orig. Shrub), tedy Bush mladší, mělo udělat když v USA vypukne pandemie.

O čem ale nebylo řečeno vůbec nic jsou základní fakta o H5N1, jak se lidé mají doopravdy zachovat a obecně, co vůbec je "chřipka".

(Poznámka: Text v následujících odstavcích by neměl být vykládán či chápán jako lékařské rady. Jsou to pouze základní informace vyplývající z lidských zkušeností, vybrané z rozumných zdrojů.)

Co je chřipka?
"Chřipka" je virová infekce s relativně krátkým průběhem, během nějž svým obětem působí potíže ve formě několika nepříliš významných efektů (zimnice, vysoké horečky, únava a bolesti kloubů a hlavy, bolesti v krku a mukózní záněty). Tyto běžné "chřipkové" stavy sice mohou zapříčinit, že se někdo "cítí jako na umření", ale samotný chřipkový virus zpravidla člověka ani zvíře nezabije.

Co nás zabíjí jsou průvodní jevy pramenící z těchto stavů poté, jestliže o sebe náležitě nepečujeme, když onemocníme chřipkovým virem. Jedná se v první řadě o bakteriální infekce (a někdy plísňová či onemocnění jinými viry, a také o onemocnění z napadení cizopasníky), které u člověka trpícího chřipkou propuknou v důsledku snížené imunity.

Takovou druhotnou infekcí je obyčejně zápal plic anebo řada gastrointestinálních problémů (vyvolaných parazity) provázených průjmy, které po nástupu dehydratace mohou být fatální.

Když zvířata dostanou chřipku a zemřou, pokud vůbec zemřou, je to obvykle kvůli napadení cizopasníky nebo kvůli plicní infekci. Kdy lidé dostanou chřipku, pokud vůbec zemřou je to obvykle na zápal plic nebo v důsledku dehydratace průjmem.

Zdravotničtí profesionálové ovšem lidská "úmrtí na chřipku" rádi přisuzují samotné chřipce, a ne oportunistickým sekundárním infekcím. Ono totiý přesně zjistit, která bakterie nebo parazit zasadil osudný úder, dá spoustu práce. Jinak řečeno, je to pro ně snazší papírování...

Chřipka vás nezabije
Skutečnost je taková, že "chřipka" nezabíjí. "Ale no tak!, " řeknou mnozí kritici "byla epidemie španělské chřipky v roce 1918, jen spoustou povyku pro nic? Neumřel na ni snad prakticky každý v pradědečkově rodině (samozřejmě s výjimkou jeho samotného)?"

Pravda je jiná. Příčiny proč "španělská chřipka" (má špatný název kvůli nesprávnému předpokladu, že začala ve Španělsku - více o tom dále) zabila tolik lidí byly dvě, a obě jsou velmi, velmi prosté - tato chřipka šla v patách dvěma novým léčebným přístupům: používání aspirinu a "chřipkového séra".

Důkladný mnohaletý výzkum zdravotnických odborníků odhalil, že skutečné "epicentrum" chřipkové pandemie z roku 1918 bylo v kansaské pevnosti Riley (specificky šlo o Camp Funston, kde byli vojáci držení v karanténě). Na tuto vojenskou základnu byli po první světové válce přiváděni vojáci ze služby ve Španělsku a dalších lokalit, kteří byli před propuštěním do civilu povinně podrobeni novému očkování. (Španělsko, které bylo za války relativně neutrální, si skutečně nemusí dělat výčitky svědomí, ale prohlášení, že bylo zdrojem této epidemie, je přesto důvodem úplného nepochopení skutečných příčin "španělské chřipky".)

Zmíněné očkování bylo novinkou: zatímco předchozí verze "chřipky" chodily dům od domu a dělaly prostě své, byla poprvé v historii "vyvinuta vakcína" slibující zabránit šíření viru.

