MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Kdo Vás přivedl k rybařině?

Rybařina se u nás dědila (i když syn odmítl se rybama zabývat)z otce na syna a mě by zajímalo kdo Vás přivedl k rybařině?Já u vody trávím hodně času a někdy mi jenom stačí, že jsem u vody.Jaké je to u Vás?

Autor diskuse: Hora ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 1.1.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N pepi - ® Út 3.1.2006 7:25:10
Táta chytá celej život, strejda taky. Jako malýmu mě vzali jednou na ryb. závody na jejich podnikovým rybníku a já chyt asi 2 kapry. Potom asi 15 let nic, nějak mě to tenkrát v dětství nechytlo. I přes to, že otec na všech našich rodinných dovolených pořád rybařil Teprve asi ve 22 letech při dovolené na Lipně jsem s mou ženou chodil na hráz a já pozoroval rybáře a začalo se mi po tom nějak stýskat. Asi proto, že zrovna nebylo počasí na koupání a mi chodili jen na procházky po té hrázi. Pak jsem si udělal papíry, /To měl otec tenkrát velikou radost/ začal chodit napřed s tátou a potom sám, a už je to 20 let a vím, že už nikdy nepřestanu. V rodině chytá i můj brácha, druhý brácha nechatá, tmu to nic neříká.
N Mirek S - ® Po 2.1.2006 14:58:29
V naší rodině nikdo nerybařil, až do jednoho podzimu někdy asi v roce 1973. Tehdy jsme šli s tátou a bráchou na nedělní procházku podle pstruhového potoka a upytlačili jsme 2 nebo 3 pstruhy do rukou. Tehdy nám jako nerybářům nedošlo, že jsou právě v tahu ke tření. Na jaře už měl táta pstruhovou povolenku a učili jsme se vláčet a trochu i mouchovat, zatím jen s jedním prutem stylem - každý prochytal jednu tůňku na potoce. Druhý rok už jsme jezdili všichni na Sázavu na úhoře plotice a jelce a i štiky. Táta měl dost rybářů v práci , co poradili a tak jsme postupně zkoušeli snad všechny ryb. způsoby (snad kromě dírkaření). Brácha s rybama přestal během střední školy, táta chytal až do svých 72 let, kdy už se dalšího začátku jara nedočkal. Tak teď tahám hlavně kapříky už sám. Moji dva kluci (15 a 11 let) moc rybařinu nemusí, snad mladší k tomu má trochu blíž, zatím se ale věnují sportu a počítači.
N vasek - ® Po 2.1.2006 13:17:29
Nebylo to zrovna jednoduchý , ale asi jsem to musel mít v krvi , protože v našem rodě co já vím žádný rybář není. Začalo to tak , že naši mě už coby 5 letýho kluka na dobu léta ( později prázdnin) "odložili" k babičce do západních Čech kde byla bezva parta kluků a taky tři rybníky ve vsi a ve vedlejší další dva. Byl jsem to právě já kdo ukecal kluky aby jsme začali chodit pytlačit ( a s námi i syn náčelníka okresního oddělení VB). Začalo to klasickou pytlačkou špuntem a maticí . Na jednom chovňáku byli jen kapři , ale ve vedlejší vesnici i líni.Samozřejmě jsem se ujal i finální úpravy chycených ryb a to mi zůstalo, dodnes rád vařím a jím a je to na mě vidět:)) Po návratu z těchto prázdnin mi ta rybařina nějak chyběla a tak jsem se přihlásil do rybářského kroužku kde jsem měl štěstí na vedoucí. Sjezdil jsem s nimi pár závodů dokonce jsem byl na bedně při okresním kole, ale to už jsem byl perfektně vybaven ( prut Lipno a naviják REX) Ceny byli na závodech také fantastické vidličky, muškařské kolečko z hliníku a jiné potřebné věci. Ale přišla střední škola dojíždění , závodně jsem se věnoval Judu a hlavně se začal věnovat něžnému pohlaví což mi vydrželo do 27 let ( ještě , že jsem tenkrát nic nechyt:))) i když AIDS ještě nebyl:) .
