- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Fleesová bunda na ryby
Aké sú vaše skúsenosti?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NJaro - Profil | St 25.1.2006 22:12:00
NMichal | Po 23.1.2006 13:02:02
Nšeptal - Profil | Po 23.1.2006 12:43:53
NZN - Profil | Po 23.1.2006 12:40:07
PS: mezi námi, kosa je jak na pincku :-)))
Nattila - Profil | Po 23.1.2006 12:25:33
NVláďa S. - Profil | Po 23.1.2006 11:45:50
Nšeptal - Profil | Po 23.1.2006 11:37:53
Nattila - Profil | Po 23.1.2006 11:35:42
NVláďa S. - Profil | Po 23.1.2006 10:57:07
Nšeptal - Profil | Čt 19.1.2006 7:37:02
NZN - Profil | St 18.1.2006 22:24:02
vezmu si normální funkční trojvrstvé oblečení, boty s Gore vrstvou a bude mi zaručeně dobře, ostatně, tak jako vždy. Btw, chytá se pouze na jeden prut.
Nmedvěd - Profil | St 18.1.2006 22:19:04
NMrCement | St 18.1.2006 15:38:51
Nattila - Profil | St 18.1.2006 15:37:05
NVokoun - Profil | St 18.1.2006 10:31:55
NJaro - Profil | St 18.1.2006 10:28:31
NVokoun - Profil | St 18.1.2006 10:23:28
NVláďa S. - Profil | St 18.1.2006 10:16:03
Nšeptal - Profil | St 18.1.2006 10:11:54
NVláďa S. - Profil | St 18.1.2006 10:09:07
NVláďa S. - Profil | St 18.1.2006 10:04:56
Nšeptal - Profil | St 18.1.2006 10:03:59
Nšeptal - Profil | St 18.1.2006 10:01:21
NAbies Alba - Profil | St 18.1.2006 10:00:32
V sobotu v kině nám nebyla schopna vydat správné lístky paní za pultíkem. Dostali jsme lístky pro půlku kina, ale ty správné to stejně nakonec nebyly :-D. My jsme se tomu smáli, ale lidi za námi už byli dost nervózní, když čekáš někde dvacet minut a fronta se nepohne o jediného člka... To asi naštve :-)) A takových příhod máme opravdu hodně. Jenže to nejsou boty, že.... :o)
Vokoun: A já jsem vosk??? :-D
NStandas | St 18.1.2006 9:59:11
NVokoun - Profil | St 18.1.2006 9:57:30
NVokoun - Profil | St 18.1.2006 9:54:22
šeptal: grafi nepíše že by chtěl jet do Skandinávie na tresky.
Kdyby jsi měl přes vaťák pořádnou pracovní pláštěnku z Baumaxu (za 200 K), tak jsi byl krásně v suchu :-)))
Nzubáč | St 18.1.2006 9:51:47
NVokoun - Profil | St 18.1.2006 9:51:04
Nšeptal - Profil | St 18.1.2006 9:49:37
AA: Impregnoval. Asi jsem měl pech na kus. Bohužel 4x po sobě. :o) Dneska už mám celokožený a spoléhám na kvalitní impragnaci.
NZN - Profil | St 18.1.2006 9:49:04
nic nezlehčuji:-)
Vokoun:
to jsi ale nemyslel vážně, s těma prachama a tím VÍC, že ne ? To snad ani není možný. To nejde jinak rozumným a slušným způsobem komentovat.
NMrKos - Profil | St 18.1.2006 9:44:32
NVokoun - Profil | St 18.1.2006 9:39:32
šeptal: ty jsi se taky dostal sám. Goretexový boty a za půl roku tečou. Jinými slovy boty na hovno a vyhozenejch cca kolik ??? 4 000 K ???
NMrKos - Profil | St 18.1.2006 9:33:17
Vokoun: s tím předpovídáním počasím jsi trochu střelil kozla.... :-)
NVokoun - Profil | St 18.1.2006 9:31:48
Jak jsem vyrozuměl ze tvé poslední poznámky ohledně peněz, cítíš se být zřejmě víc, protože TY NA TO MÁŠ. Nejsem na tom zase tak špatně abych si to taky nemohl koupit, ale nebudu kupovat zbytečnosti. Předevčírem jsem utratil 8 000 K za operaci svýho psa. Myslím že to potřeboval víc jak já tyhle zbytečný hadry.
K odpovědi na OTÁZKU: tak jak jsi to napsal (moje a tvoje rady), s tím souhlasím.