Vzali si "vakcínu" domů
Domů propuštění chlapci si sebou odnášeli bakterie, jimiž byli naočkovaní, a takto přinesli životaschopnou (a pravděpodobně již zmutovanou) verzi viru jako dárek přátelům a rodinám. Lidé, kteří pocítili příznaky nemoci pak navíc běželi k lékaři a dostali stejnou vakcínu v naději, že nebudou další.

Byli.

Záznamy ve skutečnosti vykazují, že "epidemii" přežili zejména lidé, kteří očkování nedostali (chudí, kteří si to nemohli dovolit a ti rozumnější, kteří očkování odmítli, když už bylo jako "nezbytné" poskytováno v podstatě zadarmo).

Nepříliš dobré využití Aspirinu
Současně s očkováním přišel objev kyseliny salicylové (aspirinu). Tento rychle všeobecně dostupný produkt byl doporučován lékaři ke kontrole horečky, která chřipku provázela. Když ho lidé brali, teplota, bolesti a potíže ustupovaly, ale nakonec přesto zemřeli. Proč?

Je přirozené, že na každý chřipkový vir ihned zaútočí vlastní obrana těla. "Protiútok" se vyznačuje vysokou horečkou, která je znamením, že tělo dělá přesně to, co se od něj očekává poté, když ho napadne nějaký germ. Aspirin ale uklidňoval, lidé si nedělali těžkou hlavu, a obyčejně napomohl tomu aby se virus mohl vyvinout do nejagresivnějšího stádia.

Lidé beroucí aspirin cítili, že horečky klesly a bolesti a pocit únavy se zmírnily, takže nadále chodili do zaměstnání, čímž rozšiřovali virus, současně oslabovali svůj organizmus prací (tehdy většinou namáhavější než dnes) a otevírali se dalším oportunistickým infekcím, které je nakonec zabíjely po stovkách.

Je jasné, že současná medicína bude ječet až do nebe, že oba tyto faktory - očkování a aspirin - nebyly příčinou toho, že za celosvětového vzplanutí španělské chřipky zemřely milióny lidí. Smutná skutečnost je však taková a veškerý výzkum v tomto směru ukazuje přesně k těmto příčinám odůvodňujícím, proč se chřipka
A) rozšířila tak divoce a
B) stala tak letální.
Lidé neměli ani ponětí o tom, co si sami nadrobili.

K "ptačí chřipce" - H5N1
Zmíněný virus objevený v zažívacích ústrojích určitých asijských ptáků (kteří jsou společně se zažívacím ústrojím prasat většinou místem kde "chřipka" vzniká), byl izolován a pojmenován už v roce 1997. Přečtěte si to ještě jednou: v roce 1997. Tedy před dlouhými osmi lety.

I když H5N1 "ptačí chřipky" mezitím jako většina chřipkových virů mutoval, jeho lidská forma od roku 2003 až dodnes nakazila přesně 116 lidí. Ano. Přečtěte to znovu: 116 lidí. Ve většině případů zemědělců chovajících drůbež (anebo členů jejich rodin), žijících v ne právě hygienických podmínkách asijských zemí. Mnozí z nich doslova bydlí se slepicemi.

Od roku 2003 ku dnešnímu dni virus H5N1 "ptačí chřipky", zabil přesně 60 lidí. Znovu k zapamatování: celosvětově došlo jen k 60 úmrtím na ptačí chřipku, většina z nich izolovaně v asijských zemích kde hygienická opatření nedosahují právě prvotřídní světové kvality.

Když se podíváme na celé období kdy ptačí chřipka mutovala do lidské formy, postihla v průměru 58 lidí ročně a zahubila průměrně 30 lidí za rok.

To je dva a půl člověka měsíčně, nebo, pokud chcete opravdu specifickou informaci, 0,08 člověka denně. Mimochodem, při 60 z 116 lidí, kteří po nakažení zemřeli, vykazuje ptačí chřipka stěží 52 procentní úmrtnost. Antrax v roce 2001 v tom byl lepší...