Oženil jsem se a když bylo synovi asi 7-8 let začal otravovat , že by chtěl chodit na ryby , tak jsem s ním pytlačil jednu dovolenou chytil nějakou čudlo a měl to spočítaný a já znovu taky. Udělal si rybářský lístek já musel chodit s ním jako dozor , což mě nebavilo jen tak tam sedět a tak jsem si rybářák pořidil taky a teď v tom lítám znovu a i syn se stále drží i když už začíná prohánět holky , ale zase je línej jak vandrák v červenci a u žádného sportu navydrží , tak mu zbyde čas na ryby.U mě už si zvykla i manželka a dokonce dostávám i rybářské vánoční dárky (letos jsem byl velmi mile překvapen když se pod stromečkem objevili broďáky to jsem fak čuměl). Manželka si to nejdřív vysonduje přes synátora a pak mě příjemě překvapí a navíc nechce se mnou chodit na ryby a mě pouští:))
N mot - ® Po 2.1.2006 11:55:22
Táta chytá celý života a jako malýho kluka mě bral občas s sebou, ale žádná extra vášeň u mě v té době nepropukla. Předloni, když mě bylo 32 jsme s kolegou v práci dumali čím "alespoň trochu" zpestřit dny, které tak nějak utíkaly. Padl nápad: "zkusíme ryby". Poprosil jsem tátu, aby nám pujčil náčiní a udělal nám "dozor". 4.12.03 jsme vyjeli na soukromý revír zkusit co to s námi udělá. Dalo by se říct, že se mi od toho dne podstatně změnil život. Pořád na ryby myslím, mluvím o nich i když k tématu nepatří, zdá se mi o nich - jsem prostě pacient. Velkou zásluhu na tom všem má samozřejmě MRK a zejména osobní zkušenosti spoluzávislých. Dříve můj pracovní den začínal kávou, novinami, cigaretou, záchodem a dnes nejdříve MRK, káva, cigareta to ostatní prostě musí počkat :-)
Postupem času se k nám přidala řada známých a kamarádů a protože pracovně hodně cestujeme nemají naše výpravy chybu. Dokonce jsem tátu k rybám přivedl zpět (ne, že by nechytal, ale byl takovej bez zápalu) a dnes je to můj nejlepší parťák na ryby. I když mu je už 60 tak mi nějak mládne :-) Můj dvouletý syn začíná rozpoznávat základní druhy ryb (kapk, sumek, tika) a rybářské časopisy ho berou víc než Méďa Pusík. Prostě od mala mu to tluču do kebule pro případ, že kdyby ho to chytlo, aby neměl pocit, že 32 let promarnil.
N Pike Po 2.1.2006 10:47:10
V 9-ti letech jsem se byl s dedou podivat na dulezity fotbalovy match mezi Zlechovem a Tupesy. Tedy derby jako hrom. Kdyz utocnik prekopl branku a mic preletel i ochranou sit, tak jsem se vydal podivat, kam az zaletel. Zaletel az do pozarniho rybnika, kde chytali mistni junaci. Spoznal jsem tam i sousedovic kluka a dal se s nim do reci. Slovo dalo slovo a druhy den jsem se sel podivat, jak se tam chyta. Protoze jsem mel v lete narozeniny, nasi mi koupili skvely laminat Lipno v delce 190 cm, navijak Roen 3P, nejakou bizu a tak zacala ma kariera rybare. Na podzim jsem se prihlasil do rybarskeho krouzku a na jare zacal chytavat ne revirech MRS. Jo, to byly doby
N Emroy - ® Po 2.1.2006 10:22:37
No já měl v rodině dva dědy a dva strýce rybáře.Jeden děda a jeden strýc byli v Brně a ti zbylí z Přibic.Ti z Přibic mě tahali na Jihlavku, na Mušov , do Vranovic a na kolo v Pohořelicích. Brněnskej děda mě bral všude možně.Ale než mě začali brát, musel jsem vlastnit lístek.Z Brněnským dědou jsme jezdili hodně vlakem do Rakvic, Podivína, s ním jsem spal poprvé v keřu pod širákem...Potom jsem chodil se staršíma kámošama do Líšně, na Poříčí na Svratku....ale teď , když občas jedu na kapra, tak rád objíždím ty starý flekyz dětství...