MrKos: jj, konečně podpora z lidu :-)))
Nšeptal - Profil | St 18.1.2006 9:27:32
NVokoun - Profil | St 18.1.2006 9:23:24
1) v dešti nepojedu, sleduju předpověď počasí, na rybách oblohu a včas ujedu. Těch 15 Km je míněno tam a zpátky a jako maximum kam dojedu.
2) dělám v kanclu. Takže případný kýbl vodu na zádech jen uvítám jako příjemnou fyzickou námahu.
3) a není taková případná projížďka v letním dešti romantická ??? man in the rain :-)))
NMrKos - Profil | St 18.1.2006 9:22:02
...a na nohy dokonce i obyčejný " filčáky " s dobrou ponožkou jsou v pohodě i za mrazu... a můžu klidně a bez obav i brodit....
NZN - Profil | St 18.1.2006 9:21:43
grafi žádal o radu na fleesovou bundu. Každý napsal svůj názor, do toho samozřejmě zapadly názory na další funkční oblečení.
Resume:
Tvoje rada zní, je to zbytečné, lepší jsou termoprádlo, kanady, maskáče a pláštěnka.
Moje rada zní, je to výborná věc, doporučuji i ostatní vrstvy funkčního oblečení a kvalitní boty.
Je na něm i ostatních, kteří si chtějí oblečení pořídit, aby vyhodnotili názory a rozhodli se.
Ty jezdíš na kole, já autem. Na kole najedu ročně cca 6000 km, ale jen tak, pro radost. Btw, tady taky používám funkční oblečení.
Tvá poznámka ohledně peněz. Takže to není u tebe o tom, co je funkční, ale co je levnější. Je potřeba nazývat věci pravým jménem.
NAbies Alba - Profil | St 18.1.2006 9:19:29
NVokoun - Profil | St 18.1.2006 9:17:02
A taky stále opakuju, že to co popisuju je na rybařinu u nás v místech odkud se dá dostat zanedlouho do tepla.
Když si přečtu OTÁZKU !!!! tak tazatel nechce jezdit na ryby do Norska, Dánska, Kanady, nebo zdolávat Kilimanžáro. Mám za to, že se ptá právě na rybařinu za těch okolností jak jsem to pochopil já....
Nšeptal - Profil | St 18.1.2006 9:16:33
Nattila - Profil | St 18.1.2006 9:14:01
Jak třeba fungujou v zimě Goretexový boty,konkretně Meindl Island,je v nich zima? Chystam si je pořídit.Znate je nekdo
Nšeptal - Profil | St 18.1.2006 9:13:50
NVokoun - Profil | St 18.1.2006 9:10:28
ZN,šeptal: překonaných je spousta věcí. Třeba laminátový pruty. Tak si kupuju co je v krámě a je to pro mě cenově dostupný. Až ten komplet pořídím za 1 500 K, URČITĚ si ho koupím. A jednou tolik (a snad to nepotrvá dlouho) stát bude.
Někdo jezdí posledním modelem mecedesu a stále není spokojen. Já si jezdím na ryby na kole a jsem v pohodě. Vím že dělám něco pro zdraví, šetřím životní prostředí, vyplavím při těch 15 Km co najedu s báglem na zádech nějaký ty endorfiny a je mi fajn. Vono přílišný pohodlí člověka degeneruje.
NVláďa S. - Profil | St 18.1.2006 9:06:35
Ale jinak samozřejmě pár km od baráku a vracení se domů, pak je to zbytečné, ale neměl bys tím mást hlavy těm, co to chtějí na delší výpravy, ať už rybářské, či ne - a za delší už považuju celodenní výlet v období listopad - březen.
NZN - Profil | St 18.1.2006 8:50:22
jezdím taky na zimní tůry a moc dobře vím, o čem mluvím. Co jsi psal, jsem četl, radši ani nereagoval. Je to jedno, každý máme nějaký názor. Ale když někdo tvrdí, že fyzikální zákony vlastně neplatí, je to přinejmenší úsměvné.
Takže, "spodní termoprádlo, maskáče, stará zimní bunda, kanady s termoponožkama, eventuelně pláštěnka do deště mi v našich podmínkách bohatě vystačí" je možná tvoje pravda, nakonec, proč ne, je to tvoje věc. Ale je to prostě dávno, dávno překonané.
Btw, pokud používáš tvou kombinaci, klidně ušetři za termoprádlo. V této kombinaci je stejně nefunkční, řekl bych spíš na obtíž.