S přihlédnutím k enormní části světové populace žijící v asijských zemích je rychlost šíření této infekce prakticky nekonečně malá.

Ze žádné země kde se tento virus objevil nejsou hlášeny žádné případy přenosu viru z člověka na člověka.

Takže to podtrhněme: ptačí chřipka je stěží schopna vyvolat pandemii a opravdu si není třeba dělat starosti. Toto téma neopravňuje ani sekundu času, který mu za posledních pár týdnů věnovala MSM.

Chřipce nezabráníte žádnou injekcí
Abyste se nestali obětí viru "ptačí chřipky" či nějakého jiného chřipkového viru, je tady pár věcí k zapamatování.

Imunizace očkováním není nic jiného než způsob, jímž farmaceutické společnosti vydělávají peníze. "Zdravotničtí experti" každému každoročně nabízejí "protichřipkové injekce" s vysvětlením, jak určují, co do této imunizace dávají, protože "předvídají", že mezi listopadem a dubnem se bude nějaká verze jakéhosi mrtvého, leč dříve virulentního kmene chřipky poflakovat dům od domu kolem světa, ale hlavně po USA...

Mrzuté na tom je, že než se nějaký "virulentní kmen", které zpravidla vznikají na jaře v Asii, dostane v zimě do USA či Evropy je už natolik zmutovaný, že je aktuální druh podávané imunizace naprosto nepoužitelný. Aby byli schopni bojovat proti aktuální verzi chřipky museli by vědci a lékařský personál nepřetržitě a bez ohledu na čas putovat rychlostí světla za novinkami z jedné země do druhé. Není možné určit každý virus, který se v sezóně objeví, natož proti němu dokonce úspěšně bojovat.

PROTI PTAČÍ CHŘIPCE NEEXISTUJE ŽÁDNÁ VAKCÍNA!!

Tento bod musí být zvlášť zdůrazněn: proti "ptačí chřipce" aktuálně NENÍ PO RUCE ŽÁDNÁ očkovací látka!! Abychom pro H5N1 získali specifické sérum, musel by vývoj začít u infekční lidské formy viru, která, možná s výjimkou v nějakých vojenských nebo farmaceutických biochemických laboratořích, prozatím neexistuje.

Podle Leonarda G. Horowitze, DMD, MA, MPH, SE, by se "lidská varianta H5N1 napřed musela zdlouhavě kultivovat na lidských buněčných kulturách, pak naočkovat opici a nakonec lidem, aby bylo zřejmé zda experimentální subjekty dostanou tutéž obávanou chřipku".

Jen pak, a to ještě jen teoreticky, může být připravena vakcína, půjde-li ovšem vůbec nějakou vytvořit.

Pamatujme si: aby byla vakcína účinná, nutně musí být specifická. Pokud už nebyl udělán potají, byl by objev cestování rychlostí světla jedinou možností jak získat vakcínu účinkující proti specifickému druhu chřipky a všem jeho mutacím, k nimž může dojít těsně předtím, než se formou "epidemie" rozšíří v populaci.

Z injekce můžete onemocnět
Lidé, kteří si myslí, že z injekce proti chřipce nemohou onemocnět chřipkou, jelikož obsahuje jen "neživý virus", mají pravdu, ovšem jen zčásti; mrtvá verze viru daný typ chřipky opravdu nemůže vyvolat. Jen nemnozí ovšem vědíí, že v inkubačním procesu k vytvoření posléze umrtvené virové kultury jsou používána syrová vejce, a že mnozí lidé jsou na syrová vejce alergičtí (spousta lidí je alergická dokonce i na vařená vejce a nevědí o tom, jen je po jídle trápí žaludek a "větry"). Vzhledem k této skutečnosti mohou produkty ze syrových vajec vstřikované do těla vyvolat prudká onemocnění.

