Zaklipování vlasce při lovu na feeder

Zdravím všechny, rád bych se zeptal na techniku lovu se zaklipovaným vlascem na cívce navijáku při lovu na feeder. Přesně tím nahodím a přesně zakrmím. Co mi ale není jasné je záběr větší ryby, kdy má po záseku spoustu energie a já potřebuji ji přes brzdu popustit dále, abych ji pak již unavenou zdolal. Jak však může brzda navijáku se zaklipovaným vlascem pracovat? Musel bych ho rychle odklipovat, což nevím, jak by se mi to povedlo. A kdyby se mi to povedlo, pak už nepoznám, na jaké vzdálenosti byl vlasec zaklipován, abych mohl znovu přesně nahodit do stejného místa. Ani jsem to nikdy nevyzkoušel, protože se zaklipovaným vlascem pouze vnadím a chytám již bez zaklipování. Předem moc děkuji za odpovědi.
Autor diskuse: Czepino - Profil , 10.4.2011 feeder - techniky lovu
9 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Nboyscout - Profil | St 15.3.2017 9:22:12

Maxwell >> je to o tom, jak široká ta guma je. Dávám si ji na cívku na vlasec a pohoda. Když zabere nějaký divočák, tak gumička prostě odletí pryč. Už sem tak vytáhnul i kapra 90 na řece a na gumičku ho ani nepustil :-)

    NMaxwell - Profil | St 15.3.2017 9:07:09

    Klipuju taky jen gumičkou...v případě nutnosti gumička jednoduše odpadne a hlavně nepoškozuje vlasec. Chce si to trochu pohrát jak silně gumička drží na cívce, podle toho střihám její tloušťku...Při nahazování drží dobře, pokud však nahodíte jako prase, pak uletí...Každopádně pro případ, že mi gumička spadne, ať už to udělá ryba, nebo razantní nához, mám označen vlasec fixou...

      NBacha - Profil | Út 14.3.2017 19:35:09

      TOPR >> Zhruba takto:-)

        NStraspytlik69 - Profil | St 8.3.2017 11:49:52

        klipovani s gumickou

          NAďo - Profil | Čt 24.3.2016 21:15:47

          aguirre >> z druhej strany je segerka a klup sa da rozobrat. Potom tam uz len nalepim pasku a poskladam naspet. Pasku tam mam nalepenu uz 2 roky a stale drzi.

            Nsven - Profil | St 9.3.2016 23:13:20

            ivan65 >> Já si myslím, že ta funkce je úplně na prd :-)
            Podle toho videa, vyskočí vlasec z drážky, při každém odtočení nad bod nastavené aretace, tedy nejspíš i při příliš dlouhém náhozu .
            Konečně, není problém si takovou drážku v nějakém navijáku vyříznout, kdyby šlo o to, vyzkoušet tento systém.
            Zatím nejlepší zaklipování je podle mého názoru to, které jsem před časem objevil kdesi na netu (možná i tady) a které používám. Jednoduché, pevné, bezpečné.

              Nivan65 - Profil | Ne 6.3.2016 17:09:01

              Zdravím, na klipovanie by som doporučil určite navijak riot big pit od Wychwood. Má 2 rozne cievky a super samouvolnovací klipovací systém. To znamená, že pri zábere a potiahnutí velkou rybou sa klip uvolní sám
              http://www.fishop.sk/p/2854/navijak-wychwood-riot-b​ig-pit-65s-reel

                NAďo - Profil | Pá 4.3.2016 23:11:31

                : vydrák >> Chybajucu plastovu podlozku na cievke riesim kuskom lepiacej pasky. Funguje to perfektne. 😊

                  NMartin M. - Profil | So 23.4.2011 10:48:25

                  : vydrák >> zde

                    NRybkin - Profil | St 13.4.2011 17:21:06

                    oskus >> Třebas tento

                      NMiPo - Profil | Po 11.4.2011 14:06:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Klipuji takto a bez problémů stačím odklipovat vzdálenost mám označenou značkovačem