MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jak přežijí zimu ryby v potoce?

Od dětství s tátou diskutujeme, jak vlastně ryby přežívají zimu v menším mimopstruhovém nížinném potoce (5 m šíře). Zda v něm zůstávají, nebo se stahují do rybníka, popřípadě zda se různé druhy chovají různě. Vůbec by mne zajímalo, zda je osádka těchto potoků po celý rok stálá, nebo se v různých ročních obdobích mění v důsledku migrace různých druhů z rybníků do potoka a naopak. Znáte li někdo odpovědi, prosím napište.

Autor diskuse: L. Švec ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 10.2.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N rybomil - ® Pá 10.2.2006 14:56:00
Z prověrek čeřenem vím, že téměř všechny ryby rozházené velkou vodou např. při vypouštění rybníku na takovém potoce( 5m šíře ) budou po 1. větším mrazu sjeté v 1. velké jámě po proudu, kde je alespoň 1,5 - 2m hloubka. Čím větší a hlubší jáma, tím více ryb. Vyzkoušeno po mnoho roků. Tam se vydráci pěkně napapkaji ! Na jaře, jak začne jít více vody jedou proti proudu zpět, třebas tloušti aj. i ty kilometry.Pokud je potok s málo vodou, obsádka brzy odejde pomocí volavek, norků a chatařů, Při záplavách najede mnoho ryb z řeky, přehrady.
N Klikař - ® Pá 10.2.2006 14:28:25
Bachy - ® Nechci ti kazit iluze ale můžeš mi říct jak z řeky Moravice migrují do řeky Opavy ?Je tam jezů jak naseto?
N Bachy - ® Pá 10.2.2006 13:35:05
U nás na opavsku máme Moravici 1 a většina ryb z asi 4km úseku migruje na zimu do hlubší Opavy 4. Na jaře je pak radost tyto migrující ryby pozorovat jak se vrací zpět ve velkých hejnech - hlavně ostroretky.
N osprey - ® Pá 10.2.2006 13:00:49
Jo a ještě k těm druhům - samozřejmě jak který a hodně záleží na možnostech, které voda nabízí.
V zimě je možná 90 - 95 % vody prázdné a všechno je namačkané v tom zbytku.
N osprey - ® Pá 10.2.2006 12:58:52
V tekoucích vodách se s příchodem zimy dějou věci.
Některé druhy migrují a když je koryto propustné, je to i v řádu kilometrů, něco se stáhne do jam a hlubších tažných úseků, něco by mohlo skončit i v tom rybníce.

Až sleze led, můžeš si to projít s lehkou plavanou, možná najdeš zbytky ryb ulovených různými dravými živočichy a po letech si složíš jakous takous mozaiku, jak to na té tvé vodě chodí.

Viděl jsem třeba zimující hejno potěru, skrz které jsem neviděl na dno, vím o místech, kde jsem v době, kdy ještě u nás nebyli kormoráni, mlátil při prosincové přívlači do zimujících ryb tak často, až jsem tam přestal chodit. Když povolili lov na jaře po 16. 6. tak jsem zjistil, že z velikého nadjezí dole na řece stoupá vlna stovek, možná i tisíců ryb a pomalu razí proti proudu a postupně se buď rozptýlí nebo koncentruje pod jezy.

Uzavřu to názvem jednoho staršího filmu: Jdi a dívej se...

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniLehátko Fox R-Series Camo Bedchairs

Nová řada lehátek R-Series od firmy FOX nahrazuje předchozí řadu Royale a nabízí tři modely - R1 (Compact), R2 (Standard), R3 (KingSize). Lehátka těží ze zcela plochého profilu a bederního podpěrného systému pro lepší pohodlí.


akce, rybareniZfish Krmítko Method Feeder Flat od 20 do 60g

Perfektně zpracované method flat krmítko vhodné pro lov na method feeder nebo lehkou kaprařinu. Spolu s naší měkkou formičkou tvoří velmi praktický a oblíbený set pro každodenní rybolov.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
TROPIC LIBEREC TROPIC LIBEREC

Liberec, Dr. M. Horákové 11/76