Dále je zde rtuť, použitá ve formě thimerasolu v každé vakcíně jako antioxidant. Thimerasol, nic dobrého už obecně, obzvlášť škodí pro lidem citlivým na těžké kovy. Někoho může zabít už samotný thimerasol ve vakcíně, jestliže o své přecitlivělosti neví.

V konečném součtu je injekce proti chřipce výjimečně riskantní a měli bychom se jí vyhnout. Neexistuje vůbec žádná potřeba "protichřipkového očkování".

Přirozená prevence
Jak se tedy vyhnout jakkoli mutované verzi chřipky? Jednoduše: přirozenou prevencí.

Říká se, že dobrou prevencí na všechno je vitamin C; ale to není tak úplně přesné; je to kyselina L. askorbová v C, která vypomáhá tělesné obraně. Kyselinu L. askorbovou můžete koupit ve formě prášku a pít zředěnou ve vodě s uhličitanem sodným (prášek do pečiva) kvůli rychlému vstřebání (recepturu i přísady objevíte v každém dobrém obchodě se zdravou výživou).

Po ruce jsou i další, velmi důležité a velmi jednoduché "posilovače imunity: koloidní stříbro, česnek, olej z dobromyslu a olivové ("bobkové") listy.

Všechny tyto přísady užívané podle známých receptur udrží dokonce i člověka s nabouranou imunitou dostatečně při síle, aby jeho organizmus odrazil nejen chřipku, ale i ostatní průvodní infekce. To vše dělá injekci proti chřipce absolutně zbytečnou.

Dodržujte hygienu. Vyhněte se davům a náhlým přechodům z velmi teplého do chladného prostředí (například několikrát dovnitř a ven ze zahřáté budovy. Chlad způsobí, že se roztřesete a zdroje energie určené k tělesné obraně se vyplýtvají na zahřívání. Při takto snížené ochraně mohou bacily rychleji vniknout a uhnízdit se v těle.

Co když chřipku dostanete?
Odpověď je prostá.

Nebojujte s ní. Nechte zapracovat horečku; to je způsob, jímž tělo ničí viry. (Poznámka: nenechávejte horečku stoupnout nad 38,9°C a pozorně sledujte velmi mladé, postarší a chronicky nemocné pacienty s horečkou. Lepší než aspirin je Panadol, ale podávejte ho jen v tak malých dávkách, aby horečka měla šanci virus zničit.)

Vyhýbejte se kontaktům s lidmi, kteří by mohl být nosiči jiného viru, bakterie, plísně nebo cizopasníků, jenž by v kombinaci s chřipkovým virem mohly udeřit na váš oslabený imunitní systém.

Pijte hodně čisté vody (bez bublinek!), aby tělo v horečnatém stavu mělo dostatek tekutin. A odpočívat, odpočívat, odpočívat. Nevynakládejte vůbec žádné úsilí. Tělo dělá to, k čemu je navrženo - nechte ho.

Definitivní shrnutí
Ptačí chřipka a celý s ní související humbuk ve sdělovacích prostředcích je jen bombastická reklama. Nenechte se vtáhnout do svinstva obchodů se strachem.
Tento virus je velmi málo infekční a nakažení vykazuje nízkou úmrtnost, čili opravdu nepředstavuje žádné pandemické riziko - samozřejmě pokud nebude vypuštěn záměrně. A i poté je možné se mu vyhnout a ubránit.