N Kocháč Po 2.1.2006 10:16:10
Asi jako každý kluk z vesnice, kde je přehrada a spousta tůní na potocích a tak jak píše G. Moolis najde bambusák na půdě už vede cesta přímo k vodě. Začátky jako malý pytlák, potom dlouhá přestávka, velký pytlák a teď už jen velký( nemyšleno rybář:-)
N G.Moolis - ® Po 2.1.2006 9:58:28
Bambusový pruty, co se válely na půdě po dědovi, co už dávno umřel. A babička, která měla tu trpělivost a odvahu sedět s malym pytlákem u vody. To je všechno.
N medvěd - ® Po 2.1.2006 9:48:50
Od narození jsem žil pod přehradou a kousek od potoka.Prostě přirozená cesta
N macin - ® Po 2.1.2006 9:47:50
Já jsem začínal chytat ryby s dědečkem,mohlo mi být kolem 6 roků.Když mi bylo 8let udělal si starší bratr rybářský lístek a já jezdil s ním.Od desíti už chytám sám,tenhle sport jak jednou chytí, tak už nepustí...ohle je dost silná "DROGA".
N rybomil - ® Po 2.1.2006 8:24:38
První základ byl od dědovo bratra v 5ti letech.Přijížděl vždy na celé divadelní prázdniny a při malování přírody nahodil a nechal mi hlídat pruty.Na konci 1. třídy mi přivezl malý prut.Otec mi tu rybařinu zakazoval, já vždycky když večer zůstal v hospodě zdrhnul na úhoře. V kraji rybníků odkud pocházím byla pytlačina pro mladíky vždy adrenalinovým sportem. Od 16 ti do vojny jsem trávil skoro všechny víkendy celé sezony na Lipně.
N profo - ® Po 2.1.2006 7:19:13
Přivedl mě k tomu můj otec, stejně jako bratra. Jak ale léta běžela zůstal jsem u rybařiny sám. Bratr odešel studovat do Prahy a moc ho to asi nechytlo, protože rěkl, že na to nemá čas a skončil. Pak naši koupili malý domek a otec opravdu na to nemá čas, ale za zvyku si tu povolenku pro jistotu kupuje. Mě to zůstalo a sice nerad, ale znovu a znovu podstupuji boje s manželkou kvůli vycházkám na ryby. Jediný co mě opravdu těší, je že se dcerka (3,5 roku) pravděpodobně potatila, protože mě stále honí na ryby, že mámu necháme doma a půjdeme sami. Tak už je to letos 22 let a jsem rád.