Nšeptal - Profil | St 18.1.2006 8:44:43
NMrKos - Profil | St 18.1.2006 8:41:55
ZN: no to jó :-) však žebřiňák byl přeskočen technologií o mnoho tříd vyšší.... přesto si myslím že srovnání vojenských a třeba membránových oblečků by kromě estetiky takové rozdíly nepřineslo....
NVokoun - Profil | St 18.1.2006 8:39:46
ZN: pokud "pz" jezdí na zimní tůry a dokonce na elbrus, tak asi ví o čem mluví.
Něco podobnýho na tohle téma už jsem tu psal i já.
Byl jsem se včera podívat po krámech a vybavení o čem tady uvažujete vyjde nejlevnější na cca 10 táců.
1 800 fleesová budna, 4 500 celoroční nepromokavá bunda s membránou (tvrdili mi že unese 20 m vodního sloupce. Co bych panebože dělal v takovým dešti u vody :-)))) 2 500 Kalhoty a 800 spodní termoprádlo.
Fakt to ale je do extrémních podmínek a ne (jako tady u mě), do nížiny na chytání pár kilometrů od baráku, kdy při každé změně (i náznaku :-) počasí k horšímu se vracím domů.
Takže spodní termoprádlo, maskáče, stará zimní bunda, kanady s termoponožkama, eventuelně pláštěnka do deště mi v našich podmínkách bohatě vystačí. Jo, ještě pro jistotu do placatice něco wizoura, nebo poctivý moravský slivky...
Tuhle ukazovali v televizi ruský válenky, ty sehnat, to by bylo žrádlo :-))))
Nšeptal - Profil | St 18.1.2006 8:34:02
NMrKos - Profil | St 18.1.2006 8:23:32
Nšeptal - Profil | St 18.1.2006 8:00:07
NZN - Profil | St 18.1.2006 7:51:03
máš recht, rusáci jsou na teplo fakt specialisti :-))) Jinak, tvé rady jsou skutečně z oblasti a doby pohádky Mrazík.
Npz - Profil | Út 17.1.2006 23:36:19
bohuzel musim po zkusenostech konstatovat, ze na teple obleceni jsou specialisti opravdu pouze rusaci a tak jsem se opet vratil k prosivaku (vataku) a gumaku... neni to sice pohodlne, ale je to nejlepsi co je proti zime
jinak do vlhka a vetrna je sice dobra nejaka membranova vetrovka, do zimy to je asi ale zbytecna investice...
co ale doporucuje, je rozhodne kvalitni prvni vrstva (klimatex/moira) - zde je investice mala, ale efekt nejvetsi!
a taky dobre boty a poradne sibirky na nohy, placatice a eventuelne grelka!
NŠuli - Profil | Po 16.1.2006 9:23:07
NVokoun - Profil | Po 16.1.2006 9:03:25
AA, Pike: do rakve oblek upotrebim kazdopadne.Ale jak pise AA. Ted se chystam schodit 10 Kg. Zatim ale stale nabiram :-(
NMartin M. - Profil | Po 16.1.2006 8:48:06
NAbies Alba - Profil | Po 16.1.2006 8:46:15
Vokoun: Pike má pravdu, je lepší koupit si celý oblek. Nemusíš kupovat oblek za deset tisíc :o) a máš aspoň trochu jistotu jakés takés kvality.
NPike | Po 16.1.2006 8:35:32
NVokoun - Profil | Po 16.1.2006 8:24:35
NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 16.1.2006 8:16:56
NAbies Alba - Profil | Po 16.1.2006 7:52:13
NVokoun - Profil | Ne 15.1.2006 22:25:55
Jinak ale mas fajn filosofii co se tyce obleceni. Poslu k tobe na skoleni moji zenu a devatenactiletou dceru :-))))
Npirat - Profil | Ne 15.1.2006 21:35:12
NVokoun - Profil | Ne 15.1.2006 20:25:19
Jaro: kdyby jsme sli do detailu tak mas jiste pravdu. Ale vetsina znamych pouziva termopradlo pod maskace a nestezuji si. Proste jim zima neni a me jo. Tak asi budu muset jeden pozadavek ozelet, nebo na spodni termopradlo si vzit neco co bude sat pot. Ale na par zimnich dnu nedam za vybavu x tisic grosu...
Kde to žije - všechna témata
15:43NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 29
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
6:54NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 43
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....













