- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
patri ryba do snehu?
slysel jsem, ze ulovena ryba vyvalena ve snehu a nasledne pustena zpet, casto zaplisni a v dusledku toho uhyne. vzhledem k tomu, ze tady vidam fotky na kterych nejsou ryby, ale snehove koule, zajimalo by me jaka je tedy skutecnost. predem diky za relevantni odpovedi.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Petrson - Profil | St 18.1.2006 9:46:36
Bachy - Profil | Út 17.1.2006 7:56:56
MrKos - Profil | Út 17.1.2006 6:38:29
Bachy - Profil | Út 17.1.2006 6:31:35
Bulk: No jestli jsi měl akvárko víc jak dva týdny, tak jsi toho o rybkách moc nepoznal. V tom případě bych Tě odkázal na spoustu akvaristické literatury kde o tom bývá napsáno celkem dost.
Fishky - Profil | Po 16.1.2006 17:33:57
Rybě kontakt s ledem i sněhem škodí, ta podložka je dobrý nápad, jen by bylo třeba vodu často měnit :(
Bachy - Kterých parazitů se ryby sami zbaví?
osprey - Profil | Po 16.1.2006 17:00:51
Ta ryba nemusí chcípnout, ale to neznamená, že jí to neva. My jsme teplokrevní a vážíme desítky kilo. A posadit nás někdo holou řití půl minuty na led - kdo byste to zkusil dobrovolně?
A tak rybu pouštím tak rychle jak to jde. Sem tam měřím, občas fotím. Když si ji chci nechat, praštím ji hned a když ne, dělám všechno proto, aby naše setkání přestála co nejlíp.
Bulk - Profil | Po 16.1.2006 14:34:06
Bachy - Profil | Po 16.1.2006 14:30:32
dokážou parazitů zbavit samy.
Bachy - Profil | Po 16.1.2006 14:23:02
- všeho s mírou.
(Taky si nefotím každé očko,že)
Bulk - Profil | Po 16.1.2006 14:08:02
MrKos - Profil | Po 16.1.2006 14:04:11
Bachy - Profil | Po 16.1.2006 13:51:34
MrKos - Profil | Po 16.1.2006 13:37:20
Bachy - Profil | Po 16.1.2006 13:32:17
Nevím, kdo a jak přišel na to, že ryba po kontaktu se
sněhem zaplísní, ale myslím že je to totální blbost.
Ve vodě je spousta přirozených rybích parazitů, které se ryby snaží přirozeně ze své kůže dostat pryč. Odírají se samy o dno a překážky. Takto podřená ryba mívá slabší imunitu, když se k tomu
přičte nedostatek potravy v zimním období je zaplísnění reálnější než chvilkové položení do sněhu. Nebo se mýlím?
MrKos - Profil | Po 16.1.2006 12:59:33
ale potom i díky MRKu jsem si uvědomil že asi tudy cesta nevede... a myslím si že o tom to je.... teď se snažím hodně věcí dělat prostě jinak....
miki: zase to nežeň do extrému.... stačí docela málo...:-)
miki - Profil | Po 16.1.2006 12:57:51
MrKos - Profil | Po 16.1.2006 12:47:47
Já osobně jednoznačně i malou rybu v tomto počasí podeberu podběrákem ( protože na vyháčkování ve vodě jsou teď opravdu nevhodné podmínky ) a po vyháčkování v podběráku ji zase spustím v té mokré síťce zpět do vody a plave v pohodě s minimální ůjmou dál... v čem je vlastně problém?
A k otázce: Každopádně ve sněhu ryba nemá co dělat... a když už dělá tak jí to na kráse nepřidá...
šeptal - Profil | Po 16.1.2006 12:36:12
Bachy - Profil | Po 16.1.2006 12:20:53
centimetrů pod ledem? Určitě tam nejsou 4st a nedá
se říct, že by ty ryby mrzly. Navíc je určitě horší brát
rybu do ruky, která má přeci jen o hodně stupňů více, než ji položit do sněhu. Kde bývá rozdíl mezi vodou/vzduchem/sněhem minimální. A kdo chytí jen trošku větší rybu (např. od 30cm), tak bych chtěl vidět jak se natahuje k vodě na zmrzlém zabahněném břehu aby ji šetrně odháčil a riskoval přetržení většinou hodně slabého vlasce.
Myslím, že rybám vadí položení na sníh v zimě, asi tak, jako v létě do trávy.
Zoidberg - Profil | Po 16.1.2006 11:58:32
PJ: S tou trubkou a vodou nemáš pravdu. Voda má největší měrnou tepelnou kapacitu ze všech látek, co existujou. To znamená, že na ohřátí jednoho litru vody o jeden stupěň spotřebuješ nejvíce energie - tepla.
--EDIT--
Sergo-Aš má pravdu s tou vodivostí - železo lépe odvede teplo, takže dobře ochladí třeba sliny na jazyku (vlhkost na ruce, ...), a ten pak přimrzne, jak jsme viděli v Obecné škole.
Detreux - Profil | Po 16.1.2006 11:30:38
Vláďa S. - Profil | Po 16.1.2006 11:16:09
Ke sněhu se nepřimrzne, ale k ledu, tj. jako k hodně zmrzlému nanuku bez problémů. To myslím potvrdí víc lidí, že se dá "přilepit" k nanuku, i když samozřejmě to není o omrzlinách na rtech, ale mít ochranou slizovou vrstvu, tak by byla fuč ...
Frk - Profil | Ne 15.1.2006 21:40:20
Frk - Profil | Ne 15.1.2006 21:38:14
Jinak je způsobena prostředím, ve které ryba žije. Je to však vrstvou hlenu (slizu), kterým je ryba v nepříznivém prostředí "obalena". Čím horší, tím víc.
Na jaře je to vyrážka. Ta dráždí, víš?! ;)))))))
PJ | Ne 15.1.2006 21:35:52
PJ | Ne 15.1.2006 21:34:21
Sergo Aš - Profil | Ne 15.1.2006 21:31:16
xycht - Profil | Ne 15.1.2006 10:15:31
vraník: taky jsem to někde četl a docela bych tomu věřil
miros - Profil | Ne 15.1.2006 9:35:29
xycht - Profil | Ne 15.1.2006 8:15:07
Stav vody v okolí
| Bratislava (Dunaj) | 21.8 °C | 304 cm | |
| Červený most (Vydrica) | 22.6 °C | 87 cm | |
| Malé Pálenisko (Malý Dunaj) | 21.6 °C | 210 cm |
Kde to žije - všechna témata
19:03Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
17:34Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
16:03ATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
15:20Rybáři vs ochránci přirody 78
14:34Poradna: Redakce MRK.cz 1766
10:11Staré Česke rybářské vybavení 396
8:49Poradna: Sumcařina 2572
2:11Hlídač slev eshopů 751
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
ÚtPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtLabe fishing store 19
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
CHYTIL.cz poslední kusy -55%Za 23 Kč
Nyní se slevou až -69%: AVID, FOX, KORUM, PRESTON a SONUBAITS. Oblečení, pruty, krmení, křesla, háčky a další. Platí do vyprodání zásob na www.chytil.cz
CRALUSSO novinky sklademZa 89 Kč
Nová svítíci krmítka Fluorescent Rocket Method Basket, plovoucí krmítka Floating Method Feeder, PRO SERIES pellet mixy, vlasec Method Feeder Sinking 1000 m a další vychytávky na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...