N Kato Ne 1.1.2006 22:51:42
Trochu strýc, ale asi to bylo ve mě, no musí to být ve mě, jinak bych asi nevydržel ty věčné boje s našima, když mě od toho odrazují a tak dál.... je to ale škoda, že mě k tomu nepřivedl otec, proto trochu závidím Hrouzkovi, ale jen v dobrém :)
N brayen - ® Ne 1.1.2006 18:09:53
Me k rybarine privedl přítel mé mátinky, tady má nick jako masak, pokaždé když jel na ryby tak jsem jezdil s ním a on mi vždycky půjčil prut abych si taky neco vytáhnul, jinak vsechno me naucil on. No máma mě přihlásila na ryb. kroužek, já si udělal papíry a pak už jsem jezdil se známým na ryby téměř pokaždé a jsem mu za to moc vděčný
N Tucniacik Ne 1.1.2006 17:39:38
Cestou s futbalovych treningov som sa vzdy zastavil pri chalonoch, co chytali ryby na kanali, co preteka mestom. Strasne ma to zaujimalo a vedel som pri nich byt do nemoty. Potom som zacal pytliakovat s kamaratom s drevenymi palicami , plavacikom a hacikom. Neskor, ked som mal uz udicu, stryko ma parkrat zobral so sebou a to mi uz nedalo a jedneho dna som sa rozhodol, ze si idem spravit povolenie.... a odvety som jasny... :-) Petrov Zdar
N mesani - ® Ne 1.1.2006 17:07:46
Táta a to tak že jsme nikdy nikam jinam než na ryby nejezdili
N CDB - ® Ne 1.1.2006 17:03:24
U nás v rodině nikdo rybář nebyl,chytlo mě to asi v osmi letech na rodinné dovolené na Vranovské přehradě a s víjimkou vojny nepustilo takže 29 let
N rosta - ® Ne 1.1.2006 16:56:04
Otec byl rybář a máme chatu na Vranově, takže jsem se učil chodit, mluvit, plavat a chytat ryby zároveň.Ryb. lístek mám 38 let a pořád mě to baví. Syn ani dcera se nepotatili, ale snad se dočkám u vnuků.
N Miras Ne 1.1.2006 16:30:02
Děd rybář, otec rybář, strýc pytlák.... měl jsem to prostě jasný už od mala:-)
N Cerebro - ® Ne 1.1.2006 16:27:29
K rybařině mě přivedl strejda když mi bylo 2,5 tak jsem s ním jezdil na ryby. a on mi dával do ruky prut když zasekl rybu. pak v 5 jsem dostal první prut opět jezdil s ním. i teď jdu alespoň 1 do roka se strejdou na ryby.
N oliv Ne 1.1.2006 14:39:28
toto je naozaj krasna otazka a takisto odpovede. Mna k tomu doviedla vlastna zvedavost (8 rokov) a neskor stryko - "masar" od ktoreho som odkukal zlozvyky a teraz sa tesim vdaka MRKu ze toto je naozaj nadherny konicek, niekedy mam pocit ze lepsie nez cokolvek ine
N Zbojo - ® Ne 1.1.2006 12:43:47
Ja v rodine rybara namam ziadneho,ani som nemal le v siedmich ma zobral sused,aj s mojim otcom na jednu rybacku a tym som si chytil svoju prvu rybu,karas okolo 20cm...A potom ma to uz chytilo...asi ako kazdy,potom to zacalo na chovnom rybniku za dedinou,neskor povolenka a jedna palica,bavili sme sa s pleskacmi/cejn/,nejaky kaprik sem tam,a pred troma rokmi sa mi priplietli do cesty bobule a tomu som prepadol....az az...rybarcina je diagnoza!
N jepice.cz - ® Ne 1.1.2006 12:39:43
Moje máma si zjistila seznam kroužků ve škole a vybrala mi rybářskej, s tím že jí budu nosit ryby(a vono prd). Tak se mě zeptala jestli tam chcu chodit, já řek jo a od tý doby chytám. Díky tomu jsem přivedl z5 na rybařinu svýho dědu.
N NOVIS - ® Ne 1.1.2006 12:25:05
Můj děda, vášnivý rybář, toužil vychovat ze svých šesti vnuků rovněž milovníky Petrova cechu, a proto nás od malička bral na kouzelné břehy Dalasu. Jediným, u kterého se to podařilo, jsem já.