Neplujte s proudem a budete v pohodě.
N Ledňáček (Iceman) - ® St 22.2.2006 7:10:30
Bachy: jasně že ano, nemáš na ten zmutovanej vir žádný protilátky, proto tě sejme.
N Bachy - ® St 22.2.2006 6:59:39
V práci nám umožňují už třetím rokem očkování proti obyčejné chřipce a já toho využívám. Když se necítím v pohodě tak si vezmu vit.C, uvařím si silnější česnečku a sem tam popíjím bylinkové čaje. Už dlouho jsem chřipku neměl. Otázkou je, jestli by zmutovaným virem ptačí chřipky mohl onemocnět i člověk s dobrým imunitním systémem.
N Cudla - ® Út 21.2.2006 22:03:08
Miki ty tvoje možnosti krása,horší umřít v pracovnim procesu.
N JKL - ® Út 21.2.2006 21:43:15
kubík : Ty to nemůžeš pamatovat, ale španělská chřipka nebo hong-kong nebyla až taková selanka. Nějakej ten milionek mrtvých se nasčítal. Problém je v tom, že pokud virus zmutuje na formu přenosnou člověk - člověk, šíří se rychle a málokdo přežije - protilátky prostě nemáme. A viry chřipky tenhle způsob mutace ovládají, zeptej se doktorů.
N kubík Út 21.2.2006 21:37:40
Podle mě je to zčásti jen lobby farmaceutických firem, ptačí chřipka dle mého názoru není tak nebezpečná jak se říká a také si myslím že zmutování na nejnebezpečnější formu je utopie, i když rybáři jsou asi hodně ohrožená skupina
N Premek Út 21.2.2006 18:14:30
Třeba čína, větnam, a jiné díry světa. Tam to žerou pomalu sýrové a kolem nich proběhne to sežerou. Třeba tamani žerou kuřata tak že je vaři celé ani je nekuchají. A kapry vaří ve velkém hrnci živé a pak je oberou a sežerou. No hnus a evropa trpí......!!!Nějaké nemoci neřeší...když je hlad a bída..a tam je to děs.
N Rex - ® Út 21.2.2006 17:46:24
Píše se že ptáčí chřpku můžeme chytit pouze z trusu.Proč myslíte že pouze v těhletěck málo civilizovaných zemích jsou nakážení také lidé?Prože mají v obíváváku slepice ajinou havět".
N miki - ® Út 21.2.2006 16:48:20
Cudla: Ještě jsi zapoměl na jedno--chcípnout na ženský a nebo na rybách--to je asi nejlepší konec:-)))
N benny Út 21.2.2006 16:48:04
no volala mi manzelka, ze uz na slovensku to mame :o(((
N Cudla - ® Út 21.2.2006 16:10:55
Má mně zaject auto,nebo se utopit,nebo se uchlastat to je častější nebo spíš pravděpodobnější něž že tě dostane ňákej virus,zatím si stim hlavu nelámu.
N Rudo_r Út 21.2.2006 15:24:31
Ledňáček: Ber to trochu s humorom.Keby som sa mal báť každého "DNA-mutanta", baktérie či šoféra auta s tým, že "končím", tak si to môžem rovno hodiť. Mám pevnú vieru v imunitný systém Homo sapiens, potom v babky bylinkárky a trocha verím aj modernej medicíne.
N miki - ® Út 21.2.2006 15:05:31
JKL: Neznám-bohužel.
Co se týká "preventivního" braní Tamiflu, nic to neřeší a jako "prevence" je to opravdu hovadina. Už se mimochodem stalo, že právě onen zmutovaný virus H5N1 "obelstil" Tamiflu a pacijent stejně exitoval.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSALMO -zimní čepice

Za 330
Zelená, dvouvrstvá ,velmi teplá čepice s kšiltem. Původní cena 430,- Kč

akce, rybareniPelety Chyť a Pusť válcují tuzemské i zahraniční vody

Dodám,e do 24 hodin.Pelety náleží mezi oblíbené návnady na ryby. Jde o slisované kousky hmoty s obsahem různého druhu krmení pro ryby. Pelety s dírkami využijete k nastražení na háčky, ale jiné lze...

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Cadoxfishing - RCM Mošnov Cadoxfishing - RCM Mošnov

Mošnov u Ostravy, Obchodně podnikatelský areál Mošnov č.p. 317/60