N sosed - ® Ne 1.1.2006 12:17:23
Muj deda byl rybar ale bohuzel kdyz me byly 4 roky tak umrel. Potom jsem chodil na ryby s kamosama a par let pote jsem si poridil rybarsky listek a povolenku. Figle jsem obkoukal od kamaradu a pote co jsem se bliz poznal s lidmy na MRKu tak i od nich a stale se mam co ucit. Timto dekuji vsem kteri mi ukazali neco noveho..
N méďa Ne 1.1.2006 11:27:03
mě nejdříve pytlačka na potoce okouni a potom táta mě dovedl do kroužku v BNovém Boru který vedl p.Šída a ten dokázal zaujmout tak že mi to zůstalo dodnes a teď začala i moje dcera
N Jaro - ® Ne 1.1.2006 11:23:52
Začalo to v roku 1971 - na naše pomery a možnosti klasicky : lieskovicou s ohnutým špendlíkom, neskôr prišli na rád ruky a korene príbrežných porastov. Až v 1978 som sa na prehováranie kamarátov zapísal na rybársky krúžok a vďaka vynikajúcemu vedúcemu - pánovi Jackovi, ktorý mi bol vzorom nielen ako rybár, ale aj ako človek s veľkým Č som začal chytať normálnym spôsobom.
N brach - ® Ne 1.1.2006 10:54:40
K rybařině mě přivedla pytlačina :-)
N sharkcom Ne 1.1.2006 10:16:15
U nás rybařil děda. A teď začínam zjištovat, že se má cerka ,,potatila,, A to jí jsou teprve 4 roky.
N Abies Alba - ® Ne 1.1.2006 10:09:20
Manžel :)
N mr.B - ® Ne 1.1.2006 9:44:23
Začínal sem v cca 10ti letech s pytlačkou a občas chodil s dědou (málo kdy). V roce 2003 sem začal jako samouk a stále se učím.
N MrKos - ® Ne 1.1.2006 9:07:33
V celé rodině široko daleko jsem jedinej blázen kterej chytá ryby... začal jsem asi v 6ti letech s klukama a pytlačkou z klacku a cívky 0,20 v požární nádrži ( ve vesničce kde jsem trávil potom každé prázdniny ) a po několika hrouzcích a piskořích o mém dalším osudu rozhodl asi 30 cm karásek... to byl tenkrát boj :-) Jinak jsem na tom podobně jako Petrson a co jsem nezkusil sám nebo neodkoukal od místních masařů to jsem nevěděl...
N Petrson - ® Ne 1.1.2006 8:42:23
Teoreticky mě k rybařně přivedl děda, ktarý pstruhařil na krásné Dyji za Znojemskou přehradou. Na ryby jsem s ním vždycky chtěl, ale umřel mi v 6 letech, tak už jsem to nestihl. Pak mě k tomu pomohla parta kámošů, s kterými jsme obráželi okolní rybníky s pytlačkou. Tah mé první oukleje na káču a primitivní nádobíčko v 8 letech definitivně rozhodl, že si ten pocit budu dopřávat po zbytek života. Jinak v rodině nikdo jiný našemu koni neholduje, takže jsem se základy učil od kamarádů čapíků a všechno ostatní musel odkoukat a vyčíst.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Rukavice Max5 Thermo Armour (SLEVA 58%)

Za 499
Teplé rukavice s unikátním vzorem Realtree Max5. Odolný 100% polyester o gramáži 180g. Voduodpudivá povrchová vrstva. 100% nepromokavé díky polyuretanovému zátěru. Prodyšné. Teplá fleecová podšívka. Extrémně teplé díky izolaci Thinsulation. Zesílená dlaňová část. Zesílená látka na ukazováku.

akce, rybareniPETZL- Čelovka TIKKA PLUS 2014 černá

Za 659
Výprodej - sleva 40% na vše! (do vyprodání skladových zásob)

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
InRybareni.cz InRybareni.cz

Rybářský obchod InRybaření.cz nabízí prvotřídní zboží nejvyšší kvality, seriózní jednání a vstřícnost. V našem internetovém obchodě...